Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בכל הגוף

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מכאב מחזורי או כרוני בכל הגוף, שנמשך יותר משישה חודשים. כאב יכול להיות קל או כואב, אפיזודי או קבוע, פשוט discomforting או לחלוטין disabling. עם כאבים כרוניים בכל הגוף, אותות כאב ממשיכים להיות פעילים עבור מערכת העצבים במשך שבועות, חודשים או אפילו שנים. זה יכול לגרום נזק פיזי ונפשי לאדם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

מקורות כאב בכל הגוף

המקורות הנפוצים ביותר של כאב קשורים עם כאבי ראש, כאבים במפרקים, כאב מפציעות וכאבי גב. סוגים אחרים של כאבים תקופתיים או כרוניים בכל הגוף כוללים tendonitis, כאבי ראש, תסמונת התעלה הקרפלית, וכאב המשפיע על חלקים ספציפיים של הגוף, כגון הכתפיים, האגן והצוואר. שריר כללי או כאב עצבי יכולים גם להתפתח למצב כרוני.

כאב בכל הגוף יכול להתחיל עם פגיעה / פגיעה ראשונית או זיהום, או מחלה קרה. עם זאת, כמה אנשים סובלים מכאב כרוני בהעדר פציעות בעבר או נזק פיזי לגוף.

עם טראומה רגשית, כאב כרוני בכל הגוף יכול להיות הרבה יותר חזק. חרדה, מתח, דיכאון, כעס, עייפות מורכבת אינטראקציה עם כאב כרוני בכל הגוף והוא יכול להפחית את ההשפעות של משככי כאבים. בנוסף, רגשות שליליים יכולים להגביר את רמת החומרים המשפרים את תחושת הכאב, מה שגורם למחזור סגור של כאב בבני אדם. המערכת החיסונית, אשר עדיין מחזיק את ההגנה, עשוי לוותר: יש ראיות חזקות כי כאב בלתי נסבל יכול לדכא את העבודה של המערכת החיסונית.

גוף-הנפש קשורה גם בכאב, וטיפול יעיל דורש פתרון הן מבחינה פסיכולוגית והן מבחינה גופנית.

מה הם הסימפטומים הנלווים של כאב כרוני בכל הגוף?

 1. מכאב בינוני עד חמור בכל חלקי הגוף שאינו שוכך
 2. כאב, אשר ניתן לתאר כמו ירי, ציור, וגם צורבת
 3. תחושת אי-נוחות, כאב, כבדות בשרירים
 4. כאב בכל הגוף אינו סימפטום לעובדה שיש רק מקור אחד לבעיה. בעיות אחרות הקשורות בכאב כוללות תנאים כאלה:
 5. עייפות
 6. נדודי שינה
 7. סירוב של פעילות, או להיפך, האדם אינו מוצא זמן למנוחה
 8. היחלשות המערכת החיסונית
 9. שינויים במצב הרוח, כולל חוסר תקווה, פחד, דיכאון, עצבנות, חרדה, מתח
 10. פציעות
 11. מחלות מדבקות
 12. מחלות של איברים פנימיים

פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה היא המחלה השכיחה ביותר של מערכת השרירים והשלד, במצב שלאחר אוסטיאוארתריטיס. עם זאת, מחלה זו אינה קלה לאבחון. המאפיינים שלה כוללים מגוון רחב של כאב בכל הגוף: כאבי שרירים ומפרקים, עייפות, חולשה ותסמינים אחרים. פיברומיאלגיה יכולה להוביל לדיכאון ולבידוד חברתי ואפילו לאובדן עבודה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

מהי תסמונת פיברומיאלגיה?

תסמונת היא שילוב של סימפטומים. כאשר הם קיימים כולם במצטבר, הם מרמזים על נוכחות של מחלות ספציפיות או את הסבירות לפתח מחלה אחת קיימת כבר. בתסמונת הפיברומיאלגיה, במצטבר, מתרחשים בדרך כלל הסימפטומים הבאים:

 • חרדה או דיכאון
 • הפחתת סף כאב
 • תחושות משותקות באיברים ותחושה של עייפות
 • מגוון רחב של כאבים - זה כואב את כל הגוף

קבוצות סיכון

יותר מ -12 מיליון בני אדם סובלים מפיברומיאלגיה רק בארצות הברית. רובם נשים, החל מגיל 25 עד 60 שנים. נשים הן 10 פעמים סביר יותר לקבל כאבים בגוף כולו מאשר גברים.

