Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב חמורים מלמטה, ימינה ושמאלה: גורם

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כאבים בעמוד שדרה - די סימפטום נפוץ, אשר בעבר נחשב זכות של מכופף הדור המבוגר, כמו שאומרים, בשלושה מקרי מוות וסבים נחשב לעניין שבשגרה וזה לא מפתיע, כי במשך שנים רבות את חיי בחזרה שלהם היו צריך לסבול הרבה מתח. רק כאב צוואר הרחם, ובית החזה המותני השדרה צעירה מדי יום, למרות העובדה כי כאבי גב חמורים הם מכשול לחיים נורמלים ונכות אנושית.

trusted-source[1], [2]

גורם לכאב גב חמור

ב טרמינולוגיה רפואית, כדי לציין כאב גב שנגרם על ידי מחלות של עמוד השדרה, יש מושג נפרד - dorsalgia. זהו השם של תסמונת הכאב, אשר יכול להיות ממוקם בכל חלק של עמוד השדרה, ולכן הם מבחינים בין הגב של עמוד השדרה הצוואר, החזה ואת lumbosacral. לכל סוג של גודש יש סיבות משלה, ורובם קשורים עם עמוד השדרה והגב השרירים. למרות שאיננו יכולים להוציא מכלל אפשרות פתולוגיות אחרות, שבהן יש כאב מתסכל, שבו מטופלים מגיבים גם על כאבי גב.

כאבי גב חמור, וכל כאב בעמוד השדרה, ללא תלות מה אופי זה, נתפסת על ידי המטופלים כמו סימפטום כואב למדי, לרוב סימפטום של מחלות עמוד השדרה. תסמונת הכאב בעוצמה משתנה אופיינית למחלות הבאות:

