Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בסרעפת

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח ת'וריק
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הכאב בסרעפת יכול להיגרם על ידי מספר גורמים, ביניהם:

 • פציעות (פתוחות או סגורות);
 • קעקוע הסרעפת (קשור לטראומה או לא טראומטית, אשר בתורו יכול להיות מולד או רכשה);
 • Hernias של הצמצם הוושט של הסרעפת (גלישה או paraeophageal). במקרה הראשון, חלק מהבטן הסמוך cardia הוא זז והוא קטע של שק הבשר.

כזה שבר יכול להיות קבוע או לא קבוע, מולדת או רכשה. במקרה השני, קמרון הקיבה או חלק מהמעי נע אל החלק האמצעי של חלל בית החזה, בעוד הקרדייה נשארת במקומה המקורי. עם שבר parasophageal יש סיכון של הפרה, בעוד עם הזזה זה נכלל.

 • הרפיה של הסרעפת (מלידה או נרכשת, מוחלטת או לא שלמה) היא דילול התנועה של הסרעפת לתוך חלל בית החזה עם מספר איברים הבטן ממוקם. אזור ההתקשרות של הסרעפת נשאר במקומו המקורי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם לכאב בסרעפת

הגורמים לכאב בסרעפת כוללים נזק, כמו גם שבר של הסרעפת. נזקי דיאפרגמה סגורים יכולים להתרחש בתאונות דרכים, נופלים מגובה רב ועם לחץ חזק על הבטן. בשל הגידול המהיר בלחץ תוך בטן, קרע הסרעפת יכול להתרחש. ככלל, האזור הפגוע מרוכז באזור מרכז הגיד או בנקודת החיבור שלו עם החלק השרירי של הסרעפת. כמעט בכל המקרים, הכיפה השמאלית קרועה.

הגורם לכאב בסרעפת יכול להיות שבר סרעפתי. כתוצאה מהפתולוגיה הזו, האיברים הצפקיים נעים לתוך חלל בית החזה דרך האזורים הנגועים של הסרעפת. עם שבר אמיתי, יש שבר ושקית. אם השבר אינו קשור עם פגיעה בסרעפת, היווצרותו עלולה להיגרם על ידי נוכחות של כל הפגמים בסרעפת. השבר המולדת נובע מהעובדה כי העובר במהלך התקופה תוך הרחם לא היה מיזוג מלא של הקשרים בין חללים בית החזה ואת הבטן. השבר האמיתי של האזורים החלשים של הסרעפת נוצר עם לחץ הולך וגובר בתוך הצפק ומאופיין ביציאתם של אברי הצפק דרך מחלקת הצלעות, או מחלקת צלעות המותניים. כאשר שבר של הוושט דרכו לתוך חלל החזה משמרת את החלק התחתון של הוושט, חלק מהבטן, ולפעמים את לולאות המעי.

הגורם לכאב בסרעפת יכול להיות הרפיה שלו. אם השרירים של הסרעפת אינם מפותחים מספיק, הרפיה נחשבת מולדת. אם יש נזק העצב של הסרעפת, אנחנו מדברים על הרפיה רכשה. כאשר הסרעפת מרגיע, הוא הופך להיות דק יותר ומשתנה לתוך חלל בית החזה יחד עם האיברים הסמוכים.

trusted-source[6], [7]

תסמינים של כאב בסרעפת

תסמיני כאב הסרעפת בתקופה החריפה כוללים הפרעות במערכות הלב וכלי הדם ומערכת נשימה, דימום, הצטברות של דם בחלל פלאורלי והאוויר, שברים בעצמות, דחיסה של הריאות, במשמרת של אברי חלל החזה. תסמינים של פגיעת סרעפת עשויים להיות הנוכחות של צלילים אופייניים במהלך חזה prostukivanii, כמו גם במעיים בשימוע מיוחד, בעיות עם ריקון, כגון חסימת מעיים. כאשר בקע סרעפתי יש תחושת כובד וכאב באזור ברום הבטן, החזה, מתחת לצלעות, נשימה כבדה יותר, דופק מופרע, הסימפטומים עלולים להחריף לאחר ארוחה דשנה. בחזה, צלילים מתגלגלים עשויים להתרחש, במצב השקרים, קוצר נשימה הוא הרגיש חזק יותר, ולאחר אכילת תגובה להקאה עלולה להתרחש. אם יש שריטה של הוושט, מזון נוזלי מתעכל הרבה יותר גרוע מאשר מוצק.

סימפטומים של כאב בסרעפת עם שבר של פתיחת הוושט של הסרעפת כוללים כאב מאחורי עצם החזה, אשר יכול לגרום הן תחושת צריבה וכאב קהה. עם שבר של הוושט, יש אי נוחות ותחושות כואבות מתחת לכפית, בתוך hypochondrium, אשר נותן לאזור הלב, כמו גם הכתף ואת עצם השכמה. במצב השקרים ובפעילות גופנית, הכאב עולה, גיהוקים וצרבת עלולים להתרחש, אנמיה מתפתחת.

כאב מתחת לסרעפת

הגורמים העיקריים לכאב מתחת לסרעפת, בנוסף לפציעות ולפציעות, כוללים שבר סרעפתי, שבר של הוושט של הסרעפת או הרפיה. התופעות המתקבלות לעיתים קרובות דומות זו לזו ויכולות לכלול את הגורמים הבאים:

 • תחושה של כובד ורגישות באזור האפיגסטרי;
 • כאב בחזה;
 • קדרות מתחת לצלעות;
 • קוצר נשימה (מתחזק בשכיבה);
 • צלילים רועמים בחזה מן הצד המושפע;
 • דפיקות לב;
 • אנמיה;
 • דימום (מוסתר לעתים קרובות, המתבטא לעתים בהמוני קיא, עשוי להופיע כיסא זפת);
 • הקאות, מעבר קשה של מזון נוזלי (מתרחשת כאשר הוושט הוא כפוף).

