Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הדמיה תהודה מגנטית של הערמונית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

MRI של הערמונית כבר בשימוש מאז אמצע שנות ה -80. המאה XX. עם זאת, המידע והדיוק של שיטה זו יש זמן רב היה מוגבל בשל חוסר שלמות טכנית של סורקי MR ושיטת בדיקה מפותחת מספיק.

השם המיושן של השיטה - טומוגרפיה תהודה מגנטית גרעינית (NMR) - אינו משמש כיום כדי למנוע איסורים שגויים עם קרינה מייננת.

מטרת MRI של הערמונית

המטרה העיקרית של MRI של אגן קטן היא הזמני המקומי והאזורי של תהליך אונקולוגי באמצעות מערכת TNM.

העקרונות הבסיסיים של הדמיית תהודה מגנטית

ה- MRI מבוסס על תופעת תהודה מגנטית גרעינית, שנתגלתה בשנת 1946 על ידי הפיזיקאים פ. בלוך וא 'פרסל (פרס נובל בפיסיקה, 1952). תופעה זו היא היכולת של גרעינים של אלמנטים מסוימים תחת השפעת שדה מגנטי סטטי כדי לקבל את האנרגיה של דופק תדר רדיו. עבודה מקבילה על המחקר של תהודה פרמגנטית אלקטרונית בוצע באוניברסיטת קאזאן סטייט על ידי פרופסור E.K. זאבויסקי. ב -1973 הציע המדען האמריקני פ. לאוטרבאר להשלים את תופעת התהודה המגנטית הגרעינית עם הפעולה של שדה מגנטי לסירוגין, כדי לקבוע את הסידור המרחבי של האות. באמצעות הטכניקה של שחזור תמונה, אשר שימש באותה עת עבור CT, הוא הצליח להשיג את MR-tomogram הראשון של יצור חי. ב -2003 הוענקו פרס נובל בפיזיולוגיה או רפואה, על ידי פ 'לוטרבור ופ' מנספילד (יוצר MRI מהיר עם האפשרות לקבל תמונה אחת ב -50 מילי-שניות). כיום, ישנם יותר מ -25 אלף טונות של MR-Tomographs בעולם, עם סך של למעלה מחצי מיליון מחקרים ביום.

היתרון החשוב ביותר של MRI בהשוואה לשיטות אבחון אחרות הוא היעדר קרינה מייננת, וכתוצאה מכך, חיסול מוחלט של ההשפעות של סרטן mutagenesis.

היתרונות של הדמיה תהודה מגנטית:

 • רזולוציה מרחבית גבוהה;
 • היעדר קרינה מייננת, השפעות קרצינוגנזה ומוטגנזה;
 • ניגודיות גבוהה של רקמות רכות;
 • היכולת לזהות באופן מדויק חדירת, נפיחות של הרקמות;
 • את האפשרות של טומוגרפיה בכל מטוס.

MRI יש ניגודיות גבוהה של רקמות רכות ומאפשר לך לערוך מחקר בכל מטוס, תוך התחשבות במאפיינים אנטומיים של הגוף של המטופל, ואם יש צורך, כדי לקבל תמונות תלת מימדיות להערכה מדויקת של השכיחות של התהליך הפתולוגי. יתר על כן, MRI היא שיטת האבחון הלא פולשנית היחידה שיש לה רגישות וספציפיות גבוהה באיתור בצקת וחדירה של רקמות כלשהן, כולל עצם.

הפרמטר הטכני העיקרי של MRI הוא כוח השדה המגנטי, הנמדד ב- Tesla (T). סורקי שדה גבוה (מ 1.0 עד 3.0 T) מאפשרים לנהל את טווח רחב של מחקרים בכל תחומי הגוף האנושי, כולל מחקר פונקציונלי, אנגיוגרפיה, טומוגרפיה מהירה. טומוגרפיה נמוכה ובינונית (פחות מ 1.0 T) אינה מאפשרת קבלת מידע רלוונטי לגבי מצב הערמונית, ובמהלך 2-3 השנים האחרונות, המעניינים ביותר הם טומוגרפי MR עם חוזק שדה מגנטי של 3.0 T, אשר זמינים עבור קליני מלא יישום. היתרונות העיקריים שלהם הם האפשרות לקבל תמונות עם רזולוציה מרחבית גבוהה (פחות מ 1 מ"מ), מהירות גבוהה, ורגישות לשינויים פתולוגיים מינימליים.

