Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הרגל לכרסם ציפורניים

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מסכים כי זה די לא נעים לראות אדם, במיוחד אם הוא בן שיחו שלך, שיש לו הרגל מתמשך של מכרסמים על הציפורניים שלו, או שהם הופאופגי. זה לא רק לא מבחינה אסתטית, אבל, כמו הרופאים אומרים, זה די מסוכן. ברפואה, יש אפילו מונח כזה כמו onychophophy, אשר מייחד התמכרות זו בפרט.

גורם לנשוך ציפורניים

רצון לא רצוני לנשוך צלחות ציפורן ו burrs הוא סימפטומולוגיה של סטייה בהתנהגות. זה "התמכרות" לא רק עושה אדם קצת אטרקטיבי בתקשורת עבור אנשים אחרים, אבל לעתים קרובות אנשים אלה להמשיך פעולה זו עד העור אינו נפגע ודם עולה. במצב זה, חור הציפורן נפגע לעתים קרובות.

לרוב, פתולוגיה זו מתרחשת אצל ילדים בני ארבע עד חמש שנים, ואם לא ננקטים צעדים, היא רק מחמירה כשהתינוק הולך לבית הספר. הסטטיסטיקה מראה כי 34% מהפעוטות הלומדים בבית הספר היסודי סובלים מהרגל זה. אין זה נדיר שהפתולוגיה הנבדקת תופיע אצל המתבגר בתקופת ההתבגרות שלו, הבאה לידי ביטוי בחייו הבוגרים כבר. אתה יכול לפגוש משפחות שבהן ציפורניים מכורסם על ידי מבוגרים, וילדים פשוט להתחיל לחקות אותם, לא לספור את זה כמו משהו מזיק.

הסיבות להרגל לכרסם את הציפורניים עשויות להיות שונות לגמרי, והן נושאות אופי זמני וממושך.

מספר גורמים יכולים לעורר את הופעתה של התנהגות לא אסתטית זו:

 • זה יכול להיות גרסה של הגנה פסיכולוגית ממצב מלחיץ שבו מבוגר או ילד נפל.
 • תוקפנות אוטומטית היא מצב שבו ציפורניים לנשוך לדם הוא אחד הביטויים של מדיטציה עצמית.
 • התנהגות זו עשויה להופיע אצל ילדים שהוריהם, תוך הגבלת חירותם, נוהגים בשליטה טוטליטארית.
 • ספק עצמי. סכסוך פנימי, אשר יכול להיגרם על ידי בעיות תקשורת.
 • מצב זה יכול להתגרות במשפחה. התנהגות לא הולמת של אחד ההורים או שניהם.
 • רופאים מודים ואופי תורשתי של הרגל, מועבר באמצעים גנטיים.
 • זה יכול להיות תוקפנות על עצמך, כאשר אדם מנסה להעניש את עצמו על מה שהוא חושב הוא התנהגות ראויה.
 • שרירות מוגברת של צלחת הציפורן נגרמת על ידי בעיות רפואיות. מסמר את הפסקות, למצוא שום דבר טוב יותר, את "יחידת" מכרסמת את הציפורן.
 • אדם מסוגל לנשוך את ציפורניו משעמום, מתוך בטלה.

trusted-source[1], [2], [3]

הרגל לכרסם ציפורניים אצל מבוגרים

מבוגרים רבים שואלים לעתים קרובות מדוע הסטייה הפתולוגית מתרחשת ברמה התת-מודעת וכיצד להיפטר ממנה במהירות, בקלות ולתמיד. אחרי הכל, הוא מסוגל להביא לחיים הרבה רגעים לא נעימים ואפילו להרוס קריירה. מסכים, אשר ישמור עובד אשר, בפגישה אחראית או פגישה עם הלקוח, יעניק משהו דומה.

ההרגל לכרסם ציפורניים אצל מבוגרים אינו נולד מאפס. האם לא יהיה מיותר לשבת ולנתח בשקט את המצב שקם, לנסות להבין באיזה שלב של החיים הוא נולד? לעתים קרובות, שורשי בעיה זו נכנסים ילדות עמוקה, מלווה אדם ובגרות.

לרוב אלה ביטויים הם התנפצות רגשית נסתרת, כאשר ישירות אדם לא יכול להראות את רגשותיו.

