Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לשון מקופלת

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

לשון מקופלת (lingua plicata) נחשבת למצב שפיר שבו גב הלשון מכוסה בחריצים עמוקים (חריצים, סדקים). שפה זו נקראת לעתים קרובות גם שק האשכים. על פי ICD-10, הקוד הוא K14.5.

גורם ל לשון מקופלת

למרות קיומו של קוד בקטע של מחלות בשפת ה- ICD, מומחים רבים שוקלים לקפל סוג משטח נפוץ למדי של הלשון או סימן גיל שאינו מצריך טיפול. [1]

במקרים רבים, הגורמים לחריגה זו של מבנה הלשון בילדות המוקדמת אינם ידועים, אולם לעיתים הלשון המקופלת אצל ילדים יכולה להיות קשורה לתסמונת בסיסית או למצב, למשל, עם  אקרומגליה  או טריזומיה 21 -  תסמונת דאון. .

ברוב המקרים קפלים  וסדקים בלשון הילד  הם מולדים ואינם תקינים.

בנוסף, נצפתה לשון עם חריצים עם עלייה בגודלה ( מקרוגלוסיה) ובכמעט מחצית מהחולים עם  גלוסיטיס דכאוני .

בגיל צעיר מופיעה לשון מקופלת עם תסמונת רוזנטל - תסמונת  מלקרסון-רוזנטל , שהיא מחלה עורית ועצבית נדירה של אטיולוגיה לא ידועה, המתבטאת בנפיחות בפנים, במיוחד בשפה אחת או בשתיה (cheilitis granulomatous), חולשה (שיתוק) של שרירי הפנים וסדקים בלשון... יתכנו תסמין אחד, שניים או כל שלושת הסימפטומים; לשון מקופלת (לעיתים קרובות מלידה) מופיעה אצל שליש מהחולים. 

גורמי סיכון

בין גורמי הסיכון, מומחים מכנים תורשה ונוכחות התסמונת הבסיסית; לעשן; היפוכליזציה, כמו גם תותבות נשלפות בקרב קשישים; מחלת קרוהן וסרקואידוזיס; מחלות גרנולומטיות כרוניות; פתולוגיות אנדוקריניות, אנזימטיות והורמונליות.

גורמים נוספים המגבירים את הסיכון להתפתחות לשון שק האשכים הם: התייבשות ממושכת (למשל, עם תסמונת מטבולית), עומס יתר על האדרנל הכרוני, כימותרפיה נגד גידולים ממאירים. [2]

פתוגנזה

למרות שקיפול הלשון הוא אחת החריגות הנפוצות ביותר, הפתוגנזה שלה במקרים רבים עדיין לא הובהרה. ההנחה היא כי ירושה דומיננטית אוטוזומלית של מצב זה עם שונות גנטית פנוטיפית שלמה אך ההשערה על מקור גנטי מוטלת בספק על ידי חוקרים רבים, מכיוון ששכיחותה של שפת האשכים שונה בקבוצות גיל שונות.

לשון עם קפלים נצפית בחולים עם תסמונת סיוגרן, בה יש חדירה אוטואימונית של בלוטות הרוק והלקרי עם לימפוציטים (מה שמוביל להפרעה ברוק וליובש בפה - קסרוסטומיה).

בגרנולומטוזיס אורופאציאלי (המלווה לעיתים קרובות במחלת קרוהן או בסרקואידוזיס), קיפול הלשון מתפתח עקב עלייה בנפח הרקמות הרכות של הפה והשפתיים, הנגרמת על ידי היווצרות גרנולומות בקרום הרירי של הלשון - אשכולות של לויקוציטים גרגירים (מקרופאגים ששונו או תאי אפיתליאידים).

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

תדירות הגילוי של לשון מקופלת בקרב האוכלוסייה נאמדת בכ- 10-20%. אצל ילדים מתחת לגיל ארבע, סדקים בלשון מופיעים רק במקרים חריגים, ובילדים מתחת לגיל עשר, שכיחותה נעה בין 0.6-2%. בתסמונת דאון קיפול הלשון מופיע אצל ילדים ביותר מ 80% מהמקרים.

