^

בריאות

A
A
A

גסטריטיס עם חומציות נמוכה: אטרופית, כרונית, חמקנית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחד המרכיבים העיקריים של מיץ קיבה הוא חומצה הידרוכלורית, שבלעדיו תהליך העיכול המלא של מזון בלתי אפשרי. הריכוז שלה במיץ הקיבה נקבע על ידי חומציות הקיבה. רמת החומציות נמדדת על ידי יחידות pH, הנורמה של חומציות בסיסית בגוף הבטן היא מ -1.5 ל -2. החומציות העודפת והבלתי מספקת מביאות לגוף תחושה של אי נוחות באזור האפיגסטרי ותורמות להתרחשות של גסטריטיס, מחלת לב קשה כרונית.

דלקת קיבה Hypoacid מתחיל להתפתח עקב תפקוד לקוי של בלוטות קיבה, אשר מסיבה כלשהי מתפתח מספיק כדי לשבור את המזון שנכנס הבטן, חומצה הידרוכלורית ואנזימים. במקרה זה, קורס של תהליכים כימיים טבעיים של עיכול מזון הוא שיבשו, אשר מלווה ביטויים קליניים ספציפיים יכול להוביל הפתולוגיות של מערכת העיכול.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

במדינות עם נתונים רפואיים מפותחים היטב, גסטריטיס כרונית מכל הסוגים מהווה עד 90% מהמקרים של פתולוגיות קיבה אצל מטופלים מבוגרים. ככל הנראה על 4/5 מקרים של דלקת גסט כרונית קשורה הליקובקטר פילורי, הסיכוי של זיהום זהה עבור חלק זכר ונקבה של האוכלוסייה. נפוצה יותר היא דלקת קבה בדם hyperacid, hypoacid נפוץ פחות. זו הפתולוגיה קיבה, באופן כללי, הוא ציין בחולים של בגרות, הזנחה שיטתית אורח חיים בריא התעללות הרגלים מזיקים. אמנם לפעמים יש פרקים של התפתחות של דלקת הקבה hypoacid בילדות בגיל ההתבגרות. לפני גיל ההתבגרות, נערות נוטות יותר לחלות, בתקופה התבגרותית, משוערות שיעורי התחלואה בקרב מתבגרים משני המינים.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

גורם ל גסטריטיס עם חומציות נמוכה

עד כה, זה לא ידוע בוודאות מה גורם לפעילות הפרשה לא מספיק של בלוטות קיבה. ההנחה היא כי זה בשל הפגם הגנטי של תיקון של האפיתל הרירי של הבטן, אשר ניזוק כתוצאה הפעולה של גירוי אנדוגני או אקסוגני. לכן, קיומו של מחלה כזו אצל קרובי משפחה בפני עצמו הוא גורם סיכון להתפתחות של דלקת קיבה hypoacid כרונית.

כמו כן, גסטריטיס עם חומציות גבוהה (hyperacid), לא מטופלים כראוי, יכול לאחר זמן מה להיות מוחלף על ידי גסטריטיס עם חסר חומצה. הסיבה לכך היא שבבטן המודלקת כל הזמן עקב עודף חומצה הידרוכלורית, רוב התאים הקודקים (המייצרים את החומצה עצמה) מתים בהדרגה, החומציות מתנורמת, ואז היא מתחילה לרדת. אם תהליך זה לא נעצר, דלקת גידולים anacid תתרחש, כאשר חומצה גופרתית הוא כמעט לא מיוצר (חומציות בסיסית> 6 pH).

לכן, אצל אנשים עם נטייה גנטית להפרעות בתהליך של שחזור הרירית בקיבה, גסטריטיס עם חומציות נמוכה נוצר תחת השפעת נסיבות חיצוניות ופנימיות נוספות. גורמי סיכון למחלה זו:

 • העדפה קבועה לא בריא (שמנוני מדי, מטוגן, מתובל, מתוק, גס וכבד עבור digesting מזון);
 • אי ציות קבוע עם מצב צריכת מזון - מזון יבש על הכביש, רעב פיצוי על ידי אכילת יתר;
 • התעללות באלכוהול, עישון והרגלים רעים אחרים;
 • ניהול של NSAIDs, glucocorticosteroids, תרופות אנטי דלקתיות לא סטרואידים, cytostatics, תרופות אנטיבקטריאליות אחרות;
 • בליעה בשוגג של חומרים מגרים או רעילים;
 • מחלות של בלוטת התריס, הפרעות דמויי נוירוזה, הפרעות חסינות, חוסר סובלנות של מוצרים מסוימים;
 • פתולוגיות כרוניות של איברים עיכוליים אחרים (הפטיטיס, דלקת הלבלב, קוליטיס);
 • סינוסיטיס, מחלות ראומטיות, אי ספיקת כליות וכבד ופוקוסים אחרים של דלקת כרונית;
 • טפילים טפיליים, זיהום חיידקי או פטרייתי של רירית הקיבה;
 • טיפול לא תקין של גסטריטיס חריפה, הפרעה מוקדמת של הטיפול או אי ציות לתזונה עלולה לגרום למחלות כרוניות.

לא את התפקיד האחרון בהתהוות של המחלה ניתנת למצב רגשי שלילי במהלך הארוחה.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

פתוגנזה

חומציות מופחתת של מיץ קיבה אופייני צורות כרוניות של גסטריטיס, צורות חריפות של דלקת הקבה היפואסיד הם נדירים ביותר. מנגנון ההתפתחות של מחלה זו לא נחקר במלואו עד היום. בעבר היה זה האמין כי הצורה הכרונית היא תוצאה של דלקת חריפה חוזרת של רירית הקיבה. עם זאת, הנחה זו לא אושרה על ידי עובדות משכנעות. כיום, הדעה הרווחת היא כי גסטריטיס כרונית היא מחלה עצמאית.

לקבלת עיכול רגיל בבטן צריך להיות אנזימים הנוכחי כי לפצל את המזון הנכנס לתוכו. אנזים העיכול העיקרי הוא pepsin, הוא מסונתז ועובד באופן בלעדי במדיום חומצה. הטמעה איכותית נוספת של המזון במעי אפשרית רק לאחר נטרול של חומצה הידרוכלורית. הקיבה מחולקת לשני אזורי דיאלקטרי (גופו וחלק תחתון, מכוסה בתאי הכיסוי או הקודקודית) ו Antral, תאי אפיתל המפרישים המוניים רירי, מנוטרל עם חומצה הידרוכלורית. תאים בטנה מפרישים חומצה באופן שווה כל הזמן, ולכן הירידה בחומציות מתרחשת רק כאשר הם יורדים כמותית. חומציות מופחתת של מיץ קיבה מעורר הפרעות עיכול חמורות. בפרט, זה משפיע לרעה על העבודה של המעי והלבלב, אשר מפרישים אנזימים בהתאם לרמת ה- pH. אם מדד חומציות קיבה עולה 2.5, המחשוף של חלבונים מופר תהליך, אשר עלולים לגרום נוסף בהתפתחות פתולוגיות אוטואימוניות, אלרגיות כדי ייחודי מוצרים מסוימות. עם חומציות מופחתת, המינרלים הדרושים (ברזל, אבץ, מגנזיום, סידן) וויטמין B12 כמעט ואינם מתבוללים. כתוצאה מכך, אנמיה מתפתחת.

חומצה הידרוכלורית יש תכונה חיטוי מובהק, זה מחטא את המזון שנכנס לגוף; וגם עם חוסר חומצה, תהליך העיכול מתעכב, הנוכחות הממושכת של מזון מעוכל בבטן גורם לו להירקב. מחסור של חומצה הידרוכלורית מוביל לכפל של פתוגנים, בתורו, גורם מגוון של מחלות.

בפתוגנזה של המחלה תפקיד חשוב מתבצע על ידי ניקוב של המכשול הממוקם מעל התאים של פני השטח של הבטן אפיתל, נוצר מן הפרשת רירי ואת הכיסוי של אפיתל ליצירת ריר. זה יכול להיות בגלל קבלת מזון גס, לעס גרוע, או עקב בליעה של חומרים קורוזיביים או רעילים. עם ירידה במספר התאים, בלוטות קיבה הראשי המכילים אותם בהדרגה להיות אטרופי, אשר יכול להוביל דלקת גסטרונומית.

ההתפתחות של דלקת גסטריטיס כרונית גם היא מקלה על ידי שיבוש בשיפוצים של רירית הקיבה ואת trophic שלה, כתוצאה של המחלה, את תהליכי ההרזיה ואת ההתאוששות של תאי אפיתל של בלוטות של רירית הקרום הם האטה. לעתים קרובות זה תורם לחוסר אספקת הדם, אשר מתפתח על רקע של מחלות כרוניות אחרות (יתר לחץ דם, סוכרת).

לא את התפקיד האחרון הפתוגנזה של המחלה מיוחסת לקוי של היווצרות של ריר הקיבה, אשר מגן על התאים האפיתל מפני נזק. חולים עם ניוון של בלוטות קיבה התערוכה הפרעות ביוסינתזה מבוטא של רכיבים ריר שונים להרכיב, אשר נגרמת על ידי ירידה במספר התאים להרכיב ריר. אבל השיטות של לימוד היווצרות של ריר הקיבה עדיין לא מתקדמים מספיק כדי להסיק מסקנה מדויקת על עליונות של גורם זה בפיתוח של גסטריטיס כרונית.

דלקת של רירית עם גסטריטיס עם חסר חומצה מאופיין על ידי כמה תכונות. נגע אוטואימונית או חיידקית מושפע בעיקר על ידי הפונדוס (הגוף והתחתון) של הבטן, שם נמצא המספר הגדול ביותר של תאים. דלקת היא בדרך כלל לא משמעותי, עם זאת, התהליך האטרופי מתחיל כמעט מיד ו מהר מאוד מתקדם. כדי לפצות על underproduction של חומצה הידרוכלורית, הייצור של גסטרינה עולה. לא מזון מעוכל, הממוקם בבטן, מפעיל את הסינתזה של ההורמון הזה. נמצא קשר ישיר בין מידת השינויים האטרופיים ברירית הקיבה לבין רמת הגסטרין בדם.

חידוש תאי הרירית מוחלף על ידי יתר של רקמת חיבור, תאים אשר אינם מסוגלים לייצר הורמונים, אנזימים וחומצה הידרוכלורית הדרושים לעיכול. בהדרגה, רקמת הבטן מוחלפים על ידי סוג רקמות המעי. דרגת השינויים האטרופיים נאמדת כדלקמן:

 • שינויים אור הרסני השפיעו 1/10 של מספר תאים parital;
 • ממוצע - מ 1/10, אבל פחות מ 1/5;
 • כבד - מעל חמישית של בלוטות הקיבה.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

תסמינים גסטריטיס עם חומציות נמוכה

במשך זמן רב, hypoacid גסטריטיס יכול להיות אסימפטומטי. הסימנים הראשונים של חומציות מופחתת באים לידי ביטוי בתחושה של הצפת וכבד באזור epigastric לאחר אכילה. ואת האוכל הוא לא בהכרח בשפע, לפעמים תסמינים כאלה מופיעים לאחר חטיף קל. בחילות, גסטריטיס עם חומציות נמוכה, גיהוקים, הארכת ביצי foul.When, צרבת, אולי תחושה של טעם מתכתי על הלשון hypersalivation - כל התכונות ההכרחיות של המחלות הנגרמות על ידי מחסור בחומצה ואת האנזים. הבטן מאבדת את היכולת לעכל מזון פחות או יותר, מה שמעורר את הפעלת תהליכי התסיסה.

