^

בריאות

כאב בפטמות החזה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לעתים קרובות לאחר הלידה, מומיה החדשה מבינה כי הנקה מביא את הכאב שלה הפטמות שלה. מחליט שזה צריך להיות כך, אמא מראה סבלנות הרואית. אבל כדי לסבול כאב הפטמות של השד כאשר האכלה הוא בשום מקרה בלתי אפשרי.

קודם כל, לשים את התינוק על השד צריך להביא הנאה ושלווה לשני המשתתפים של תהליך זה - כזה הוא הרעיון של הטבע, ללא זה המין האנושי לא סביר לשרוד במשך זמן רב. אבל איזו שמחה יכולה להיות אם האמא, שמציעה את השד לתינוקת, ממש תופסת את השיניים מהכאב בפטמות החזה.

בנוסף, כאב במהלך האכלה כמעט תמיד מסמן כי הארגון של האכלה מתרחשת עם שגיאות. הילד מאוים במחסור במזון (וכתוצאה מכך - במעבר לאכילה מלאכותית), ובבעיותיה של אמי - בעיות בריאותיות (סדקים בפטמות ובדלקת השדים, העלולים לגרום לריקון חלקי של השד). מחלות הגורמות כאב בפטמות השד:

כדי להמשיך בהנקה מלאה, עליך לקבוע את הסיבה לכאב בפטמות השד ולהסיר אותו. זה מה שנמצא לעתים קרובות בשבועות הראשונים לאחר לידתה של אם, שתהליך האכלה כואב לה.

 1. קובץ מצורף שגוי לשד ו / או חריגה של היציבה שנלקחה במהלך האכלה. גרסאות אפשריות: - השפתיים של התינוק נמשכות פנימה, ולא לשכב על החזה; - שדיים שאינם נתמכים כראוי ו / או על ראש התינוק בימים הראשונים לאחר הלידה, גורמת לתינוק לא יכול להחזיק את הפטמה במיקום הרצוי; - תנוחת "חוצה ערש", אשר משמש בתוך 1-2 שבועות לאחר הלידה (שראשו של התינוק אינו סמוך לעיקול היד למרפק, וכן בכף מצד שני האם זה יכול להוביל מחליק על הפטמה, כפי שהוא מגביר את הראש כבד כבר להחזיק בכף ); - התינוק מעת לעת מחליק על הפטמה ומתחיל למצוץ אותו רק לאחר יישום טוב הראשוני; - אצבע אמא עושה מעין "גומת החן" על החזה של אף התינוק - כך הפטמה בפה של התינוק מוסטת מן המיקום הרצוי, ומקבלת את הפגיעות יותר; - תחזוקה לקויה של תחתית החזה, גורם לו משקל יוצרים לחץ על הפעוט השפה התחתונה - ובכך הפטמה לתוך הפה של התינוק בצורה נכונה.
 2. הטכניקה של מוצץ שינויים כתוצאה משימוש במוצץ מלאכותי (במיוחד מוצץ).
 3. חלב, אשר זורם מתוך החזה, lingers ליד העור של הפטמה (למשל, אם אתה משתמש רטוב רפידות על החזה) והוא מסוגל לרכך את העור.

אם אתה מבחין במשהו כזה, נסה לבצע התאמות ליישום (דחייה של תחליפי הפטמה, שינוי בשד). אם אתה לא יכול לעשות את זה בעצמך - עדיף לשאול יועץ הנקה לעזרה.

יש, אולי, מקרה אחד שבו הכאב בפטמות השד במהלך האכלה הוא נורמלי. ככלל, היא מופיעה ביום השני בבית החולים. תחושות כואבות מורגשות כאשר התינוק מספיק שדיים, אבל אם אתה נכון להחיל אותו על החזה, הכאב נעלם במהלך מציצה. הסיבה לכאב בפטמות השד היא שהם עוברים שינוי בשכבת האפיתל - העור המעובה נוצר, ולאחר מכן הכאב נעלם. ככלל, זה קורה מקסימום של שבוע.

