Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חורף פסוריאזיס: איך לטפל

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

חורף פסוריאזיס הוא אחד הזנים של פתולוגיה זו. כשלעצמה, פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית בעלת מקור לא מדבק. עם התפתחותה של החולה על העור מופיעים אזורים מודלקים, מכוסים בסולמות כסף. פסוריאזיס חוזר לעתים קרובות (טופס זה מחמיר בחורף), משפיע על הרקמות הממוקם ליד המפרקים.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

כ 2-3% של אנשים על פני כדור הארץ (בהתאם למקום המגורים) סובלים פסוריאזיס. הסטטיסטיקה מראה כי ביסודו של דבר המחלה מתרחשת בין 30-40 KA, וגם 50-60 שנים, אבל גם לפעמים מתפתח אצל ילדים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל חורף פסוריאזיס

הסיבות להופעת פסוריאזיס החורף הוא הפחתה בכמות קרני ה- UV שמקבלות על העור של המטופל, כמו גם את היובש של האוויר.

בשל העובדה כי במזג אוויר קר אנשים נוטים להתעכב פחות ברחוב, ואת השמלה בשכבות של בגדים חמים, העור מקבל כמות קטנה יותר של קרני UV, ולמעשה הם להחליש את הסימפטומים של פסוריאזיס באביב בחורף ובקיץ. לדברי החוקרים, אולטרה סגול מאפשר לך לעכב את הצמיחה המואצת של תאי העור (זה נחשב הסימפטום העיקרי של התפתחות פסוריאזיס). כתוצאה מכך, כתוצאה מהקטנת הזמן המושקע ברחוב, חולים עם מחלה זו נמצאים בסיכון מוגבר להחמרה, כמו גם החמרה בפלוריאזיס.

בנוסף, בשל העובדה כי אוויר החורף הקר ברחוב (כמו גם להיפך במספר רב של חדרים) אינו לח מספיק, יש לו גם השפעה שלילית על העור.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

גורמי סיכון

החמרה בסימפטומים של פסוריאזיס עשויה להתבטא בהשפעת וירוס או זיהום בקטריאלי שהגיע לגוף המטופל.

כל הפרעות, וירוסים, חיידקים וחיידקים - כל דבר שיכול לשבש את תפקוד תקין של מערכת החיסון, יכול לעורר החמרה של מהלך המחלה. ליזום החמרה של פסוריאזיס מסוגלים אפילו של וירוסים הפשוטה ביותר - למשל, נשימתי או catarrhal.

כמו כן, ההידרדרות אפשרית בשל התעללות באלכוהול. בפרט, אם זה מלווה גם עישון - זה מכפיל את ההשפעה השלילית על הגוף.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

פתוגנזה

הפתוגנזה של פסוריאזיס עדיין לא הבינה במלואה. יש הרבה היפותזות להתפתחות מחלה זו, והעיקריות שבהן היא תורשתית.

העובדה שהפתוגנזה של המחלה תלויה בגורמי מחלה גנטיים מתבטאת בעובדה שהריכוז של התפתחותה גבוה בהרבה במשפחות שההיסטוריה שלהם סובלת מפסוריאזיס. בנוסף, במקרה זה, יש גם קונקורדנציה גבוהה יותר בין תאומים מונוזיגוטים ולא דיזיגוטים. אמנם אין נתונים סופיים על איזה סוג של ירושה פסוריאזיס יש, יש עדויות רבות כי מדובר במחלה multifactorial, החלק של הרכיב הגנטי של אשר הוא 60-70%, ואת המרכיב הסביבתי, בהתאמה, הוא 30-40%.

אם כבר מדבר על השערה זיהומיות, יש כמה ראיות נסיבתיות (כגון גילוי תכלילים חיסון ויראלית דומים, כמו גם מתחמים, ובנוסף, בנוכחות תופעות cytopathic על עוברי תרבות עוף רקמות עקב ההשפעה יש הנגיף המשוער) כי וירוסים יכולים לעורר את התפתחות פסוריאזיס. אבל בעת ובעונה האחת את הנתונים הזמינים אינם מספיק כדי לדבר על מחלה ויראלית - בגלל הזיהום עדיין לא שוחזר השיטה הניסויית, הווירוס אינו מזוהה, ואשר מקרים של זיהום עם פסוריאזיס לא תואר.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

תסמינים חורף פסוריאזיס

התסמינים העיקריים של פסוריאזיס הם כתמי עור אדומים ומוכתמים על העור - הן על הגוף והן על הראש. במקומות אלה יש גם גירוד חזק. במקרים מסוימים, המחלה יכולה להשפיע על הציפורניים.