כמעט תמיד את העבודה של המעי (שלשולים או עצירות) הוא disrupted, לעתים קרובות מספיק על נוכחות של חסר חומצה דומה כאב מתחת צלעות. תסמונת הכאב מופיעה לאחר אכילה, כמעט מיד, עם זאת - וייתכן נעדר. כאב עם דלקת קיבה עם חסר חומצה נגרמת לא על ידי עווית של שרירי הבטן, אלא על ידי מתיחה שלה. כאבים טיפוסיים וכואבים, דרגת הביטוי שלהם ביחס ישר לכמות ולאיכות המזון הנצרכת. אכילת יתר ואכילת תבלינים מגבירה את התחושה הכואבת.

סביר מאוד כי פיתוח של חיידקים putrefactive בקיבה, אשר חסר את החיטוי הדרוש, יוביל מופרז ייצור גז, גזים ונפיחות.

חולים עם דלקת קיבה hypoacid לעיתים קרובות רוצה משהו חמוץ, ולכן הם מנסים באופן אינטואיטיבי לפצות על מחסור של חומצה הידרוכלורית. עם זאת, זה בדרך כלל לא מביא הקלה.

סימפטומטולוגיה משנית, הנובעת על רקע בעיות עם הבטן, צריכה לגרום להתייעצות עם גסטרואנטרולוג. הרעה בתהליך העיכול והטמעת המזון המקובל גורמת לחוסר חלבונים, ויטמינים ומינרלים. זה בא לידי ביטוי יובש שיער שברירי מסמרים, חוסר ברזל anemia, אשר בתורו גורם עייפות מוגברת, חולשה, אי רצון לזוז. אי סבילות ללקטוז, הורדת לחץ דם, משקל, טכיקרדיה, סחרחורת לאחר אכילה ניתן לראות. התרחשות של סימפטומים משניים מדבר על התפתחות אכילס - ירידה משמעותית כזו של הפונקציה הפרשתית של תאי הרירית, כי נוכחות של חומצה הידרוכלורית ופסין הוא כמעט לא נקבע מיץ קיבה.

גסטריטיס עם חומציות נמוכה בילדים

הגורם השכיח ביותר של גסטריטיס אצל ילד הוא אי-ציות לתזונה ולתזונה. גילוי המחלה במקרים רבים נופל על השנים הראשונות של הלימודים, כאשר קצב חייו של הילד, הדיאטה שלו, השינויים, בית הספר מתחיל להגדיל את העומס על הילד.

בילדים בגיל הגן, דלקת קבה חריפה יכולה לגרום לכל מזון, שכן היווצרות של מערכת העיכול מתרחשת רק עד שבע שנים. בנוסף, התוכן של חומצה הידרוכלורית בבטן הילדים הוא נמוך, כמו גם את פעילותו. לכן, אפילו מספר קטן של חיידקים יכולים להדביק את הגוף של הילד. הפעילות המוטורית של הבטן של הילדים גם אינה שונה בעוצמתה, ולכן המזון מעורבב במשך תקופה ארוכה של זמן והוא יכול לגרום בהדרגה לגירוי של פני האפיתל של הבטן.

התסמינים של דלקת גסטריטיס חריפה אצל ילד מלווים בעוצמת כאב שונה באפיגסטריום, בחילות והקאות. משך הזמן החריף הוא יומיים עד שלושה ימים, האמצעים הטיפוליים העיקריים הם תזונה תזונתיים וטיפול משקם כללי. ברוב המכריע של המקרים, גסטריטיס חריפה בילדים מלווה בייצור מוגבר של חומצה. אם לילד יש ירידה בחומציות עם דלקת קיבה חריפה, אז זה יכול לדבר על תהליך כרוני איטי ורצוי לבחון את זה בזהירות.

הסיבות להתפתחות גסטריטיס כרונית אצל ילד יכולות להיות מחלות של הכבד, הלבלב, המעיים; אלרגיה למזון; הפרעות נוירואנדוקריניות; מגוון של זיהומים כרוניים; טיפול תרופתי לטווח ארוך; נוכחות של טפילים. אנחנו לא יכולים להנחות את הגורם התורשתי. כמו כן, דלקת חריפה יכולה לזרום לתוך צורה כרונית, אשר יכול לתרום טיפול לא נכון, הפרעה מוקדמת של אותו או אי ציות עם צריכת התזונה.

גסטריטיס מחולק למחלה ראשונית (אוטונומית, הממוקמת ישירות בקיבה) ומשנית (תוצאה של מחלה אחרת הגורמת לדלקת של רירית הקיבה). הגרסה השנייה שכיחה יותר בילדים.

אצל ילדים, מחסור בחומצה מתבטא כאבי בוטה, מפוזרים, הבטן המופיעים לאחר אכילת מזון. תסמונת כאב, בדרך כלל בינונית או קלה, התגובה למישוש באפיגסטריום כואבת.

תסמינים תכופים הם בחילה והקאות, המתרחשים שעתיים או שלוש לאחר הארוחה, ירידה בתיאבון, סלידה של מנות מסוימות, במיוחד דייסות חלב.

מדדי משקל הגוף אצל חלק מהילדים הסובלים מדלקת קיבה היפו-אסידית כרונית הם מתחת לנורמלי, אולם ילדים רבים אינם מפגרים אחרי עמיתיהם במשקל או בצמיחה. רוב החולים הקטנים עם אבחנה זו הם מרגש בקלות רגשית לא יציבה.

עבור ילדות, דלקת הקבה השטחי הוא השולט, נגעים בלוטיים ניתן לצפות ללא ניוון. אם יש תהליך אטרופי, אז מידת חומרתו היא מתונה.

טיפול נכון ועקבי של הילד, ככלל, מסתיים עם שחזור של כל הפונקציות לקוי של בלוטות קיבה.

trusted-source[29]

טפסים

דלקת קיבה חריפה עם חומציות נמוכה היא נדירה ביותר. זה מלווה בדרך כלל על ידי עודף של חומצה הידרוכלורית. דלקת חריפה מתפתחת כתגובה חיסונית לכל נזק לאפיתל הקיבה. התאים של המערכת החיסונית למלא את תפקידם של חיסול אנטיגן, וכל התהליך הזה גורם לתגובה דלקתית בולטת. דלקת קבה חריפה בחולה עם פונקציה הפרשה מופחתת של בלוטות הקיבה יכולה להתפרש כמו החמרה של דלקת hypoacid כרונית acymptomatically, עורר על ידי גירויים חיצוניים.
 

סיווג מורפולוגי מבדיל בין הסוגים הבאים של דלקת גסטריטיס חריפה:

Catarrhal (פשוטה) - הנפוצה ביותר, המתרחשת כאשר הבליעה בקיבה של מיקרואורגניזמים פתוגניים עם מזון באיכות ירודה (מה שנקרא הרעלת מזון), כתגובה על תרופות מסוימות ומזון. דלקת זו של אפיתל קיבה שטחי, הפגמים שלה בהם הם חסרי משמעות, התיקון מתרחשת במהירות לאחר חיסול של הגירוי.

מחלחל - תוצאה של חדירה לתוך חלל הבטן על ידי חומרים קורוזיביים (אלקליות, חומצות של ריכוז גבוה, מלחים של מתכות כבדות), שבו הרס עמוק של הרקמות שלה אפשרי.

מורסה - דלקת מוגלתית, מופעלת על ידי גוף זר (עצם חריף, למשל, דגים), לפגוע בקיר הבטן להדביק את חיידקי ממגל פציעה. זה יכול להיות סיבוך של כיב או סרטן הקיבה, כמה מחלות זיהומיות. מין זה מאופיין בסימפטומים כגון חום וכאב חמור באזור epigastric.

פיברינוס (דיפטריה) הוא סוג נדיר של גסטריטיס שנגרם, למשל, על ידי זיהום בדם או הרעלה עם כספית כספית. שלושת הסוגים האחרונים של דלקת הקבה דורשים טיפול רפואי מיידי.

עם אבחנה וטיפול נאותים, דלקת חריפה, בהתאם למינים, נמשכת לא יותר משבוע, אבל ההתחדשות הסופית של התאים באפיתל הרירי מתרחשת הרבה יותר מאוחר. סיום מוקדם של הטיפול ואי עמידה בתזונה יכולה להוביל למחלות כרוניות.

העקרונות של סיווג של צורות כרוניות של גסטריטיס הם מעורפלים ולא לוקחים בחשבון סימפטום תפקודי חשוב כזה של המחלה כמו הערכה של פעילות הפרשה של בלוטות הקיבה. בעבר סיווג בשימוש נרחב, אשר הבחין בין סוגים הבאים של גסטריטיס:

 • סוג A - אוטואימוניות, כאשר הגוף מתחיל נוגדנים לתאי הקודקוד, מקומי, בדרך כלל בגוף הקיבה;
 • סוג B - הנגרמת על ידי הליקובקטר עם לוקליזציה ראשונית בחלק האנטראלי;
 • סוג C - רעיל כימי;
 • pangastrit (מעורב סוג A ו- B).

שיטה זו משמשת עד כה, אך הפרשנות המודרנית שלה מבדילה סוגים בסיסיים אלה של המחלה: שטחית (אטרופית), אטרופית וצורותיה המיוחדות.

דלקת קיבה כרונית עם ייצור מופחת בתחילה של חומצה גופרתית אינו נפוץ כמו עם מוגזם (רגיל). מהלך המחלה מאופיין לעיתים קרובות בהעדר סימפטומים מטרידים. החמרה של דלקת קיבה עם חומציות נמוכה מוחלפת מדי פעם על ידי הפוגה ממושכת, כאשר כמעט כל הסימפטומים להיעלם.

חזרה של המחלה עלול להיות עונתי, ולעתים קרובות - מופעל על ידי mishandling מזון, שתייה, עישון, טיפול תרופתי ארוך טווח. החמרה מאופיינת התקפים קצרי מועד של כאב, מלאה לאחר ארוחה בחילות ולחצו ברום בטן, צרבת, מדברים על בעיות בתפקוד קיבה טבעית "שסתום" רפלוקס gastroduodenal (המתרחש בחולים עם חומציות מופחתת). חמרה עשויה להיות מלווה בסימפטומים המעידים על קוצר רוח: שלשול או עצירות לסירוגין עם שני, קרקורים בבטן העליונה, גזים.

זיהום עם הליקובקטר פילורי, בדרך כלל בדרך כלל גורם דלקת קיבה hyperacid, מרגיז את מחזור טבעי של ההתאוששות של רירית הקיבה. תאי הכיסוי הישנים, הגוססים, אינם מוחלפים בזמן, חידוש האפיתל הבלוטלי שבור, תאי האפיתל מתנוונים בהדרגה ומוחלפים ברקמת חיבור. זה, מלכתחילה, משפיע על הפחתה בייצור של חומצה וחומצה הידרוכלורית, כל כך הכרחי לעיכול המלא של מזון.

עם הזמן, מפתחת גסטריטיס אטרופית עם חומציות נמוכה, אשר מאופיין על ידי ירידה משמעותית של פני השטח של רירית הקיבה, ובהתאם, מספר תאים תפקודית (הקודקודית) תפקודית. אטרופיה של בלוטות קיבה מלווה התפשטות של תאים של כיסוי אפיתל, שכבת שריר ורקמת חיבור.