גורם טכני חשוב נוסף שקובע את המידע של MRI בבדיקות האגן הוא סוג של חיישן RF המשמש, או סלילים. בדרך כלל, סלילי RF מדורגים עבור הגוף משמשים, אשר ממוקמות סביב אזור המחקר (אלמנט אחד בגובה המותניים, השני על הקיר הבטן הקדמי). חיישנים אנדורקטליים הגדילו באופן משמעותי את יכולות האבחון של MRI בשל עלייה משמעותית ברזולוציה המרחבית ויחס אות לרעש באזור המחקר, ויזואליזציה ברורה של הקפסולה של הערמונית וצרורות נוירוסקולריות. נכון לעכשיו, העבודה נמצאת בתהליך ליצירת חיישנים endorektalnyh עבור MR-tomographs עם כוח שדה מגנטי של 3.0 T.

את הדיוק של אבחון MR ואת המאפיינים של תהליכים hypervascular (גידולים, דלקת) ניתן להגדיל באופן משמעותי באמצעות ניגודיות מלאכותית.

עם כניסתו של בדיקות endorectal מתמחה (סלילי RF), ניגודיות דינמי ספקטרוסקופיה MRI במהירות משכו את תשומת לבם של רבים קלינאים וחוקרים, ונכנס בהדרגה לתוך סדרה של בדיקות אבחון בחולים עם סרטן ערמונית. התפתחות איטית של השדה של אבחון קרינה בארץ נבעה מחוסר השכיחות של שיטות רדיקליות של טיפול בסרטן הערמונית (כולל כריתת ערמונית והקרנות), זמינות נמוכה של סורקים מודרניים וחוסר תוכניות הכשרה מתאימות עבור רדיולוגים אורולוגי מקצוע. בשנים האחרונות, המצב החל להשתנות לטובה, כמו רכש ציבורי של ציוד רפואי גדל מרכזים מיוחדים לאבחון וטיפול בסרטן הערמונית הופיע.

אינדיקציות להליך

האינדיקציות העיקריות לביצוע הדמיה בתהודה מגנטית בחולים עם סרטן ערמונית:

 • דיפרנציאציה של שלבים T2 ו- T3 לקביעת אינדיקציות לטיפול כירורגי או הקרנה בחולים עם סיכון גבוה וגבוה להתפשטות חוץ-גדילה של הגידול;
 • הערכה של בלוטות לימפה אזוריות וזיהוי גרורות בעצם האגן ועמוד השדרה המותני (אבחון מדויק יותר בהשוואה ל- CT);
 • מידת ההבחנה של הגידול לפי גליסון יותר מ -6;
 • שלב T2b על פי בדיקה רקטלית דיגיטלית;
 • הערכה של הדינמיקה של מצב בלוטת הערמונית, בלוטות הלימפה ואת הרקמה הסובבת בחולים עם המשך הצמיחה של PCA על רקע של טיפול מתמשך;
 • זיהוי של הישנות מקומית של סרטן הערמונית או גרורות בבלוטות הלימפה האזורי ביוכימי הישנות של סרטן לאחר כריתה רדיקלית של הערמונית;
 • רמת PSA> 10 ng / ml.

כאשר מנסחים את האינדיקציות של MRI, יש לקחת בחשבון את התלות של הדיוק של שיטה זו על נוכחות של סרטן הערמונית מתקדם מקומית, שנקבע על ידי רמת PSA ואת מידת ההבחנה של הגידול.

יעילות האבחון של הדמיית תהודה מגנטית, בהתאם לנוכחות של סרטן ערמונית מתקדם מקומית

סיכון נמוך (PSA <10 ng / ml, גליסון 2-5)

החריקה הממוצע
(PSA = 10-20 ng / ml, גליסון 5-7)

סיכון גבוה
(PSA> 20 ng / ml, גליסון 8 10)

איתור של גידול

נמוך

גבוהה

גבוהה

קביעת שכיחות מקומית

גבוהה

גבוהה

גבוהה

זיהוי לימפדנופתיה

ממוצע

ממוצע

גבוהה

בנוסף, הדמיה תהודה מגנטית של בלוטת הערמונית מבוצעת כדי להבהיר את התכונות של מבנים ציסטיות ו periprostatic ציסטיות, לזהות סיבוכים של prostatitis ואת המאפיינים של אדנומה הערמונית.