בהתאם לתקופה שבה מתרחשות relapses בתדירות הגבוהה ביותר, ניתן לסווג את המחלה למספר סוגים נפרדים. לדוגמה, אם החמרות מתרחשות בחורף - כגון פסוריאזיס נקרא החורף.

במקרה של החמרה של פסוריאזיס, פריחה אדומה מופיעה על גוף המטופל, הדומה חיצונית על לוחיות. כתמים על העור יכול להיות קטן (לא יותר מאשר ראש סיכה), ענק, כובש שטח גדול של העור. הפריחה היא רעועה מאוד מגרדת, ואת שכבת פני השטח שלה, אשר נקרא קשקשים, יכול exfoliate. בתהליך של sloing, שכבות עמוקות של העור, שונה בצפיפות, מופיעים על פני השטח. במקרים מסוימים, התפתחות של suppuration, כמו גם את המראה של סדקים, עלולה להתרחש נגעים.

שלבים

לפי חומרת, פסוריאזיס ניתן לחלק 3 שלבים - כבד, בינוני, וגם אור. עם לוחות אור psoriatic תופסים מקסימום של 3% משטח העור, ובממוצע של 10% של השטח. כבד נחשב בשלב שבו המחלה מכסה יותר מ -11% של העור.

יש גם 3 שלבים של התפתחות המחלה - רגרסיבית, וחוץ מזה היא נייחת ומתקדמת.

כאשר החולה יש שלב מתקדם של פתולוגיה, על רקע היווצרות של papules חדשים, אלמנטים ישנים גם לגדול. במקביל סביב papules corolla מיוחד נוצר, ואת לוחות חדשים להתעורר עקב היתוך של papules.

בשלב נייח של התפתחות, corolla של צמיחה לא נוצר, כמו גם papules חדש.

במהלך שלב רגרסיה, הכיסים של פריחה חיוור ולשטח, ובנוסף להיות פחות. כמו כן, קילוף נעלם, ועל שטחים סביב papules את הקציפה של depigmentation נוצר.

trusted-source[24], [25], [26]

סיבוכים ותוצאות

פסוריאזיס כמחלה עצמאית אינו מסוכן לבריאות, וגם לא מדבק. הלוחיות יכולות להופיע על העור, ואז להיעלם ולהופיע במקומות אחרים. הסכנה טמונה בעובדה שבפסוריאזיס, שינויים פתולוגיים יכולים להתרחש באיברים אחרים (בעיקר במפרקים). סיבוך דומה נקרא דלקת מפרקים פסורית. כ -20% מכלל המקרים של המחלה מתרחשים באזור הברך, אך מפרקים אחרים יכולים גם להיות מושפעים, למשל, בפלאנגות האצבעות. במהלך החמור של המחלה, immobilization מלאה של המפרקים מתרחשת.

בנוסף, הסיבוך של פסוריאזיס יכול להיות ירידה ברגישות של רקמות לחומר של אינסולין, וכתוצאה מכך התפתחות של סוכרת סוג II, במיוחד אצל קשישים.

ב פסוריאזיס, הייצור של מלטונין (זה בלוטת האצטרובל / הורמון האפיפיזה) מחמיר - הוא אחראי על תפקוד השינה. גם ב 10% מהמקרים, המחלה עלולה לגרום למחלות עיניים.

בנוסף, התפתחות של glomerulonephritis psoriatic אפשרי, כמו גם את התבוסה של מערכת הלב וכלי הדם.

בחולים עם פסוריאזיס (במיוחד בצורה משותפת), הפרעות פסיכולוגיות ניתן גם לראות - לעתים קרובות דיכאון מתפתח.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

אבחון חורף פסוריאזיס

פסוריאזיס מאובחנת בעיקר בשל נוכחות של סימפטומים חיצוניים, כמו גם anamnesis (לאחר שיחה עם המטופל). הסימפטומים החיצוניים הם ביטויים שהם חלק משלישיית הפסוריאטים:

  • כתם סטארין סטומין (לאחר שפשוף קשקשים רובד מתחילים לרדת בצורה של שבבי, בדומה סטארין);
  • התופעה של הסרט psoriatic (לאחר הסרת כל קשקשים על העור יש משטח אדום מודלק אדום הדומה polyethylene);
  • סימפטום אוספיץ (לאחר שפשוף עור נקי, טיפות דם מופיעות עליו - בשל נזק לכלי שטח קטנים).

