Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התרופה "Ovestin" עם גיל המעבר אצל נשים: קרם, ג'ל, נרות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אובסטיין היא תרופה הורמונלית. שקול את הסימנים לשימוש, מינון, תופעות לוואי אפשריות ותכונות אחרות של ההוראה.

גיל המעבר הוא תקופה של שינויים הורמונליים בגוף הנשי, אשר יכול להחמיר את איכות החיים. תקופה זו מסוכנת על ידי תהליכים פתולוגיים שונים עקב ירידה בייצור של אסטרוגנים. לכן הם משתמשים בטיפול תחליפי, שפעולתו מכוונת לחיסול מחסור בהורמוני המין הנשיים.

Ovestin עם גיל המעבר יש צורך לשחזר את אפיתל הנרתיק לנרמל את microflora הנרתיק. החומר הפעיל של התרופה - אסטריול, מתייחס להורמוני המין הנשיים הטבעיים. מרכיב זה משפיע רק על האיברים של מערכת גניטורינרי: הנרתיק, צוואר הרחם, הפות ואת השופכה.

הייחודיות של התרופה היא שזה מתחיל לתפקד בימים הראשונים לאחר היישום, שיפור משמעותי במצב של האישה. זה משחזר microflora נורמלי, מבטלת יובש גירוד, נלחם עם בריחת שתן.

סיווג ATC

G03CA04 Эстриол

רכיבים פעילים

Эстриол

אינדיקציות Ovestina עם גיל המעבר

טיפול הורמונלי חלופי במהלך גיל המעבר מאפשר לך לשחזר את רמת הורמוני המין. אינדיקציות לשימוש Ovestin עם שיא מבוססים על הפעולה של המרכיבים הפעילים שלה. התרופה נרשמת עבור:

 • שינויים בגיל בקרום הרירי של הטבע הנגיפי הנרתיק, הנגרמת על ידי מחסור של אסטרוגנים.
 • הגדלת השתן והכאב.
 • דליפת שתן.
 • יובש, גירוד וחוסר נוחות בנרתיק.
 • כאב במהלך יחסי מין.
 • טיפול ומניעת נגעים דלקתיים באזור האורגניטל.
 • אי פוריות (הקשורים לגורם צוואר הרחם).
 • מניעת סיבוכים של התערבויות כירורגיות עם גישה overvaginal.

התרופה היא prescribed לאבחון, עם תוצאות ציטולוגיות ברורות של כתם הנרתיק.

trusted-source[1], [2]

טופס שחרור

לאובסטין יש כמה צורות של שחרור:

 • טבליות - כמוסות של 1 ו -2 מ"ג עם אסטריול מרכיב פעיל. מרכיבים נוספים הם: amylopectin, מונוהידראט לקטוז, עמילן תפוחי אדמה, מגנזיום stearate ואחרים. בחבילה אחת 30 טבליות
 • קרם הנרתיק - זמין צינורות של 15 גרם עם אסטרול מרכיב פעיל. סמים: paletyate cetyl, חומצה לקטית, octyldodecanol, chlorhexidine hydrochloride, hydroxide נתרן ועוד.
 • הנרתיק הנרתיק - כל נלווה מכיל 0.5 מ"ג של אסטריול וויטפסול S 58. חבילה אחת מכילה 15 נרות.

צורות שונות של ovestin מאפשרים לך לבחור את זה בנפרד עבור כל מטופל.

trusted-source[3]

פרמקודינמיקה

פעולה סלקטיבית של התרופה מופנית אל הנרתיק, צוואר הרחם ופות. פרמקודינמיקה גורמת לעלייה בשגשוג של אפיתל הנרתיק, ממריץ את אספקת הדם שלה, מבטלת שינויים אטרופיים שנגרמו על ידי premenopause ו גיל המעבר. רכיבים פעילים מנרמל את מאזן החומצה ואת המיקרופלורה של הנרתיק, מגביר את ההתנגדות למחלות זיהומיות ודלקתיות.

הסוכן ההורמונלי יש השפעה קלה על אנדומטריום. פעולה ליפידמית קשורה לעלייה בריכוז של בטא ליפופרוטאינים בדם, עלייה ברגישות לאינסולין. משפר את ניצול גלוקוז, מגרה את הייצור של globulins (לאגד נקבות המין הנשי). התרופה מעוררת תגובות parasympatopomimetic, סינתזה של DNA וחלבונים.

פרמקוקינטיקה

צורות שונות של שחרור Ovestin יש את אותה השפעה על האפקטיביות של הגוף הנשי. פרמקודינמיקה של טבליות מצביע על קליטה מהירה כמעט מלאה לאחר היישום. הריכוז המרבי של אסטריול בדם הדם מושגת לאחר 1-2 שעות לשימוש intravaginal.

כ -90% מהחומר הפעיל נקשר לאלבומין. שלא כמו אסטרוגנים אחרים, אסטריול כמעט ואינו אינטראקציה עם globulin, אשר נקשר הורמוני המין. התרופה מוצגת במשקפיים ללא שינוי. כ -2% עוברים דרך המעיים. הפרשת מטבוליטים מתחילה מספר שעות לאחר היישום ונמשך בין 18-20 שעות.

מינון וניהול

מהמצב הפתולוגי והמרשמים הרפואיים, אופן הטיפול במינון ובמינון של התרופה תלוי. עם שיא, 4-8 מ"ג של תרופות מוצגים ללא קשר לצורה של שחרור. כאשר המצב משתפר, המינון יורד.