חולים עם תוצאות שליליות של ביופסיות חוזרות ונשנות (יותר משני) בהיסטוריה, רמות PSA בתוך "גוני האפור" (מ"ל / 4-10 ng), בהעדר פתולוגיה בבדיקה רקטלית דיגיטלית TRUS וביופסיה מציגה תכנון MR, שבמהלכו מגדירים חלקים , חשד בנוכחות של תהליך ניאופלסטי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

הכנה

חולים עם סרטן ערמונית חשודים, MRI אגן יכול להתבצע גם לפני ביופסיה דרך הרקטום (אם התוצאה של קביעת PSA בסרום), ואחרי 3-4 שבועות לאחר אותו (לאחר היעלמותו של דימומי postbiopsiynyh באזורים בבלוטת הערמונית). המחקר צריך להתבצע על טומוגרף שדה גבוה (לפחות 1 T), אם אפשר עם חיישן endorectal, לפחות שני מטוסים בניצב באמצעות ניגוד דינמי.

ההכנה לסריקת MRI של הערמונית (אנדורקטלית ושטחית) היא לנקות את פי הטבעת בעזרת חוקן קטן. המחקר מתבצע עם שלפוחית השתן מלאה, אם אפשר - לאחר דיכוי של פריסטאלסיס על ידי הזרקת תוך ורידי של gljaghon או giosnip של בוטיל ברומיד.

trusted-source[7]

טֶכנִיקָה MRI של הערמונית

חללית Endorectal נקבעה ערמונית ומלאה אוויר (80-100 מיליליטר), אשר מספק להדמיה ברורה של הערמונית הכמוסה predstatslyyuy, החלחולת, רקטלית fascia זוויות-ערמונית ערמונית. באמצעות מתמר הדמיה endorectal אינו מגביל את האפשרות של בלוטות לימפה אזוריות (עד הסתעפות של אבי העורקים בבטן), כמו מחקר שבוצע באמצעות שילוב של האגן (חיצוני) endorectal סליל (הפנימי).

המטופל ממוקם בתוך טומוגרף במצב שוכב על הגב. המחקר מתחיל עם טומוגרפיה מהירה (Localizer) כדי לפקח על מיקום החיישן ולתכנן תוכניות הבאות. ואז, תמונות T2 משוקלל במישור sagittal מתקבלים כדי להעריך את האנטומיה הכוללת של האגן. תמונות T1 משוקלל במישור צירית משמשים להעריך אזורי לימפדנופתיה, זיהוי של דם הערמונית וגרורות בעצמות האגן. מכוון טומוגרמות T2 משוקלל צירית עם עובי חתך של כ 3 מ"מ הם הערכה אינפורמטיבי ביותר של בלוטת הערמונית. טומוגרפיה מהירה כדי להשיג תמונות משוקלל T1 ו דיכוי של האות מן הרקמה השומן משמש לניגוד דינמי של בלוטת הערמונית והערכת בלוטות הלימפה. משך הזמן הכולל של המחקר הוא כ 25-30 דקות.

הפרוטוקול של הדמיית תהודה מגנטית אנדורקטלית לסרטן הערמונית

דופק
רצף

מטוס

חיתוך עובי / ריווח, מ"מ

המטרה

T2-VI (הד ספין)

SP

5/1

הערכה של האנטומיה הכללית של איברי האגן

T1-VI (הד ספין)

AP
(דרך אגן קטן)

5/1

חיפוש לימפדנופתיה, הערכה של עצמות האגן

T2-VI (הד ספין) מכוון בלוטת הערמונית

AP

3/0

הערכה של הערמונית ושלפוחית הזרע

Kp / cn

3/0

הערכה של הערמונית ושלפוחית הזרע

T1-VI (הד הדרגתי) עם דיכוי של האות מ רקמת השומן, בניגוד תוך ורידי סריקה multiphase

AP

(1-3) / 0

הערכה של הערמונית ושלפוחית הזרע

הערות. המפרק הוא המטוס הסגיטלי; AP - מטוס צירית; KP הוא המטוס העטרה; VI - תמונה משוקללת.