 • Osteochondrosis היא פתולוגיה של טבע כרוני שיכול לכסות חלקים שונים של עמוד השדרה. עם מחלה זו, תהליכים ניווניים להתרחש בעמוד השדרה, המוביל דחיסה של עמוד השדרה ושינויים במבנה של דיסקים בין-חולי. רוב החולים מתלוננים על כאב חמור בגב, בצוואר או בגב התחתון עם osteochondrosis, במיוחד אם המחלה כבר התקדמות במשך כמה שנים. בתחילת המחלה, זה יותר על המראה של תחושה של עייפות בגב, אשר בהדרגה הופך לתסמונת כאב.
 • ספונדילוזיס הוא עוד אחד ממחלות עמוד השדרה, בעל אופי ניוון. אבל במקרה זה, אין דחיסה של החוליות ודיסק ביניהן, אלא את הופעתן של גידולי העצמות על רקמות החוליות, הדומות לקוצים כמו סיבוב העקב. כאב בפאתולוגיה זו יכול להיות חזק מאוד אם הגידולים מתחילים לגרות את קצות העצבים.
 • שן דיסק בין-חולייתי היא מחלה רצינית ומסוכנת למדי של עמוד השדרה, שבו טבעת סיבית מעברי סביב הדיסק עם הדיסק עצמו נעקרו. הוא מתחיל לסחוט רקמות רכות בקרבת מקום, סיבי עצב, כלי דם. הבליטה של הדיסק שמעבר לטור השדרה מלווה בכאבי שדרה קשים במיקום הדיסק הפגוע ובמהלך העצב שנגרם על ידו. במקרה זה, עקירה כזו ניתן למצוא בכל חלק של עמוד השדרה, אבל זה בדרך כלל עולה על רקע הפתולוגיות הקיימות כבר, למשל, osteochondrosis אותו.
 • דיסק בליטה, כלומר בליטתם מעבר לעמוד השדרה בלי לקרוע את הטבעת הסיבית. כאבי גב באזור דיסק העקורים הוא הסימפטום העיקרי של הפתולוגיה. הסימפטום נגרם על ידי סחיטה של שורשים עצביים קרובים, כלי דם, שרירים, אשר מודלק עקב גירוי קבוע.
 • Spondylarthrosis של עמוד השדרה הוא פתולוגיה כרונית שכיחה למדי, אשר המטופלים פונים לרופא רק עם הופעת כאבי גב. אנו מדברים על שינויים ניווניים במפרקים החוליים, נגעים של סחוס, שקיות מפרקי, עצמות periarticular, כמו גם את המראה של גידולים שונים העצם להחמיר את הניידות של עמוד השדרה. כאב כואב חמור פתולוגיה זו היא נצפתה בעיקר בצוואר וגב התחתון, כלומר. את החלקים הניידים ביותר של עמוד השדרה.
 • ספונדילוליזתזיס - פתולוגיה, המורכב לעקירתם של חוליות בודדות קדימה או אחורה יחסית לציר עמוד השדרה (ante- ו retrolisthesis) והצד השמאלי או הימני (laterolistez). בדרך כלל המטופלים מתלוננים על כאבים כאבים בגב, במקום שבו עקירה של החוליה הוא ציין. עם מאמץ פיזי או הצורך לשמור על אותה עמדה במשך זמן רב, סימפטום לא נעים עולה. אבל תלוי איזה חוליות סוגים אחרים של כאב עשוי להופיע, כגון כאבי אוזניים, neuralgia של לוקליזציה שונים עם התקפי כאב חריף, דקירה כאב בבטן, וכו '
 • חוסר יציבות עמוד השדרה הוא מצב פתולוגי שבו ניידות מוגברת של חוליות הוא נצפה בחלקים שונים של עמוד השדרה. עם זאת, הם מתחילים לעצבן את שורשי העצב הסמוכים, מה שגורם להופעתו של תסמונת כאב חזקה למדי, אשר מזכירה עוד יותר את עצמה במהלך מאמץ גופני, כיפוף, הפיכת הגוף בכיוון זה או אחר. לרוב מתרחשת על רקע הפתולוגיות לעיל של עמוד השדרה, עם חולשה של מנגנון הליגמנט או לאחר טראומה. לרוב, אי-יציבות בחוליות מאובחנת בחלקים המותניים ובצוואר הרחם. עם חוסר היציבות של כאבי המותני עשוי להקרין על הרגל.