כדי לאשר את האבחנה, מבוצע הליך ביופסיה.

כמו כן, באבחון של פסוריאזיס, דרמטוסקופיה יכולה להתבצע.

trusted-source[32], [33], [34], [35]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

למרות שהתמונה הקלינית של פסוריאזיס יש מאפיין למדי, אתה עדיין חייב לציין את האבחנה, מבדל את המחלה מן dermatoses האחר. ביניהם, חזזיות ליכן פלנוס, syphilide קשרים, תסמונת רייטר, Seborrheic דרמטיטיס וסבוריאה. בנוסף גם אטופיק דרמטיטיס, מחלה ז'יבר, parapsoriasis, מחלת Flegel, הצורה העיקרית של retikuloza עורית, גרנולומה פטריות צעד premikoticheskaya, DHQ, ויחד עם זה eythrokeratodermia וכו '

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40]

למי לפנות?

יַחַס חורף פסוריאזיס

לאחר האבחון של "פסוריאזיס", המטופל הוא prescribed טיפול מורכב, כולל שימוש בשיטות היעילות ביותר.

תרופות

לטיפול, תרופות הורמונליות משמשים, אשר אמור להיות מיושם על אזורים מודלקים של העור.

בין התרופות היעילות ביותר הן Elokom, Diprosalik, Betamethasone, ובנוסף Schering-Plough ו Flucionolone.

שים לב תדירות השימוש בתרופות אלה יכול לקבוע רק מומחה מאז, בשל שימוש לא מבוקר של תרופות הורמונליות יכולים לעורר אלרגיות, קשר דרמטיטיס או התפתחות זיהומים משניים, כמו גם יובש של העור.

ויטמינים

יעיל מאוד בפסוריאזיס הם ויטמינים - הם מאפשרים לנו להחליש את הסימפטומים של המחלה.

רטינול (ויטמין A) הוא מרכיב מסיס בשומן המשמש לחיסול מחלות עור. רכיב זה מעכב את תהליכי הקרטיניזציה שלה, וגם מוריד את קצב השחרור. קליטת רטינול בגוף נמשכת 30 דקות. לטיפול בפסוריאזיס, זה יעיל בכך שהוא שומר על רמת הכרחי של קראטין בתאי העור. לטיפול, ויטמין A משמש טיפות שמנוני, אשר מומלץ לשתות 15 דקות לאחר האכילה. רופאים יכולים לרשום ונגזרות רטינול - רטינואידים.

בשל השימוש של רטינול במינונים גדולים, פתולוגיות כבדיות ומחלות הלבלב עלולות להחמיר, ולכן בפסוריאזיס זה שנקבע במינונים שאינם עולים על הצורך אורגניזם.

של סמים, Cetrin יכול להיות prescribed. מינון תלוי במהלך המחלה ואת הצורה שלה (טווח בין 25-50 מ"ג / יום). יתר על כן, הסכום יכול להשתנות - מינון בודד נבחר. אם בתחילת ההליך החולה מפתחת פריחה וגירוד, יש צורך לבטל את השימוש בסמים.

כמו כן, ויטמין A של קבוצה א ניתן לקבל פלפל, ובנוסף זה כבד וחמאה - במוצרים אלה הוא הכיל במינונים גדולים למדי.

ויטמין D הוא גם מסיס בשומן. זה לא להתפרק תחת השפעת טמפרטורה גבוהה הוא מסיס במים. זה יכול להיות בעל השפעה חיובית על מצב העור.

בטיפול בפסוריאזיס מסייע לייצב את חילוף החומרים של זרחן, כמו גם סידן. זה מיוצר היטב על ידי חשיפה קרני UV. השימוש בוויטמין D יכול להפחית את הפריחה (או להסיר אותו לחלוטין, אך רק לתקופה מסוימת של זמן). כמו כן, ויטמין D מסייע ביעילות רבה יותר לספוג סידן, אשר מחזק את העצמות היטב.