הסריקה מתבצעת ללא עיכוב נשימה. בעת ביצוע טומוגרפיה במישור הצירתי, יש צורך להשתמש בכיוון הרוחבי של קידוד פאזה (משמאל לימין) בשדות של הפחתת חפצים מפעימות של כלי שיט ותנועה של דופן הבטן הקדמית. כמו כן, ניתן להשתמש presatura באזור של דופן הבטן הקדמי. עיבוד של תמונות וכתוצאה מכך צריך לכלול תוכנית לתיקון עוצמת האות סליל פני השטח (BFR), המספק אות אחיד מכל אזור האגן כולו, לא רק בלוטת הערמונית.

בגלל סוכנים בניגוד MR בדרך כלל בשימוש בחומרי ניגוד 0.5M (GD-DTPA) בשיעור של 0.1 מ"מ או 0.2 מ"ל לכל 1 ק"ג של משקל גוף המטופל (כמות חומר ניגוד אינה בדרך כלל עולה 15-20 מ"ל מחקר אחד). לערוך מחקרים בנושא עם MR בניגוד שלבית דינמי עדיף להשתמש בתרופות 1.0M-דלקתיות (gadobutrol) כי בווליום נמוך הזרקה (7.5-10 מ"ל) לעומת 0.5 M-סמים יכול להשיג בולוס הגיאומטריה אופטימלי יותר , שבגלל זה התוכן התוכן של השלב העורקי של ניגוד הוא גדל.

התוויות נגד

התוויות נגד ל- MRI קשורות להשפעת השדה המגנטי ורדיו-קרינה (לא מייננת).

התוויות נגד מוחלטות:

 • קוצב לב מלאכותי;
 • קליפים מוחיים תוך-גולמיים תוך-גולמיים;
 • אינטראורביטל גופים זרים פרומגנטיים;
 • שתלים של האוזן התיכונה או הפנימית;
 • משאבות אינסולין;
 • ניירוסטימולים.

רוב המכשירים הרפואיים המודרניים המותקנים בגוף המטופל תואמים את תנאי ה- MRI. משמעות הדבר היא כי בחינת מטופלים בתומכנים כלילית הוקמו בתוך סלילי כלי ists E, מסננים, מסתמי לב תותבים יכולים להתבצע על ההתוויות הרפואיות הסכם עם הרדיולוגים המומחים על בסיס המידע של היצרן על המאפיינים של המתכת שממנה המכשיר מיוצר מצוידת. בנוכחות בתוך הגוף של חומרים החולים ומכשירי ניתוח בעל תכונות מגנטיות מינימאליות (כמה סטנטים ומסננים) עשויות להתבצע MRI מאוחר לפחות 6-8 שבועות לאחר הניתוח, כאשר רקמת הצלקת הסיבית תספק התקן תיקון מאובטח.

MRI Erectorectal הוא גם התווית בתוך 2-3 שבועות לאחר ביופסיה transrectal multifocal של בלוטת הערמונית, תוך 1-2 חודשים לאחר התערבות כירורגית על אזור anorectal וחולים עם טחורים חמורים.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

ביצועים רגילים

MRI של אברי האגן כוללים את להדמיה של האנטומיה אֵזוֹרִי של הערמונית, כמוסה שלה, שלפוחית הזרע, הרקמה שמסביב, שלפוחית השתן, בבסיס הפין, פי הטבעת, עצמות גז, בלוטות לימפה אזוריות.

אנטומיה MRI רגילה של הערמונית

האנטומיה החבלית של בלוטת הערמונית מוערכת בתמונות משוקללות T2: אזור הפריפריה הוא היפר-אינטנסיבי, האזור המרכזי הוא איסו או אינטואיטיבי בהשוואה לרקמת השריר.

Pseudocapsule של הערמונית הוא דמיינתי כמו גבול היפואיזה אינטואיטיבי דק שמתמזגת עם stroma fibromuscular לאורך המשטח הקדמי שלה. בתמונות משוקללות T1, האנטומיה החבלית של בלוטת הערמונית אינה מובחנת.