 • אוסטאופורוזיס של עמוד השדרה. במחלה זו, צפיפות רקמת העצם בחוליות מצטמצמת. כאבי גב מופיעים בשלב השני של המחלה, ובתחילה הם כואבים בטבע, מחמירים לאחר מאמץ פיזי. אבל ככל שהפתולוגיה מתפתחת, הם רוכשים אינטנסיביות גבוהה ואופי קבוע. יתר על כן, אוסטאופורוזיס יכול להיות מסובך על ידי שברים דחיסה של החוליות, שבו הכאב הוא חמור מאוד מופיע מן התנועה הקלה או הלחץ על הגב.
 • Spondyloarthritis אנקיליוזינג (ankylosing spondylitis) היא פתולוגית מערכתית דלקתית-ניוונית כרונית, אשר משפיעה בעיקר על גברים צעירים מתחת לגיל 30. הוא מאופיין בשינוי הדרגתי במאפיינים של מבנים בין-חולייתיים ובהאצתם המתקדמת. תסמונת הכאב מופיעה בדרך כלל על השלב השני של המחלה ודומה לסימפטומים של אוסטאוכונדרוזיס של עמוד השדרה המותני. מאופיין על ידי כאבי לילה, הגדלת בבוקר וירידה במהלך התנועה. ככל שהמחלה מתפתחת, הכאב מתפשט על עמוד השדרה ומלווה במתח מתמיד של שרירי הגב.
 • עקמת - העקמומיות של עמוד השדרה בצד ימין או שמאל, המתפתחת כבר בילדות. במקרה זה, הכאבים אינם קבועים ועולים בעיקר לאחר עומס על עמוד השדרה (ישיבה ממושכת, לאחר הליכה ארוכה או עמידה, העברת משקל).
 • קיפוזיס עמוד השדרה הוא עיקול של החלק העליון של עמוד השדרה האחורי, אשר אופייני יותר של עמוד השדרה החזי. הסימפטומים הראשונים של הפתולוגיה מופיעים בדרך כלל בגיל ההתבגרות. ראשית, אנחנו מדברים על המראה המהיר של עייפות בגב, אבל ככל שהתפתחות מתפתחת, תסמונת הכאב מתקדמת. הפרעות בעבודה של איברים שונים, כאבי ראש שנגרמו על ידי הפרעות במחזור הדם באזור צוואר הרחם, וכו 'יצטרפו גם כאבי גב.
 • לורדוזיס השדרה היא מחלה דומה שבה יש עקמומיות קדמית מסומנת של עמוד השדרה. עקמומיות שכזו אופיינית יותר למחלקות המותניים והצוואר הרחם, ולעתים קרובות הרבה יותר - עבור החזה. אחד מסימני הפתולוגיה הוא כאב בעוצמות משתנות בגב, גב תחתון ואזור צוואר הרחם, במיוחד תחת עומסים סטטיים, וכן עייפות בעמוד השדרה הנגרמת על ידי מתח שרירים מתמיד עקב חלוקה מחדש לא נכונה של העומס.
 • דלקת ספונדיליטיס שחורה היא צורת העצם של שחפת, אשר פוגעת בחוליות. פתולוגיה זו היא בעלת אופי זיהומי מדבק עם לוקליזציה בכל מחלקות עמוד השדרה. זה יכול להופיע בכל גיל אם שחפת mycobacterium נכנס הגוף האנושי. סימפטום אופייני של הפתולוגיה הוא רק כאב קבוע חזק מאחור, אשר נובעים ללא מאמץ פיזי.
 • עמוד השדרה osteomyelitis (spondylitis) היא מחלה רצינית ומסוכנת עם קורס ארוך, גם בעל אופי זיהומיות ודלקתיות. כתוצאה מהתהליך הדלקתי, החוליות נהרסות, צפיפות העצם מצטמצמת, עמוד השדרה מעוות. יש רקמות מוקפצות ברקמותיו. הצורה החריפה של המחלה מתחילה עם כאב גב וחום. למחלות כרוניות המאופיינות בתסמונת של הצוואר (דחיסה וגירוי בשורשי העצבים בעמוד השדרה), אחד הביטויים העיקריים שלו הוא הגבייה.
