^

בריאות

כאב אשכול

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסוג החמור ביותר של כאב ראש שיכול להשפיע על אנשים משני המינים ומעשית בכל הגילאים הוא כאב אשכול. תסמונת הכאב המתעוררת לפתע, על רקע של רווחה כללית, מאופיינת בכאב של כוח כזה שאנשים מוכנים להיפרד מהחיים, רק כדי להיפטר מן התחושות הכואבות. עד כה, אין סיבות אמיתיות שמעוררות סוג זה של פתולוגיה, אבל יש מספר הנחות שמאפשרות, אם לא כדי להקל על אדם של כאב לנצח, אז לפחות כדי להפחית את מידת הביטוי שלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם לכאב אשכול

כאב אשכול אינו שכיח. באופן כללי, גברים הם נטייה זה סוג של כאבי ראש. מומחים זיהו מספר גורמים שעלולים לעורר את הופעתה של כאבי ראש מצרר. סיבות אלה כוללות:

 • תורשתית תורשתית. אם אחד מבני המשפחה סבלו מכאב מצרר, אזי ההסתברות להעברת מחלה זו בירושה גבוהה מאוד;
 • הפרות באחד האזורים במוח, כלומר ההיפותלמוס. איזה סוג של הפרעות מסוגלות לגרום להתקפות של כאבי אשכול, שעדיין לא זוהו;
 • שימוש ממושך באלכוהול, המוביל לשינויים בכלי הדם של המוח;
 • מצבים מלחיצים תכופים;
 • עייפות כרונית עם חוסר שינה קבוע;
 • עבודה עם חומרים רעילים גזי (אדי כספית, למשל).

כל האמור לעיל הסיבות הן רק הנחה, אחד הגורמים העיקריים להתרחשות של כאבי ראש קשים, נקרא אשכול או קרן. הוא עדיין לא ידוע באיזה מינון צריך להתקבל לתוך הגוף של חומרים מזיקים, אם אנחנו מדברים על האדים הרעילים, למשל, כדי לפתח את הפתולוגיה שגורמת כאבי ראש חמורים. היקף ואופי הנגע ההיפותלמי, אשר יכול להוביל להתפתחות של תסמונת אשכול, הוא גם לא ידוע. כפי שצוין לעיל, את כאב האשכול אינו נפוץ עם זה והקושי הכרוך מחולי התבוננות המבקשים עזרה הם לא תמיד ולא רק מנסים במשך זמן רב לבד להתמודד עם המחלה, ואת ההזדהות של השורש לא תמיד להוביל את התוצאות הרצויות .

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

סוגים ותסמינים של כאב אשכול

כל סוגי כאבי הראש יש סיווג בינלאומי, לפיה, כאב ראש אשכול יש שתי צורות של ביטוי:

 • אפיזודי;
 • כרונית.

המאפיינים הייחודיים של שתי צורות אלה הם נוכחותם של שונים במונחים של אורך תקופות ההפוגה. משך הכאב הראשוני, בשלב אפיזודי, הוא משבוע לשנה אחת עם הפוגה של כשבועיים. התקפות של כאבי אשכול כרוניים של תקופת ההפוגה עשויות שלא להכיל כלל, או משך הזמן של פחות משבועיים. על פי נתונים בינלאומיים, הצורה הכרונית היא הרבה פחות שכיחה מאשר אפיזודית.

לכאב פתאומי, חמור, יש אופי בולט. משך ההתקפה כואבת יכול להיות מוגבל ל 10-15 דקות או האחרון יכול להימשך שעה. כמו כן, פתאום הכאב נעלם מעצמו ולא יכול להפריע במשך זמן רב מספיק, בין מספר חודשים עד כמה שנים, או שזה עלול לקרות בעוד כמה ימים. מחזוריות זו גם יצרה את הבסיס לשם "כאב אשכול", כלומר, הנובע מתקופות. במהלך ההתקפה, התחושות הכואבות כל כך חזקות, שאנשים, מטורפים מכאב, מסוגלים לפעולות אובדניות, כדי לעצור את התחושות הכואבות. התנהגות זו אופיינית ביותר לאלה שכבר חוו התקפות כאלה יותר מפעם אחת, וממתינים לתקופה הבאה של כאב בפחד.