מהו לוקליזציה ואופי הכאב בכל הגוף?

כאב בכל הגוף יכול לגרום לכאב בשרירים, בעצמות, במפרקים. ייתכן שיש תסמינים של עייפות חמורה עם זה. נקודות מכאיבות ספציפיות על הגוף יכולות להיות מכאיבות למגע. אתה יכול לראות על הגוף נפיחות, הפרות ברמה עמוקה או שינה חסרת מנוח, כמו גם מצבי רוח ודיכאון.

השרירים שלך יכולים להרגיש כאילו הם היו overworked ואתה משוך אותם.

חלק מהחולים (במיוחד fibromyalgia) סובלים מכאב סביב המפרקים של הצוואר, הכתפיים, הגב והירכיים. זה הופך להיות קשה להם אפילו לישון, שלא לדבר על עושה תרגילים פיזיים.

הכאב בכל הגוף כולל גם:

 • כאבי בטן
 • חרדה ודיכאון
 • כאבי ראש כרוניים
 • קשיים בשמירה על שינה או שינה חסרת מנוח
 • יובש בפה, באף ובעיניים
 • עייפות
 • רגישות מוגברת לקור ו / או חום
 • חוסר יכולת להתרכז
 • חוסר שליטה
 • תסמונת המעי הרגיז
 • קהות או עקצוצים באצבעות ובבהונות

כאב בכל הגוף יכול לגרום סימנים ורגשות דומים osteoarthritis, bursitis ו tendonitis. כמה מומחים כוללים אותו בקבוצה זו של דלקת פרקים והפרעות הקשורות.

אבחון של כאב בכל הגוף

אין בדיקות מעבדה ספציפיות לאבחון של כאב בכל הגוף, בפרט, קשה לאבחן פיברומיאלגיה. כדי לבצע אבחון מדויק, הרופא שלך יסתמך על בדיקה רפואית מקיפה ההיסטוריה הרפואית שלך.

על מנת לזהות מחלות קשות הגורמות כאב בגוף, הרופא יכול לעשות כמה בדיקות דם ספציפיות. לדוגמה, בדיקת דם מלאה. הרופא יכול גם להמליץ לבדוק את רמת הגלוקוז, רמה נמוכה של זה יכול ליצור בעיות דומות לאלו הנגרמות על ידי תפקוד בלוטת התריס המסכן.

פעילות מופחתת של בלוטת התריס (היפותירואידיזם) יכול לגרום לכאב בכל הגוף. חוסר תפקוד בלוטת התריס גורם עייפות, כאבי שרירים, חולשה, דיכאון.

בדיקות מעבדה אחרות עשויות לכלול גורם מפרקים שגרוני (RF), רמת אריתרוציטים (כדוריות דם אדום), שקיעת דם (ESR) רמות ההורמון פרולקטין, סידן ויטמין D.

הרופא יכול גם לקבוע אם הסימפטומים שלך דומים סינדרום fibromyalgia, שנקבעו בקריטריונים רפואיים. קריטריונים אלה כוללים מגוון רחב של כאבים בכל הגוף שנמשך לפחות שלושה חודשים.

ספקטרום רחב מתייחס לכאב המתרחש הן בצד ימין והן בצד שמאל של הגוף, מעל ומתחת למותניים, ובחזה, בצוואר, ובאמצע הגב או התחתון. קריטריונים לכאב כוללים גם נוכחות של נקודות חולים בחלקים שונים של הגוף.

הרופא מעריך את חומרת המצב שלך, הקשורים סימפטומים כגון עייפות, הפרעות שינה מצבי רוח. זה יעזור למדוד את ההשפעה של כאב על הפונקציות הפיזיות הרגשיות שלך, כמו גם על מצב הבריאות הכללית שלך, הקשורים באיכות החיים.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

האם יש תקן לטיפול בכאב בכל הגוף?

לא, אין תקן כזה. ואין תרופה שתפתור את כל הבעיות שלך בבת אחת. אבל מגוון רחב של טיפולים מסורתיים ואלטרנטיביים יכול להיות יעיל אם אתה קובע את מקור המחלה. תוכניות הטיפול יכולות לכלול שילוב של תרופות, תרגילים לחיזוק חלקים שונים של הגוף והתעמלות אירובית.