כאב באזור הסרעפת

הכאב בסרעפת דורש בדיקה זהירה, כמו גם אבחנה דיפרנציאלית עם neoplasms של הריאות, הכבד, שק קרום הלב. הכאב באזור הסרעפת הקשור לפציעה דורש טיפול רפואי דחוף. כאשר השבר נוצר והחריף, המטופל מוקצה רנטגן. בהתאם לתוצאות המחקר והתסמינים הנלווים, מומחה מוסמך מקבל טיפול מיידי או שמרני.

כאב בסרעפת בהריון

כאב בסרעפת במהלך ההריון יכול להיות קשור עם התפתחות של שבר של פתיחת הוושט של הסרעפת. ישנם מספר סוגים של פתולוגיה כגון: גלישה, parasophageal או מעורב, וגם מבנה קצר מולד של הוושט עם מיקום החזה של הבטן הוא גם אפשרי. החלקת הגרון אצל נשים הרות שכיחה יותר מאחרים, ברוב המקרים אצל נשים מעל גיל שלושים, לעתים קרובות יותר אצל נשים רב-שכבתיות. ההתפתחות של פתולוגיות כגון במהלך ההריון מקדמת הנמכת הטון הסרעפת ואת סוגר הוושט התחתון, הגדלת הלחץ בתוך הבטן, התכווצות הוושט מפוזר במהלך רעלת הריון, מלווה בהקאות. גילויים קליניים במהלך ההריון, ככלל, אינם שונים מאלו הכלליים. לעתים קרובות תחושת צריבה זו באזור האפיגסטרי, צרבת, השתקה, הפרת תהליך הבליעה.

סימן של שבר של פתיחת הוושט עשוי להיות הפרשת קיא המתרחשת בחודש האחרון של ההריון. אינדיקציה של נוכחות של שבר יכול להיות גם anemia כי לא נעלמת לאחר תקופה של שישה עשר שבועות. הגישה לטיפול בנשים הרות היא תמיד אינדיווידואלית ודורשת אבחון זהיר על בסיס התמונה המלאה של המחלה.

אבחון כאב בסרעפת

אבחון הכאב בסרעפת מבוצע על ידי הקשה על אזור החזה, האזנה למעי, כמו גם ביצוע צילום רנטגן של איברים פריטונליים, חלל החזה, הבטן, המעי הגס והמעי הגס. שיטת בדיקת הרנטגן היא השיטה המובילה לאבחון כאב בסרעפת.

בעת אבחנה של קעקוע הסרעפת, נלקחת בחשבון נוכחות של טראומה, הניידות של החזה, מצב של שטח interstostal בצד המושפע מוערך. במקרים מסוימים, כדי לאבחן את החולה, חלל של פריטוניאום מלא בגזים, מה שמאפשר לראות טוב יותר על neoplasms roentgenogram ב פריטוניום ואת הקשר שלהם עם איברים בקרבת מקום. Pneumoperitoneography (מבוא מלאכותי של גזים) מתבצעת על קיבה ריקה תחת הרדמה מקומית לאחר הרס של המעי ושלפוחית השתן.

אם חשוד של הוושט חשוד, בנוסף בדיקה רדיוגרפית, ניתן לבצע את הוושגוסקופיה - בדיקה של פני השטח של הוושט עם מכשיר מיוחד.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טיפול בכאב בסרעפת

טיפול בכאב בסרעפת כאשר הוא קרע או traumatises נובעת התערבות כירורגית דחופה, אשר מורכב תפירת הפגמים לאחר עקירה לתחתית של איברי הבטן.

עם שבר הסרעפת, התערבות כירורגית גם מצביע במקרה של סיכון של התכווצות. אם גודל הפגמים גדול מדי, ניתן להקים ניילון, ניילון, lavsan או תותבות אחרות. כאשר הפגיעה נפגעת, האיברים העקורים יורדים לתוך חלל הבטן, במקרים שבהם זה אינו אפשרי, הוא ectomy, ואז הפגם הוא תפור. בקע הוושט, בהעדר סיבוכים, נעשה שימוש בשיטות טיפול שמרניות, כולל מניעת עלייה בלחץ בתוך חלל הבטן והפחתת התהליכים הדלקתיים של הרירית של הוושט. המטופל במהלך השינה מומלץ לעקוב אחר המיקום המוגבה של הראש, חשוב גם לעקוב אחר תפקוד המעי. המטופל לא צריך להיות בעמדות שתורמות להופעת ריפלוקס. כוח מומלץ שברירי, אבל תכופים. ממש לפני השינה, האוכל לא נלקח. החולה הוא prescribed דיאטה עשירה בחלבון, כמו גם תרופות עבור הרדמה מקומית, antispasmodics ו acringents, הרגעה ותכשירים ויטמינים. במקרים של דימום, כמו גם חוסר היעילות של שיטות טיפול שמרניות, נקבעת התערבות כירורגית. הטיפול בכאב בסרעפת כאשר הוא רגוע מתבצע גם באופן אופרטיבי.

מניעת כאב בסרעפת

מניעה של כאב הסרעפת, בפרט, מניעת החמרה של שבר כולל ארוחות חלקיות, אך תכופות. לאחר אכילה, להימנע מעמידה במצב אופקי במשך מספר שעות. החולה לא צריך להיות overextended פיזית, עלייה בלחץ תוך בטן יש להימנע, תפקוד של המעי צריך להיות פיקוח, משקל גוף תקין מתוחזק, ונופל ופציעות נמנע.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.