Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד לבחור צבע לכה עבור פדיקור?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

יש הרבה צבעים לכה עבור פדיקור. בין מגוון זה קל ללכת לאיבוד. יתר על כן, צבע של לכה עבור פדיקור יכול לסמוך על השעה ביום, על המטרה (חגיגי, רומנטי, עסקים), על העונה, על סמליות של פרחים, סוף סוף. איך לבחור את הצבע הנכון עבור לכה פדיקור?

מעיל ברור של לכה

שכבת הבסיס הוא פולנית מסמר שקוף, שתוכננה במיוחד לחיזוק הציפורניים. למרות זה לק על הציפורן עם פדיקור יכול חזותית להיראות כמו כל גורם אחר topcoat, לכה בסיס יש הרכב כימי ייחודי עבור מניקור חלקה או פדיקור. היישום של שכבת הבסיס ימנע קילוף של לק ציפורניים הראשי עם פדיקור.

החלת לכה העיקרית ישירות על הציפורניים יכול להוביל שבבים שלה ואת המראה המכוער. לכה בסיס מלטש את פני הציפורניים, הוא משתמש בכלים מיוחדים כי הם טובים עבור מרכיבים אחרים של לכה העיקרית. כתוצאה אידוי של ממיסים במהלך היישום של לכה פדיקור, שאר החומרים מתאימים היטב על הציפורן.

מאפיינים

המצרכים של לכה צביעה עם פדיקור במהירות לחדור לתוך שכבת הבסיס להחזיק טוב יותר. סיבים טבעיים של תאית לכה בסיס יכול לעזור לה לקבל אחיזה טובה על המיטה מסמר, להחליק עם חריצים זעירים חריגות. בנוסף, השכבה העליונה של סיבי תאית הוא רגיש לצבע של לכה בסיס, מתן תחול של הציפורניים.

המיטה מסמר על בהונות כפוף תנועות רבות במהלך יום העבודה. במיוחד אם אדם הוא בנעליים. שכבת הבסיס פדיקור מוסיף plasticizers, אשר מספקים הגנה הציפורן. שינויים בטמפרטורה ובתנועה דורשים החלת שכבת הבסיס הנדרשת כדי להבטיח הגנה טובה מפני לכה סדוקה.

תכונות

לכות צבעוניות יש מרכיבים שונים, בהתבסס על הצורך מבחר של פיגמנט. כל פיגמנט יש הרכב כימי ייחודי משלה, אשר דורש שילובים שונים של תערובת עבור plasticizers, תאית ממס. לכות אלה נועדו להתמקד בהרמוניה כימית ולשפר את הפונקציונליות של לכה, ולא את האסתטיקה של מכתים.

השימוש בלכה בסיס בפדיקור אינו מבטיח כי הציפורניים מבוטחים מפני נזק על ידי כימיקלים שיכולים להיות לכה צבעוניים. הפונקציה העיקרית של בסיס לכה בפדיקור היא לכסות ולהגן על הציפורניים מפני מחשוף, אבל זה לא מונע תגובות אלרגיות וגירויים מ לכה צבעוניים באיכות ירודה. לכה צבעונית בדרך כלל יש בסיסים כימיים חזקים, אשר יכול לגרות את המיטה מסמר רגיש ואת רקמה לציפורן עם פדיקור.

הגוונים הטובים ביותר של לק

אלפי גוונים של לק פולנית זמינים כאשר אנו בוחרים את צבעו. זה צריך להתאים בצורה הטובה ביותר את צבע העור שלך עם סגנון פדיקור. זה לא יכול להיות קל כפי שזה נראה ממבט ראשון. רוב האנשים נמשכים לכה צבעים שנראים טוב עליהם. אבל מה יש לכה עבור הפדיקור לעשות עם גוון העור? אבל אתה לא תשתמש לכה עבור פדיקור ו לכה עבור מניקור של גוונים שונים. הם צריכים להיות זהים, באותו סגנון. לכן, לכה מניקור ופדיקור נבחר תחת גוון העור של הפנים.

אם יש לך גוון עור חם, אתה בטח תבחר כתום צבוע כתום. גוונים עור קר הם נפוצים פחות, אבל אם יש לך בדיוק את צבע העור, לק ציפורן כחול יהיה אטרקטיבי ביותר. יש גם ערכים ממוצעים של צבעים לכה כי יש איזון שווה של גוונים חמים וקרים, הם מתאימים לאנשים עם כל צבע העור.

הגוונים הטובים ביותר של פדיקור חורף

בעוד בחודשי הקיץ, לכות בדרך כלל דורשים גוונים פרי בהיר או צלילים בהשראת החוף, בחורף - העונה האידיאלית עבור צבעים כהים או מתכתי יותר לכה. בחירת גוונים החורף הטוב ביותר של לק ציפורן עבור פדיקור תלוי במספר גורמים שונים, כולל העדפות אישיות, מן הטון העור שלך, כמו גם הארון שלך. צבע לכה החורף גם תלוי אם אתה מחליט לעקוב אחר מגמות האופנה של העונה או להקים סגנון משלך.