הגודל והנפח של בלוטת הערמונית נאמדים על ידי הנוסחה:

V (mm 3 או ml) = x • y • z • 0.1

זוויות פי הטבעת-הערמונית צריכות להיות חופשיות, לא נמחקות. את פי הטבעת הערמונית בין בלוטת הערמונית ואת פי הטבעת הוא בדרך כלל לראות בבירור על tomograms צירית. על פני השטח postolateral של בלוטת הערמונית משני הצדדים צרורות neurovascular צריך להיקבע. מורכב ורידים הגב, בדרך כלל hyperintensive על תמונות משוקלל T2 עקב זרימת הדם האיטית, מתגלה על פני השטח שלה. שלפוחית הזרע הם דמיינו כמו חללים נוזל (hyperintensive על תמונות T2 משוקלל) עם קירות דקים.

במחקר עם ניגודיות דינמית, התוכן של שלפוחית לא לצבור את התרופה. הקרום של השופכה הוא דמיינו על טמגרים משוקלל sagittal או פרונטלית T2.

בלוטות הלימפה הרגילות נראות בצורה הטובה ביותר על תמונות משוקלל T1 על רקע רקמת שומן. בדומה ל- MSCT, גודלו של הצמתים הוא הסימן העיקרי לנגע גרורתי.

T1 עצם pas הרגיל ותמונות משוקללות T2, hyperintense בשל התכולה הגבוהה של שומן במח העצם gipoiptensivnyh נוכחות של מוקדים (בעצמות גז, עמוד שדרה, ירכיים) מצביע לעתים קרובות על תבוסת osteoblastacheskom גרורתי.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

היפרפלזיה שפירה של הערמונית

MR- סימנים של המחלה תלויים הרכיב השורר; היפרפלזיה בלוטתית של hyperintense על תמונות משוקלל T2 (עם היווצרות של שינויים ציסטיים), stromal - hypointense. על רקע hyperplasia stromal של הערמונית, זה הכי קשה לזהות את הסרטן של החלקים המרכזיים שלה. אזור היקפי עם אדנומה גדולה של דחיסה, אשר גם מקשה על גילוי סרטן. עם אדנומה גדולה מאוד, אזור הפריפריה יכול להיות כל כך דחוס כי הוא יוצר כמוסה כירורגית של הערמונית.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

פרוסטטיטיס

הבסיס לאבחון דלקת הערמונית הוא בדיקה קלינית בשילוב עם מחקרים מיקרוביולוגיים. אם הסיבוכים החשודים מתפתחים (היווצרות אבצס), כמו גם חולים עם אטיולוגיה לא ברורה, כאבי אגן מתבצע בדרך כלל על ידי אולטרסאונד או MRI. נגעי Hypointense באזור הפריפריה של הערמונית על תמונות-T1 משוקלל עלולים מתאימים כמו שינויים דלקתיים מוקדי ערמונית קריטריוני MR neoplasia בתי - נגעי צורה חרוטית hypointense קווי מתאר ברור, אין אפקט מסה.

ציסטות של הערמונית

שינויים סיסטיקיים באזור המרכזי של בלוטת הערמונית יכולים להתרחש עם hyperplasia שפירים (בצורת בלוטתית); שימור או ציסטות פוסט-דלקתיות מתרחשות בדרך כלל באזור הפריפריה. ניתן לשלב ציסטות פרוסטטיות או פרוסטטיות מולדות עם חריגות התפתחותיות אחרות, ועלולות להוביל לאי פוריות, הדורשת אבחנה וטיפול מתאים. ציסטות מולדות יכול להיות מיקומים שונים, השיטה האינפורמטיבית ביותר של קביעת אשר הוא MRI.

לרוב ציסטות intraprostatic באים מן המעטפת הערמונית או דחיפות ואס, extraprostatic - מן שלפוחית הזרע, שרידי צינור Mullerian.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

אדנוקרצינומה של הערמונית

עבור אדנוקרצינומה של הערמונית, עוצמת האות נמוכה אופיינית לתמונות משוקלל T1 על רקע האות בעוצמה גבוהה מן האזור ההיקפי הנורמלי של בלוטת הערמונית.