על פי התיאורים הזמינים של סימפטומים של ביטוי, ניתן להבחין בין הסימנים הבאים להתפרצותה ולהתקדמותה של התקפת אשכול:

 • מחנק באוזן ובאף;
 • כאב מבפנים של העין;
 • אדמומיות העיניים, דמעות;
 • אדמומיות הפנים ותחושה של נפיחות;
 • הזעה מוגברת;

כל הביטויים עוסקים רק בחלק אחד של הפנים, זה נדיר מאוד כאשר כאב הראש מכסה את כל הפנים ומתפשט על הראש כולו. הכאב של טבע אשכול הוא עונתי, ולכן, המסוכן ביותר הוא תקופת האביב בסתיו.

כאב בוער, מכאיב, פועם את החולה להיות בתנועה מתמדת, נע ממקום אחד למשנהו, מנסה למצוא תנוחה נוחה כדי להקל על המצב, מחזיק את ראשו בידיו. הפסקת הכאב גורמת לאדם תוקפנות, סירוב ליצור קשר, מה שמקשה על שליטה בחולים כאלה והתקשורת הופכת לקשה.

התפשטות תסמונת הכאב מתחילה באזור אחד, למשל באזור העיניים. ואז הוא יכול ללכוד את האזורים הקדמיים והזמניים עם הקרנת כאב בלסת. פיגועים, ככלל, אינם מתעוררים, אלא 2-3 פעמים ביום, אחד מהם קורה באופן בלתי נמנע בלילה, מה שגורם להתעוררות חדה של אדם ולאחר לחץ חמור.

אבחון כאב אשכול

כאבי אשכול מאובחנים, בעיקר, על ידי שיחה עם המטופל עם המטופל. זה מספיק עבור הרופא כדי לקבל את הנתונים הבאים:

 • היסטוריה שקדמה להופעת הכאב;
 • לוקליזציה של המוקד העיקרי של כאב;
 • משך תסמונת הכאב;
 • אופי הכאב;
 • תדירות התרחשות.

מתוך תיאור של כל הסימפטומים, מומחה יכול לצייר את כל המסקנות הדרושות. בנוסף, MRI (תהודה מגנטית) ו- CT (טומוגרפיה ממוחשבת של המוח) ניתן לקבוע כדי לזהות תחלואה נלווית וסיבוכים אפשריים.

trusted-source[14], [15]

טיפול בכאבי אשכול

לגמרי להיפטר הביטוי של כאבי ראש, במיוחד טבע אשכול, הוא כמעט בלתי אפשרי. בזמן אמצעים, טיפול מיושר כראוי יכול מאוד להקל על המצב ולהפוך את תסמונת הכאב פחות בולטת. הטיפול יהיה תלוי בחומרת תסמונת הכאב ובתדירות הביטוי שלו. יש להניח כי כאבי אשכול, ללא ספק, יוסרו על ידי טיפול משכך כאבים, הכולל:

 • סמים ergotamine - להקל על כאב ראש על ידי הסרת הטון של העורקים המורחבת;
 • "לידוקאין" נופל לתוך האף לכאב חריף;
 • שאיפת חמצן (תכולת חמצן גבוהה בשאיפה תורמת לצמצום הכלים, מה שמוביל להסרת תסמונת הכאב);
 • משככי כאבים אחרים בטבליות, זריקות או שאיפות (תרסיס לאף), בהתאם למאפיינים האישיים של האורגניזם, חומרת המחלה וגורמים אחרים.

בהחלט, כדי לסבול כאב, אפילו של אופי קטין, הוא בהחלט לא שווה את זה. יש לזכור כי כאב הוא אות מהגוף כי לא ניתן להתעלם והשאיר ללא השגחה. כתובת למומחים לעזרה, אחרי הכל כדי להזהיר את המחלה היא הרבה יותר קל, מאשר לטפל.

מניעת התקפות כאב אשכול

עד כה, אין אמצעי מניעה מיוחדים שמטרתם למנוע את הופעת כאבי האשכול. הסיבה לכך היא היעדר סיבות מדויקות כאב אשכול. את האמצעים האפשריים היחידים יש לשקול: הימנעות הרגילה של התעללות במוצרי אלכוהול, להוציא ממצב חייהם מלחיץ ולא לאפשר overwork חזקה של הגוף.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.