סוג זה של גסטריטיס יכול להיות בולט פחות או יותר, בהתאם לרמה של ניוון. ההיווצרות של גסטריטיס אטרופית מתרחשת במהלך ההתקדמות של כל צורה, לרבות כתוצאה של הרס אוטואימוניות של תאים הקודקודית. בשל ניוון שלהם, החומציות בהדרגה פוחתת כמעט ברמת אפס (דלקת קרום הגרון). הפרשת מספיק ממושכת של מיץ קיבה מובילה לאובדן היכולת לעכל מזון. מצב כשניטל לחלוטין של פפסין מיץ קיבה וחומצה הידרוכלורית (ahiliya), הוא השלב הסופי של התהליך הדלקתי, כגון עם נמוך עם חומציות גבוהה - ahilichesky גסטריטיס. כאשר זו מחלה נפוצה סימפטומים של עיכול: גיהוק אוויר או עבירה כאשר ביצים, מרגישים כאילו בטן מלאת אוכל, "צריך", ובחילות. אבל אין זה אופייני, לאחר שעה וחצי, כאבים לא כואבים. כאשר דלקת מקומית באזור השוער של הקיבה או gastroduodenite - תסמונת כאב בהירה. אצל בני אדם, ירידה בתיאבון מאוד (עד אנורקסיה) טעם לא נעים כל הזמן בפה, ייתכנו מופיעים נגעים ניוונית או דלקתיות (החניכיים, הלשון), הקאות, צום, לסירוגין שלשול ahilicheskie עם עצירות.

גסטריטיס מכרסמת עם חומציות נמוכה - דלקת מדממת של אפיתל רירי. הטופס הכרוני שלו עשוי להיות התוצאה של טיפול תרופתי ממושך, שימוש לרעה באלכוהול, תוצאה של המחלה או הסארס בנאלי קרוהן. ההפרשה המופחתת של תוצאות מיץ קיבה ב הפרעות במחזור דם, דילול של ממברנות כלי דם, וכתוצאה מכך, חדירות מוגברת לדמם. במקרים מסוימים, הסיבה לא הוקמה - אידיוטית גסטריטיס erosive. צורה זו של המחלה לעיתים קרובות אסימפטומטית בתחילה. מאוחר יותר, החולה מתחיל להפריע סימנים של אובדן דם - סחרחורות תכופות, חולשה, רצון לשכב, לשבת, הלמות לב, ההגברה של גילויים המורגי - דם הקאות, שחור שרפרף (לְהֵעָצֵל).

גסטריטיס אנטראל עם חומציות נמוכה מתרחשת עקב נגעים אוטואימוניים של תאי בלוטות הקיבה. גורם נוסף הוא טפילות ממושכת של הליקובקטר פילורי. בחלק הפיליורי של הבטן, חומצה הידרוכלורית מנוטרלת בגוש מזון מעוכל לפני שהיא נכנסת לתריסריון. דלקת הרירית של חלק זה של הבטן מוביל להיווצרות של אתרים של ניוון עם הצמיחה של רקמת חיבור שם, ניטרול מספיק של חומצה הידרוכלורית נגעים הבאים של המעי הדק. ב pyloric (antral) חלק של הבטן מפתחת קבה גסטריטיס. יש עיוות של חלק זה - הצמצם לומן, בגלל בצקת של רירית הרקמה והרקמות הממוקם מתחתיה, התעבות של כיסוי סרוסי ועוויתות של רקמת השריר. בשלבים הראשונים, הסימפטומטולוגיה אינה בולטת, אך עם התפתחות המחלה יש כאבים קשים מאוד בבטן העליונה לאחר שעה וחצי לאחר האכילה, מאוחר יותר - כאב בצום. גילויים אופייניים הם בחילות והקאות, שכן מזון לא יכול להתגבר על לומן הצר של סעיף antral, ירידה במשקל בשל חוסר תיאבון.

דלקת גסטריטיס היפרטרופית היא גידול יתר של רקמת שפיר. רקמות נזק למשטח הפנימי של הקיבה עלול להשפיע לא רק הרירית אלא גם את שכבת השריר. בבטן יש מופרז היווצרות ריר על רקע של ייצור מספיק של חומצה הידרוכלורית. דלקת קיבה היפרטרופית יכולה להתרחש עם חילופים לסירוגין והשלכות על פני שנים רבות. המטופל מרגיש מדי פעם אי נוחות בבטן העליונה ובחילה. מאופיין בשלשולים תכופים. Neoplasms הם בודדים (מוקד hypertrophic gastritis) ו מרובים (מפוזר). צורה זו של דלקת קיבה מטופלים בצורה דו-משמעית, בעצם, יש כמה תת-מין של אותו: גסטריטיס היפרטרופית ענק (נחשב לעתים קרובות כמחלה נפרדת), פיברוזיס או פרטנית, גבשושי, פוליפואידית. Polyposis התפשטות של רקמות אפיתל יכול להתרחש asymptomatically או במקרים נדירים המופיעים דימום חוזר. ההנחה היא כי פוליפים לגדול כתוצאה של היפרפלזיה הדלקתית של רירית הקיבה על רקע גסטריטיס אטרופית נפוץ. פוליפים של הבטן עלולים להיות ממאירים.

השלב המוקדם של דלקת הקבה הגופנית hypoacid היא דלקת קיבה שטחית עם ירידה בחומציות. צורה זו של המחלה מאופיינת על ידי עובי רגיל של הבטן, לפעמים עם עיבוי קל ניוון קל של הרירית. היווצרות רפש כבר גדל, יש ירידה קלה בייצור של חומצה פפסין וחומצה הידרוכלורית, עם זאת, עדיין אין שינויים מוחלטים. אבל משלב זה מתחילה התקדמות המחלה. אין סימפטומטולוגיה, בעיקר דלקת הקבה בשלב זה מזוהה במקרה. דלקת קיבה שטחית אינה דורשת טיפול ספציפי. בשלב זה של המחלה, דיאטה, אמצעים חלופיים אמצעים משקם נמנעים.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

סיבוכים ותוצאות

Gastrites עם חומציות נמוכה פחות נפוצים מאשר דלקת קרום הגרון hyperacid, אבל התוצאות שהם יכולים לגרום הם הרבה יותר רציני. זה, על פי רוב, מחלות איטית עם תסמינים קלים לאורך תקופה ארוכה. עם זאת, רמה נמוכה של חומציות של מיץ קיבה יכול לעורר סיבוכים משמעותיים במערכת העיכול, במיוחד המעי והלבלב. נוכחות של רמה נורמלית של חומציות מספקת אפקט חיטוי של מיץ קיבה. מחסור של חומצה מחלישה תכונות חיידקי שלה, יחד עם מחסור בפפסין מחמיר את העיכול של מזון. הוא לא לחטא מספיק ופתוגנים יחד עם שרידי תסיסה מזון לא מעוכל, להירקב ומפריעים biocenosis טבעי בבטן. זה מקדם החמרות בצורת דלקת של רירית הקיבה. על הרקע של המחסור בחומצה אינם חלבוני פיצול, לא לספוג ויטמינים ורכיבי מינרלים, אשר תורם להורדת חסינות, ההתפתחות סבילה למזונות מסוימים, מגביר את הסיכון של הסיבוכים המסוכנים ביותר koslotoobrazovaniya פרעות - כיבים וסרטן קיבה, אנמיה ממארת.

trusted-source[38], [39], [40]

אבחון גסטריטיס עם חומציות נמוכה

אבחון מטופל גופני יש ערך צנוע יחסית כאשר הכרה גסטריטיס עם חומציות נמוכה. גסטריטיס הבדלים סימפטומטי עם חומציות גבוהה ונמוכה יכול לגרום הנחה על הנוכחות של צורה כלשהי. תפקידה המוביל לאבחנה של פתולוגיה זו לכבוש ניתוחים ואבחון אינסטרומנטלי: גסטרוסקופ עם ביופסיה של ניטור pH רירית intragastric קיבה באמצעות בדיקה יחיד / רב ערוצית או radiopill.

גסטרוסקופ אולי שיטת האבחון הראשונית לזהות הן לצורה -poverhnostny גסטריטיס כרוני, אטרופית, היפרטרופית, תהליך הלוקליזציה במהלך קליני - פוגה או להרע. תפקידו של אנדוסקופיה של בידול של גסטריטיס כיב פפטי של סרטן הקיבה הוא כרגע תחליף.

האבחנה המדויקת היא הוקמה על ידי בדיקה היסטולוגית של דגימות ביופסיה של נוזל הקירור נלקח במהלך esophagogastroduodenoscoscopy. מחקרים אלה מאפשרים להעריך את השינויים המורפולוגיים בקרום הרירי של החלקים האנטראליים והקרניים של הבטן, שכן אופי השינויים הללו עם צורות שונות של גסטריטיס שונה משמעותית. שינויים ברירית הם בדרך כלל לא אחידים, כך ביופסיות נלקחים שוב ושוב כמה פעמים מאותו אזור הרירית.

המחקר של דגימות ביופסיה מאפשר לזהות heliobacteriosis ואת מידת הקולוניזציה של רירית הקיבה.

אנדוסקופי pH- מטרי מבוצעת במהלך גסטרוסקופיה, עם ההליך הרגיל הוארך על ידי כחמש דקות.

עם התוויות נגד או סיבות אחרות לא להיות מסוגל לבצע צליל intragastric, שתן מנותח עבור uropepsinogen, אם כי שיטה זו עשויה להיות טעויות בתוצאות הניתוח. להכיר סדרים בדור חומצה במיץ קיבה יכול להיות התוכן של gastrin בסרום, שרמת הבסיס של חומצה נמוכה צריך להיות מוגברת, בעוד גסטריטיס אטרופית Antral - הוריד באופן משמעותי.

ציין תכונות של הפרה של גסטריטיס חומצה, אתה יכול להשתמש: histochemical ללמוד את ultrastructure של בלוטות fundic נוזל קירור morphometry קרן תאים הקודקודית עם סופרת אותם באופן יחסי, קביעת צפיפות-תאי G ברירית של ומערות קיבה. מחקרים אלה כדי להבהיר את פפסין היווצרות מנגנוני הפרעות וחומצה הידרוכלורית לשינוי מספר התאים לסנתז אנזימים וחומצה העיכול, עם הגדלה או הקטנה של שדה בלוטת fundic, וכן הלאה. G. כמו כן למד פעילות מוטורית קיבה היווצרות רפש.

לאחרונה, זיהום הליקובקטר פילורי אובחן על ידי גילוי נוגדנים לחיידק זה בחולים.

תפקיד רדיוגרפיה אם כי לא את האבחנה הראשונית של גסטריטיס עם חומציות נמוכה, אבל זה יכול להיות שימושי בקביעת הצורות הספציפיות של המחלה, למשל: גסטריטיס פוליפואידית גסטריטיס כרוני של הבידול בין פתולוגיות קיבה כרוניות אחרות.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

אבחון דיפרנציאלי

התסמינים האופייניים דלקת הקבה היפואסיד הם הטמון במחלות אחרות של דרכי העיכול. אבחון דיפרנציאלי המבוסס על תוצאות בדיקה מקיפה של חולים עם חשד לגסטריטיס כרונית, מאפשר להבחין בין מחלות אחרות של הקיבה, המעיים, הוושט, הלבלב. במקרה זה, יש צורך לקחת בחשבון את העובדה כי נוכחות של גסטריטיס כרונית בכל צורה שהיא לא לכלול את החולה ממחלה אחרת, חמורה יותר. זה לא מספיק כדי להגביל את עצמנו רק את המחקר של תפקוד מורפולוגיה של הבטן. חולים עם דלקת קיבה כרונית נקבעים בדיקה אולטרסאונד נוסף אבחון של איברים חלל הבטן, בדיקת רנטגן של כיס המרה, וכן חקירה של תפקודו. הלד על עדותו של אינטובציה התריסריון, רדיוגרפי ובדיקה אנדוסקופית של המעי הגס, סיגמואיד והרקטום, bakposev כדי dysbiosis וסקרים אחרים, אשר ימנה רופא. כתוצאה מקצועית כוללים חשף מגוון של מחלות, סימפטומים נעלמים של גסטריטיס כרוני לדוגמא, cholecystitis הכרונית, או קוליטיס, כיס מרת dyskinesias ומעי גס, בקע סרעפתי ושאר.