 • שינויים אטרופיים בקרום הרירי של הנרתיק - 2-4 טבליות פעם ביום למשך חודש. בעתיד, מינון תחזוקה של 1-2 כמוסות מצוין.
 • אי נקיטת שתן - 1-2 נרות בבוקר ולפני השינה. אם הקרם משמש, אז זה מוזרק בעזרת המוליך 2 פעמים ביום. לאחר שיפור, התרופה משמש 2 פעמים בשבוע.
 • הכנה לאבחון עם תוצאות ציטולוגיות ברורות של מריחות בנרתיק - 1 נרות מדי יום במשך 7 ימים. הטיפול צריך להימשך עד הליך האבחון הבא. הקרם משמש לפי ערכת אותו.
 • אי פוריות קשורה לגורם צוואר הרחם - 1-2 מ"ג ליום מ 6 עד 15 מחזור יום. במידת הצורך, ניתן להגדיל את המינון ל 8 מ"ג ליום.

אם התרופה היא prescribed במהלך ההכנה לניתוח עם גישה perevaginal אצל נשים בגיל המעבר, ולאחר מכן להחיל 1 נרות פעם ביום. המבוא של נרות חייב להתחיל 14 ימים לפני המבצע המתוכנן. אם טבליות משמשות, אז 4-8 מ"ג 14 ימים לפני הניתוח 1-2 מ"ג במשך שבועיים לאחר הניתוח. הקרם משמש באותו אופן.

trusted-source[8]

התוויות נגד

Ovestin הוא התווית במקרים כאלה:

 • חוסר סובלנות של מרכיבי התרופה.
 • הריון.
 • דימום נרתיקי של אטיולוגיה לא ידועה.
 • סרטן השד בהיסטוריה או עם חשד זה.
 • פורפיר
 • נגעים של הכבד בצורה חריפה, שינויים בדגימות כבד.
 • ורידים או טרומבואמבוליזם עורקי באנמנסיס.
 • גידולים ממאירים תלויים באסטרוגן.
 • סרטן רירית הרחם או חשוד בו.

רפואת טיפול מיוחדת שנקבעה אנדומטריוזיס או leiomyoma, יתר לחץ דם, הפרעות תרומבואמבוליים, גידולים שפירים של הכבד, cholelithiasis, סוכרת, צהבת, ספיקת כבד, מיגרנה, זאבת אדמנתית מערכתית, דלקת בלבלב, אפילפסיה, היפרפלזיה של רירית רחם, ועל היסטוריה של אסטמה. כל התנאים הנ"ל דורשים פיקוח רפואי בעת שימוש ovestina.

תופעות לוואי Ovestina עם גיל המעבר

אי ציות להמלצות רפואיות על השימוש בתרופה עלול לגרום לחומרת תופעות לוואי שונות. Ovestin עם גיל המעבר לעתים קרובות מעורר גירוי וגירוד בנרתיק, כאב ואי נוחות בבלוטות החלב, התקפי בחילות. במקרים נדירים, כאבי ראש ולחץ דם גבוה עלולים להתרחש.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

מנת יתר

השימוש במינון מוגבר של הערוץ גורם למספר תסמינים שליליים. מנת יתר מלווה התקפות של בחילות והקאות, דימום בנרתיק הוא אפשרי גם. מאחר שאין תרופה ספציפית, טיפול סימפטומטי שמטרתו לשפר את מצבה של אישה הוא ציין.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

Climax מלווה שינויים הורמונליים, אשר יכול להשפיע לרעה על כל הגוף. כדי לשפר את המצב, טיפול מורכב משמש, שמטרתו לחסל את מחסור של הורמוני המין הנשי ומאפשר לרווחה הכללית. האינטראקציה של Ovestin עם תרופות אחרות צריך להיות נשלט על ידי הרופא המטפל.

נכון להיום, אין מקרים של אינטראקציה שלילית, אבל לוקח בחשבון את תכונות פרמקולוגיות של אסטריול, יש לנקוט זהירות כאשר הוא משמש עם פרכוסים, אנטיביוטיקה, תרופות תרופתי תכשירים המבוססים על הפרע. בנוסף, אסטריול יכול להגביר את היעילות של סטרואידים.

כאשר נעשה שימוש עם משככי כאבים אופיואידים, חרדים ותרופות אחרות עבור הרדמה כללית, ירידה ההשפעה שלהם הוא ציין. תרופות עבור בלוטת התריס וחומצה פולית להגדיל את הפעילות של אסטריול.

trusted-source[9], [10], [11]

חיי מדף

Ovestin עם גיל המעבר, כמו גם מספר תרופות דומות, משמש כדי לשפר את הרווחה של נשים. התרופה יש כמה צורות של שחרור. אורך חיי המדף של כל אחד מהם הוא 36 חודשים מיום הייצור. עם תום התרופה, יש לסלק את התרופה. השימוש בתרופות שפג תוקפם הוא מסוכן מאוד, שכן הוא עלול לעורר תגובות שליליות בלתי מבוקרות.

קבוצה פרמקולוגית

Препараты, применяемые при климаксе
Эстрогены, гестагены; их гомологи и антагонисты

השפעה פרמקולוגית

Антиклимактерические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "התרופה "Ovestin" עם גיל המעבר אצל נשים: קרם, ג'ל, נרות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.