^

בריאות

ג'ל Naproxen

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Naproxen הוא NSAID המשמש ליישום מקומי.

trusted-source[1], [2]

אינדיקציות ג'ל Naproxen

זה הצביע על חיסול מקומי של כאב המפרקים עם השרירים, כמו גם arthrosis (פתולוגיות articular degenerative).

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7]

טופס שחרור

מופק בצורת ג 'ל, צינורות של 50 גרם בתוך חבילה אחת מכילה 1 צינור של ג'ל.

trusted-source[8], [9]

פרמקודינמיקה

לג'ל יש משככי כאבים מקומיים, נוגדי דלקת ואנטי-אדמטיים. Naproxen, שהוא מרכיב פעיל של תרופות, מראה פעילות על ידי דיכוי אנזים prostaglandin-cyclooxygenase. COX מעורר חמצון של חומצה ארכידונית, ואחריו המרה endoperoxides. תגובה כזו נחשבת השלב הראשוני של PG מחייב (הם עוצרים את השלב המאוחר של תהליך דלקתי (נפיחות ו הסמקה)).

ההשפעה האנטי דלקתית של החומר הפעיל מתבטאת גם בצורה של עיכוב בפעילות ליזוזומלית, עיכוב הגירה של לויקוציטים, ובנוסף, בצורה של נטרול של חמצון ועכבות של IL-2.

מאז הג 'ל מכיל אתנול עם מנתול, יש לו השפעה מרגיעה מרגיעה וקירור על העור.

המנטול, בנוסף לאפקט הקירור, גורם להתרחבות מקומית, ובנוסף מפחית את הרגישות של קולטני העצבים של העור. יחד עם זה, זה מגביר את כוח הקליטה של החומר הפעיל דרך העור.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

פרמקוקינטיקה

לאחר יישום מקומי, החומר naproxen נספג לאט יותר מאשר במקרה של ניהול רקטלי או בעל פה. השיא בתוך הדם הוא ציין 4 שעות לאחר הג 'ל מוחל על פני העור. לאחר השימוש המקומי, יש הצטברות בולטת של המרכיב הפעיל בתוך העור, האפידרמיס, וגם את השרירים.

היישום של הג'ל (10%) מוביל לריכוז חלש של החומר בתוך הפלסמה (כ -1.1%), ובתוך השתן נתון זה היה 1%. במקרה זה, המדדים של naproxen להחיל מקומית בתוך הנוזל הסינוביאלי היו נמוכים (כ -50% מערכי הסרום).

כ -99.9% מהחומר מסונתז עם חלבון פלסמה (עיקר - עם אלבומינים). התרופה יכולה לעבור דרך השליה ולחדור לחלב האם. הריכוז של החומר בחלב הוא כ 1% של ערכי התרופה בסרום.

הפרשת naproxen מהדם מתבצעת במהירות - כ -98% מהחומר מופרש בשתן. במקביל, 10% הם נסוגו ללא שינוי, ו 60% - כמו naproxen מסונתז (40% כמו glucuronides ועוד 20% - כמו תרכובת מסונתז לא ידוע). בנוסף 5% מופרש נפרוקסן 6-desmethyl במסווה, אפילו 12% - glucuronate כמו נפרוקסן 6-desmethyl, ואת 11% הנותרים הם של תרכובות ידועות מסונתזות טופס 6-מהתיל נפרוקסן. בערך 0.5-2.5% של החומר הוא מופרש עם צואה.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

מינון וניהול

הג'ל מוחל מבחוץ - יש צורך לטפל בעור יבש ונקי (רצועה של ג'ל על 4 ס"מ אורך) 4-5 פעמים ביום, מה שהופך פערים בין ההליכים בתוך כמה שעות.

לאחר מכן, לאחר יישום התרופה, יש צורך להפיץ את הג'ל ולשפשף אותו לתוך העור עד שהוא נספג לחלוטין. בסוף ההליך, אתה צריך לשטוף את הידיים כדי להפחית את הריכוז של החומר נספג דרך העור. באתר הטיפול, אתה לא צריך להדביק תחבושת או תחבושת.

משך הקורס הטיפולי תלוי באפקטיביות של התרופה, כמו גם את מהלך הפתולוגיה. ברוב המקרים, הוא נמשך עד חודש.

אם התקופה של 7 ימים של ג 'ל להשתמש, נפיחות וכאב לא פחת או להחמיר, יש צורך להתייעץ עם הרופא המטפל.

trusted-source[25]

השתמש ג'ל Naproxen במהלך ההריון

בדיקה של naproxen בבעלי חיים הוכיח כי הוא מסוגל לעכב את המסירה. בנוסף, זה פוגע CCC העובר בבני אדם (עם סגירת אפשרי של מסלול עורק). בגלל זה, התרופה אינה מותרת אצל נשים הרות. חריגים הם רק מצבים שקבע הרופא המטפל, ובפיקוחו. לפני השימוש ג 'ל, אתה צריך לוודא כי היתרונות האפשריים עבור האישה במקרה זה עולה על הסיכון של סיבוכים בעובר (במיוחד בשליש הראשון והשלישי).

מאחר שהרכיב הפעיל של התרופות יכול לחדור לחלב האם, יש לשקול את האפשרות של ביטול ההנקה למשך תקופת הטיפול.

התוויות נגד

בין התוויות:

  • נוכחות של חוסר סובלנות אלמנטים של ג'ל, סליצילטים, כמו גם אחרים NSAIDs;
  • נוכחות על העור של פציעות, פצעים פתוחים ודלקת;
  • ילדים מתחת לגיל 3 שנים.

trusted-source[21], [22]

תופעות לוואי ג'ל Naproxen

השימוש בג'ל עלול לגרום להתפתחות תופעות הלוואי הבאות: פריחות (כולל שלפוחיות), רגישות לאור, גירוי ותחושת צריבה.

יישום לטווח ארוך של התרופה כדי שטחים גדולים של העור הוא מסוגל תופעות לוואי גורמת, אשר נגרמות על ידי מאפיינים מערכתיים של נפרוקסן (בין אלה נמנום, שלשולים ובחילות, כאבי ראש אלרגיה - אריתמה, גרד, סרפדת ופריחות בעור).

trusted-source[23], [24]

תנאי אחסון

הג'ל צריך להישמר מחוץ להישג ידם של ילדים קטנים, בצינור אטום היטב. ערכי הטמפרטורה הם מקסימום של 25 ° C. אין להקפיא או לצנן את התרופה.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31]

חיי מדף

Naproxen ניתן להשתמש בתקופה של 3 שנים ממועד הייצור של המוצר הרפואי.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "ג'ל Naproxen" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.