אבחנה מבדלת מבטלת גסטריטיס עם ממאירויות ייצור חומצה נמוכה, אנמיה ממארת, תנאים הקשורים לחסר ויטמין בשל סיבות אחרות (sprue, pellagra). היעדר חומצה הידרוכלורית ו pepsin אצל אנשים מבוגרים יכול להיות בעל אופי פונקציונלי, שבו הרס של רירית הקיבה אינו מזוהה.

היסטוריה מלאה מאפשרת לך להעריך באופן מדויק יותר את מצבו של המטופל ולבחור את טקטיקות הטיפול המתאימות ביותר.

למי לפנות?

יַחַס גסטריטיס עם חומציות נמוכה

משטרי טיפולית לחולים עם דלקת קיבה hypoacid כרונית נקבעים בנפרד, תוך לקיחה בחשבון את מידת חוסר החומצה, שינויים מורפולוגיים ופונקציונליים במצב הקיבה, מחלות במקביל. מטרת הטיפול היא להפחית את גילויים של דלקת, העברת המטופל לשלב של רמיסיה, עיכוב של שינויים אטרופיים, התאוששות מקסימלית האפשרית של פעילות קיבה ומנוע מוטורי.

ככלל, הטיפול נעשה על בסיס אשפוז חוץ, אך במקרה של סימפטומים חמורים של החמרה, ואם יש צורך בחינה יסודית, מומלץ לאשפז את החולה בבית החולים.

בטיפול בגסטריטיס חריפה עם חומציות נמוכה, חשיבות רבה קשורה דבקות דיאטות דיאטה דיאטה. במהלך החמרה של גסטריטיס, המזון צריך להיות נצרך חמש או שש פעמים ביום, להיות חמים למדי ומכונה לטיפול. מטרת התזונתיים היא להפחית את העומס על בטנה של הבטן. עם דעיכה של סימפטומים חריפים, מזון הופך פחות חוסך. בנוסף לתזונה, תרופות הממריצות את פעילות בלוטות הקיבה נקבעות. מחסור אנזימטי וחומצי מתוגמל על ידי התרופות הבאות: Acidin-pepsin, Pepsidil, Panzinorm. תרופות אלו תורמות לתהליך העיכול של המזון. שתי התרופות הראשונות משמשות דלקת קיבה hypoacid עד היעדר מוחלט של pepsin וחומצה הידרוכלורית (אכיליום).

Acidin-pepsin נלקח בעל פה עם מזון או לאחר הממשל שלוש פעמים או ארבע פעמים ביום, המסת שתי טבליות חצי כוס מים.

פפסידל נלקח בעל פה עם מזון שלוש פעמים ביום, לאחר מדידת אחת או שתיים של הפתרון, עדיף באמצעות צינור.

התווית בחומציות גבוהה ואלרגיה למרכיביו.

Pansinorm משמש דלקת גסטרונומית, דלקת של כיס המרה, פונקציה מופחתת של הלבלב. קח בעל פה עם מזון שלוש פעמים ביום. התווית ב הפטיטיס, היעדר יצוא של מרה, חסימת דרכי העיכול, אלרגיות על מרכיבי התרופה.

אם דלקת גסטריטיס חריפה מתפתחת בחולה עם דלקת לבלב כרונית, תרופות מניחות מראש את מינויו של Pancreatin או Festal, בחילה, הקאות וצרבת מופסקת עם Cerucal או Reglan.

בדלקת קיבה כרונית עם חומציות נמוכה, מומלץ להשתמש בטבלה מס '2. התפריט צריך לכלול מגוון של מוצרים המפעילים החמצה, להגביר את התיאבון, לספק ארוחה מלאה: דגים דלי שומן או מרקים ומרקים מבושלים עליהם; אדים, מבושלים ואדים ללא שומן בשר, דגים, מנות ירקות; דייסות מתפוררות על המים; מיצים מפירות וירקות; ירוקים. משך הדבקות בנורמות התזונתיים במקרה של דלקת היפואסיד כרונית בקיבה היא אינדיבידואלית (מחודש ועד מספר שנים).

לא כולל ארוחות לעיכול במשך זמן רב, מגרה את רירית הקיבה לעורר חיזוק של תסיסה במעיים: שומן, חריף, מעושן, מלוח, משקאות קרים, מוצרי מאפה טריים, כרוב וענבים בכמויות גדולות. לחולים עם צורה זו של גסטריטיס יש לעיתים קרובות חוסר סובלנות לחלב "מתוק" טרי, בנסיבות אלה מומלץ להשתמש במוצרי חלב חמוץ.

הבחירה של שולחן תזונתי מבוסס על נוכחות של מחלות במקביל. טבלה מס '4 מונתה בשלשולים תכופים, טבלה מס' 5 - במחלות הלבלב.

השימוש בסמים הוא בשל מידת הפרעה בייצור של חומצה הידרוכלורית. בטיפול בגסטריטיס עם חומציות נמוכה, סוכנים המקדמים היווצרות חומצה מוצגים:

 • מיץ של צמח, אשר נלקח על כף שלוש פעמים ביום במשך רבע שעה לפני האכילה;
 • plantaglucide (הכנה גרגרינית של תמצית צמח) - חצי כפית אחת של גרגירים מומסת בתוך רבע כוס מים ונלקחת פעמיים או שלוש פעמים ביום למשך חצי שעה לפני הארוחות.

Romazulon - הכנת פרחים קמומיל או Rotokan (קמומיל, אכילאה, ציפורני חתול) - כלול לחסל דלקת, היווצרות גז מוגזמת ונפיחות, שיכוך כאבים, חיטוי epithelization המאיץ.

לחולים עם אכילס ניתנת טיפול תחליפי:

 • מיץ קיבה טבעי, אשר נלקח במהלך או אחרי הארוחות אחת או שתיים פעמיים או שלוש פעמים ביום;
 • atsidinpepsin, pesidil.

כחלק מטיפול החלפה, תרופות polyenzyme נקבעו גם, אם יש צורך: Panzinorm, Pancreatin, Festal, Digestal, Pankurmen, Mezim פורטה. הם נלקחים פה אחד או שניים טבליות שלוש פעמים ביום עם אוכל.

אם מצב הבריאות משתפר, הסימפטומים של אי-ספיקה חומצית ואנזימטית מתבטלים, המינון של תרופות פוליאנזימטיות תחליף יורד; עם נורמליזציה של רווחה והעדר גילויים של הפרעות עיכול, תרופות אלו ניתן לבטל על ידי הרופא. עם זאת, במקרים של צורות חמורות של גסטריטיס anacid, עמוס דלקת הלבלב כרונית ו enterocolitis, תחליף האנזים יכול להיות רציף, ולעתים קרובות - קבוע.

בטיפול בגסטריטיס כרונית יש תרופות הממריצות את זרימת הדם ברירית הקיבה:

 • זריקות תת עורית אלוורה לחלץ על ידי 1 מ"ל, אבל לא יותר מ 4 מ"ל ליום,
 • Methyluracil טבליות - טבליה אחת בארוחה שלוש או ארבע פעמים ביום;
 • Pentoxyl, ממריץ להיווצרות של לויקוציטים, נלקח בעל פה לאחר אכילת טבליה אחת שלוש פעמים ביום;
 • ויטמינים B6, B9, B12, A, PP, קומפלקסים ויטמין מינרליים (בהתאם למידת ניוון הרירית ומצבו של המטופל).

תרופות אלה נקבעו על ידי הרופא בנפרד, בהתאם לתוצאות האבחון. הטיפול בקורסים אלה מתבצע במהלך החודש, בדרך כלל בחורף או באביב.

אם כמובן של דלקת קרום אנטומית כרונית מלווה חוסר תיאבון ירידה במשקל ניכר, הורמונים סטרואידים אנבוליים משמשים:

Retabolil - הזרקה תוך שרירית עם התרופה (25-50 מ"ג של תמיסה שמנוני) מנוהל כל שבועיים עד שלושה שבועות, מהלך הטיפול הוא 8-10 זריקות. התווית של גידולים ממאירים של בלוטות החלב, הערמונית. עם זהירות היא שנקבעה על תפקוד לקוי של הכבד והכליות, סוכרת תלויי אינסולין (עם שימוש בו זמנית עשוי לדרוש ירידה במינון הרגיל של אינסולין).

טיפול של גסטריטיס hypoacid לא עושה בלי gastroprotectors - תרופות שיש להם עוטף נכסים החריף כי יש אפקט bactricidal ו אנטי דלקתי על רירית אטרופית.

De-nol, המרכיב הפעיל שבו ביסמוט תת עילי יש יעילות צדדי. המאפיינים החריפים שלו הם בשל היכולת לזרז חלבונים, ויוצרים עם אותם תרכובות chelate המבצעים פונקציה מגן וטיהור. הסרט המגן נוצר באופן סלקטיבי על החלקים המושפעים של הרירית, מה שמאפשר את החלמתם.

תרופה זו כלולה גם בטיפול בדלקת קיבה זיהומית הנגרמת על ידי הליקובקטר פילורי, על ידי חיסול חיידקים אלה - הטקטיקה הבינלאומית הסטנדרטית של החשיפה למקור ההדבקה.

ביסמות subcitrate פעיל נגד הליקובקטר פילורי, מעכב את הפעילות של אנזימים בתאי שלה. הפרעה להתפתחות של תגובות חיוניות, להרוס את המבנה של קרום התא של חיידקים, מוביל למוות שלהם. החומר הפעיל של התרופה, בשל המסיסות הטובה שלה, חודר עמוק לתוך השכבות הריריות, הורס את החיידקים שמתחת להם. כרגע, זנים של Helicobacter pylori, תת עמידים ביסמות לא זוהו. עם זאת, התרופה מסוגלת להפחית את חומציות הקיבה ולהפסיק את פעולתו, שאינה מספיקה לגסטריטיס עם חומציות נמוכה. עם זאת, אם זיהום הליקובקטריום אושר, אז הטיפול המורכב מתבצע באמצעות תוכניות הבאות:

 1. מינון של תרופות: De-Nol - טבליה אחת חצי שעה לפני הארוחות; קלרירומיצין - 0.5 גרם; Amoxicillin - 1g. כל התרופות נלקחות פעמיים ביום, משך הטיפול הוא שבוע עד שבועיים.
 2. מינון של תרופות: De-Nol - טבליה אחת לחצי שעה לפני הארוחות פעמיים ביום; טטרציקלין - 0.5 גרם ארבע ארוחות ביום; Metronidazole - 0.5 גרם שלוש פעמים ביום, אומגה (אומפרזול, nolpase) על פי פרוטוקול בינלאומי סטנדרטי לחיסול הליקובקטר פילורי.

במקרים זיהוי helikobakterioza צורך להרוס את הזיהום, זה נכלל לתוך מעכבי משאבת המימן מורכב טיפולית (אומפרזול, nolpaza) ואנטיביוטיקה. מעכבי משאבת פרוטון נשלפים מהמשטר הטיפולי רק כאשר מדד החומציות הבסיסית של מיץ קיבה הוא 6. למרות העובדה כי תרופות אלה נוטות להפחית את הייצור של תאי החומצה בקיבה הידרוכלורית, תחת המבחן נקבע כי הליקובקטר פילורי מיגור במקרה של אי ספיקה של חומצה מפסיק את הפיתוח של תהליכים אטרופית ו profilaktiruet בהתפתחות סרטן הקיבה. לאחר השלמת הטיפול וחיסול ההדבקה, חלה שיפור בהתחדשות והתאוששות של תאים ברירית הקיבה.

