Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צימאון תמידי: על מה התסמין הזה יכול לדבר

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הצמא המתמיד הוא כאשר אדם רוצה לשתות לעתים קרובות יותר מהרגיל, ואת הרצון הזה עולה ללא קשר לפעילות גופנית, מדדי טמפרטורה של האוויר, מליחות של מזון וגורמים חיצוניים אחרים.

כשלעצמו, הצמא הרגיל הוא תגובה נורמלית של הגוף להפרה של מלח-הומיאוסטזיס מים, כי מים משחק את התפקיד החשוב ביותר לתמוך בחיים ומשתתף כמעט בכל תהליכים מטבוליים. אבל אם יש צמא unquenchable קבוע (polydipsia), אז יש צורך להבין את הסיבות למצב זה חריג.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לצמא מתמיד

הרפואה המקומית רואה את הנורמה הפיזיולוגית של צריכת המים (לא בחום הקיץ) להיות כ 40 מ"ל לק"ג של משקל הגוף. לעתים קרובות, נפח אופטימלי של משקה הוא 1.2-1.5 ליטר ליום. על פי המלצות המכון לרפואה (ארה"ב), גברים זקוקים ל -3.7 ליטר מים ביום (20-25% - ממזון, כולל משקאות), נשים - פחות לליטר. ארגון הבריאות העולמי פיתח סטנדרטים אחרים: לגברים - 2.9 ליטר, לנשים - 2.2 ליטר. באופן כללי, נכון להיום, אין דעה משותפת, כפי שאתה רואה, לא עובד.

אות כדי לחדש את המים בגוף מתבססת על המרכז שנקרא שתיית CNS, הכולל את הגרעין של והאונה האחורית של ההיפותלמוס, הלימבית מופרד אונות מוח ואת מסוימות של קליפת המוח שלהם. ולעתים קרובות הסיבות לצמא מתמיד טמונות בכישלונות עבודתו של המרכז הזה.

בשל קולטנים של מרכז השתייה ההיפותלמוס מתייחס לכל תנודות במספר, הלחץ האוסמוטי ורמת Na + בנוזל של כל המבנים של הגוף והיא אחראית להם. תגובת רפלקס אלה, והם neurohormones מעורב מערכת הרנין-אנגיוטנסין-אלדוסטרון: וזופרסין (ההיפותלמוס מסונתז), אנגיוטנסין (נוצר בדם), רנין (המיוצר על ידי הכליות) ואת הורמון קליפת יותרת הכליה אלדוסטרון. תהליך זה מושפע הורמוני בלוטת התריס ואת האינסולין מיוצר על ידי הלבלב.

יש לזכור כי צריכת נוזלים מוגברת לא מסווגת כמחלה: ברפואה, צמא קבוע נחשב לסימפטום של המחלה.

במקרים רבים, הגורמים לצמא מתמיד קשורים למחלות ולתהליכים פתולוגיים כגון: שלשולים כרוניים; הקאות תכופות; חום; טראומה בראש; שיכרון זיהום; ירידה בנפח הדם (עם דימום פנימי או תסמונת דליפה נימית מערכתית); סוכרת (hyperglycemia); סוכרת ללא תלות בסוכר (ללא תלות באינסולין), של אטיולוגיה נוירוגנית, נפרוגנית או דיפסוגנית.

לכן, הצמא אופייני השתנה תכופים (פוליאוריה) מאפיין סוכרת insipidus יכול להיות קשור:

 • עם שונות באטיולוגיה של הנזק ההיפותלמי (כולל גידולים), מה שמוביל לשיבוש בסינתזה של אלקטרוליט מים המווסת את חילוף החומרים של ההורמון ווסופרסין antymuretic;
 • עם ירידה באוסמולציה (ריכוז של אניונים, קטיונים ולא אלקטרוליטים) של פלסמה בדם;

עם רגישות נמוכה (או היעדר מוחלט שלה) של tubules כליות חוזרות כדי וזופרסין.

צמא פתולוגי נכלל גם במכלול הסימפטומים הקליניים:

 • אי ספיקת כליות כרונית (נפרופתיה, pyelonephritis, עמילואידוזיס, וכו ');
 • thirotoxococci (hyperparatoriositi);
 • היפרלדוסטורוניזם ראשוני או תסמונת קו (שנגרמת על ידי היפרפלזיה של קליפת האדרנל והייצור המוגבר של אלדוסטרון, מוביל לחסר של יון אשלגן - היפוקלמיה);
 • hypohydration בצקת;
 • hyperhidrosis (הזעה מוגזמת);
 • hypercalcemia;
 • gypodataments;
 • תסמונת היפרפורטיזם (תסמונת איטנקו-קושינג);
 • יותרת הכליה ו adrenocortical סרטן האדרנל.

ישנו צמא ומשתן לא יודע שובעה מתמיד עם פתולוגיות גנטיות מולדות: אקרומגליה (אשר מתרחשת כאשר להתמודד פונקציות הקדמי של בלוטת יותרת המוח) aceruloplasminemia, תסמונת Bartter (ירידה נתרן כלורי יניקה והכליות), cystinosis, תסמונת קונסטנטין יון פארחון, תסמונת Fanconi, אנמיה חרמשית.

יובש בפה וצמא מתמיד מלווה את קבלתן של תרופות מסוימות, בפרט, את כל התרופות, רוב האנטיביוטיקה, וכן תרופות אנטי-פסיכוטיות (נוירופטיטיות) המכילות ליתיום.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

צמא מתמיד במהלך ההריון

רופאים אירופאים טוענים כי במהלך ההריון במהלך היום, נשים צריכות לשתות יותר - כמעט 300 מ"ל, אבל הסכום הכולל של נוזלים נצרך לא יעלה על שני ליטר.