 • Radiculitis היא פתולוגיה דלקתית המאופיינת על ידי דחיסה של שורשי חוט השדרה. זה קורה בדרך כלל על רקע של פתולוגיות אחרות של עמוד השדרה עם שינויים degenerative או פציעות בעמוד השדרה. אנחנו רגילים לכתוב את כאבי המותניים על radiculitis, אם כי למעשה תסמונת הכאב במחלה זו עשויה להיות גם מקומי בגב ובצוואר. למעשה, זה המונח הרופאים לא אומר מחלה, אבל תסמונת האופיינית למחלות רבות של עמוד השדרה. התסמונת היא תסמין סימפטומי, הכולל כאבי גב, והם יכולים להיות בעלי אופי שונה. זה עלול להיות כאב עמום הנובעים לעיתים, כאב אקוטי, או סימפטום מתיש מתמשך או טופס מקומי מקרין על נוכחות של כאב, אשר ניתנת בצוואר, כתפיים, בגפיים לאורך עצב מגורה.
 • עצבים של הגב או דחיסה של העצבים intercostal על ידי הצלעות עצמן, רקמת שריר, חוליות שונה. חלקים צוואר הרחם ו החזה מושפעים. במקרה זה, תסמונת הכאב יכולה להיות משעממת, כואבת או חריפה, מקומית (באזור הדחיסה העצבית) או משתקפת (לאורך סיבי העצבים).
 • דלקת מפרקים בעמוד השדרה / דלקת מפרקים שגרונית היא מחלה דלקתית כרונית של רקמת החיבור של עמוד השדרה. חזרה, כאבים צוואר הרחם המותני הוא אחד הסימפטומים העיקריים של המחלה, המשפיעים בעיקר אנשים מעל גיל 30 שנים. הכאבים מתחזקים עם עומס הולך וגובר על עמוד השדרה או שהייה ממושכת במצב לא נוח.
 • פציעות בעמוד השדרה (שברים, חבורות, נקעים). פציעות לעיתים קרובות להוביל להתפתחות של מחלות שונות ותסמונות, כולל כאב באזור האחורי. הגורם לכאב הוא דלקת ותזוזה של עצמות, וכתוצאה מכך שרירים פגומים, עצבים, כלי דם.
 • תהליכים סרטניים בעמוד השדרה (שפירים וממאירים, ראשוניים וגרורות). גידולים בעמוד השדרה מאופיינים על ידי התחלה מהירה של הסימפטומים, כולל כאבים עזים כי לא ניתן להקל על ידי משככי כאבים. תהליכים סרטניים מחוץ לחוט השדרה עשויים לא להזכיר לך את עצמך במשך זמן רב, אבל כמו neoplasm גדל, כאבים מופיעים כי הם מתקדמים. בדרך כלל מופיעים כאבים באמצע הגב והגב התחתון, הם יכולים להיות ממוחזרים ומשתקפים, מחמירים לאחר ששוכבים על הגב, מתאמצים בשרירי הגב, משתעלים, מתעטשים וכו '.
 • היצרות בעמוד השדרה היא מחלה הקשורה לגיל, המתאפיינת בצמצום תעלת עמוד השדרה, כיס צדדי וחורים בין-חולי באזור המותני. ואז הדיסקות בין-חולייתיות נעות, וכתוצאה מכך שורשי חוט השדרה נדחסים, וכאב מתרחש, המתורגם לרוב בגב התחתון, בגב התחתון, ברגליים.
 • מומים מולדים בהתפתחות עמוד השדרה. חלק מן המחלות הנ"ל הן מולדות, אבל כאבי גב בדרך כלל מתרחשת כבר בתקופת בית הספר, כאשר העומס על עמוד השדרה עולה עקב ישיבה ממושכת מאולצת. זה במצב זה כי העומס על עמוד השדרה הוא מקסימלי.

