מה גורם לכאב גב?

כאבי גב לאחר מעיים והשתנה

כאב לאחר פעולת מעיים בחלק האחורי והוא יכול לאותת בעיות עם עמוד השדרה באזור lumbosacral, אשר מתוחה במהלך פעולת מעיים (osteochondrosis, spondylitis שהחוף).

כאבי גב לאחר נפילה על הגב

מכל פציעה טראומטית אף אחד לא מבוטח, זה חל גם על פציעות שנגרמו לאחר נפילה על הגב. רוב הנזק בעמוד השדרה וחוט השדרה גורם לאובדן מלא או חלקי של תפקודים מוטוריים ורגישות, פרזיס ושיתוק.

כאבי גב לאחר יחסי מין

לבני דורנו, בעיקר לתושבים עירוניים, אין הרבה פעילות גופנית. זה מוביל לעובדה כי הבעיה של כאב בחלק האחורי עולה אוכלוסייה צעירה יותר ויותר.

כאבי גב לאחר אלכוהול ועישון

כל אדם יכול להרגיש את הכאב בגב לאחר שימוש בלתי מבוקר של משקאות אלכוהוליים. במצב של שכרות אתה יכול להירדם בשינה קשה וכבדה במצב לא נוח במשך זמן רב.

כאבי גב לאחר אנטיביוטיקה

טיפול במחלות רבות כולל נטילת תרופות אנטיבקטריאליות, עם זאת, חלק מהחולים מתלוננים על כאבי גב לאחר סיום הטיפול או אפילו בהתחלה לאחר כמה פגישות של תרופות מרשם.

כאבי גב לאחר מחלות

בעיקרון, כאבי גב שנגרמו על ידי מחלות של עמוד השדרה - osteochondrosis, אוסטיאופורוזיס, עקמת, מומים מולדים של עמוד השדרה, דלקת שלה, טראומה וגידולים.

כאבי גב לאחר פעילות גופנית

אפילו אנשים מאומנים לאחר הרמת חפץ כבד במיוחד, מחליקים באופן בלתי צפוי, שלא הכינו כראוי את הגוף ולא תיאמו נכונה את התנועות, יכולים למתוח את שרירי הגב. במקרה זה, כאבי גב מופיעים לאורך עמוד השדרה לאורך כל אורך או בכל אזור.

כאבי גב בבוקר לאחר שינה ואחרי אכילה

גורם לכאב בוקר בעמוד השדרה ו / או רקמות רכות של הגב לאחר מנוחה לילה יכול להיות שונה - מן אי הנוחות בנאלי של מיטה למחלות קשות.

כאבי גב לאחר מניפולציה וניתוח רפואי

לא עוצמת הכאב ולא לוקליזציה שלה הוא סימן אבחון מספיק. כדי למצוא את הסיבות הפתולוגיות שגרמו לתסמונת הכאב, או להוציא אותם, יש צורך ללכת למוסד רפואי ולעבור סקר.

כאבי גב חמורים מלמטה, ימינה ושמאלה: גורם

כאבים בעמוד שדרה - די סימפטום נפוץ, אשר בעבר נחשב זכות של מכופף הדור המבוגר, כמו שאומרים, בשלושה מקרי מוות וסבים נחשב לעניין שבשגרה וזה לא מפתיע, כי במשך שנים רבות את חיי בחזרה שלהם היו צריך לסבול הרבה מתח.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.