אבל יש צמא מתמיד במהלך ההריון (במיוחד בטווח של 27-36 שבועות), אשר מוסבר על ידי סינתזה מוגברת של החלבון של אנגיוטנסינוגן בכבד, ולפיכך, עלייה בצריכה שלה לתוך זרם הדם. בהריון, זה נובע מגידול בייצור של סטרואידים ואסטרוגן, שינוי במאזן המינרלים.

בנוסף, כמו התפתחות תוך רחמית של העובר, יש צורך להאיץ את גלומרולרי (גלומרולרי) סינון של הכליות שעבדו במהלך ההריון עם מתח מוגבר. ותורמת לרמה גבוהה זו של אנגיוטנסין, הגורמת לצמא מוגבר אצל אמהות לעתיד.

תהליכים ההומיאוסטטית ביומכניקה במהלך פוריות בשל העובדה כי עלייה בכמויות אנגיוטנסין מקדמות את הסינתזה של אלדוסטרון שכבר הוזכר - הורמון קליפת מוח כליה, אשר מוביל לאובדן של בפלזמת דם של יוני אשלגן ולשמר כמויות עודפות של יוני נתרן.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

צימאון מתמיד בילד

בואו נתחיל, שוב, עם הנורמות של צריכת המים. המלצות ארגון הבריאות העולמי לגבי משטר השתייה בילדות מבוססות על משקל הגוף של הילד: תינוק בן שלושה חודשים במשקל של עד 5 ק"ג ליום צריך לפחות 700-800 מ"ל של נוזלים,

ילד בן שנה במשקל של 10 ק"ג - 1 ליטר מים. חלב אם נכלל תקן זה, שכן הוא מכיל יותר מ 86% של מים.

על פי המלצות רופאי הילדים האמריקאים, ילד בן שנה עד שלוש שנים צורך כ -1.3 ליטר נוזלים ביום, כולל כ -350 מ"ל חלב, כמו גם מים, מרקים, מיצים טריים ומשקאות אחרים. מ 4 עד 8 שנים אתה צריך 1.7 ליטר ביום.

בגיל 9-13 שנים, הבנים צריכים 2.4 ליטר של נוזלים ליום (מומחים אירופיים קוראים עוד דמות - 1.6 ליטר). בגילאי 14-18 שנים זקוקים בני נוער וצעירים ל -1.9 ליטר נוזלים ביום, בנות ובנות - לפחות 1.6 ליטר (תקן אמריקאי - 2.7 ליטר ו -2.4 ליטר, בהתאמה).

אם יש צמא מתמיד בילד, אז הסיבות שלו יכול להיות קשור אחד או יותר של הגורמים לעיל. כדי להבהיר את האטיולוגיה הספציפית של הילד יש לבחון: אולי הילד הוא פשוט נייד מאוד, וזה מגביר את זרימת המים כדי לשמור על איזון מלח מים רגיל. אבל הפתולוגיה אינה נשללת, לא כחילופי דברים, אלא כאמצעי נוירו-הומורי.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

אבחון צמא מתמיד

אבחון נכון של צמא תמידי, כלומר, זיהוי הגורמים הספציפיים של ההתרחשות שלה כרוך בגביית ההיסטוריה המפורטת, שבה הרופא חייב לקחת בחשבון את כל התכונות של בריאות המטופל - המספר השתנה במהלך יום הייחוד של הדיאטה הרגילה שלו.

על החולים לעבור:

 • בדיקת דם לגלוקוז בפלסמה (כולל צום);
 • בדיקת דם ברמה, אשלגן, סידן ונתרן (ריכוז אוסמוטי);
 • בדיקות דם ביוכימיות;
 • ניתוח כללי של שתן;
 • ניתוח שתן עבור צפיפות יחסית.

בהתבסס על תוצאות הבדיקות, ייתכן שהמטופל יצטרך להתייעץ עם אנדוקרינולוג, המטולוג, נפרולוג, וכן CT או MRI של המוח, הכליות, האדרנל.

כיצד לספק צמא מתמיד?

כדי לדעת איך להרוות צמא מתמיד, אתה צריך לקבוע את הכמות האופטימלית של מים נצרך כדי לשמור על מאזן הנוזלים. בהתחשב בכך את חילוף החומרים מים המלח יכול לכלול מאפייני פרט, את הצורך והמילוי של נוזל מילואי הגוף יכול להשתנות מאוד מאדם לאדם ותלוי פי גילם ומינם, מצב נפשי ורמת הפעילות גופנית, תנאים סביבתיים היכן הם גרים.

זכור כי לא משקאות מתוקים מוגזים, כמו גם בירה, להרוות את הצמא שלך. כמו כן, הרופאים לא ממליצים לשתות מים מינרליים המכילים מלחים שונים. מים מקוררים היטב גם לא עוזר, שכן הגוף הטוב ביותר סופג נוזלים בטמפרטורה של 22-25 מעלות צלזיוס.

מה יכול להיות מניעת צמא מתמיד? בסירוב לאכול מאכלים מתובלים, מלוחים ושומניים. יש צורך לאכול יותר מוצרים, עשירים במים - ירקות ופירות. "אספקת מים" דיאטנים לשקול מלפפונים, תפוחים, תפוזים, מלונים, אבטיחים. טוב מאוד להקל על תחושה של צמא מתמיד תה ירוק לא ממותק בטמפרטורת החדר, מרתח של קליפת תפוח, מים עם תוספת של מיץ לימון טרי או אשכולית. אתה יכול גם לשטוף את הפה עם מים קרים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.