העובדה כי כאב גב חמור מתרחשת כתוצאה פתולוגיות שונות של עמוד השדרה הוא הגיוני למדי לא מפתיע אף אחד. אבל המראה של סימפטום דומה יכול לעורר מחלות ותנאים אחרים. ואת המחלות לא בהכרח צריך להיות מחובר עם עמוד השדרה.

פתולוגיות שעלולות לגרום לכאב גב חמור:

 • מתיחה את השרירים והרצועות של הגב. פתולוגיה, אשר מתייחס לקטגוריה של פציעות, מתרחשת לעתים קרובות במהלך אימון משקולות הרמת משקולות על ידי אנשים לא מאומן. אמנם לפעמים הסיבה למצב זה היא הפרה של יציבה ו immobilization ממושך, מלווה ניוון שריר. הסימפטומים העיקריים של הפתולוגיה הם כאבי גב קשים והגבלת הניידות שלה, משום שכל תנועה ועומס על השריר או הליגמנט המושפעים גורמים לחדירה, לכאב. סיבת הכאב היא הפסקות מיקרו של סיבי רקמות רכות ודלקת.
 • דלקת של שרירי הגב (myositis) עם היווצרות של חותמות כואבות על השרירים. עבור פתולוגיה באה לידי ביטוי בנפיחות של הרקמות וכואב כאב בדרגה קלה עד בינונית בעוצמה, אשר לא נבדק לאחר מנוחה, אבל כאשר מתח שרירים, תנועות חדות, חותם כואב הלחץ שוכב על גבו על משטח קשה, על ידי שינוי מזג האוויר, תחת השפעה שיוכלו קר מוגבר משמעותית ולהשפיע על איכות החיים של החולים.
 •  פיברומיאגיה היא מחלה שגורמיה אינם ידועים לרופאים. סימטרי כרוני שרירים, גיד ואת כאבי מפרקים בגב ובגוף אופייניים הפתולוגיה. הכאבים מפוזרים (כלומר, המטופל מרגיש שגבו כואב, כולל עמוד השדרה) ועוצמה שונה, נוטים לגדול עם שינוי מזג האוויר, תחת השפעת הקור והמתח.
 • תסמונת Myofascial, שבה יש עווית מסומנת של השרירים עם היווצרות על אותם של חותמות נקודה כואבת (נקודות ההדק). התפתחות הפתולוגיה מתבצעת על ידי טראומה, תנועות פתאומיות, מתח, פעילות גופנית נמוכה, עייפות שרירים כרונית עקב ביצוע תנועות מונוטוניות וכו '. כאב בתסמונת זו יכול להיות בעוצמה גבוהה, במיוחד כאשר נחשפים לנקודות ההדק. כאבים רפלקטיביים הם אופייניים.
 • תסמונת שריר טוניק נגרמת על ידי שינויים ניווניים בעמוד השדרה ועומס מוגבר על שרירי הגב. הכאבים הם כואבים בעוצמה מתונה, יכול להחמיר במהלך התנועה וחשיפה לקור. לרוב זה על כאב, מוגבל לאזור מסוים של הגב.
 • מחלות דלקתיות של הכליות (pyelonephritis, glomerulophritis), שבהן חולים עלולים לחוות כאב חמור למדי בגב התחתון. כואב במיוחד הם כאבי בטן הכליות במחלת כליות.
 • מחלות של הכבד וכיס המרה, כאשר יש כאב גב משתקף.
 • בעיות עם המעיים, אשר לעתים קרובות שוברת את הגב התחתון, ולפעמים כואב את כל החלק התחתון של הגב.
 • לב פתולוגיות, כאבים בהם ניתן לציין הן מאחורי עצם החזה בצד שמאל, בתחום scapulas על הגב.
 • כיב של הקיבה והתריסריון, הכאב החמור של אשר הוא מוקרן לעתים קרובות מאחור.
 • דלקת הלבלב או דלקת הלבלב עם כאבי girdling אופייניים, אשר, בעת החרפת הפתולוגיה, הם בעוצמה גבוהה למדי.
 • מחלות של הריאה ואת הצדר (דלקת ריאות, pleurisy, שחפת ריאות). הם מאופיינים בכאב באזור החזה של הגב ובמיוחד בין השכמות.

אם אנחנו מדברים על מחלות של איברים פנימיים ומשתקף כאבי גב, המאפיין האופייני שלהם הוא שהם למעשה לא תלויים שינוי מיקום הגוף, מאמץ פיזי, השפעות טמפרטורה. כאבי גב במקרה זה הוא סימפטום נוסף שעשוי להופיע או להיעדר.

כשמדובר במחלות עמוד השדרה והגב, שרירי הכאב יכולים לתרום לרגעים שונים. חשוב על גורמי הסיכון העיקריים להופעת כאבים בעמוד השדרה:

