Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כמות הזרע

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Replenish כמות הזרע לא כל כך קשה, הדבר העיקרי שאדם היה רצון לעשות את זה. חשוב להימנע התחממות יתר של האשכים, נציגי המין חזק ללמד את הילדות.

לא ללבוש מכנסיים הדוקים וג 'ינס, תחתונים כותנה רופף גזעי שחייה. מומלץ לישון ללא תחתונים, במקרה זה ניתן יהיה לספק תנאים מקובלים יותר עבור האשכים. ולבסוף, כדאי להימנע אמבטיות חמות וטיולים בסאונה.

במהלך ספורט, מומלץ ללבוש תחבושת עבור שק האשכים. גברים רבים יודעים כי מכה באזור המפשעה הוא מאוד כואב. בנוסף, השפעה שלילית זו מסוגלת להרוג זרעונים.

מומלץ לעשות עיסוי גוף עם צמחי מרפא. אינטראקציה כזו, כמו גם פעילויות קבועות, ספורט ישפר את זרימת הדם. זה, בתורו, תורם להתפתחות של זרע באיכות טובה יותר.

יש צורך להפחית את רמת הלחץ. אחרי הכל, זה משפיע לרעה על התפקוד המיני של הגוף. זה מקטין באופן משמעותי את הייצור של הזרע. אם יום העבודה של גבר הוא 12 שעות, אז הוא חייב לתת הרבה זמן למנוחה. חוץ מזה, במהלך הלידה יש צורך לחשוב על הטכניקה של הרפיה, כך האיש יישאר רגוע. מפגשים קבועים של יוגה או מדיטציה יכול לעזור לך להיפטר מתח. יש צורך להבין כי הורמוני הלחץ לחסום את הייצור של טסטוסטרון. ב סף מסוים של מתח, הגוף הוא מסוגל לחלוטין להפסיק את הייצור של הזרע. אתה צריך לקבל מספיק לישון ולא overwork.

מומלץ להימנע מעישון ושתיית אלכוהול. טבק מוביל לירידה ב זרעונים, הם הופכים פחות ניידים מעוותים. כדי להשיג עלייה בכמות הזרע, יש להגביל לא רק עישון, אלא גם את צריכת חומרים שונים. אלכוהול יש השפעה שלילית על תפקוד הכבד וזה מוביל לעלייה חדה בייצור של אסטרוגן. טסטוסטרון משפיע ישירות על ייצור הזרע, או ליתר דיוק, על איכותו וכמותו. לכן, ההשפעה על הכבד היא שלילית.

פליטות נדירות יכול להגדיל באופן משמעותי את מספר זרעונים. הגוף מסוגל לייצר מיליוני זרע ליום. אבל אם שפיכות הם תכופים, ואז מספרם פוחתת.

תזונה נכונה משפיעה גם על כמות הזרע. לכן, אתה צריך לשמור על דיאטה מיוחדת, הכוללת כמה שומנים, הרבה ירקות, חלבונים ולחם מחיטה מלאה. רצוי לאכול הרבה בשר, דגים, פירות וביצים. בוטנים, אגוזים וזרעים יש השפעה מועילה על זרעונים להגדיל את מספרם.

שמירה על כל הכללים הנ"ל יכול לשפר את המצב. במקרה זה, הזרע יהיה יותר "איכות" ואת כמותו יגדל באופן משמעותי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

כמות קטנה של זרע

מה אם אין מספיק זרע? חוסר הזרע נקרא oligospermia. תופעה זו היא אחת הנפוצות ביותר. במקרה זה, מיליליטר אחד של זרע מכיל פחות מ -20 מיליון זרעונים.

וכולם מאופיינים בניידות נמוכה, ויש להם צורה לא סדירה. במקרה זה, יש צורך לבצע בדיקות. העדר ניידות מושפע ממכלול שלם של גורמים. אלה חומרים רעילים, לוקחים תרופות מסוימות, וגם קרינה. אבל זה יכול להשפיע גם על מחלות שונות, נזק פיזי.

מיקרו אקלים של שק האשכים משפיע על היווצרות הזרע. תהליך זה דורש טמפרטורה מיוחדת, אשר לא יעלה על 33.6 מעלות. זו הסיבה שהאשכים נמצאים בחוץ. חום או חום עז יכולים להשפיע על מספר הזרעונים, כמו גם על הניידות שלהם.

יש גם גורמים לא ידועים עקב אשר פוריות מתרחשת. לפעמים זה משפיע על השונות הפיזית הרגילה של variccele. זוהי מקלעת של ורידים עבים וארוכים בשק האשכים. תופעה זו מתרחשת לעתים קרובות בצד שמאל, והוא נותן קצת כאב עמום. הטבעות variccele לסבך את שק האשכים, לקדם את זרימת הדם מן האשכים. לכן לא ניתן להקצות זרע בכמות מספקת.

חוסר זרע

לעתים קרובות לאנשים יש שאלה כזאת, מה לעשות אם אין זרע, או אין זרע בכלל. בדרך אחרת, סימן זה נקרא כמו anejaculation או היעדר מוחלט של שפיכה. זוהי צורה של הפרעה מינית המאופיינת על ידי עיכוב של שפיכה. כאשר הגורם האחרון מתבטא זמן רב ואינו קורה כלל, המעשה המיני מסתיים.

הסיבות לעכב הזרע יכול להיות די הרבה. אז, אלה הן הפרעות שונות של dasens. הסיבה לכך היא פגיעה במערכת העצבים ובהפרעות האנדוקריניות. בנוסף, זה יכול להיות מושפע על ידי תהליך דלקתי רגיל.

Neoplasms, אנומליות בפיתוח של צינורות יכול להוביל להיעדר מוחלט של הזרע. תופעה זו מתעוררת גם בשל העוצמה החלשה של גירוי מיני. בעיות דומות נובעות משימוש בסמים מסוימים והתעללות באלכוהול. בכל מקרה, סיבות אלה יש לבטל. אחרי הכל, זרע חסר יכול להוביל לבעיות עם תפיסה בעתיד.

כיצד להגדיל את נפח הזרע?

רוב הגברים מעוניינים בשאלה כיצד להגדיל את נפח הזרע. אז בעצם זה לא כל כך קשה.

הדבר הראשון שיש לעשות הוא לשנות את הרגלי שלך. העובדה היא כי עישון אלכוהול משפיעים לרעה על איכות הזרע ואת הכמות. לכן רצוי להיפטר הרגלים שליליים. אחרי הכל בגלל אותם בעתיד לא יכול להיות בעיות עם ההפריה.

זה הכרחי כדי למנוע מתח ומנוחה יותר. רגשות שליליים להשפיע לרעה על כמות פליטה. זה הוכיח כי שפיכה נדיר יכול להגדיל את כמות הזרע. אחרי הכל, ככל שאדם מקיים יחסי מין, פחות זרע מופרש.

השתמש בזהירות. הם יכולים להשפיע לרעה על הזרע. אתה צריך לאכול נכון לכלול תרגיל יומי.

אם ההשלמה של כל הכללים הנ"ל לא עזרה בשום אופן, יהיה עליך לפנות למומחה לקבלת סיוע. אחרי הכל, הזרע, אשר משתחרר בכמויות קטנות, עשוי להצביע על בעיה רצינית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.