היתרון החשוב ביותר של MRI אנדורקטלי הוא היכולת למקם באופן מדויק נגעים ניאופלסטיים, לקבוע את הטבע ואת הכיוון של גידול הגידול. בפרט, MRI מאפשר איתור מוקדים של סרטן בחלקים הקדמיים של אזור הפריפריה של בלוטת הערמונית, כי קשה לגשת עם ביופסיה transrectal. צורה לא נכונה, להפיץ מפוזר עם השפעה המונית, קווי מטושטשת ולא אחידה - סימנים מורפולוגיים של מרכזי אות בעוצמה נמוכה באזור ההיקפי של בלוטת הערמונית, מה שמרמז על אופי ממאיר של הנגע.

עם ניגוד דינמי, אתרי הסרטן במהירות לצבור סוכן ניגוד בשלב העורקים במהירות להסיר אותו, אשר משקף את מידת הניאו-היסטונזה, ובהתאם, את מידת ממאירות של הגידול.

נציגי בית הספר האמריקני לאבחון קרינה בצפון אמריקה תומכים בשימוש ב- MR-spectroscopy במקום בניגוד דינמי, המועדף על ידי נציגי בית הספר האירופי לאבחון הקרנות, על לוקליזציה מדויקת של אתרי סרטן. הסיבה לכך היא, במיוחד, העובדה שרק MR-spectroscopy מאפשר זיהוי לא פולשני של foci הגידול לא רק בפריפריה, אלא גם באזור המרכזי של בלוטת הערמונית.

MRI אנדורקטלי מאפשר לך לדמיין ישירות את הקפסולה של הערמונית ולקבוע את השכיחות המקומית של הגידול.

הקריטריונים העיקריים להתפשטות האורגניים של סרטן ערמונית (על פי MRI):

 • א-סימטריה של צרורות נוירו-וסקולריות;
 • מחיקת זווית פי הטבעת;
 • בולטות של קו הבלוטה;
 • גידול חוץ-גופי;
 • מגע רחב של הגידול עם הקפסולה;
 • סימטרי היפו אינטנסיבי מהתקן של שלפוחית הזרע.

מאפיינים השוואתיים של קריטריונים MP עבור התפשטות exprostatic של סרטן

קריטריון MR

דיוק,%

רגישות,%

ספציפיות,%

אסימטריה של
קורות ניאווסקולאריות

70

38

95

הכנה של זווית המפרק

71

50

88

קפסולות בולטות

72

52

79

גידול חוץ-גופי

73

15

90

סה"כ הופעות

71

63

72

הפלישה המופרזת על פי ה- MRI לא רק קובעת את חוסר היעילות של טיפול כירורגי - היא נחשבת לגורם פרוגנוסטי שלילי.

דרכי מעורבות של שלפוחית הזרע בסרטן הערמונית:

 • גידול הגידול לאורך דחות;
 • מעורבות ישירה של שלפוחית על ידי גידול פריפריאלי;
 • גידול של שלפוחית שאינה קשורה עם הנגע העיקרי של בלוטת הערמונית.

המאפיינים העיקריים של הפלישה שלפוחית הזרע:

 • היעדר אות גבס אינטנסיבי מהתוכן על תמונות משוקלל T2;
 • הגדלה אסימטרית, דימום לתוך שלפוחית.

פוצ'ים חזקים בשלפתי הזרע יכולים להיות קשורים לדימום שלאחר המוות, עמילואידוזיס (כ -30% מהגברים מעל גיל 75), דחיסה של אדנומה של הערמונית.

כאשר גידול של בלוטות הערמונית לשלפוחית השתן או פי הטבעת אין ביניהם רקמת שומן.

מחקר עם ניגוד תוך ורידי מאפשר קביעת מדויקת יותר של גבול הגידול.

האבלציה ההורמונלית ב- PCA מובילה לירידה בעוצמת האות MR, ירידה בגודל הבלוטה, מה שמקשה על האבחנה. עם זאת, אין ירידה משמעותית של הדיוק של MR הזמני עם אבלציה הורמונלית.