 • היפותרמיה של הגוף, תורמת לירידה חסינות ופיתוח של מחלות זיהומיות ודלקתיות, כולל מחלות של רקמות רכות ועצמות של הגב.
 • זיהומים של חיידקים וטבע ויראלי (חולים עם זיהומים בדרכי הנשימה: שפעת, ARVI, quinsy, וכו ') עשויים להתלונן על כאבי גב בולטים.
 • כל מחלות כרוניות להחליש את הגוף להשפיע לרעה על תהליכים רבים בו.
 • עבודה פיזית כבדה, רמז על עמוד השדרה.
 • שיעורים בהרמת משקולות.
 • העלאת ונשיאת משקולות כבדות הם אנשים לא מאומנים במיוחד.
 • תנועות חדות בעמוד השדרה, אשר יכול להוביל צביטה של שורשי העצבים בעמוד השדרה.
 • מחלות של איברי האגן, אשר יכול לעורר את המראה של כאב כואב חמור למדי באזור המותני.
 • מחלת איבר העיכול (izofagit, התכווצות הוושט) ומחלות לב (מחלת לב איסכמית, מפרצת אבי העורקים, דלקת של קרום הלב של הלב, תסחיף ריאתי, וכו ')
 • אימון משופר בחדר הכושר ללא הכשרה מוקדמת או מאמן בלתי מורשה גדל המון.
 • פעילות עבודה, דבר המרמז על שהייה ממושכת בתנוחת ישיבה או עמידה.
 • התלהבות מוגזמת עבור המחשב, וכתוצאה מכך אנשים מבלים שעות על הצג, שוכחים להקל על המתח של השרירים של הגב ולצפות יציבתם. גורם זה רלוונטי במיוחד בזמננו והיא אחת הסיבות העיקריות להתרחשות כאבי גב קשים אצל מתבגרים ואנשים צעירים.
 • מיטה לא נוחה, אשר תורמת לא להרגיעה, אלא למתח שרירים ויכולה להיות גורם המוביל לעיקול עמוד השדרה.
 • עיסוי גב מבוצע באופן לא מקצועי.
 • Epidural הרדמה, כלומר הזרקת חומר הרדמה לחלל שבין החוליות, המשמשת להקלה על כאבים חמורים במהלך הלידה ולבצע פעולות שונות.
 • הריון, שבו כאבי גב יכול להיגרם על ידי שני הפיזיולוגית (צמיחת הבטן משנה נשים יציבות, אשר מוביל חלוקת עומס נכונה על עמוד השדרה ועל העייפות המהירה שלה) וגורם פתולוגיים (למשל, פופולרי במהלך pyelonephritis הריון).
 • עודף משקל, אשר יוצר עומס מוגבר לא רק על הרגליים, אלא גם על עמוד השדרה.
 • הפרעות מטבוליות שהופכות את העצמות חלשות יותר, והשרירים והרצועות פחות גמישים.
 • מתח, הנחשב לגורם סיכון להתפתחותן של רוב המחלות האנושיות ומגדיל באופן משמעותי את מספרן במהלך תקופות של תהפוכות פסיכו-רגשיות.

אם אתה מסתכל בזהירות על הגורמים והסיבות המעוררים כאבי גב, מתברר כי כל חיינו תורם לכך. אין זה מפתיע כי שכיחות של סימפטום כזה כמו כאבי גב קשים מתקרב להפרות כאלה כמו כאבי ראש ועייפות, אשר ניתן לקרוא כמעט את המאפיינים של האדם המודרני.

trusted-source[3], [4]

פתוגנזה

ללא קשר למקום הכאב, זה תמיד משפיע על איכות החיים של אדם. בדרך כלל אנו מבחינים אפילו בתחושות כאב קלות, ומה לומר על כאבים חזקים המסוגלים להגביל את התנועה ולהביא אדם לתוך קהות חושים. לפי הערכות שונות, 80 עד 90% מהחולים עם פתולוגיות של עמוד השדרה סובלים מכאבי גב בעוצמות שונות. כמעט מחצית מאנשים בריאים לכאורה מתלוננים על כאבים בעמוד השדרה. אבל האם הם יודעים מדוע סימפטום כזה עולה בכלל?

הופעת כאבי גב קשים קשורה להתפתחות של תסמונות כאבים שונות: רדיקולרי, מיופאסיאלי, musculo-tonic. זה דרך הכאב שאנו לומדים על הפרעות שונות בגוף, כלומר. זה יכול להיחשב רפלקס מותנה של הטבע המגן.

כאשר ניזק לרקמות, למשל הדלקת שלהם חשופים לתביעה מכאנית אגרסיבית גרימת חבלות (משייכות) פער סיבים (מאמץ גופני מוגזם), מנות גירוי כרוניות (שברי עצמות, המצאותיהם קוצניות בולטות חוליות זיהום) מפעיל קולטן אזעקה , נותן איתות על הבעיה במוח. באופן לא מפתיע, כל תהליכים דלקתיים מלווים בכאב בעוצמה רבה יותר או פחותה, וככל שהדלקת יותר, כך אנחנו חשים את זה חזק יותר.

זוהי שאלה של כאב פיזיולוגי, אשר ניתן להתמודד עם עזרה של תרופות והסרת הגורם לגירוי. הכאב הנגרם על ידי הפרעות בעבודה של מערכת העצבים שונה במקצת. כאבים כאלה יכולים להתגרות במחלות קשות של המוח או בעמוד השדרה, אך הם יכולים גם להיגרם על ידי השפעה שלילית על העצבים הפריפריאליים. מגוון של כאבים כאלה הוא תסמונת הצוואר, אשר מתרחשת כאשר שורשי חוט השדרה ניזוקו (סחוט או מגורה) ב לומן של עמוד השדרה כאשר חוליות נעקרו.

