^

בריאות

כאב בפה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הכאב בפה יכול להיות גרוע יותר מאשר אי הנוחות הרגילה. אם הסימנים שלה אינם מופחתים רק תיאבון רע אחד, זה יכול להיות סימפטום של מחלה רצינית שיכולה לאיים על החיים שלך. הכאב בפה דורש תשומת לב רצינית מהרופא, במיוחד אם זה קורה בחולים חולים או קשישים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

מחלות שבהן יש כאב בפה

הכאב בפה יכול להופיע מסיבות שונות, במיוחד, מחלות שיניים, דלקת בפה או פציעה. זה יכול להופיע גם כאשר dentin נחשף להשפעה של מזון קר וחם (משקאות), אשר לגרום כאב חד של אופי חריף, אשר נעלמת בקלות כפי שהיא מופיעה.

כאב בפה יכול לגרום: רגישות יתר, סדקים, עששת שיניים או סיבוכים שלה; דלקת או זיהום של החניכיים; כיבים על הקרום הרירי של הפה; לשרוף או לגרד את הלשון; סדקים, שחיקות ושלפוחיות על השפתיים. הסיבה להופעתם יכולה להיות כל דבר: החל מחומרים חסרי משמעות לחלוטין ועד לזיהום בווירוס, מהכימותרפיה בטיפול באונקולוגיה למחלות מין, מיובש יתר בפה בזמן צריכת תרופות מסוימות ללחץ. כמו חלקים אחרים של הגוף, הפה הוא מראה של הבריאות הכללית של הגוף שלך. לפעמים הוא מייצג את המקום הראשון שבו מחלות כאלה משפיעות על כל הגוף, כמו לוקמיה, איידס, תופעות לוואי של תרופות שונות או מחסור של חומרים מזינים מסוימים. שיטות להסרת כאב ולטיפול בכאב בפה תלויים מאוד במה שגורם לכאב זה.

כאב בפה עם אפטה, כיבים (דלקת חניכיים, סטומטיטיס). הכיבים ו aphthae יכולים להיות מופעלים על ידי גורמים כגון ניזק רירית הפה (מכאני, תרמי, הכימי והפיסיקלית), avitaminosis, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, hematopoietic ומערכות עצבים, של מערכת העיכול, חריפה (לדוגמא, דיפטריה, שנית, חצבת) ו כרונית (לדוגמה, שחפת) זיהום, הרעלה, פטריות טפיליות (לדוגמה, קנדידה או קיכלי). בין הגורמים שגורמים למחלות טראומטיות, זה יכול להיקרא טרטר, שיני עששת פגומות, פרוטזות שנעשו שלא כדין, סתימות, גופים זרים, כוויות, המתקבל האוכל החם, ההשפעה של אלקליות, חומצות וכדומה. בשנת ההשפעה לטווח קצר של גורם גרימת הנזק מתרחש תהליך הפיתוח catarrhal: הקרום הרירי רוכש שבו כאב, אדמומיות, נפיחות ודימום. עם חשיפה ממושכת, כיבים לפתח סביבם התפתחות של תנאים דלקתיים מתחיל.

כאשר aphthous stomatitis אוראלי (שפה מושפעת, חניכיימיים, הלחיים משטח המדיאלי) יש שלפוחית קטנה או כיבי צורה עגולה עם באמצע לבן, אשר מוקפים אדמומיות מאופיינות כאב. לאחר זמן מסוים, שלפוחית פרץ, וכתוצאה מכך פצעים רדודים המאופיינים בקצוות אדומים. בנוסף על כאב בפה, דימום או נפיחות של החניכיים סביר, רגישות גבוהה בחלל הפה, רוק שופע, טמפרטורת הגוף גדל. במקרה זה, יש עלייה וכאב של בלוטות הלימפה subaxillary. ריח לא נעים מפיו. לפעמים כיבים יכול להתרחש עקב נזק תאונתי השפתיים או הלשון (למשל, שיניים), ולפעמים - ללא כל סיבה נראית לעין, אך לעתים קרובות - כסימפטום של המחלה הטבע ויראלי. ככלל, הם לרפא את עצמם. הכאב בפה נעלם בדרך כלל כ 2-4 ימים לפני הריפוי של הפצעים.

הכאב בפה יכול גם להיות מטריד עקב פיתוח דלקת חניכיים (מחלת חניכיים, אשר מאופיינת בתהליך דיסטרופלי, דלקתי וחלחול אחר). המחלה מתרחשת כאשר גורמים שליליים של הסביבה החיצונית (הרעלה על ידי חומרים כגון עופרת, מנגן, ביסמוט וכו ') משפיעים על רקמת החניכיים, ועשויים לנבוע גם מירידה ברמת התגובה הכללית או המקומית של האורגניזם. עם ההשפעה של גורמים מזיקים על הרירית של החניכיים, דלקת מתרחשת הראשון של papilla gingival, ואז - חלקים סמוכים של הקרום הרירי. יש דימום וכאב של החניכיים. לאור חשיפה ממושכת לגורמים אלה, סביר להניח כי היווצרות כיבים, שחיקות ורכיבים הרסניים אחרים על הרירית. באותו מופע של אזורי נימקים בשל שיכרון הידרדרות מצבו כללי מתרחש, חום, כאב הראש מופיע ציין ריח לא מן הפה, נדודי שינה, זעה, וחולשה.

טיפול בסרטן יכול לעורר את הופעת הכאב בפה, כיבים בפה, רוך החניכיים או כאב גרון. במקרה זה, אדם חווה קושי עם לעיסה או בליעה. שאל את הרופא עבור תרופה שתעזור לך לחסל כאב בפה או בגרון.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

בהקדם האפשרי, לבקש עזרה רפואית במקרים כאלה

  • יש לך אובדן של רגישות או קהות על השפתיים או בפה;
  • אתה מרגיש תחושות כואבות כאשר ללעוס;
  • על החניכיים היו אדמומיות, נפיחות, הם דיממו;
  • קצוות החניכיים מתנפחים או מתרסקים;
  • אתה מאבד את השיניים כבר בבגרותך;
  • אתה כל הזמן יש כיבים או כאב בפה שלך;
  • אתה כל הזמן יש גושים מוצקים או נפיחות כי לא לגרום לכאב, בפה או ליד זה;
  • יש לך כאב שיניים וקדחת גבוהה למדי;
  • יש לך כיבים בפה שלך אחרי שהתחלת לקחת תרופה חדשה.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.