אנטיביוטיקה עבור דלקת קיבה עם חומציות מופחתת, כמו גם עם מוגברת, הכלולים במכלול הטיפול, יש צורך גם להרוס את מקור ההדבקה. בהינתן כי העקירה של הליקובקטר פילורי נשאה תרופות המקטינות את הייצור של חומצה הידרוכלורית בכל חומציות נמוכה גסטריטיס חשיבות רבה היא ההגדרה של מינים השייכים חיידק זה ורגישותה לסוג מסוים של תרופות אנטיבקטריאליות לספק טיפול במהירות וביעילות.

במקרים מסוימים, ניתן להתאים את הטיפול הטיפולי של הטיפול על ידי הרופא, תוך התחשבות בתוצאות של מחקרים אבחוניים, פסיפסידים על הרגישות ועל מצבו הכללי של המטופל.

הטיפול המשולב עשוי להינתן רפואה טבעית לחלוטין Iberogast, המייצג תמציות פתרון אלכוהוליים של צמחים מרפאים: פרחי קמומיל, עשבי תיבול אֵדֶל מרייר celandine, סמי אנג'ליקה שורש ליקוריץ, קימל פרותי גדילן, עלים של מליסה officinalis ומנטה . צמחים נבחרו כך Iberogast מסיר התכווצויות של שרירי אברי עיכול בדרכים וצלילים של השרירים החלקים, מבלי להשפיע על הפעילות המוטורית הרגילה שלו. אמפירי זה נמצא כי התרופה מעכבת את הרבייה והתפתחות של ששת סוגי heliobaktery וכן - הפעולה שלה היא סלקטיבית: בתחומי בקיבה ובמעי עם פעילות גופנית חלשה של שרירי חלקים בשל אֵדֶל מרייר עליית טונוס שרירים, הפחתת נפיחות וכבדות. באזורים עם תרופה גדל טונוס פעילה יש השפעת spasmolytic ידי ויסות תנועתיות ועל ידי נרמול הפעילות המוטורית של מערכת העיכול.

פורטה Hilak - תרופה המורכבת של מטבוליטים Escherichia coli, סטרפטוקוקוס ו לקטובצילוס בתמיסה מימית מזין בינוני. מוצר תרופתי טבעי לחלוטין המסדיר את האיזון של biocenosis של מערכת העיכול. מיקרואורגניזמים מטבוליטים המאכלסים את הסביבה הרגילה של הקיבה והמעי, לקדם את ההתחדשות הטבעית של האיזון הרגיל של מיקרופלורה הרירית במערכת העיכול וחומצה לקטית biosynthetic ומלחים החיץ שלה לנרמל ייצור חומצה כמו די מוגזם. שחזור של היחס הנורמלי של מיקרואורגניזמים מקדם רבייה איכותית והטמעה של ויטמינים של קבוצת B ו- K.

התרופה היא prescribed עבור הפרעות כרוניות של תפקוד מערכת העיכול נגרמת על ידי גורמים שונים. השימוש בו על ידי תינוקות, נשים הרות ומניקות מקובל לחלוטין.

טיפות Hilak Forte נלקחים דרך הפה, דילול כמה נוזל, אבל לא בחלב, שלוש פעמים ביום עם אוכל או לפני אכילה. ילדים עד שנה נקבעים מ -15 טיפות ל -30; מעל שנה - מ -20 טיפות ל -40; מטופלים בוגרים - מ -40 טיפות ל -60. עם הופעת האפקט הטיפולי, המינון היומי מצטמצם בחצי.

התווית עם אלרגיות מרכיבים, עד כה לא תופעות לוואי תוקנו.

שימוש משותף בתרופות נוגדות חומצה אינו רצוי בגלל ניטרול אפשרי של חומצה לקטית.

במשטר הטיפול, לפי שיקול דעתו של הרופא המטפל, ניתן לכלול את ההכנות:

 • להקלה על הפרעות דיספטיות: פוליפנום, אלמגל - משלשולים; Motilium, Cerucal - ביטול הקאות; Espumizan - לעצור את התופעה של גזים; מוטילק, גנתון - מפעילי תנועתיות מעיים; אבל- Shpa, Papaverin - הקלה עוויתות של השרירים; אנטיהיסטמינים ותרופות הרגעה.

טיפול פיזיוטרפויטי הוא התווית של המחלה, polyposis gastritis, נוגד גסטריאליס נוקשה.

מ פיזיותרפיה גסטריטיס עם רופא חומציות נמוכה רשאי לקבוע טיפול UHF, טיפול מגנטי בתדר גבוה, diadynamics, iontophoresis עם תוספת סידן או חומר הרדמה, גלוון, ozokeritotherapy ו פרפין.

טיפולים אלטרנטיביים

עם דלקת קיבה לא זיהומית עם חומציות נמוכה, טיפול עממי יכול להיות יעיל, אבל יש לציין כי הטיפול עם תרופות חלופיות צריך להיות התחיל בשלבים המוקדמים של המחלה, זה יהיה ארוך ותרופות יצטרכו לחזור על בסיס קבוע. עדיין יש צורך לשמור על דיאטה. הדיאטה כוללת: בשר רזה ודגים, ירקות - מבושלים, מבושלים, קיטור; גבינת קוטג 'ללא שומן, קפיר, יוגורט; לא ציונים חדים של גבינה; ביצים קשות; דייסה; הלחם של אתמול; ירקות טריים, פירות ופירות יער (חמוץ או מתוק וחמוץ); קפה, תה, מיצים. קח ארוחות קטנות לפחות חמש פעמים ביום, לעיסה קפדנית. אל תכלול אלכוהול ואל תעשן. דיאטה כזו דיאטה יתרום ההפעלה ההדרגתית של תאים הקודקוד ואת הנורמליזציה של היווצרות חומצה.

הסוכן האלטרנטיבי הידוע ביותר המשמש לתחושות לא נוחות בבטן הוא זרעי פשתן. הוא מכיל סוכרים, חלבונים צמחיים (סויה תזונתית מעולה), תאי - רכיב blennogenic העוטף את המשטח הפנימי של הקיבה. גם זרעים אלה מכילים סיבים צמחיים (ליגננים) - מתן נוגד חמצון וחומר חיטוי, חומצות אומגה, הורמונים צמחיים ויטמיני E, B ו- D, provitamin א דרך להרדים מסוגלת הרכב עשיר זה זרעי פשתן, לחטא, ולהגן על פני השטח של אותה לסייע לשחזר, לחזק את כלי הדם ולשפר את זרימת הדם. מגוון רחב כל כך של פעולה פותח את האפשרות של יישום זרעי פשתן עם גסטריטיס עם חומצה מופחתת ואפס. תכונותיו מאפשרות לנוע בחופשיות על הקירות הדלילים של הגוש בבטן של מזון, מבלי לפגוע בם והפחתת תחלואה משמעותית. כדי שהטיפול יהיה יעיל, יש צורך לכוון לטיפול ממושך. אתה צריך לקחת מרתח מוכן היומי של זרעי פשתן במשך חודשיים לפני כל ארוחה כל יום. מתכון עירוי של זרעי פשתן בדרך כלל מתפרסם בתיבת המרקחת, אבל אפשר להשתמש בדרכים אחרות כדי להכין את העירוי:

 • 10 גרם של זרעי פשתן להרתיח עם מים רותחים בנפח של ליטר אחד, הפקק ולעמוד עד הבוקר במקום חמים, ניקוז, לשתות חצי כוס, ולאחר מכן שליש של שעה לאכול;
 • חמישה גרם זרעים שופכים מים רותחים בנפח של 0.2 ליטר, מתעקשים שעתיים או שלוש, רועדים מדי פעם, מנקזים, שותים כף לפני כל ארוחה;
 • 70 גרם של זרעים לשפוך ליטר של מים רותחים תלולים, לאחר שתי שעות ניקוז, מגניב, לשתות 250 מ"ל, ולאחר מכן כעבור שעה לקחת מזון;
 • זרעי פשתן במטחנת קפה לטחון, ואז לחלוט במים רותחים (לכל כפית של זרעי - כוס מים), ומערבבים היטב עד ליצירת ג'לי, משקה ¾ כוס עבה, ולאחר מכן חצי שעה לאכול;
 • לעשות תערובת של זרעי פשתן, טימין, קמומיל, בשיעורים שווים אוזן, כוסברה tansy של דוב, הדוחק מקסימלית, שתי כפות חליטה תערובת צמחים 1 / 2L של מים רותחים, כמה שעות לאחר מכן לייבש את דרך גזה, שתיית 1/3 כוס לפני הארוחות .

אתה יכול לבשל דייסת בוקר מקמח פשתן, או הסתובב על זרעי מטחנה: לשפוך בקערה שני כדי שלוש כפות קמח ויוצקי מים רותחים או חלב רותח (אם לא חוסר סובלנות) יכול להיות חלב ומים בחלקים שווים, להוסיף סוכר או קצת prisolit, מכסה כיסוי . בתוך חמש דקות הדייסה מוכנה.

באינטרנט אתה יכול לקנות ארוז ארוז ארוז מוכן קוקטייל, מומלץ על ידי גסטריטיס חולה. על פי ההנחיות, משך הטיפול הוא עשרה ימים, הניתן מדי יום שלוש פעמים ביום.

אתה יכול לעשות את זה בבית: לחלוט עם מים רותחים תלולים (0.2 ליטר) אחת או שתי כפות זרעי פשתן, מתעקש עד הבוקר. בבוקר, מוסיפים כפית דבש ומכים במיקסר (בלנדר).

ברפואה אלטרנטיבית עם גסטריטיס מומלץ להשתמש בשמן פשתן כסוכן רך לדלקת, חיטוי, משכך כאבים וריפוי. אתה יכול לקנות שמן פשתן מוכן. זה מתקבל על ידי לחיצה הקשה, תוך שמירה על כל התכונות יקר יכול לשמש למטרות רפואיות. זרעי פשתן מכילים עד 48% ממרכיב השמן.

שמן פשתן הוא נצרך בעל פה על בטן ריקה על ידי כפית (אתה יכול לשתות אותו עם מים חמים) במשך שלושה חודשים. זה יעיל גם במקרה של נזק חמקני לרירית הקיבה.

אתה יכול פשוט לצרוך שמן במזון, ממלאים אותם עם סלטים, ויניגרט, פירה, להוסיף יוגורט. זה לא התווית לילדים.

אם תרצה, אפשר לעשות שמן זרעי פשתן בבית. כדי לעשות זאת, אתה צריך לטחון את הזרעים ושופכים אותם לתוך המסך, מכוסה גזה. ואז לתלות את המסננת, החלפת קערה מלמטה. קמח במסננת כדי להצמיד משהו כבד. כיפוף משקלו מתחיל לסחוט את השמן לקערה. ברגע שהוא מפסיק להתבלט, לסחוט את גזה ויוצקים מתוך קערה לתוך מיכל זכוכית לאחסון.

שם, לא פחות מאשר פשתן יש כמה התוויות נגד, במיוחד רגישות יתר, מלבד זה - חסימת מעיים, אבני מרה, תהליכים דלקתיים זיהומיות בכבד, esophagitis אקוטי ו enterocolitis. לא להיסחף על ידי מוצרים של זרעי פשתן לחולי אסטמה, חולי אנדוקרינולוגיה, נשים הרות ומניקות, ואנשים נוטים דימום מוגבר.

