Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת שקדים כרונית: סיווג

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

נכון לעכשיו אימצה עדיין בתוקף על VII מומחי אף אוזן גרון האיחוד הקונגרס (1975) סיווג הציע בקונגרס I.B.Soldatovym ושוב המלצות מתודולוגיים שלה (1979), לפיה סוגים רבים של דלקת שקדים כרונית פתולוגי לסכם שני טפסים קליניים - פיצוי כרוני שקדים פיצוי. יש כמובן, סיווג זה לא קשור עקרונות סיווג מדעי של הלוע ומחלות שקדים, כמכלול, כולל דלקת שקדים חריפות מייצג רק רשימה של סיבות ידועות סוגים של מחלות גרון, ובמיוחד את השקדים. לכל סיווג לזהות תכונות חיוניות של האובייקט המסווג ומכיל מידע על התהליכים הפנימיים (האטיולוגיה בפתוגנזה) ומאפיינים חיצוניים (דינמיקת סימפטומים של מצב קליני) משתנה מחל nosological. בדרך לפיתוח סיווג כזה מסיבות ידועות, יש קשיים גדולים. מערכות מונומודליות ותופעות המתוארות על ידי קומפלקס מבניים-פונקציונליים מוגדרים מסווגים בצורה נכונה. סיווג כזה יכול לעמוד בדרישות של שיטתיות מדעית באמת של תכונות כמותיות ואיכותיות של התופעה נחקרת, מורכב בבואו לקבוע את הקשר הטבעי בין האלמנטים של המערכת כדי לקבוע את המיקום של כל אחד מהם במערכת המסווגת. במובן הזה, הסיווג, כתוצאה של ההיווצרות של עבודות מדעית-מחקר בתחום בעיות רפואיות ספציפיות, הוא מידע "בנק" מזוהה, ובסופו של החיבורים הפנימיים הקיימים בין מרכיבי המערכת - מנוע החיפוש של חוקים חדשים, תופעות ואובייקטים, לפתח את הבעיה. עם זאת, חזרה לסיווג של IB Soldatov, אחד לא יכול רק לציין את החשיבות המעשית, שכן הוא מציע פתרון חלופי בבחירת שיטת הטיפול בדלקת שקדים כרונית.

בשנת 1978, V.T. Palchun "חידש" את סיווג דלקת שקדים כרונית של B.S. Preobrazhensky (1954), מעט שינוי זה והוספת. על פי סיווג זה, דלקת שקדים כרונית מחולקת בצורה פשוטה רעילים אלרגיים.

המחבר מתאר את הצורה הפשוטה של סימנים מקומיים של שקדים כרונית ואת נוכחות של אנגינה ב anamnesis ב 96% מהחולים. הסיווג מפרט את כל הסימנים המוכרים של דלקת שקדים כרונית. עם צורה זו, ייתכן שיש מה שמכונה מחלות במקביל, אשר, על פי VT Palchun, "אין לי בסיס אתיולוגי אחד עם דלקת שקדים כרונית; תקשורת פתוגנטית נעשית באמצעות התנגדות כללית ומקומית ". בהגדרה לעיל של טופס פשוט אין ביטוי מפתח, כלומר, כי טופס זה מאופיין בהעדר סיבוכים metatonsillar. במסגרת הפרשנות של המחבר של "טופס פשוט" מזוהה עם "טופס פיצוי," I.B.Soldatova כזה "תוספים" כרשימה של סימנים מקומיים של דלקת שקדים כרוניות ואת ההתייחסות "שיתוף נלווה" רומז במעורפל על האפשרות של הגברה של גורמי סיכון רלוונטיים כרוני דלקת שקדים, דוחים את סיווג חלק V.T.Palchuna מן המטרה האמיתית של הגדרה זו כבהגדרות סיווג ממצות ומביא אותה לרשימת דפוס מקומית או סימפטומים של דלקת שקדים כרוניות .

הצורה הרעילה-אלרגית של דלקת שקדים כרונית בחלק התיאורי שלו מזכירה עוד יותר את הרצאתו של התלמיד בהרצאה על הביטויים הקליניים של דלקת שקדים כרונית. למעשה, היא מפרטת את המושג "דלקת שקדים כרונית לא מפוצה", הציע I.B.Soldatovym בשנת 1975. על פי V.T.Palchunu (1978), צורה זו מחולקת I ו- II תואר. להלן מידע מפורט על שקדים וסימנים כלליים האופייניים אלה צורות של דלקת שקדים כרונית. אין ספק, סיווג של דלקת שקדים הכרוניות B.S.Preobrazhenskogo V.T.Palchuna ויש לו משמעות מסוימת, דידקטית קידום דלקת שקדים כרוניים להבין כיצד מערכתי מחל המפרט הקליני שלה, אבל זה סוג של הצגת מידע נוסף מתאים המושגים של מעגל או רשימה של סימפטומים מאשר למושג סיווג התהליך הפתולוגי ככזה.