כל אחד מילדות יודע שזה לא צריך להיעשות. נטייה מזיקה להפוך את צלחת הציפורן לא אטרקטיבי, אשר מחריף את המראה של הידיים. אם הפתולוגיה כזו מתגלה במשך זמן רב, אז אדם עם נטייה כזו מסתכן לחלוטין להרוס לא רק את המצב עצמו, אלא גם את הצורה של הציפורניים. כדי לתקן את המצב הזה, נציגי המין החלש, לפעמים, יכול רק על ידי קוסמטיקה. הליך זה הוא די יקר, אבל זה רק פותר באופן זמני את הצד האסתטי של הבעיה, לא לתקן את המצב בפועל.

לכן, עדיף לפתור בעיה זו בבת אחת על השורש מאשר אחר כך למצוא את הטכניקות ולבלות את הכוחות, זמן ומשאבים כדי לחסל את הליקויים.

אבל זה הצד החזותי של הבעיה. עכשיו נתמודד עם הרפואה. כולם יודעים שזה לא בטוח לשים אצבעות רחוצות בפה. זה כרוך זיהום זיהומיות, פלישה helminthic. בנוסף, עם תהליך זה unseemly, לעתים קרובות טראומה העור בקצות האצבעות. הנזק שנגרם לאפידרמיס הופך למעשה ל"שער "פתוח לפליטת מיקרואורגניזמים פתוגניים.

לכן, זה בהחלט צריך להילחם זה הרגל.

הרגל לכרסם ציפורניים אצל ילדים

לעתים קרובות, הורים קשובים מודאגים מהרגל לכרסם בציפורני הילדים. והם יכולים להיות מובנים. אבל כדי לחסל את הבעיה, יש להבין את המצב ולנסות למצוא את המקור שהפך זרז להתנהגות כזו של הילד. לעתים קרובות התינוק משחרר את המתח העצבי המתקבל ממקור חיצוני. אם אתה לא יכול לתקן את זה בעצמך, רצוי לפנות למומחה לקבלת סיוע. במצב זה יהיה כדאי להתייעץ עם פסיכולוג ילדים או רופא ילדים מחוז.

יש צורך לפתור מצב זה בהקדם האפשרי. אחרי הכל, הבעיה יכולה להיות יותר פסיכולוגית טבע, עם הזמן, ציפורניים מכורבלת לא יכול להיות בעיה גדולה במיוחד על רקע של תסכול פסיכולוגי וסכסוך.

אבל כדי לפתור באופן יעיל את המצב, יש "לגשש" את המקור ולעצור אותו. רק במקרה זה ניתן יהיה לדבר על חיסול הבעיה כשלעצמה.

אם התינוק מתחיל לכרסם את הציפורניים, אל תעצום את עיניך בתקווה שהכל ייפתר מעצמו, והילד, לאחר התבגרותו, יבין את ההתמכרות להרגל וינטוש אותה. אין צורך לצפות לכך. אדישות כזו מצד ההורים יכולה להוביל ל:

 • כדי הרגל יציב כי הילד יישא לבגרות.
 • הילד ילמד להסתיר את רגשותיו האמיתיים ובעיותיו, אשר רק ירחיקו אותו מהוריו, שיאבדו את אמונו. זה בהחלט אפשרי עבור ילד יש בעיות עם בני גילם או מבוגרים, למשל, גננת או מורה בבית הספר. בתת מודע, הוא מצפה שאמא או אבא יכנסו לבעיה, יפתרו אותה בהגנה עליו. בה בעת הוא, מפחד כלשהו, חושש לומר על בעיותיו. עבורנו, מצב מסוים אולי נראה לא שווה "ביצה אכלה", אבל עבור איש קטן זה רציני מאוד.
 • כפי שכבר צוין לעיל, ידיים מלוכלכות בפה הן זיהום וטפילים החודרים לתוך גופנו. ויהיה צורך לעשות מאמצים גדולים אף יותר כדי לפתור בעיה זו ולעצור את המחלה שהם גרמו.
 • במקרה זה, התעלמות ארוכה של הבעיה תוביל להפרת הצורה של הציפורן. זה יכול להיות רחב יותר, אבל פחות קצר. ידיים עם ציפורניים כאלה לאבד את האסתטיקה שלהם, הם מתביישים להראות בן שיחו, אשר כבר מביאה אי נוחות פסיכולוגית למצב.
 • תינוקות שאפשר להתרשם מהם במיוחד יכולים לכרסם ברקע של הופעות חיות, שאינם מסוגלים להתמודד עם הרגשות.