מוצרי דבורים, ובמיוחד דבש ופרופוליס, יעילים בטיפול בדלקות חריפות וכרוניות של רירית הקיבה. מוצרים אלה אינם רעילים, יש מגוון רחב של פעולה ועשיר ויטמין מינרלים הרכב. אנטי-דלקתיים, אנטיספטי משככים כאבי מאפיינים של פרופוליס ודבש ידועים מזה זמן רב, כאשר השימוש לטווח הארוך, הם אינם גורמי שיכרון dysbiosis, מסוגל להתחדש רירית הקיבה, לשפר את החסינות ואת לנרמל את החומציות של מיץ קיבה.

הדרך הקלה ביותר, אם אין חוסר סובלנות, לקחת כף של דבש 10 דקות לפני האכילה, אתה יכול להמיס את זה בהכרח מים קרים לשתות. מינון לא יעלה על 150 גרם של דבש ליום, בהתחשב בכך 30 גרם של סמיך ו 35 גרם של דבש נוזלי ממוקמות כף. במהלך הטיפול, אתה לא יכול להשתמש ממתקים אחרים מלבד דבש, משך apitherapy מחודש וחצי עד שניים.

אתה יכול לעשות תחליב של דבש, מיץ קקאו פרופוליס תמיסה 10%. מינון: כף אחת שלוש פעמים ביום למשך חודש עד חודשיים. ארוחת בוקר, צהריים וערב שעה לאחר קבלת תחליב. הכנה זו מוכנה כדלקמן: מערבבים 78 גרם של סיד או דבש שיטה עם 15ml של מיץ סחוט טרי מן העלים של קולנצ'ו עם שבעה מיליליטר של אלכוהול פרופוליס אלכוהול (10%). תערובת זו נשמרת על אמבט מים במשך כחצי שעה, תוך ערבוב מתמיד - טמפרטורת המים היא 45 ° C.

בדלקת קיבה עם החומציות המופחתת בו זמנית הקבלה של חליטות דשא ותמיסות רוחניות של פרופוליס מומלץ.

 1. אוסף העשבים מורכב מחלקים שווים של עלים של מנטה, מישור ושלושה עלים, קמומיל וקלנדולה פרחים, שורשי אדיר ושן הארי, הוא גם קרקעי ומעורב. ואז שלוש כפות של עשבי תיבול לחלוט ½ ליטר מים רותחים תרמוס, קרוב להתעקש במשך שעתיים או שלוש שעות. התחל לקחת 40 דקות לפני האכילה עם חצי כוס עירוי. לאחר 20 דקות לאחר נטילת חליטות, לשתות 20 טיפות של תמיסת פרופוליס אלכוהול (20%) בדילול של 15 מ"ל של מים. אחרי עוד 20 דקות אתה יכול לאכול. הליך הטיפול חוזר על עצמו שלוש פעמים ביום למשך חודש. אם יש צורך, אתה יכול להאריך את הקורס עוד שבועיים, אבל לא יותר.
 2. עם דלקת קיבה hypoacid עם שלשול תכופים וייצור מוגבר של גז, מומלץ להשתמש באפשרות הטיפול הבאה. הפוך מרק מאוסף הדשא הכתוש המעורבים בשיעורים שווים מריגולד פרחים קמומיל, עלי בננות milfoil עשב סרפד Hypericum כדלקמן: Brew 1 / 2L של מים רותחים שתי כפות תערובת רתיחת חמש עד שבע דקות על אש נמוכה לעזוב במשך שעה וחצי, ניקוז. קבל להתחיל עם אלכוהול פרופוליס תמיסה (10%) - 40-50 טיפות לטפטף לתוך כוס מים ¼ ו לבלוע 40 דקות לפני ארוחה, ואז אחרי 20 דקות לשתות מרתח polstakana, אחרי 20 דקות אחרות לאכול. ההליך של הממשל חוזר על עצמו 3-4 פעמים ביום למשך חודש. אם יש צורך, אתה יכול להאריך את הקורס עוד שבועיים, אבל לא יותר.

אתה יכול להכין תמיסת מים של פרופוליס ולשתות אותו חצי כוס כל יום. רק אתה צריך לשקול כי תרופה זו צריכה להיות מתעדכנת כל שבוע, במשך חודש זה יהיה צורך לבשל ארבע פעמים. הפתרון הוא מוכן בפרופורציות של פרופוליס 20G - 100 מ"ל מים כלי אמייל (יכול להיות עשוי נירוסטה). פרופוליס צריך להישמר במקפיא לפני הבישול, ולכן קל יותר לטחון את זה. מגררים חתיכה קטנה של פרופוליס בסיר שנבחר, לשפוך מים ומבשלים באמבט מים בטמפרטורה של 80 מעלות צלזיוס למשך כשעה. מוכן לצבוע צריך להיות צבע חום עשיר, עם טעם בלסמי נעים עמוק. כיצד להתקרר - לטמיון. שמור את זה טוב יותר במיכל של זכוכית כהה, עם נמוך, אבל פלוס טמפרטורה, ללא אור, אתה יכול במקרר.

שימוש ממושך בתרופות פרופוליס יכול להוביל למנת יתר, הכרוכה במערכת חיסונית מוחלשת והפרעות במערכת העצבים, כגון סחרחורת, נמנום. אנשים מודעים לאלרגיות שלהם מוצרי דבורים, במיוחד דבש, לא צריך להשתמש בשיטות אלה של טיפול. בנוסף, דבש הוא התווית אצל אנשים עם סוכרת תלוי אינסולין.

עם מחסור חומצה, פירות יער טריים מאוד שימושי של אשחר הים יבוא שימושי . הם נאספים כאשר הכפור הראשון לעבור את הטעם הופך מעט חמוץ. זה טוב להקפיא אותם לחורף במקפיא במנות קטנות ולהשתמש בו, מה שהופך קומפוט, mors, תה, רוטב. פירות ניתן לשפשף עם סוכר, ריבה מבושלת. עם היווצרות חומצה מספקת, הם שימושיים בכל צורה שהיא. Seabuckthorn לא רק מחדש את אפיתל קיבה, אלא גם תורם לנרמול של סינתזה של חומצה הידרוכלורית. עם גסטריטיס עם חומציות נמוכה זה טוב לעשות תה מן פירות יער אשחר יבשים. לחלוט שלוש כפות של פירות יער 1/2 ליטר מים רותחים ולהשאיר במשך עשר דקות. זה יכול להיות שיכור ללא הגבלות, עם זאת, הוא התווית עבור אנשים עם חומציות גבוהה, כמו פירות יער טריים.

שמן אשחר ים, שיש לו אפקט אפוף, משכך כאבים ומשמש, משמש לטיפול בגסטריטיס ארוזיבי עם כל חומציות. הוא עוטף את האפיתל הרירי של הקיבה ויוצר סרט מגן, המונע את התקדמות המחלה ואת התפשטות הנזק השחוק.

שמן אשחר נמכרים בבתי מרקחת, עם זאת, אם אלה גרגרים לגדול בארץ, זה הגיוני לעשות את זה בבית. המרכיבים הנדרשים לתהליך זה הם פירות יער אשחר הים וכל שמן צמחי מזוקק ירקות הצטננות. מן התותים אתה צריך לסחוט את המיץ, ואת העוגה מכוסה שמן צמחי ביחס של 1: 1. תערובת זו נשמרת מגניב, מוגן מפני השמש במשך שבועיים, מנער את המיכל עם זה לעתים קרובות ככל האפשר. ואז השמן מסונן, סחוט ומזג לאחסון במיכל זכוכית בצבע כהה. במשך ארבעים יום, לשתות שעה לפני הארוחות שלוש פעמים במהלך היום על כף. תהליך הריפוי לא יכול להיות מופרע, אשר יש לקחת בחשבון בעת קביעת נפח הנדרש של שמן בישול.

שמן של פירות יער של אשחר הים הוא התווית במחלות דלקתיות חריפה כרונית של הלבלב, כיס המרה וכבד. השימוש של גרגרי טרי הוא לא רצוי הן עם דלקת קיבה hyperacid, ועם אבנים באיברים השתן, כמו גם נטייה לשלשולים.

ברפואה (עממית ו רשמית) עם טיפול שמרני של גסטריטיס, טיפול צמחים נעשה שימוש נרחב, הן בצורה של תכשירים פרמצבטיים, למשל, Romazulon - תרופה של פרחים קמומיל, והכנת decoctions ו חליטות. קמומיל מרפא משמש כמעט את כל תערובות צמחים. הפרחים שלה כלולים תערובות צמחים רבים המשמשים הפרעות הפרשה של בלוטות העיכול, גסטריטיס, נגעים ulcerative של דרכי העיכול. זה עוזר לחסל את בצקת של רירית הקיבה והמעיים, מפעיל את זרימת מרה, מבטל הגז מוגזמת.

המרכיב הפעיל של פרחי קמומיל הוא chamazulene, אשר מציע מגוון רחב של תכונות רפואיות - התחדשות, משכך כאבים, אנטי-דלקתיות ואנטי-אלרגיות. שמן אתרי מן הפרחים של צמח זה הוא עשיר גליקוזידים וחומצות (אסקורבית, פלמיטית, אולאית, לינולאית, סטארית), פלבנואידים coumarins, מסטיק, provitamin, ו - אשלגן, נחושת, אבץ וסלניום. חימום על אש ישירה הורסת hamazulene, ולכן מומלץ להכין חליטות צמחים באמבט מים.

לתכונות מרפא של קמומיל מתבטא במלואו, לוקח עירוי, רצוי לשכב, מפנה מעת לעת שמאלה, ואז בצד ימין.

בנוסף להזרקות שכבר הוזכרו עם קמומיל, אתה יכול להכין את הכספים הבאים.

 1. לעשות תערובת של המרכיבים הבאים:
 • גיליון מנטה - 20 גרם;
 • דשא sporishi ו marshweed ביצה, קמומיל פרחים yarrow - עבור 15g;
 • זרעי שמיר וכמון, שורש ולריאן - 10 גרם;
 • קונוסים של כשות - 5 גרם.

כל לטחון, לערבב היטב, לחלוט עם ליטר מים רותחים לשים בתנור שחומם מראש, להשאיר שם 10-12 שעות. כדי להתרוקן, בבוקר לשתות על בטן ריקה כוס עירוי ולהמשיך לשתות כוס כל שעתיים, עד העירוי לא נגמר.

 1. הפוך את תערובת צמחים, לוקח בפרופורציות שוות, קמומיל, לענה, מנטה, מרווה, yarrow, לטחון ומערבבים היטב. שתי כפיות של תערובת צמחים מבשלים כוס מים רותחים במשך חצי שעה, מתח, לשתות שלוש ארוחות לאורך כל היום, להתחמם מעט כל מנה. החלק הראשון לשתות על בטן ריקה.

קמומיל מרפא מעורב עירויים עם זה התווית העדר מוחלט של חומציות של מיץ קיבה.

כתום חתול או קלנדולה הם מחסן של רכיבים ביו שונים. אלה העיקריים הם קרוטן ו קרוטנואידים, אשר להקנות צבע גזר בהיר על עלי הכותרת של הפרח. ואת מחדש, אנטי דלקתיות תכונות חיטוי של צמח זה כבר זמן רב משמש למטרות רפואיות. פרחים חתול מופקרים לייצר פרפין קרפטון tableted, שמוצג עם גסטריטיס וכיב קיבה לשיקום ושיפוץ של רירית הקרום. הם נלקחים לאחר אכילה 100-200 מ"ג שלוש פעמים ביום.

בבית, אתה יכול להכין דבש חליטות מרפא של ציפורניים:

 • שלוש כפות של פרחים כדי לחלוט ½ ליטר מים רותחים בלילה (כשמונה שעות), במתח הבוקר, מערבבים עם שלוש כפות של דבש אור;
 • במשך חצי ליטר מים לקחת שלוש כפות של פרחים קלנדולה ושני קמומיל, יוצקים מים רותחים מתעקש שש שעות, מתח כדי לערבב עם ארבע כפות של דבש ליים.