אם אתה רוצה להיות מודעים למגמות האופנה של פדיקור, יש לזכור כי הם משתנים מדי שנה, פופולרי בשנה שעברה בחורף, פולנית לק ציפורן לא יכול להיות פופולרי כמו השנה.

ישנן דרכים רבות כדי להתעדכן במוצרים חדשים, כולל מגזינים לקריאה, לצפות בחדשות על הכוכבים, כדי לראות מה הם הכוכבים הפופולריים ביותר ומה הם מעדיפים גוונים של לק, ולבסוף, אתה יכול לשאול את דעתו של האדון בסלון היופי. אם מגמות אופנה אינם חשובים לך, אפשרויות לכה פדיקור יכול להיות הרבה יותר.

אדום

אדום לכה חורף קלאסי לעתים רחוקות יוצא של אופנה. ישנם גוונים שונים של אדום, וכיצד למצוא את הצל הנכון תלוי העור שלך. אם אתה אישה עם עור בהיר, עם פדיקור לדבוק גוונים כי יש גוונים ורודים, כמו צבע של תות שדה בשלים מאוד. גוונים של אדום כתום, כמו צבע חלודה, נראה טוב יותר על ברונטיות עם עור כהה.

כהה

צבע כהה, כמעט שחור של לכה עשוי להיראות בלתי הולם בתנאי השמש הלוהטת בקיץ, אבל זה הרבה יותר מקובל בחורף. כמעט כל צבע העור ניתן לשלב עם צבעים לכה כהה, אבל יש לזכור כי הם נוטים להפוך את העור החיוור אפילו חיוור יותר. גוונים אלה מתאימים ביותר למסיבות מבקרים בערב, אך הם אינם מתאימים לשימוש בסביבה מקצועית.

מתכתי

צבעים מתכתיים, כגון כסף וזהב, הם פופולריים בחורף לחג, במיוחד בשילוב עם שמלה שחורה. בעת בחירת לכה של צבע מתכתי, יש לזכור כי האביזרים לא צריך להתנגש עם צבע של לכה. לדוגמה, אם אתה לובש זהב או תכשיטי זהב, לק ציפורן הזהב עשוי להיות הפתרון הטוב ביותר. אם אתה מערבב כסף וזהב, אותו צבע לכה הוא בדרך כלל טוב עבור הציפורניים שלך.

לשנות את צבע הלכה עם פדיקור היא פשוטה מאוד, הניסוי עם גוונים שונים של לק ציפור החורף עד שתמצא אחד המתאים ביותר האישיות שלך ואת ההעדפות.

היתרונות והחסרונות של הלק

לק ציפורן כהה יכול להיות הצהרה שערורייתית של מגמות האופנה. בדרך כלל זה נראה מגניב על ציפורניים קצרות. חשוב לציין, זה סוג של לקים עשוי להיות בלתי מקובל במצבים מסוימים. לדוגמה, בהגדרת עסק.

זה סוג של לכה סבל עליות ומורדות בעולם האופנה. ככלל, לק ציפורן כהה נחשב עכשיו מקובל, אפילו אופנתי. ללא קשר לסגנון, רוב הנשים יכולות להיראות טוב בבחירת מסמרים כהים. למרות לק ציפורן שחור הוא נבחר לעתים קרובות עבור ליל כל הקדושים או בסגנון גותי, חשוב לשמור את הציפורניים של אורך וצורה הרצוי, כדי לא להיראות כמו רוח רפאים של הלילה.

בנות עם ציפורניים קצרות בדרך כלל נראה טוב יותר בבחירת לק ציפורן כהה. כמה מומחים מאמינים כי אופנה לכה כהה על ציפורניים ארוכות נראה קצת מוזר. בנוסף, מומחים רבים ממליצים להחיל לכה כהה על הציפורניים של צורה מעוגלת מעט.

לק ציפורניים

מאט לק פולנית היא סוג של לכה מבריק. רוב הציפורניים יש בסיס מבריק, אבל לק ציפורניים, ככלל, עושה את הציפורניים שטוח מאוד שטוח. לכה דהוי ניתן לבחור בכל הצבעים, אבל הגוונים הפופולריים ביותר הם בדרך כלל כהה. למרות שהנשים בדרך כלל לא אוהב לכה מט, הם משתמשים בגוונים כהים של מאט להיראות אופנתי.

מאט לק פולנית עם פדיקור היא לא המצאה חדשה בתחום הטיפול בציפורניים. אבל הוא עדיין נשאר בשיא האופנה, במיוחד בעסקים.

תכונות

זמן הייבוש של כל לכה עם גוון מט שונה מאוד. משמעות הדבר היא כי יישום מהיר ייבוש שכבת דהוי, בתנאי שכבת הבסיס מתייבש לאט, יכול למנוע לכה מ קילוף.

מטרת שכבת הבסיס היא להגן ולחזק ציפורניים טבעיות עם פדיקור. מטרת לכה דהוי הוא להיות קבוע היטב על שכבת הבסיס. תכונה ייחודית של ציפויים דהוי הוא היעדר מוחלט של לכה אופייני לכה. ככלל, לכה מט עבור פדיקור מניקור שונים מאוד זמן ייבוש מהיר. ציפוי לכה, ככלל, מוחלים בשכבה אחת.