לכן, אם ההורים היו נחושים להיפטר הילד שלהם התמכרות זו, יש צורך למצוא את הסיבה האמיתית של התרחשותו. הורים צריכים להבין מה מטריד את התינוק, באיזה מצב הוא מושך את ידיו לפיו? זה "להילחם", מבוגרים צריכים להיות סבלניים: לא למשוך את התינוק עם גירוי בקול, לא סטירה על הידיים או לנזוף. התנהגות זו עלולה להחריף משמעותית את המצב. רק בסבלנות ובחיבה אפשר למצוא כוס, שמפעילה את התגובה הפאתולוגית של התינוק. וזה איך אפשר לחתוך את זה "הקשר Gordeev".

למי לפנות?

איך להיפטר מהרגל של מכרסמים ציפורניים?

כפי שהוזכר לעיל, כדי לענות על השאלה איך להיפטר הרגל של מכרסמים מכרסמים, אתה יכול לקבוע את הגורם הזרז. אבל המלצות מסוימות כבר ניתנות מיד.

יש לציין מיד שלשיטות הרפואה המודרנית ושיטות הרפואה האלטרנטיבית אין כיום "טבליה קלאסית", שתאפשר להתמודד בקלות ובמהירות עם הבעיה.

כמה שיטות המשמשות את ההורים לא מביאים 100% תוצאות גם.

 • מורחים את ציפורני החתול עם חרדל, משחות שונות או לכה.
 • הם נוטים להפחיד ואיומים.

צעדים כאלה אם ייתן תוצאה חיובית מותנית, זה יהיה קצרת מועד, כמו הגישה לטיפול אינו נכון. רבים מנסים לחסל את הסימפטום, ולא להשפיע על מקור המופע שלו. גם אם העסקה הזאת עם סימפטומים שיטות כאלה לעבוד, ואז האדם יסבלו עקירה, ובמקום skusyvat לוחית הציפורן, למשל, הוא יתחיל לנשוך את השפתיים, לבגוד שיער האצבע שלו, מנסה להפיל את היבלת יתחיל לעשן וכן הלאה.

אם זה נוגע לתינוק, קודם כל, האם צריכה לנסות להביא אותו לשיחה סודית ולגלות את הסיבה להתרגשותו. במצב זה, זה מספיק כדי ללטף את התינוק, לומר שהוא אהוב וגאה בו, וגם באופן עצמאי או יחד עם הילד למצוא מוצא לפתרון הבעיה שלו. אם זה לא אפשרי עבור ההורים, פסיכולוג ילד יכול לעזור.

הגישה לבעיה חייבת להיות יסודית יותר. יש לקחת בחשבון כמה שיותר גורמים: המצב שבו אדם חי, מעמדו החברתי, מאפייניו האישיים וכן הלאה. אם יש תחושה שאינך יכול להתמודד עם הבעיה שלך, כדאי להזמין עזרה למומחה, לאחר שהתייעץתי עם פסיכולוג.

הבעיה יכולה להיות מרוסק עם טכניקות פסיכותרפיות שונות. קודם כל, פשוט לאסור באופן מסורתי לכרסם ציפורניים הוא בלתי אפשרי. האדם עצמו חייב לחדור ורוצה להשיג חופש מן הנטייה הפתולוגית. אחרת, הבעיה לא תיפתר.

מומחים מציעים מספר דרכים, אם תרצה, המאפשרים לעצור את הבעיה:

 • אם מקור ההתמכרויות פתולוגי היא חרדה או מצב מלחיץ, זה אפשרי השימוש בתרופות הרגעה. זה יכול להיות צמח אור צבוע מבוסס על מליסה, ולריאן, motherwort וכן הלאה. אם המצב הוא מורכב במיוחד, ניתן להקצות וסוכני תרופתי: פרסי חיים 600 tsirkulin, dormiplant, negrustin, novopassit, stressplant, דספרס (מיוצר על בסיס רכיבים צמחיים) או valokordin, valoserdin, dormiplant, kardolol, Corvaldin, Corvalolum, nobrassit , sanason ואחרים.

משולב novopassit התרופה מינה כפית אחת, אשר מתאים 5 מ"ל, שלוש פעמים במהלך היום. אם התמונה הקלינית של המחלה דורשת, הסכום המומלץ של התרופה יכול להיות כפול לקחת 10 מ"ל שלוש פעמים ביום.

אבל זה הכנה פרמקולוגית יש התוויות נגד שלה: אי סובלנות הפרט של מרכיבי התרופה, נוכחות באנמנסיס של אדם של חולשת שרירים (myasthenia). יש להיזהר בתרופות לחולים עם הפרעות המשפיעות על איברי מערכת העיכול.

