Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השתלת הקרנית: פרוצדורה, תחזית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

השתלת הקרנית (השתלת הקרנית, דרך keratoplasty) מבוצעת על מנת:

  • לשפר את התכונות האופטיות של הקרנית ואת הראייה, למשל החלפת קרנית כי יש לרפא לאחר כיב הקרנית; מעומעם (ניוון של פוקס או נפיחות לאחר ניתוח קטרקט); עם קרנית עכורה בקשר עם תצהיר של חלבונים סטרומה חריגה אטומה (למשל, ניוון stromal תורשתי של הקרנית); עם אסטיגמציה לא נכונה, עם קרטוקונוס;
  • לשחזר את המבנה האנטומי של הקרנית כדי לשמור על העין, למשל, ניקוב של הקרנית;
  • טיפול של מחלה עמידים לטיפול, למשל, עם כיב פטרייתי חמור של הקרנית; או כדי להקל על הכאב, למשל, כאשר מרגיש גוף זר עקב קרע חוזר ונשנה של שלפוחיות בקרטופאתיה פראית.

הסימן השכיח ביותר להשתלה קרנית - הוא keratopathy בולוס (pseudophakic, afakicheskaya פוקס ניוון אנדותל), קרטוקונוס, ניתוח מחדש השתלה, קרטיטיס (ויראלי, חיידקים, פטרייתי, של Acanthamoeba, ניקוב) וניוון קרני סטרומה.

בדרך כלל, בחירת רקמות לא מבוצעת. רקמת גופה כי הוא חשוד שיש זיהום לא צריך לשמש.

השתלת הקרנית יכולה להתבצע באמצעות הרדמה כללית או הרדמה מקומית עם ניהול תוך ורידי של הרגעה.

אנטיביוטיקה מקומית משמשת לאחר הניתוח במשך מספר שבועות, וכן גלוקוקורטיקודים מקומיים - במשך מספר חודשים. על מנת להגן על העין מטראומה מקרית לאחר ההשתלה, החולה לובש תחבושת, משקפיים ומשקפי שמש. בחלק מהחולים, בתקופה שלאחר הניתוח המוקדם, ניתן להפחית את האסטיגמציה של הקרנית על ידי התאמת התפר או הסרת התפר באופן חלקי. השגת החדות הראייה המרבי יכול להימשך עד 18 חודשים עקב שינוי refraction לאחר הסרת תפר, ריפוי הפצע ו / או תיקון של אסטיגמציה הקרנית. בחולים רבים, ראייה מוקדמת וטובה יותר מושגת על ידי עדשות מגע נוקשה על השתלת הקרנית.

סיבוכים כוללים דלקת (תוך עיני או קרניים) סינון הפצע, גלאוקומה, דחיית שתל, לכישלון שתל, שגיאות שבירה גבוהה (אסטיגמציה ו / או מיפיה) והישנות מחלה (לדוגמא, הרפס סימפלקס, ניוון קרני סטרומה תורשתית).

68% מהשתלות הדחייה דווחו. החולים מפתחים ירידה בראייה, פוטופוביה, כאבים בעין ואודם העין. דחיית שתל מטופלים טופיקלי עם גלוקוקורטיקואידים (לדוגמה, פרדניזולון לשעה 1%), לפעמים עם הזרקת periocular נוסף (למשל, 40 מ"ג של methylprednisolone). אם דחיית שתל הביע, מוקצים קורטיקוסטרואידים דרך הפה נוספת (לדוגמה, פרדניזון 1 מ"ג / ק"ג 1 פעם ביום) ולפעמים לווריד (לדוגמה, methylprednisolone 3-5 מ"ג / ק"ג 1 פעם ביום). בדרך כלל פרק הדחייה הוא הפיך ואת הפונקציה של ההשתלה משוחזרת לחלוטין. השתלה יכולה להיות בלתי פונקציונלית אם פרק הדחייה הוא חמור או מתמשך, ואחרי פרקים רבים של דחייה להשתלה. השתלה חוזרת אפשרית, אך ההסתברות לטווח ארוך גרועה יותר מאשר בהשתלה הראשונה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

פרוגנוזה של השתלת הקרנית

התדירות של תוצאות חיוביות לטווח ארוך של השתלת הקרנית היא יותר מ -90% עם קרטוקונוס, צלקות הקרנית, קרטופתיה פראית מוקדמת או דיסטרופיות סטרומליות תורשתיות של הקרנית; 80-90% - עם קראטופתיה בולוסית מתקדמת יותר או קרטיטיס ויראלי לא פעיל; 50% - עם זיהום קרני פעיל; מ 0 עד 50% - עם פגיעה כימית או קרינה.

שיעור ההצלחה הגבוה הכולל של השתלת הקרנית קשור לגורמים רבים, כולל אווסקולריות של הקרנית והעובדה שהתא הקדמי כולל ניקוז ורידי, אך לא לימפתי. תנאים אלה תורמים לסובלנות אימונולוגית נמוכה. גורם חשוב נוסף הוא היעילות של glucocorticoids בשימוש מקומי או באופן שיטתי לטפל דחייה השתלת.

השתלת תאי גזע הלימבל של הקרנית

השתלת תאי גזע הקרנית מחליפה את תאי הגזע הפגומים בפריפריה של הקרנית, כאשר תאי הגזע של המארח אינם מסוגלים להתאושש מנזק. קבועים לא ריפוי פגמים האפיתל של הקרנית יכול להיגרם על ידי תנאים כגון כוויות כימיות חמורות הביע חוסר סובלנות עדשות מגע. פגמים אלה נובעים מחוסר יכולתם של תאי גזע האפיתל של הקרנית להתחדש. פגמים, בלתי קבועים, שאינם ריפוי פגמים של הקרנית רגישים זיהום, אשר יכול להוביל הצטלקות ו / או ניקוב. תאי גזע של אפיתל הקרנית ממוקמים בבסיס אפיתל על איבר (שם את גבולות הלחמית על הקרנית). מאז השתלת הקרנית משמש רק באזור המרכזי של הקרנית, טיפול של פגמים קבועים אפיתל לא ריפוי דורש השתלת תאי גזע לימבל הקרנית. תאי גזע הלימפה של הקרנית יכולים להיות מושתלים מן העין הבריאה של המטופל או מעין התורם של הגופה. תאי גזע אפיתל פגומים של הקרנית של המטופל מוסרים על ידי כריתה חלקית של לימבוס (אפיתל ו שטף סטרומה שטחית). רקמת התורם התורמת נתפרת למיטה המוכנה. השתל בתאי לימבל אפיתל טופס חדשים המכסים את הקרנית, ריפוי פגמים האפיתל שלה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.