ציפורניים מבריקות לעזור להיראות נשי יותר, כך נשים המכסות את הציפורניים שלהם עם לכה מבריקה, בדרך כלל להשתמש בו יותר למסיבות. לכה מאט יש מראה עדין יותר מקצועי מאשר מבריק אחד, הוא משמש עבור ארוחות עסקיות, עבודה במשרד, פגישות עסקיות.

חצי מחצלת לק ציפור עבור פדיקור היא גם חלופה טובה עבור אלה שרוצים לנסות מגמה מאט. זה לכה נמשך זמן רב יותר על מסמרים מאשר מבריק אחד.

מהו לכה מט עבור פדיקור?

לק ציפורניים של צבע מט יש מרכיבים המשקפים או סופגים אור. לדוגמה, לכה מבריקה עם פדיקור משקף אור נותן את משטח הציפורן מבריק ומבריק המראה. להיפך, גימור מט עם פדיקור עושה את הציפורניים חזותית יותר שטוח.

מאט לק פולנית על גבי הבסיס משמש לאטום ולהגן על הציפורניים ולמנוע מניקור מרושל. לכה מאט מספק איטום והגנה, אבל במקרה של אישה יש נעליים עם בהונות פתוחות. אבל המגמה דהוי נחשב קצת יותר אופנתי מאשר מבריק אחד.

היתרון של לכה מט פדיקור היא כי ניתן להשתמש בו כדי להחליק את פני השטח של מסמרים מכל סוג שהוא. כאשר לכה דהוי מוחל על לכה מבריק, התוצאה הופכת משהו בין סאטן, גוון מט, בהתאם לאיכות המצע ואת השכבה העליונה.

מט ולכות עם פדיקור לפעמים נוטים להיות צפופים במראה. השימוש לכה מט - אתה יכול להשתמש בו כדי ליצור מסמרים אמנותיים, אשר לסירוגין מאט בגימור מבריק. לדוגמה, מניקור צרפתי מודרני ניתן ליישם באמצעות ציפוי מסמר מאט בכל שילוב של צבעים. החלת לכות שונות בכמה שכבות יכול לפתוח אפשרויות יצירתיות אינסופיות עבור סגנונות שונים של פדיקור. אם יש לך מסמרים מלאכותיים עשויים אקריליק או ג'ל, להיות בטוח שאתה יכול להשתמש לכה מט כדי לכסות אותם, וזה ייראה יפה.

סדוק ציפורניים פולנית

זהו סוג של לכה המסייע עם פדיקור להשיג אפקט אמנותי מדהים מן היישום. זה הורס את פני השטח של לכה הקודם, ודפוסים אלה לייצר אפקט מפואר. בניגוד לכה קונבנציונאלי, לפצח לק ציפורניים יש נוסחה הורסת שכבה של לכה אחרים סדקים פדיקור.

מותגים קוסמטיים רבים יש גרסאות רבות של מבנים של לכה פיצוח עבור מסמרים של מגוון רחב של צבעים. רוב הציפורניים הם מאוד דומים לכה הרגיל בצורת נוזלי. נוסחה מיוחדת לפצח עושה את זה לק לציפורן לא תואם עם כל לכות. לכן, כאשר הוא מתייבש, האפקט יכול להתברר כאילו הציפורניים שלך היו שרוטים. דרך סדקים אלה, שכבת הבסיס של לכה גלוי.

תכונות

השימוש לקצוח לקצץ פולנית עבור פדיקור - זה די פשוט, במיוחד בהתחשב כמה יפה מניקור פדיקור יכול להיות כתוצאה מכך. ראשית, קונבנציונאלי, לא סדקים לכה צריך להיות מיושם על מסמרים נקיים, מסודרים. כל אורך הציפורן מקובל על תהליך זה. מומלץ כי צבע הבסיס בניגוד משמעותי עם צבע של הלק לקרצוח, כמו זה יגרום סדקים בולט יותר. אפקטים מתוחכמים יותר, עם זאת, ניתן להשיג על ידי חזרה על צבע הבסיס, דומה או סמוך לצבע של לכה סדוק.

הדרך הטובה ביותר ליישם לכה סדוק פדיקור היא ליישם אותו בשכבה דקה אחת. חשוב ליישם שכבת הגנה טובה מעל לקרצוח לקרצף ברגע שהוא מתייבש. לכה יכול ליפול אם לא מאובטחת כראוי, אשר בסופו של דבר להפוך את הציפורניים מרושל.

בין המותגים קוסמטיקה רבים המייצרים סדוקים לכה, קשה לבחור מועדף. אבל אתה חייב לזכור כי המרקם של שכבת הבסיס של לכה בדרך כלל לא משפיע על לכה פיצוח. משמעות הדבר היא כי שניהם דהוי לכה, לכה מתכתי, לכה ברק הם כולם אופציות מקובלות לשימוש בהם עבור לכה פיצוח.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.