אבל ייתכן שהכאב בפטמות השד אינו נעלם ולאחר ביצוע תיקונים לקשר אל החזה או מופיע לפתע, לאחר מספר חודשים של האכלה רגילה. הסיבות לכך ניתן למצוא הן אצל הילד והן אצל האם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם לכאב בפטמות השד מצד האם

 1. Lactostasis או דלקת השדים. השד הוא מחוספס, מה שהופך אותו קשה לתפוס אותו כראוי.
 2. פטמות חריגות (נסיגה, הזחה, עם קיפול מקפל עמוק, תולדה של העור על הפטמה, יבלת באזור הפטמה).
 3. פטמות רגישות מאוד (בדרך כלל לפני ההריון).
 4. עור יבש של הפטמות ו Areoles עקב תכופים מדי כביסה אותם עם מי ברז וסבון. יתר על כן, עדיין יש טיפים למרוח פטמות "ירוק". זה לא יכול להיעשות בכל מקרה! זה גם סביר להניח כי יש מעט מאוד בלוטות מונטגומרי על Areolas, אשר נותן את שימון טבעי פטמות.
 5. אמא סירקה את העור היבש או המגרד של הפטמה, וכתוצאה מכך פגעה בה.
 6. נזק לעור עם מגבת קשה מאוד או שפשוף קנאי מדי במהלך כביסה, ציור שקדן של הפטמות במהלך ההריון.
 7. גאות חזקה מאוד של חלב (יכול להיות כואב עבור כמה אמהות).
 8. שינה את המיקום על הבטן, וכתוצאה מכך החזה קמטים בעוצמה.
 9. ניתוח נדחה על החזה או על הפטמה (גם אם האם היתה עדיין ילדה).
 10. הפטמה או החזה הפגועות (מרפקו של התינוק, בעיטת הכדור, ידיות הסוואה וכדומה).
 11. שימוש במשאבת שד לא מבוקרת או לא לגמרי מוצצת (ואקום חזק מאוד, עבור דגמי אגס - יניקה ממושכת לשד).

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

סיבות נוספות לכאב בפטמות השד

 1. ללא הצלחה נבחר ולא מתאים תחת גודל של תחתונים - התפר של החזייה (במיוחד אחד חדש) או תחרה לקצץ יכול לגרות את הפטמות; חזייה הדוקה מאוד או גודל קטן מדי של כוסות שלה.
 2. אלרגיה: על הסיום או צבע בד (אתה צריך לשטוף דברים חדשים לפני שתתחיל ללבוש אותם); על שינוי של אמצעי שטיפה (אבקה, שטיפה, אקונומיקה וכן הלאה); על שאר חומרי הניקוי (בגדים שטופים היטב); על החלפת מוצרים להיגיינה אישית (בפרט, דיאודורנטים מסוג אירוסול); על משחות, משחות או אמצעים אחרים שאמי נהגה לטפל בפטמות, או תגובה לשטיפה / ניגובם מהשד לפני תחילת ההאכלה; גירוי של סבון, ג'ל מקלחת, אבקות, תרסיסים ארומטיים, בשמים וכן הלאה.
 3. בועת החלב היא בועה קטנה על הפטמה, אשר נוצר בשל העובדה כי חור הפטמה על הפטמה מחובר.
 4. קנדידאזיס - במקרה זה הכאב בפטמות השד אינו עובר זמן רב. הטיפול ניתן רק על ידי רופא. בדומה לזיהום פטרייתי, נגעים במחלות כגון דרמטיטיס, אקזמה, מחלת ריינולדס (צמצום כלי הדם בידיים וברגליים עקב לחץ או קור).
 5. Vasospasm של הפטמה (הפרה של אספקת הדם של הפטמה עקב עווית של כלי הדם).
 6. עצב הפטמה פגום - עקב פגיעה או חתך.
 7. פסוריאזיס.
 8. הרפס.
 9. אימפטיגו.
 10. פיברומיאלגיה (כאב כרוני בשרירים וברקמות הרכות סביב המפרקים).
 11. מחלת Paget היא סוג של סרטן, אשר הסימפטומים דומים אקזמה, אבל יש נקודות איתור מן הפטמה. אם אתה חושד זה, אתה צריך לראות רופא מיד.

אם יש לך כאב הפטמות של השד, קודם כל, אתה צריך להתייעץ עם יונקים, רופא עור אונקולוג. הם יוכלו לספק לך עזרה מתאימה ולתת את ההמלצות הדרושות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.