לאחרונה, MRI ויותר מושך את תשומת הלב של מומחי כשיטה לתכנון התערבויות טיפוליות (למשל, הקרנות וניתוחים) וכן שיטות מודרניות של טיפול, במקרים רבים מאפשרים אחד כדי לרפא את החולה בסרטן, וגם מלכתחילה קיימת שאלת איכות החיים לאחר טיפול. מסיבה זו, הקרנות לסרטן הערמונית מתבצעות לאחר שדה קרינת סימון על ידי CT או MRI, המאפשר לאבטח את האיברים מהעושים הסמוכים (לדוגמא, בצוואר שלפוחית שתן).

ביצוע MRI לפני כריתה רדיקלית של הערמונית מאפשר לנו להעריך את מקטע הממברנה של השופכה, שאורכו נמצא בקורלציה הפוכה עם חומרת הפרעות ההשתנה לאחר הניתוח. בנוסף, חומרת המכלול הגבי, מקור פוטנציאלי לדימום מסיבי בצומת שלה במהלך הניתוח, מוערכת.

חשוב מאוד להעריך את הבטיחות של צרורות neurovascular, שבמהלכו, ברוב המקרים, PCA מתפשט. היעדר החבילות עצבות וכלי דם פלישה נותן תקווה לשימור תפקוד הזקפה לאחר הניתוח (ניתוח חלק עצבים). כמו כן יש לקבוע את מידת התפשטות הגידול extraprostatic (במילימטרים בשני צירים) כמו קפסולות periprostatic המקומית הסתננות ורקמות של חולים עם גידולים בדרגה גבוהה אינם נחשבים קונטרה עבור כריתה רדיקלית של הערמונית.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

מחלות של הערמונית עם עוצמת אות נמוכה

עוצמת אות נמוכה מאפיינת גם שינויים דלקתיים, במיוחד ערמונית כרונית, הצטלקות סיבית, או היפרפלזיה סטרומה fibromuscular, את ההשפעות של טיפול הורמונלי או קרינה ללא MRI ניגודיות דינמי לא יבדיל מהימן ביותר של שינויי המחלות הללו.

Posebiopsy שינויים בבלוטה הערמונית. מאפיין הוא חוסר אחידות של הקפסולה של הערמונית, דימום, שינויים האות MP של parenchyma.

מחקר בקנה מידה מלא MR הופך אפשרי רק לאחר היעלמות של שטפי דם, אשר בממוצע לוקח 4-6 שבועות (לפעמים 2-3 חודשים).

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

מאפיינים תפעוליים של MRI של הערמונית

הרגישות הממוצעת של MRI באיתור PCA (בעיקר מוקדים מיקרוסקופיים) אינה מאפשרת להשתמש בשיטה זו כדי למנוע את התהליך הניאופלסטי.

בהימצאות הביוכימית של סרטן לאחר כריתה רדיקלית של הערמונית, MRI מאפשר הישנות גידולים מקומית או גרורות לבלוטות לימפה אזוריות עם דיוק של 97-100%.

הדיוק של MRI באיתור מוקדים של נגע ניאופלסטי של הערמונית הוא 50-90%. הרגישות של MRI ב לוקליזציה של PCA הוא כ 70-80%, בעוד מוקדים מיקרוסקופיים של סרטן לא ניתן לזהות עם MRI. יתר לחץ דם על תמונות T2 משוקלל של אדנוקרצינומה mucinous של הערמונית עושה את זה קשה לאבחן מוביל לתוצאות שליליות שווא של MRI.

מידע קליני (טיפול בעבר בילה PSA), ידע של אנטומיה של בלוטת הערמונית, חללית endorectal השימוש, ניגודיות דינמי ספקטרוסקופיה מאפשר משוער זיהוי דיוק של נגעים סרטניים על ידי MRI כדי 90-95% (סגולי מוגברים יותר).