באופן דומה, במקרה זה, רופאים יכולים להקצות טיפול התנהגותי, שהוא המפגש של המטופל עם פחדיו ופיתוח יכולות לשלוט ברגשותיו.

 • גבר מכרסם צלחת מסמר בגלל שבריריותו, ולאחר מכן, יש צורך לעשות את התחזקותם. בפעילויות טיפוליות, אתה יכול לכלול אמבטיות חמות על בסיס מלח ים, מתחמי ויטמין או monopreparation, המכיל סידן ושאר יסודות קורט וויטמינים. לדוגמה, gluconate סידן הוא נלקח עבור 1 עד 3 גרם של החומר, פעמיים עד שלוש פעמים ביום.

התווית נגד לשימוש של התרופה עלולה להפוך hypercalcemia, רגישות מוגברת המרכיבים המרכיבים של התרופה. Gluconate סידן אינו prescribed עבור hypercalciuria חמור, תפקוד כלייתי חמור, או אם הגוף של המטופל הוא נוטה thrombogenesis.

 • עבור אישה, אחת הדרכים להיפטר ההתמכרות, יכול להיות הצטברות של ציפורניים וצייר אותם עם צבעים אקריליים או ג'ל. במצב זה, הכבד הפסיכולוגי עובד יותר. ובכן, איזו אישה, לאחר ששילמה סכום נכבד, תרצה להיפרד מיופי שכזה.
 • במידת הצורך, ניתן להכניס לתוך הטיפול את היישום של חומרים בעלי טעם דוחה על הציפורניים. זה יקל על השליטה רצונות רצוניים שלך.
 • אם אדם באמת רוצה להיפטר מן ההרגל, אז אתה יכול לשאול קרובי משפחה או חברים קרובים כדי למשוך בבטחה בחזרה עם ניסיון נוסף לתקוע את האצבע בפה.
 • דרך נוספת להסיח את עצמך מן הרצון לכרסם את הציפורניים היא לעסוק בפרשה מעניינת, ריכוז לוקח שלך על זה.

איך להפסיק את הרגל של מכרסמים ציפורניים?

אם ההרגל המדובר לא יביא אי-נוחות לאדם, אז לא ניתן יהיה להתמודד במהירות עם המצב, שכן לאדם אין שום מוטיבציה לפתור את הבעיה.

והמצב שבו אדם "בשלים", הוא, קודם כל, יש שאלה לגיטימית, איך להפסיק את הרגל לכרסם את הציפורניים שלו? אתה יכול לייעץ כמה פעילויות שיאפשרו לך למצוא תחליף הפתולוגיה, ללמד אותך איך לשלוט ברגשות שלך.