כיצד מטופלים עייפות בנוכחות כאב?

יחד עם כאבי שרירים העמוקים נקודות רגישות, עייפות היא סימפטום מרכזי של כאב בכל הגוף, בפרט, פיברומיאלגיה, וזה אולי נראה מחסום בלתי עביר. אתה לא רק מרגיש מותש וחלש, אבל מנוחה במיטה לא נראה מועיל מאוד. אנשים רבים עם כאבי גוף ועייפות יכולים לישון מ 8 עד 10 שעות בלילה, ולהרגיש כאילו הם לא ישנים בכלל.

עייפות בשילוב עם כאב בכל הגוף לעיתים קרובות בקנה אחד עם מצב רוח של חרדה, חרדה או דיכאון. יש אנשים, יחד עם תחושה של עייפות, במיוחד סובלים מכאב סביב המפרקים של הצוואר, הכתפיים, הגב והירך. מצב זה גורם להירדם אפילו קשה יותר מחמיר את תחושת הנמנום והעייפות.

מומחים מאמינים כי יש דמיון בין כאב בכל הגוף ואת תסמונת עייפות כרונית. שתי המדינות הללו, מלכתחילה, מאופיינות בעייפות מתמדת ומתישה. לעתים קרובות אנשים שחווים כאב בכל הגוף מתארים תחושה של עייפות כמו "עייפות המוח". הם אומרים לרופאים על אובדן מוחלט של אנרגיה וקשיים בריכוז תשומת הלב.

תרופות מסוימות יכולות לעזור להקל על עייפות הקשורה לכאב. בנוסף, פעילות גופנית היא אחת האסטרטגיות היעילות ביותר כדי לעזור להקל על עייפות, למזער את הכאב, לשפר את איכות השינה ואת מצב הרוח.

כיצד תרגילים פיזיים יכולים להקל על תסמיני הכאב?

מחקרים רבים מראים כי פעילות גופנית היא אחת הדרכים החשובות ביותר לטיפול בכאב בכל הגוף הקשור עייפות או כאב המתרחשת עם fibromyalgia. אנשים רבים להימנע פעילות גופנית משום שהם חוששים כי הכאב בגוף כולו רק יגדל. עם זאת, עם עייפות עייפות, מאמץ פיזי לעזור להקל על הכאב ועל חוסר תנועה של השרירים, ואפילו לעזור עם דיכאון, אשר לעתים קרובות מגיע עם כאב.

פעילות גופנית סדירה מגדילה את הייצור של הגוף של אנדורפינים, רוצחי כאבים טבעיים, אשר גם מעלה את מצב הרוח. התחל לאט ובהדרגה להגדיל את משך ועוצמת התרגילים, ובקרוב תוכלו ליהנות מהיתרונות של אימון זה יגרום לכאב נשלט.

תרופות נוגדות דיכאון בטיפול בכאב

הרופא שלך עשוי לרשום תרופות נוגדות דיכאון, כגון Prozac, Paxil או Zoloft. תרופות אלו יכולות לעזור להקל על תחושת דיכאון, להסיר הפרעות שינה וכאב. לאחרונה, חוקרים מצאו כי תרופות אנטי אפילפטיות מבטיחות לטיפול בכאב, במיוחד בפיברומיאלגיה, שקשה לטפל בה.

תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, כולל מעכבי COX-2, לא הוכרו כיעילות לטיפול בכאבי שרירים. הם בדרך כלל לא עובדים בטווח הארוך ויכולים לגרום לבעיות בריאות.

תרופות נוגדות דיכאון שימשו במשך שנים רבות כדי להקל על הסימפטומים של כאב בחלקים שונים של הגוף והם לעתים קרובות הצעד הראשון לטיפול. תרופות נוגדות דיכאון משמשות לא רק כדי לעזור להפחית את ההשלכות הרגשיות של מצב זה, אבל הם להקל על הסימפטומים של fibromyalgia, כולל כאב, עייפות, דיכאון בעיות שינה. תרופות נוגדות דיכאון מוקדמות וחדשות יותר משמשות לטיפול בסוגים שונים של כאב.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

סטרואידים

סטרואידים (כגון פרדניזון) משמשים לטיפול בדלקות הקשורות לתנאים ראומטיים. הם לעתים רחוקות מאוד יכול להסיר תסמיני כאב. עם זאת, זריקות סטרואידים ישירות לתוך השרירים (נקודות ההדק) יכול לפעמים לשמש להסרת כאב עקב התכווצויות שרירים, כאשר טיפולים אחרים הוכיחו יעילות.