מצב שפה זה שכיח בקרב קשישים וההערכה היא שכיחות של עד 30% בקרב האוכלוסייה המבוגרת הכללית.

שכיחות תסמונת מלקרסון-רוזנטל אינה עולה על 0.08% באוכלוסייה הכללית; המחלה מתפתחת לעיתים קרובות יותר בקרב אנשים צעירים (בין 20-30 שנה), וגרנולומטוזיס אורופאציאלי מלווה בשיתוק פנים ובלשון מקופלת ב-8-25% מהמקרים.[3]

פתולוגיה כזו של חלל הפה ואזור הלסת והפנים כמו גרנולומטוזיס אורופציאלי היא נדירה (בדרך כלל מתבטאת בגיל ההתבגרות או בגיל ההתבגרות), אך השכיחות עולה. [4]

תסמינים

הסימנים הראשונים של לשון מקופלת הם מראה של חריץ (סדק) באמצע המשטח הגבי שלה. ככל שחריץ זה עמוק יותר, כך יוצאים ממנו חריצים רוחביים יותר, אותם ניתן לחבר זה לזה. מסיבה זו נראה כי הלשון מורכבת מאובלות נפרדות.

אז הסימפטומים של לשון האשכים ניכרים לעין, וזה נוכחות של חריצים עמוקים או סדקים במשטחים הגביים והרוחביים. המצב משפיע על שני שליש קדמי משטח הלשון, ומראהו אינו משתנה באזור השורש. חלק מהחולים עשויים להתלונן על צריבה קלה או כאב בזמן האכילה או לאחר האכילה.

מאחר שהתסמונת מרמזת על שילוב של תסמינים של מצב כואב מסוים, הרופאים אינם מגדירים תסמונת לשון מקופלת.

לשון גיאוגרפית  מקופלת  עם גלוסיטיס דכאוני מובחנת על ידי נוכחותם של אזורים היפרמיים בצורות שונות על פני השטח הגבי שלה עם קצוות מורמים והיעדר פפיליות.[5]

למי לפנות?

אבחון לשון מקופלת

אבחון מבוסס לרוב על הערכה קלינית של הלשון הבולטת.

בבדיקת חולים לגבי מצבים נלווים אפשריים, נקבעים בדיקות מתאימות ובמידת הצורך מתבצעת אבחון אינסטרומנטלי.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של הלשון המקופלת כולל גלוסיטיס אינטרסטיציאלי בעגבת שלישונית, כמו גם תגובות אלרגיות ומחלות דלקתיות וזיהומיות כרוניות המאופיינות בהסתננות גרנולומטית.

טיפול לשון מקופלת

הלשון המקופלת אינה זקוקה לשום טיפול, אך צחצוח הלשון מדי יום יכול לסייע בהסרת חלקיקי מזון כלואים שעלולים להפוך למקור לגירוי.

הטיפול מתבצע בנוכחות גלוסיטיס דכאוני ושפה גיאוגרפית.

באילו תרופות ניתן להשתמש, בפירוט רב יותר בחומר -  טיפול בגלוסיטיס

הטיפול בצמחי מרפא מתבצע גם עם גלוסיטיס מבטל: בצורה של שטיפת הפה עם מרתחים של קליפות עץ אלון, מרווה וורט סנט ג'ון, עלי פלנטנה, פרחי קלנדולה או קמומיל.

סיבוכים ותוצאות

אי שמירה על היגיינת הפה עלולה להוביל לזיהום בקפלים בלשון עם התפתחות דלקת - גלוסיטיס. ובגלל הצטברות חלקיקי מזון בסדקים, לעיתים קרובות מציירים חנית (ריח רע מהפה).[6]

מניעה

מניעה ספציפית של לשון מקופלת לא פותחה. אך הימנעות מסיבוכים מסייעת להפסקת עישון, אלכוהול ומוצרים המגרים את הקרום הרירי של הלשון.

תַחֲזִית

עם היגיינת פה נכונה, לאנשים עם לשון מקופלת יש פרוגנוזה טובה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.