סיווגים רבים אחרים המוצעים על ידי מחברים שונים, חוזרים במונחים שונים זה לזה או לבצע שינויים קלים לאלה הקיימים, אבל כולם לא עמדו במבחן הזמן, והיום את הסיווג של IB Soldatov נשאר הסיווג המקובל ביותר ליישום מעשי.

סיווג מחלות של שקדים פלטינים

דלקת שקדים חריפה.

 • ראשיים: catarrhal, lacunar. פוליקולרי, אנגינה - קרומית אנגינה.
 • משני:
  • במחלות זיהומיות חריפות - דיפתריה, קדחת ארגמנית, טולרמיה, קדחת הטיפוס;
  • עם מחלות של מערכת הדם - mononucleosis זיהומיות, agranulocytosis, alleary- רעיל aleukia, לוקמיה.

דלקת שקדים כרונית.

 • לא ספציפי:
  • טופס פיצוי;
  • צורה מפוצלת.
 • ספציפי: עם גרנולומות זיהומיות - שחפת, עגבת, סקלרה.

מסכם את "הבעיה" של סיווג של אכד. IB Soldatov, אחד לא יכול שלא לשים לב קוצר שלה, בניגוד לסיווג של Preobrazhensky-Palchun, כמות קטנה של מידע.

לדברי VI Voyachek: "צורות כרוניות של מחלות האמיגדלה מחולקות לשניים עיקריים:

 1. דיסטרופיה, בעיקר של סוג hypertrophic, ו
 2. הקשורים לתהליכים דלקתיים ומזיקים ".

אפילו סיווג פשוט לכאורה זו כבר על שני מושגי יסוד - ניוון ותהליך דלקתי זיהומיות, "פענוח" של אשר בגין דלקת שקדים כרוניות כמו סיווג מאפשר, במידת צורך, כדי ליצור סיווג קוהרנטית של המחלה, שהינה אורגני שיכללו גורמים לחייב כזה , כגון אטיולוגיה, פתוגנזה, pathomorphology, צורות קליניות "אינטגרל" - שיטה של טיפול.

בהמשך לניתוח הסיווג של V. Voyachek, יש לזכור את הגישה המושגית שלו על שתי צורות בודדות של שקדים שקדים. לדברי V.I.Voyacheku, הצורה הראשונה היא הסטריאוטיפים mindalikovogo שנקרא הביטוי - הרקמה הביולוגית הדרושה כדי limfoadenoidnoy (פיסיולוגי) פונקציונלי עבור היפרטרופיה מסוים, פונקציות נקבעו גנטי. ולמרות שזה לא אומר V.I.Voyachek, כל המחקר עוקב בתחום בעית דלקת שקדים כרונית הראה כי היפרטרופיה הפיזיולוגי של השקדים יש תגובת רקמות תגובה חיסונית נגד אנטיגנים זרים, המנגנונים אשר אינם מוגבלים שכפולות מערכות "רוצח", אלא גם בחינוך מה שנקרא HLA סמנים עם מספר עצום של שילובים הדדי שלהם, המקשר אדם מאפיינים גנטיים בודדים עם אופי של התגובה החיסונית ואת פולימורפיזם קליני של מחלות. הצורה השנייה היא שילוב של תהליכים יצרניים דלקתיים המתרחשים על רקע של צורות פרוגרסיבי decompensation הפיזיולוגי בשל חיידקים ארסיים מוגברים ולהפחית מתח של הרקמה והחסינות מערכתית. לפיכך, למרות במילות שונות, אבל פגישה אלה של המשמעות, V.I.Voyachek, למעשה, הצביע על השביל, אבל זה צריך להיות מפותח דוקטרינה של דלקת שקדים כרוניים, ושהיה אמור לפתח קונספט מודרני (תאוריה) של המחלה. איך נוצר המושג הזה - הנושא לדיונים מיוחדים ופרסומים לא כלולים בהיקף של מדריך זה, נציין רק כי חלק מהמידע בנושא זה ניתן למצוא בספרות המומלצת שלנו, ובעיקר, בתוך V.R.Gofmana מונוגרפיה מרשים מאוד et al. (1998) "אימונולוגיה קלינית של דלקת שקדים כרונית".

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.