 • אחת מנקודות הטיפול היא היכולת להירגע. זה יקטין את עוצמת הלחץ, להביא הרגעה, אשר פשוט לא צריך לשחרר רגשית, אשר לעתים קרובות לידי ביטוי על ידי כרסוח צלחת הציפורן. במצב זה, אמבטיות מרגיעות על עשבי תיבול יעזור. אתה יכול לנסות להדליק מנורה בטעם כי exudes מיוחדים שמני ארומה שמנים. אם תרצה, כדאי לנסות לעשות יוגה, מדיטציה, הרפיה או autovusheniem חיובי.
 • דרך נוספת היא להגדיר מטרה להיפטר הפתולוגיה. כדי לשלוט על התהליך, ראוי לציין את התאריך של "תחילת הדרך" בלוח השנה הקיר. מדי ערב מתמצות תוצאות היום. אם לאורך כל זה התברר לא להביא את phalanx על השיניים, אתה צריך לעודד. בדרך זו הוא מספיק זמן, אבל התוצאה היא שווה את זה. והעיקר הוא התוצאה, כמו גם סיפוק מוסרי מן העבודה שבוצעה ואת הקשיים להתגבר.
 • אתה יכול "בכוח" לעשות תחליף עם הצורך לנשוך את הציפורניים שלך עם היכולת ללעוס אגוזים פירות יבשים. תחליף כזה הוא לא רק מוצדק מבחינה פסיכולוגית, אבל זה יהיה גם לטובת הגוף.
 • אתה צריך תמיד יש מניקור להגדיר איתך, אשר, אם יש צורך, אתה יכול להשתמש בעת עיבוד מסמר שבור. וזה חל לא רק על נשים, אלא גם על גברים בפרט.
 • לשנות את הדיאטה שלך, אולי זה עני בויטמינים ומינרלים (במיוחד סידן), המהווה את הגורם שבירות מוגברת ו למינציה של הצלחות. כדי לשפר את המצב על השולחן על בסיס קבוע צריך להיות מוצרים ומזונות כגון נוכחים: אגוזים, רגלי חזיר קרוש, מוצרי חלב, פלפלים מתוקים, כל מיני עשבי תיבול, גרעיני דלעת ועוד.
 • כדי לחזק ולשפר את מצבו של צלחת הציפורן, אתה צריך להשתמש בקביעות משחות מיוחדות מזין. לפחות פעם בשבוע, לעשות ידיים על הידיים על בסיס מלח ים או חליטות צמחים מרפא. יעילות גבוהה של התוצאה מראה את השימוש בסמים, הכוללים ויטמינים D ו- A. יישום קרם, מסכות מזין, נהלי מים עדיפים לבלות לפני השינה. לאחר הרכב תזונתי מוחל, אתה יכול לשים על כפפות כותנה וללכת לישון. כך שהמצעים יישארו נקיים והעור, וציפורני הידיים יקבלו את מזונם.
 • כאשר עובדים בבית או על המגרש, להשתמש כפפות גומי כדי להגן על הידיים מפני כימיקלים וסביבה.
 • אם אתה רוצה לוותר על הרגל של מכרסמים את הציפורניים שלך, אתה לא צריך לשכוח את הצד הפסיכולוגי של הבעיה, היא עליה כי אתה צריך קודם כל לכוון את תשומת הלב שלך. אולי לאדם יש בעיות פסיכולוגיות חמורות. אז זה יהיה נכון לבקש את עזרתו של מומחה. טיפול, צבוע על ידי הרופא, יכול לכלול היפנוזה, אקופונקטורה ועוד שיטות רבות של רפואה מסורתית ולא מסורתית.
 • אם המצב קשור עם נגעים אורגניים, אז יותר בדיקה משמעותית וטיפול נדרש.
 • יש קטגוריה של אנשים מתחילים לכרסם הציפורניים שלהם כאשר הרעב מתגבר עליהם. לכן, במצב כזה אתה צריך לפקח על הדיאטה שלך. משטר צריך להיות תכופים, אבל חלקים משמעותיים, כך שאתה לא יכול לטפל השמנת יתר מאוחר יותר.

מומחים מאמינים כי השיטה האפקטיבית ביותר להיפטר מבעיה היא קבוצה של פעילויות הכוללות תרגילים פסיכולוגיים יחד עם טריקים שונים, יותר להחיל (משפשף עם חומרים עם טעם לא נעים).

לילדים קטנים אפשר לנסות לשים על האצבעות טיח דבק. עבור חולים צעירים מאוד, שיטות פסיכולוגיות אינן מתאימות לחלוטין והן אינן יעילות. די קשה לילד קטן שיסביר שכרסום בציפורן, לשים אצבעות מלוכלכות בפיו יש סכנה מסוימת. מטבע הדברים, אין זה אומר שאין צורך לדבר על כך לילד. עם הזמן, אתה יכול למצוא טיעונים כבדים יותר עבור התינוק שלך. לדוגמה, נערה בגיל העשרה יכולה להסביר כמה מניקור יהיה מכוער, ומאוחר יותר את סוג מאוד של הידיים כי אפילו מניקור אלגנטי ביותר לא יציל.

עוד אחת האפשרויות שיכולות לעזור הגמילה את התינוק מן הרגל של מכרסם על הציפורניים יהיה יחס קשוב יותר "למה" ואת הבעיות שלה. זה צריך לעשות יותר עם הילד, כך שהוא מעוניין ולא משועמם, אז הסיבה להתמכרות התמכרויות מזיקות ייעלם.

ההרגל לכרסם בציפורניים הוא רפלקס לא נעים ומסוכן לבריאות האדם. אבל היא לא משפט לכל החיים. עם זה אתה יכול וצריך להילחם. אבל להיפטר, רק לשתות גלולה, לא יעבוד. זה צריך להיות מכוון לבצע עבודה מסוימת, גישוש, בעיקר, הגורם, שהוא זרז עבור ביטוי של רפלקס זה פתולוגי. אם אתה לא יכול לנהל את הבעיה באופן עצמאי, אתה לא צריך לצלול את העזרה של מומחים. אבל אחרי שעבר את השביל הזה, אדם כזה מקבל דיבידנדים אחרים, הופך להיות רגוע יותר, בטוח ומסוגל לנהל את הרגשות שלו ואת חייו!


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.