הרגישות של מכשירי MRI נגד רחבות eksgraprostaticheskoy נמצאת% בטווח 43-87, וזה בעיקר בשל חוסר היכולת של להדמיה מיקרוסקופית נביטה של הקפסולה הערמונית. הרגישות של חשיפת הארכה פחות מ 1 מ"מ עמוק עם MRI אנמורקטלי הוא רק 14%, ואילו עם הגידול הגידול מעבר לבלוטה יותר מ 1 מ"מ, המדד עולה ל 71%. קבוצת הסיכון הנמוכה (PSA <10 ng / ml, גליסון להבקיע <5) תדירות זיהוי של גידול התפשט מעבר לערמונית היא נמוכה, רחבה מקרוסקופית נדירה שנצפתה, אשר מגבירה באופן משמעותי את תדירות תוצאות שליליות שגויות. הרגישות של זיהוי פלישה שלפוחית הזרע הוא 70-76%. סגולי הגבוה (95-98%) וערך ניבוי של תוצאה חיובית שהושגו עם בדיקת MRI של חולים עם סיכון בינוני או גבוה של zkstrakapsulyarnoy שריצה (PSA היא> 10 ng / ml, גליסון ציון של 7 נקודות או יותר).

גורמים המשפיעים על התוצאה

אחת הבעיות המרכזיות בזיהוי מוקדי הסרטן והתפשטות הגידול החיצוני היא השונות הגבוהה בפרשנות הטומוגרמות על ידי מומחים שונים. בעזרת MRI, תוצאות מהימנות ניתן להשיג רק בעת ניתוח tomograms על ידי מומחים מוסמכים בתחום אבחון קרינה עם ניסיון רב ברדיולוגיה אורגיטל. השלמה של MRI סטנדרטי עם שיפור ניגודיות דינמי מאפשר לסטנדרטיזציה יותר את המחקר ולהגדיל את הדיוק של זיהוי של הפלישה outcapsular. המטלה העיקרית של המומחה באבחון קרינה היא להשיג ספציפיות גבוהה של אבחון MR (גם על חשבון רגישות) על מנת לא לשלול את המטופלים הניתנים לפעולה לסיכוי לטיפול רדיקלי.

מגבלות של דימות תהודה מגנטית של הערמונית:

 • רגישות נמוכה עם נגע מיקרוסקופי;
 • תוצאות חיוביות שגויות בשל נוכחות של ביופסיות דם באזור הפריפריה;
 • את המעבר של אדנומה ערמונית לאזור הפריפריה;
 • איתור סרטן באזור המרכזי של הערמונית;
 • pseudolocations בבסיס הבלוטה;
 • תלות גבוהה של הדיוק של האבחון על החוויה של רדיולוג רופא.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67]

סיבוכים לאחר ההליך

ברוב המכריע של המקרים, endorektalnoe MR-Study חולים נסבלים היטב. סיבוכים הם נדירים ביותר (פריקה קטנה של דם בנוכחות חולה עם פגמים ברירית רקטלית).

תופעות לוואי באמצעות סוכנים בניגוד MR הן נדירות (פחות מ 1% ממקרים) ואת בדרך כלל יש חומרה קלה (בחילות, כאבי ראש, צריבה על ההזרקה, paresthesia, סחרחורות, הפריחה).

trusted-source[68], [69], [70], [71], [72], [73], [74], [75], [76]

הסיכויים של הדמיה תהודה מגנטית של הערמונית

הודות לשיפור מתמיד הן ביכולות הטכניות והן בטכניקות האבחון, MRI של הערמונית היא כיום שיטה יעילה ביותר לאבחון גידולים ממאירים של הערמונית. עם זאת, רמת הדיוק של סרטן הערמונית עם MRI יכולה להיות מושגת רק על ידי שימוש בגישה רב-תחומית בעבודה קלינית, המבוססת על אינטראקציה מתמדת בין אורולוגים, מומחי רדיותרפיה ופאתולוגים.

מגבלה משמעותית של אבחון CT ו- MRI - דיוק עניים באבחנה של בלוטות לימפה גרורתית בהיעדר גידול כמותי ואיכותי. התקווה העיקרית לפתור בעיה זו קשורה להתפתחות של אבחון מולקולרי ויצירת חומרי ניגוד lymphotropic (כיום בניסויים קליניים שלב II-III) עם התפתחות אבחון רנטגן, תחילת השימוש בספקטרוסקופיה קלינית tumorotronnyh ו lymphotropic סוכני MRI לעומת זאת עשויה להיות אינפורמטיבי ביותר שיטה מורכבת לאבחון סרטן הערמונית, מחייב את הקבוצות החולות בסיכון הביניים והתיכון, על ידי ביופסיה או לפני תחילת הטיפול.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.