עירוי כזה לוקח 100 מ"ל שעה לפני הארוחות שלוש או ארבע פעמים ביום.

לא מומלץ להשתמש ב קלנדולה בלחץ עורקי נמוך או בקצב לב. קלנדולה בהריון יכולה לעורר הפלה.

מיץ אלוורה מגרה את השרירים של הבטן ואת הייצור של מיץ קיבה, אשר נחוץ חסר חומצה. זה מסיר דלקת, הורסת microflora פתוגני, הרדמה ומבטלת עצירות. להכנת מיץ הם העלים מתאים של אלוורה, גיל לא פחות משלוש שנים. העלים חתוכים והכניסו למקרר במשך שבועיים. ואז לסחוט את המיץ מן העלים ולקחת אותו על כפית שלוש פעמים ביום במשך חצי שעה לפני האכילה. מאז מיץ אלוורה הוא מריר לטעם, אתה יכול לערבב אותו עם דבש או סוכר. משך הטיפול הוא שלושה שבועות. הרבה מיץ לא צריך להיות סחוט מיד, רצוי להכין אותו לפני השימוש או פעם ביום.

מיץ אלוורה ניתן למצוא בבית המרקחת, לקחת את זה באותה דרך.

התווית הזאת היא רק כאשר היא סובלנית.

Ivan תה או kaprej הצר - היטב משאיר מסירה דלקת ועוטפת קרום רירי של גופים של מערכת העיכול. העלים שלו מכילים קרוטן וויטמין C, אשר במפעל זה הוא יותר בתפוזים שלוש פעמים. Kipray יעיל בהפרעות של תהליכים מטבוליים hematopoiesis, אלה המאפיינים של זה עם דלקת גסט כרונית עם חומציות נמוכה הם בעלי ערך רב. משקה זה יכול למנוע שלשולים בשל תכונות עקיפות ו אנטיבקטריאלי.

תה, מבושל מן העלים של הצמח הזה, מגרה את שיקום הקרום הרירי פגום של הבטן, יש חיזוק גוון השפעה על הגוף. הכן תה ivan עם דלקת קיבה hypoacid כדלקמן: 60 גרם של עלים לשפוך ליטר מים, להביא לרתיחה, לאחר חצי שעה מסנן. לשתות לפני כל ארוחה 150 מ"ל עד היעלמות מוחלטת של אי נוחות בבטן. התווית עם נטייה פקקת.

בבתי מרקחת אתה תמיד יכול לקנות קציר קיבה, כגון דמי מוצגים גם בחנויות מקוונות. בהערות המצויות בהם מצוין, מצביעים על התוויות ועל דרך ההכנה. מופק כמו תערובת של עשבי תיבול עבור decoctions ו חליטות, ואת שקיות עבור מתבשל.

לדוגמה, בית המרקחת אוסף בצורת ארוז, המורכב פרחים קמומיל ו ציפורני חתול, yarrow ו סנט ג 'ון, ירכיים ושומר. אוסף זה מגרה את הייצור של מיץ קיבה, ולפיכך התיאבון, מסייע להפחית את הדלקת ואת זרימת המרה, משחרר עוויתות ומרגיע, וגם מרגיע את מערכת העצבים.

אופן ההכנה הוא פשוט מאוד - לשים שקית בכוס, לשפוך מים רותחים, לכסות ולאחר 10-15 דקות עירוי מוכן לשימוש. חולים עם 15 שנים יכולים לשתות שליש או חצי כוס עירוי במהלך הארוחות בבוקר ובערב. משך הקורס אינו מוגבל, אך לא פחות משלושה שבועות.

אוסף №2 קיבה יש רכב מגוון יותר מופק כתערובת עבור עירוי: עלי סרפד, מוז, ערבה-עשב, מנטה, תותי בר ודומדמניות, פרחי ציפורני חתול Helichrysum, עשב Hypericum, לענה, תארה ו ארכובית, פקעות ורדים, תירס stigmas ו קונוסים הופ, זרעי שמיר, שורשים ולריאן ו diavisila.

בעל כל המאפיינים האפשריים: אנטי דלקתיות אנטיבקטריאלי, המוסטטי וריפוי, נוגדי חמצון וחידוש, מרגיע וגורם תיאבון והפקה של מיץ קיבה. אוסף עשבי תיבול עשיר ויטמינים שונים, microelements ורכיבים תזונתיים אחרים.

שתי כפות של חומרי גלם ירקות לשים בקערה וחצי ליטר לשפוך עם מים רותחים, לעמוד במשך שלוש שעות, לנקז. לשתות כוס לפני שלוש ארוחות חצי שעה.

אוסף קיבה מספר 3 מורכב קליפת אשחר, עלים של סרפד ומנטה, שורשים של ולריאן ו ayr ביחס של 3: 3: 2: 1: 1. יש השפעה משלשלת בולטת ואנטי דלקתית של אנתרגליקוסידים וסאפונינים, הנמצאים בקליפת אשחר; תערוכות עפיצות נכסים (סרפד, calamus לנבוח אשחר), מחייב חלבונים של פתוגנים ויוצרים plenochku מגן, רירית עוטף; שמן אתרי akorin ו Calamus תורם להתפתחות של מיצי קיבה מגביר את התיאבון, הוויטמינים ומינרלים לקדם ריפוי מהיר קל בכאב, מבטל התכווצויות שרירים של מערכת העיכול והחזיר פעילות מוטורית.

שיטת הכנה:

 1. מורחים כף של תערובת צמחים במנות אמייל, לחלוט 200ml של מים רותחים, מכסים במכסה ולעמוד באמבט מים בטמפרטורה רותחת. תן לו להתבשל במשך שלושה רבעי שעה, לנקז ו לסחוט בעירוי. למעלה את המים הרתיחה בעירוי לנפח של 0.2 ליטר. לשתות לפני הארוחה למשך רבע שעה שלוש פעמים ביום, חימום הרועד לפני השימוש, במינון: ילדים בקבוצת גיל של 5-6 שנים - כף אחת, 7-9 שנים - שתי כפות, 10-14 שנים - כוס שלישית, 15 חולים שנים ומעלה - חצי כוס.
 2. שני שקיות יש לשים זכוכית או כלי אמייל, לחלוט כוס מים רותחים, לכסות ולשמור על רבע שעה. לשתות לפני הארוחות במשך רבע שעה פעמיים ביום, חימום מראש לפני השימוש, במינון: ילדים של קבוצת הגיל 5-6 שנים - שתי כפות, 7-9 שנים - כוס שלישית, 10-14 שנים - חצי כוס, חולים בגיל 15 ומעלה - זכוכית.

קח 20 עד 25 ימים, עם מרווח של עשרה ימים ניתן לחזור.

אנשים עם חומציות נמוכה של הבטן מעודדים כדי לעורר את הייצור שלה לפני הארוחות:

 • שותה כמו לגימה של מים עם חצי כפית דבש אור מומס בו;
 • חצי כוס עירוי או תמצית של שושנות מיובשות;
 • שליש מכוס מיץ גזר סחוט טרי;
 • מיץ משמש, וגם - לאחר אכלו כמה פירות טריים או מיובשים של משמש;
 • לאכול 20-25 גרגרים של ענבים טריים, קומץ אוכמניות (אגב, זה טוב לשימוש בכל מיני - פשטידות, vareniki, compotes);
 • אוכלים מלפפון טרי טרי, סלט של לפת טרי עם שמן צמחי.

של מוצרי מזון, ממריצים טוב לייצור מיץ קיבה הם שעועית, מבושל (מבושל) כרוב, בשרים תזונתיים.

יש לזכור כי הטיפול באמצעים חלופיים כלשהם מתבצע לאחר התייעצות עם רופא, בהעדר אלרגיה למרכיבי הפיטופרגרציות. לא מומלץ להשתמש באמצעים חלופיים עצמאיים לתסמונת של "בטן חריפה" או לשטוף עם עירויים, decoctions, תה תרפויטי או כמוסות, לדלל את אבקות של תרופות.

הומיאופתיה יכולה לתת תוצאה יציבה וטובה, אבל הרפואה ההומיאופתית צריכה להיות ניתנת על ידי רופא הומיאופתי, בנפרד, שכן יש יותר משלושים סמים המשמשים רק עם דלקת חריפה של גסטריטיס.

לדוגמה, Antimonium crudum (Antimonium croudum) משמש במקרים של דלקת חריפה, כמו גם החמרות של הפרעות עיכול. תכונה אופיינית של חולים אשר נקבעו תרופה זו היא אכילת יתר ומזג זועף. הם אינם סובלים חום ונגיעות של אנשים אחרים.

Carbu vegetabilis - עם גסטריטיס הקשורים הרעלת מזון, מלווה גזים הבטן נסער; Ipecacuanha (Ipecacuana) - תרופה זו מטופלת, בעיקר, גסטריטיס שטחית.

עם דלקת קרום הגרון hypoacid כרונית, אלבום Arsenicum (אלבום Arsanikum), בריוניה (בריוניה), מרקוריוס solubilis (Mercurius solubilis) הוא prescribed לעתים קרובות.

על מנת לרשום כראוי את התרופה, והשימוש בה הביא לשיפור במצב המטופל והפוגה ממושכת, יש לקחת בחשבון מספר רב של גורמים ותסמינים, אולי במבט ראשון, שאינם קשורים למחלה.

בין ההכנות ההומיאופתיות המורכבות של המותג Heel יש כמה, המיועד לטיפול בדלקת הקבה:

 • Gastrikumel, טבליות sublingual, במבנה שלהם לעתים קרובות בשימוש תרופות הומיאופתיות נתון סימפטומים גסטריטיס שונים ברמות חומרה שונות ולוקליזציה של (ארגנטום ניטריקום, אלבום Arsenicum, Pulsatilla , נוקס וומיקה, קרבו vegetabilis, Antimonium crudum). טבליה אחת יש לשמור תחת הלשון עד מומס לחלוטין. התרופה נלקחת 30 דקות לפני הארוחות או שעה לאחר מכן. בתנאים חריפים, אתה יכול לקחת חתיכה אחת בכל רבע שעה, אבל המינון היומי לא יעלה על 12 טבליות. הקורס נמשך שבועיים או שלושה. קורס חוזר - כפי שנקבע על ידי הרופא. שימוש אפשרי בילדים מגיל שלוש, נשים בהריון ונשים בהשגחת רופא. לא נכללת היא רגישות. שילוב עם תרופות אחרות אפשרי.
 • הקיא-Homaccord וומיקה (Nux הקיא-Homaccord) - טיפות הומיאופתיות, המורכב מהרכיבים הבאים: Nux הקיא (אגוז איסור פרסום), מותווה דלקת של האפיתל הרירי של אברי העיכול מלמעלה למטה, כמו גם כדי לחסל את ההשפעות של שימוש בסמים;
  Bryonia (לבן perestupen), הוא ציין עבור גסטריטיס כרונית, מלווה ייצור גז מופרז, שלשולים, כאב; Lycopodium (claviform Plavunov) - אמצעי טיפול של הכבד, מערכת דרכי המרה, חוסר טונוס שרירים מעיים ועצירות, ו - המדינה בדיכאון;
  Kolutesintis (דלעת מרה) - תרופה כדי להקל על עוויתות של אברי העיכול, דלקת ו שיכרון, אשר יש השפעה משלשל. מינון יחיד למבוגרים הוא 10 טיפות, בדילול של 0.1 גרם של מים. שתו, אוחזים בפה, שלוש פעמים ביום. ילדים עד גיל שנתיים - שלוש טיפות למינוי; מ 2 עד 6 - 5. קח רבע שעה לפני הארוחה או שעה לאחר מכן. אין להשתמש בהריון ובנשים מניקות. תגובות אלרגיות אפשריות.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

טיפול אופרטיבי

התערבות כירורגית עם דלקת קיבה עם חומציות נמוכה היא צעד קיצוני. עם זאת, אם החולה יש סימפטומים חמורים של דימום בקיבה, הוא לא יכול להיות עצר להקים את הסיבה שלו, פעולה דחופה נקבע. ההתנהגות שלה עשויה לכלול אזורים תפירה עם דימום כי נפתח, הסרת חלקית או מלאה של הבטן.