ויטמין D3 בפסוריאזיס הוא רשם בצורה של Calcipotriol משחה. התרופה צריכה להיות מיושמת על לוחות, אבל זה מותר רק להשתמש בו כאשר האזור של פריחות בעור לא יותר מ 40% של פני השטח כולו.

נשים בהריון יכולות לקבל מרכיב זה ממזון - חמאה או שמן צמחי, מוצרי חלב מותססים. בנוסף, כמות גדולה של חומר זה נמצא מאכלי ים (כגון כבד הליבוט, כמו גם בקלה), פטרוזיליה, וגם שיבולת שועל עם תפוחי אדמה ומוצרים אחרים.

בנוסף לאור השמש, אוויר טרי, נקי נדרש גם לייצר ויטמין D בתוך הגוף. בשל מחסור של רכיב זה בפסוריאזיס, העצמות מתחילות להתרכך - לכן חשוב מאוד להשתמש בו. זה עוזר לחזק את העצמות.

ויטמין E הוא נוגד חמצון יעיל המקדם תהליכים מטבוליים המתרחשים בתוך התאים, וכן משתתף בתהליך של סינתזת דנ"א. לטיפול בפסוריאזיס הוא נלקח דרך הפה - הוא זמין בצורה של פתרון שמנוני. עבור נשים בהריון, המינון הוא 15-100 מ"ג (לוקח ביום או 2-3 פעמים בשבוע). השימוש בזריקות הוא שיטה נדירה למדי, כי זריקות כאלה הן כואבות מאוד והוא יכול לעורר את המראה של דחיסה. בפסוריאזיס, מרכיב זה תורם לשיפור ניכר במצב העור.

מומחים ממליצים להשתמש בו יחד עם ויטמין A בצורת כמוסות מיוחדות Aevit. קפסולות צריך להיות שיכור פעם או פעמיים ביום (תדירות תלוי בצורת הפתולוגיה, כמו גם את מידת החומרה שלה).

הרבה ויטמין E נמצא בשמן צמחי עם rosehip, אגוזים עם עלי פטל ובצל ירוק, וחוץ מזה צנוניות ומלפפונים.

ויטמינים מקטגוריה B הם מסיסים במים. הם משמשים לטיפול בפסוריאזיס, שכן B1 יחד עם קוקרבוקסילאז, שהוא נגזרת שלה, יש השפעה ריפוי על העור. הם יכולים להיות prescribed לשימוש בעל פה (בדילול בצורת), כמו גם עבור הממשל ב / m.

Pyridoxine הוא מעורב באופן פעיל פחמימות, חלבון שומן מטבוליזם. מכיל ויטמין זה בדגים (לדוגמה, הרינג והליבוט), כמו גם מוצרי בשר, שעורה פנינה, כוסמת ושעורה, ומוצרי קמח שחיקה גסה.

כמו כן, במהלך הטיפול של הביטויים psoriatic, B12 הוא תמיד prescribed - לייצב את העבודה של NS, וכדי לשפר את תהליך hematopoiesis.

טבליות pangamate סידן מכילים B15 בהרכב שלהם. הם מסייעים לנרמל את תהליך ספיגת החמצן על ידי רקמות.

ב פסוריאזיס, כל הויטמינים מקטגוריה B צריך לקחת באופן בלעדי על פי התוכנית שנקבעה על ידי הרופא המטפל. ויטמין מורכב נבחר עבור כל חולה בנפרד.

טיפול פיזיוטרפי

ישנן גם מספר שיטות של טיפול פיזיוטרפי של פסוריאזיס.

נוהל עב"מים. אם שיטה זו מיושמת כהלכה, אז פסוריאזיס תפסיק להתפשט לאורך העור, ועם זאת, את הביטויים המוקדמים של המחלה יתחילו לדעוך.

Phothemhemotherapy נחשב לאחד השיטות היעילות ביותר לטיפול במחלה (במיוחד במקרים חמורים). קורס הטיפול מבוסס על שילוב של שני אלמנטים - השפעה על אור UV ארוך גל העור, כמו גם שימוש בסמי photosensitizing מקטגוריה (puvalen psoralen הזה metoksipsoragen ו ammifurin). בזכות photochemotherapy, החולה יכול להיפטר כ 80% מכלל הפלאקים, ובמקרה של שימוש קבוע בשיטה זו, 90-95% מכלל דפורמציות על העור ניתן לבטל.