בנוסף לטיפול, טיפולים אחרים, כגון טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, יכולים לעזור לפתח תחושה של שליטה עצמית, כמו גם שליטה בכאב.

שיטות חלופיות לטיפול בכאב בכל הגוף

טיפולים אלטרנטיביים, למרות שהם לא נבדק היטב, יכול לעזור לנהל את הסימפטומים של כאב, בהתאם הגורם שגרם לכאב. לדוגמה, עיסוי טיפולי שובר את השרירים ואת הרקמות הרכות של הגוף ומסייע להקל על כאבי שרירים עמוקים. זה גם עוזר להקל על הכאב בנקודות מסוימות, כדי להסיר עוויתות שרירים, כדי להקל על המתח שלהם. באופן דומה, עיסוי שעובד בטווח רחב יותר של שרירים מאפשר להם למתוח מעט, לרכך, להאריך ולהפעיל את היווצרות רקמת החיבור כדי להקל על אי הנוחות בכאב.

רופאים ממליצים על פעילות אירובית אינטנסיבית מתונה לפחות פעמיים או שלוש בשבוע. הם משולבים גם עם שיטות כגון היפנוזה, אקופונקטורה, עיסוי טיפולי, טיפול ידני - מניפולציות כדי להקל על הכאב.

יחד עם טיפולים אלטרנטיביים, חשוב למצוא זמן בכל יום כדי להירגע ולהירגע. טכניקות הרפיה כגון הרפיה עמוקה בשרירים או תרגילי נשימה יכולים לסייע בהפחתת הלחץ, מה שעלול לגרום לתסמינים של כאב בכל הגוף. שינה לפחות 8 שעות ברציפות חשוב מאוד כי הגוף הוא שוחזר במהלך השינה.

כאב יכול להיות מתיש כל כך, כי אתה עשוי לתהות על היעילות של טיפולים אלטרנטיביים. יש אנשים עם כאבים כרוניים צריכים לדעת על טיפולים אלטרנטיביים הבאים

 • אקופונקטורה. כמה מחקרים הראו כי דיקור יכול לשנות את הכימיה של המוח ולהגביר את הסובלנות לכאב
 • כירופרקטיקה. כירופרקטיקה יכולה להגדיל את רמת התפיסה של כאב, להפחית כאבי גב, ולהגדיל את טווחי התנועה של מפרקי צוואר הרחם המותני.
 • עיסוי רקמות עמוק. זה יכול לעורר את זרימת הדם ולהפחית כאב כרוני של מתח שרירים.
 • עיסוי עצבי. עיסוי Neuromuscular משלב את העקרונות הבסיסיים של טיפול מזרחי עתיק, כגון אקופרסורה ו שיאצו, עם השפעות ספציפיות על רקמת שריר עמוקה. זה יכול לעזור להפחית שרירים כרוניים או כאבים מיופאסיאליים (כאב ברקמות עמוק).
 • שיטת המשוב הביולוגי. על פי המכון הלאומי לבריאות, ביופידבק מסייע לאנשים לשלוט במתחים ומשכך כאבים כרוניים.
 • מדיטציה. מחקרים מראים כי כאשר מדיטציה במוח מייצרת גלי של רוגע ואושר המסייעים להקל על הכאב כאשר מודאגים.

כשמדובר בטיפול בכאב כרוני בכל הגוף, ניתן להשתמש הן בתרופות והן במוצרים חלופיים להגנה על הגוף המסייעים להפחית את הכאב ולשפר את השינה. אין גישה אחת כי הכי טוב מרפא את הכאב בגוף כולו. שילוב של אסטרטגיות של סגנון חיים, בחירת סמים וטיפולים אלטרנטיביים בהמלצת רופא משמש.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33]

מה הם הסיכויים לאנשים עם כאב בכל הגוף?

כמו כל האחרים, אנשים עם כאב בכל הגוף לעיתים קרובות לחוות ימים טובים ורעים. עם טיפול נכון ואבחון נכון של מקור הכאב, רוב האנשים לשפר את בריאותם. אנשים שממשיכים להיות פעילים, חברתית ופיזית, למרות הכאב שלהם, בסופו של דבר לשפר את איכות חייהם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.