גורם הסיכון לדימום בקיבה הוא דלקת גסטריטיס היפרטרופית, המתרחשת עם גידול של גידולים (פוליפים, יבלות, ציסטות). גסטריטיס היפרטרופית ענקית (מחלת Menetriae) מתוארת בשני גרסאות - פוליפים היפרפלסטיים ואדנומות מרובות.

התערבות כירורגית מצוינת לחולים עם תסמונת כאב לא ניתנת לריפוי, ירידה לא תקינה בביוסינתזה אלבומין, דימום וצמצום של הפילורוס. לאחר הסרת החלק של הבטן שבה נויפלזמה הוא מקומי, החולה לעיתים קרובות עובר שיפור קליני: הכאב עובר הייצור אלבומין משוחזר. למרות כריתת קיבה חלקית משמש לעתים קרובות יותר, עם זאת, במקרים חמורים, הסרה מלאה של הקיבה מוצדקת, כי עם זאת הממברנה הרירית הפתולוגית מוסרת לחלוטין וממאירות של ניאופלזמה הוא מנע. רוב המקרים הקטלניים שלאחר הניתוח דווחו בחולים לאחר ניתוח קיבה קיבה חלקי (חלקי). תמותה גבוהה קשורה במורכבות של יצירת מפרק הדוק בין רירית רגילה והירפלסטית.

לאחר טיפול כירורגי, סיבוך כזה כמו גסטריטיס של גדם הבטן אינו נכלל. זה יכול להיגרם מסיבות שונות, הן טעויות רפואיות וחוסר אחריות של המטופל. דלקת קיבה בגידולי הקיבה מטופלת בעיקר בשיטות טיפוליות, כאמצעי קיצוני - ניתוח גסטוסטומי כולל.

תרגיל עבור דלקת קיבה עם חומציות נמוכה

הפעילות הגופנית של חולים עם חסר חומצה מגרה את הייצור של חומצה הידרוכלורית, כמו גם pepsin, אנזים העיכול הראשי. תרגילים צריך להתבצע במהירות מתונה, הדופק לא צריך להיות יותר מ -150 פעימות לדקה. צריכת המזון צריכה להיות מסודרת כך שבינה לבין התרגילים הגופניים חלפה לא פחות משעה וחצי.

עם דלקת גרון hypoacid, תרגילי נשימה שימושיים. שינוי בלחץ תוך בטן עם השראה עמוקה קצבי נשיפה מגרה את כלי הדם ומשפר את אספקת הדם לקיבה. הם מעדיפים את תהליכים של microcirculation תרגילים לחזק את השרירים של החלק הבטן. טיולים לא מהוללים שימושיים מאוד בפאתולוגיה זו.

החל להתאמן התעמלות, אתה צריך לשלוט כמה תרגילים, בהדרגה להרחיב את מעגל שלהם ולהגדיל את מספר חזרות. זה בלתי אפשרי overexert, יש צורך להגדיל את העומס קצת, מקשיב לגוף שלך.

טיפול החמרה של דלקת קיבה עם חומציות מופחתת ניתן לשלב עם הדרכות נותן לאורגניזם פעילות גופנית קטנה אשר יאיץ תהליך של חפיפה של סימפטומים של הישנות. מן המתחם הרפואי, אתה יכול לבחור תרגילים מבוצעים מתוך ישיבה או שוכב (על הגב) עמדה, ולעשות אותם כמיטב יכולתם, הימנעות תנועות פתאומיות. עם שיפור במצב העומס, אתה יכול להגדיל בהדרגה, וגם - הורים התרגילים המבוצעות שוכב על הצד ועומד. לאחר 6-8 שבועות לאחר הישנות של תהליך דלקתי, ניתן לכלול תרגילים לעשות שוכב על הבטן.

במהלך תקופת ההפוגה נמשכת ההכשרה הרפואית למטרות מניעה.

זה מורכב של תרגילים מופנית לאנשים הסובלים דלקת כרונית של רירית הקיבה עם חסר חומצה, שהיו להם עשרה ימים או יותר של החמרה. כל התרגיל נעשה בערך עשר פעמים, אתה יכול להתחיל עם חמש פעמים או פחות, בהדרגה הוספת מספר שלהם, תוך המנחה את עצמך עם רווחה. הנשימה מומלצת בקצב של 4 × 4 (ארבע שניות של שאיפה, הפסקה, ארבע שניות של נשיפה, הפסקה).

 1. מיקום התחלתי: עומד, רגליים - רוחב הכתפיים, זרועות מורמות לאורך הגוף:
  • שואף, שואף לאט, מרים את ראשו ומביט בתקרה, נושף - מטה את ראשו ומביט מתחת לרגליו;
  • בצורה חלקה, בלי להוריד, הפנה את הראש עד הכתף הימנית (שאיפה), ואז - שמאל (exhalation);
  • הנשימה שרירותית - סיבוב הידיים נמתח לצדדים של הידיים קדימה, ואז - לאחור;
  • inhaling - לאט להרים את הידיים דרך הצדדים כלפי מעלה, נשוף - רק יורד למטה.
 2. עמדת המוצא עומדת:
 • הניחו את הרגליים קצת יותר רחבות מאשר הכתפיים, הידיים על המותניים: לנשום - להתכופף לאחור, למשוך את המרפקים לאחור, לנשוף - להזיז את המרפקים קדימה ולהתכופף לאחור;
 • רגליים ביחד, נשימות שרירותיות: עם הידיים למטה, לכופף את הברך ולמשוך את העקבים מהרצפה ככל האפשר, על רגל אחת של רגל שמאל, ואז - מימין;
 • רגליים ביחד, נשימה היא שרירותית: אנחנו מתגלגלים מאצבע רגל ועד שתי רגליים בו זמנית.
 1. לשבת על כיסא, ברכיים לכופף בזווית ישרה, לשים רגליים על הרצפה, הידיים על המותניים, נשימה שרירותית:
 • להטות את הגוף שמאלה-ימינה;
 • חצי דקה "הליכה", עם העלייה הגבוהה ביותר של הברכיים.
 1. לעמוד בצד שמאל על הגב של הכיסא, דבק לגב שלך, לבצע את התנודות עם רגל ימין: לנשום - קדימה, לנשוף - בחזרה, ואז - זהה עבור הרגל השנייה.
 2. שכב על הגב, הידיים על המותניים:
 • לנשום - להרים את ראשו וכתפיו, להסתכל על בהונות הרגליים - נשיפה - עמדת המוצא;
 • נושם, מרים את ידו השמאלית, בעודו מכופף את רגלו הימנית, לא מוריד את רגליו מהרצפה, נושף - כדי לתפוס את העמדה המקורית;
 • לנשום - להעלות את הרגל הימנית הישרה, לנשוף - להניח, ואז - שמאלה.
 1. שכב על גבך, הרם מעט את תא המטען, דגש על המרפקים: נשימה - הרם את רגל ימין הישרה, נשף - שכב, ואז - שמאלה.
 2. שכב על הגב, הידיים למטה לאורך תא המטען, נושם שרירותי: כיפוף הרגליים, רגע אחד לסובב את הדוושות של האופניים.
 3. לשבת על הרצפה, למתוח את הרגליים, הידיים - במנוחה האחורית: לנשום, להתכופף, להרים את האגן, לנשוף - לחזור למקומו המקורי.
 4. לעמוד על ארבע:
 • מתנשף - מרים את ראשו, נושף - מוריד, מושך אותה אליה בין ידיה ברגל ימין, מכופף את גבה למעלה, ואחר כך את שמלתה.
 • לנשום - להרים את יד שמאל בצד למעלה, לנשוף - כדי להוריד בחזרה;
 • לנשום - להרים את הכיור, unbending הברכיים, הטיה בראש (גבעה) - exhalation;
 • שואף - מקושת לאחור מקושת, מוריד את ראשו, נושף - לכופף את גבו, מרים את ראשו.
 1. שכבי על הבטן שלך, להעלות את הגוף במקביל למישור של הרצפה, להתמקד האמה, הממוקם מולך מקבילים זה לזה בידיים וברגליים, לעמוד במצב הזה, מסתכל קדימה, בשקט לנשום עמוק ככל שתוכל.
 2. שכב על הגב ועשה כמה נשימות עמוקות ונשיפה, מנסה לנשום את הצפק.

מיד את כל המורכב בהיקף מלא אין צורך, יש צורך להתאים את היכולות של הגוף שלך.

קונטרה כדי תרגילים טיפוליים הם: החמרה של מחלת כיב פפטי, דלקת קיבה מדמם, היצרות קיבה, בחילות קשות עם ומקיאה תכופים, כאבים עזים.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57]

מְנִיעָה

הדבר החשוב ביותר במניעת גסטריטיס, כמו רוב המחלות האחרות, הוא דחייה של הרגלים רעים אורח חיים בריא.

אתה צריך לפקח על הדיאטה שלך, לנסות לאכול מזון איכותי, לאכול באופן קבוע, לא ללכת רעב במשך זמן רב ולא לזלול. למד לא למהר לאוכל וללעוס ביסודיות מזון. כבר בזמן של לעיסת מיץ קיבה מתחיל להיפרד, בנוסף מזון מחטא חלקית על ידי רוק, אפילו הליקובקטריה לא יכול להגיע אל הבטן, לאחר נספו עדיין בפה. עובדי המשרד, אשר מבלים הרבה זמן בעמדה ישיבה, צריך לנסות להוביל אורח חיים תוסס יותר, תרגיל מתון יקדם את ההפעלה של כל התהליכים הטבעיים בגוף.

הסימנים הראשונים של הפרעות עיכול צריך להיות הזדמנות להתייעץ עם רופא. באבחנה של גסטריטיס החריפה, טיפול המוקדם ועמידה קפדנית פגישות רפואיות יסייעו למטופל מספיק מהר כדי לשחזר את הקרום הרירי הפגום לחלוטין של הקיבה, ואת ההתאמה של הרגלים לסגנון חיים בריאים - לא להתמודד עם מחלות של מערכת העיכול.

אנשים אשר יודעים כי יש להם חומציות נמוכה, ובמיוחד עם גסטריטיס אנטומית, כמדד מניעה של החמרה של תהליכים אטרופיים, מומלץ בחינה אנדוסקופית שנתית.

trusted-source[58], [59], [60], [61], [62], [63], [64], [65]

תַחֲזִית

דלקת של רירית הקיבה עם ייצור מופחת של חומצה הידרוכלורית, באופן כללי, לא מחלה מסוכנת, אם לא להתעלם הסימפטומים ולהתחיל בטיפול בזמן. חולים במשך זמן רב, כמעט כל החיים, מסוגלים לעבוד. אם אתם אוכלים נכון, להשאיר הרגלים רעים ולשמור על הבריאות שלך, מחלה זו אינה מגבילה את יכולות האדם.

עם זאת, במקרה של הזנחה של הסימפטומים, אפשר להמתין לסיבוכים בצורה של ניוון, היפרטרופיה, שחיקה ודימום, וגם כדי להתמודד עם הצורך בהתערבות כירורגית.

trusted-source[66], [67], [68], [69]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.