בזמננו, פסוריאזיס מוצלח בהצלחה על ידי טיפול בלייזר. בעזרתו, אתה יכול לטפל ופתולוגיה, בפיתוח הקרקפת. במהלך הפרוצדורה, המולקולות של רקמות חיות נרגשות כתוצאה מיישום קרני לייזר. זה יש photomechanical, כמו גם פוטוכימיים ואפקטים חיוביים אחרים על העור.

בנוסף לשיטות לעיל, ניתן לטפל במחלה באמצעות אולטראסאונד, צילומי רנטגן ואלטרותרפיה, ובנוסף, על ידי ultrafonophoresis וחשיפה לטמפרטורות נמוכות או גלים מגנטיים. Thalassotherapy הוא גם יעיל - זה איכותי מחזק את החסינות של החולה.

טיפול אלטרנטיבי וטיפולי צמחים

ישנן שיטות שונות רבות של טיפול אלטרנטיבי המסייעים לחסל את הסימפטומים של פסוריאזיס. בין המתכונים הפופולריים ביותר ויעילים הם הבאים.

יוצקים את עלה המפרץ היבש (20 גרם) עם מים רותחים (2 כוסות). זה הכרחי כדי לשמור על התרופה על חום נמוך במשך כ 10-15 דקות, ולאחר מכן מתח ו מגניב זה. קח מרתח שלוש פעמים ביום בסכום של 1/3 כוס.

יעיל עבור פסוריאזיס הם גם אמבטיות טיפוליות עם תוספת של סנט ג 'ון wort, מרווה, חלופות, celandine או תמצית אשוח.

ובכן, ואת הקבלה של צמחי מרפא (מתוך סנט ג 'ון של wort, buffalo, מחרוזת, horsetail, ואת השורש של elecampane) גם עוזר. יש צורך לשפוך מים רותחים (1 כוס) תערובת של עשבי תיבול (1 כף), ואז להתעקש על אמבט מים - כ 15-20 דקות. לשתות תמיסה צריך להיות בבוקר, כמו גם בערב מיד לאחר האכילה.

פסוריאזיס מטופל היטב על ידי שמן אשחר הים - זה אמור לשמש 1 פעם ביום עבור 1 כפית.

עלים ופרחים של זקן שחור נחשבים גם אמצעי יעיל. אתה צריך לשפוך מים מבושלים (0.5 ליטר) תערובת צמחים (2 כפיות), ולאחר מכן מתעקשים במשך שעה 1. לאחר מכן, את תמיסת חייב להיות מסונן. שמור אותו במקום יבש קריר, ולשתות שלוש פעמים ביום בכמות של 1/3 כוס.

בין התרופות בשימוש חיצוני, אתה יכול לזהות שמן דגים, מיץ קלנדין, כמו גם תמיסת שום. הם צריכים לטפל באזורים מושפעים של העור 1-2 פעמים ביום. בנוסף, מומלץ לקחת אמבטיה של קוקר או קמח תירס.

trusted-source[41], [42], [43], [44]

מְנִיעָה

השיטה היעילה ביותר למניעת פסוריאזיס היא לשמור באופן קבוע על רמת הלחות האופטימלית של העור. אבל יש לזכור כי יש גם צורות פתולוגיה שבו הלחות של העור להיפך יכול רק לעורר החמרה.

זה צריך גם להגן על העור מפני כל נזק: שריטות ושריטות, כמו גם פציעות בתהליך של חיתוך הציפורניים.

לעורר פסוריאזיס והם מסוגלים ללחץ קבוע יחד עם מצב של מתח עצב מתמיד.

כדי למנוע התפתחות של פסוריאזיס, אתה צריך לנטוש הרגלים רעים (אלכוהול, עישון), כדי לחזק את המערכת החיסונית.

תַחֲזִית

פסוריאזיס החורף, כמו גם כל צורה אחרת של המחלה היא חשוך מרפא, אך התחזית הנוכחית שלה עשויה להיות מועילה - שיטות טיפול מודרניות מאפשרים להשיג הפוגת קיימא - מ 1 שנה עד לתקופה של 30 או אפילו 50 שנים. כדי להשיג תוצאה זו, אתה צריך לשמור על אורח חיים בריא - דיאטה נכונה, מנוחה ועבודה, העדר עייפות, כמו גם תנאים מלחיצים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.