כאב גב חמור יכול להיגרם גם על ידי טונוס שרירים מוגבר. עם עוויתות שרירים, אספקת הדם לרקמות רכות נפגעת, מה שמוביל להפרעות הגזע, אשר הגוף רואה כטראומה. בנוסף, שרירי הגב המתוחים, אשר הופכים צפופים ולא גמישים, נוטים יותר למיקרופרקטורים של סיבים.

יתר על כן, הם, כמו עצמות בולטות סחוס, יכול לסחוט סיבי העצבים עוברים בקרבת מקום. זה יהיה מלווה בתחושות כואבות וירידה ברגישות של רקמות.

כאבים בשריר מוסר היטב על ידי עיסוי. אבל זה חייב להיעשות על ידי מומחה. אם אחרי עיסוי הגב כואב רע, אז זה נעשה בצורה לא נכונה. אולי בגלל פעולות לא מקצועי של מטפל עיסוי, גם כמה מבנים באזור האחורי ניזוקו. עיסוי נכון עוזר להירגע את שרירי הגב ולהסיר כאב, ולא להיפך. לחזק כאב רק במהלך ההליך, ובסוף הפגישה, צריך להיות הקלה.

עניין הם כאב לאחר הליכים ההרדמה. מבחוץ זה נראה כמו איזה תקרית. עם זאת, חולים לעתים קרובות מתלוננים כי יש להם גב רע לאחר הרדמה epidural. הכאב מופיע לאחר שעבר ההרדמה. בהדרגה, זה צריך לשכב ולעבור על פני כמה ימים. אם זה לא קורה, אז במהלך ההליך היו כמה הפרות: הזיהום היה נכנס או לנקב נעשה בצורה לא מדויקת או במקום הלא נכון, וכתוצאה מכך המחט נפגע השרירים וסיבי העצבים. אמנם במקרה זה אי אפשר להוציא את מצב הרוח הפסיכו-אמוציונלי של המטופל.

במקרים מסוימים, כאב גב חמור יכול להיות פסיכוגני. אז הם אומרים על תסמונת הכאב, אשר עולה על בסיס של רגשות חזקים ומתח. בניגוד לכאב פיזיולוגי ונוירופתי, תחושות אלה אינן קשורות בנגעים אורגניים ברקמות הגב. זה רק כי אנשים רגישים מדי רגשות חזקים לגרום הפרעות בעבודת מערכת העצבים, אשר מתחיל לפרש לא נכון את הדחפים המגיעים אליו, רואה את רובם כואבים. במקרה זה, משככי כאבים לא יכול לעזור הרבה, בניגוד הרגעה ופגישות פסיכותרפיה.

סטטיסטיקה

הסטטיסטיקה אומרת כי הסיבה הפופולרית ביותר של כאבי גב היא osteochondrosis, אשר משפיע על 80 אחוז מהאוכלוסייה. עקמת, אשר פחות או יותר מאובחנים ברוב התלמידים והתלמידים, כמו גם ישיבה קבוע מאחורי משחקי מחשב הם הגורמים השכיחים ביותר של כאב בעמוד השדרה בדור הצעיר. אבל לרוב מן הכאב בחלק האחורי, אנשים זקנים עדיין סובלים, אשר במהלך חייהם צברו מטען הגון של מחלות שונות ושינויים פיזיולוגיים בגוף שאינם תורמים לבריאות האחורי החלו.

יש להבין כי אנשים פשוט לא חושדים לגבי הפתולוגיות שיש להם. לכן, הופעת הכאב באזור האחורי עבורם היא סוג של הפתעה. גם אם הכאב נגרם על ידי בתנוחה לא נוחה של הגוף או על המיטה חזק מדי או מיטה רכה, כי היא לא ללכת במשך יומיים או יותר, זה אומר שעם גב של גבר היא לא בסדר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.