^

בריאות

A
A
A

דלקת הלבלב

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת הלבלב היא דלקת בלבלב. ישנן שתי צורות עיקריות - פנקריטיטיס חריפה וכרונית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

דלקת לבלב חריפה

ישנן 4 צורות: הלבלב הלבלב, pancreonecrosis שומן, pancreonecrosis hemorrhagic, דלקת הלבלב pulreatent. במהלך הנמק הלבלב, 3 שלבים של המחלה נבדלים: toxymia אנזים, הפוגה זמנית, התפיסה וסיבוכים סתומים. השכיחות של התהליך יכול להיות מוגבל, סיכום ביניים. עם נמק בלבלב שומן, מוקדי נמק יכול להיות מוקד וניקוז.

לבלב יש סימפטום מוביל - כאב חמור בחלק העליון של בטן האופי המבריק עם הקרנה בגב התחתון, זרוע שמאל, עצם השכמה, צוואר בצד שמאל. עוצמת הכאב קשורה לגירוי של המפיצים, לחץ מוגבר בצינור המרה והצינורות של הלבלב, חשיפה כימית לטריפסין. לכן, חומרת תסמונת הכאב אינה אינדיקטור לחומרת התהליך. הכאב הבולט ביותר הוא ציין עם הלבלב edematic נמק הלבלב hemorrhagic, כאשר העצבנות אינה נפגעת.

להיפך, עם אובדן קצות העצבים, הכאב מצטמצם, אבל שיכרון והתייבשות הולכים וגדלים. אם התסמונת הצפקית אינה מתפתחת, הכאב אינו עולה עם שיעול, נשימה עמוקה. בחילות והקאות נוכחים, ככלל, להקיא לפעמים, ללא כל הפרעה במעי, ללא חת. ייתכן שיש גזים, paresis מעיים, אשר גדלים כמו הרס מתפתח בבלוטה, לפעמים זה דורש אבחנה דיפרנציאלית עם חסימת מעיים. .

העור הוא בדרך כלל חיוור, עם גוון אפרפר או ציאנוטי, מחצית מהחולים יש צהבת מכנית. כאשר נימק לבלב מופיע סימפטומים אופייניים: כחלון, עור בטן, וחלקי פריפריה של הגוף (סימפטום Halstead), טבור כחלון חד ואת העור סביבו (סימפטום גרונוולד) או צוהַב וחיוורון של העור סביב הטבור (סימפטום קאלן), משטחי בטן קטלניים כחלון (סימפטום גריי-טרנר ), את המראה של כתמי שיש ויגלט על תא המטען. טמפרטורת העור עולה, ואת הצמיחה שלה אופיינית צורות הרסנית של הלבלב.

לבלב חריף בשלבים המוקדמים מאופיין נפיחות, הוא רך, חדה וכואבת כדי מישוש של ברום הבטן (ב נובע העמדה של הלבלב ותפח testovatoy עקבית, כואב). כאשר כאב והרס במישוש בטן גדל, יש מתח שריר האפיגאסטריום (סימפטום Kerte), נעלם פעימה של האאורטה (סימפטום תחיית המתים), הטבור כואב בחדות במישוש (סימפטום Dumbadze), כאב במישוש את זווית costovertebral השמאל (סימפטום מאיו-רובסון ).

נקודות מכאיבות אופייניות מתגלות - כאשר לוחצים על פני השטח הפנימי של החלק התחתון של החלק התחתון של השוק השמאלי, הכאב באפיגסטריום (הסימפטום של אוניסקין או נקודת מאיו-רובסון) עולה בחדות.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

כיצד לזהות דלקת הלבלב חריפה?

האבחנה חשובה לא רק כדי לבסס את האבחנה של דלקת בלבלב, אשר ברוב המקרים אינה קשה, אבל גם כדי לעקוב אחר הדינמיקה של התהליך, במיוחד לא לפספס את מעבר החורבן. בנוסף בהערכת המצב הכללי, גילויים מקומיים של גילויים רעילים תסמונת ו מהתייבשות, היא דינמיקה חשובה ופעילות עמילאז בשתן דם אנזים, אשר לא רק לאשר את קיומו של דלקת לבלב (אם כי ייתכנו העלה במצבים פתולוגיים אחרים), אלא גם משקף את הדינמיקה של התהליך.

מבין שיטות המחקר האינסטרומנטליות, העדפה ניתנת לאולטרסאונד, רדיוגרפיה כללית של חלל הבטן, לפרוסקופיה. בנוכחות hypovolemia, א.ק.ג. יש צורך להוציא אוטם שריר הלב.

דלקת לבלב כרונית

דלקת לבלב כרונית שייכת לקטגוריה של תהליכים דלקתיים-מנוונים. מתבטאת קלינית כאחד המרכיבים של תסמונת cholecysto-pancreato-duodenal. הבחנה: הישנות (שלבים של החמרה והפוגה), כאבים, חישובים, אינדורטיבי (pseudotumorous), הלבלב הכרוני הלנטני.

בדיקה מחושבת של הלבלב צריכה להתבצע בתנוחות גרוטו כדי להסיר אותו מן hypochondrium:

  1. שוכב על גבו, אגרופיו מתחת למותניו;
  2. עומד עם פלג הגוף העליון מתכופף קדימה ומשמאל;
  3. בצד ימין עם ברכיים כפופות בברכיים. במקרה זה, אם החולה אינו שמן, צפיפות הבלוטה, גודלה, אזורי הכאב המרבי במישוש (ראש, גוף, זנב הבלוטה) נקבעת.

מבחינה קלינית, דלקת לבלב כרונית המלווית בכאבים מאפיינים: כאבים ללבוש מחוך בלוטת נגע הכולל, או כאבים ברום בטן, שמאלה או ימינה ברבע עליון על צורות מקומיות; עלול להתרחש הקרנה של כאב בגב בחוליות חזה-י"ב X הרמה, טבור, ולמען כתף השמאלי, לפעמים באזור של הלב, בדרך כלל כאב מוגבר במצב וירידת פרקדן במצב וברך המועדים. קשיי עיכול, דלקת בלבלב נלווית מגוון ברמות חומרה שונה: גיהוקים, בחילות, חוסר תיאבון, סלידת ממאכלים שומניים, לפעמים הקאות, כיסא יציב - עצירות, נפיחות מוחלפת עם שלשול, לעתים קרובות למטופלים לרדת במשקל, להיות עצבני, יכולת עבודה מופחתת. התקפות כואבות מתרחשות בדרך כלל אחרי טעויות בתזונה (צריך שומן ומזון מתובל, אלכוהול), פעילות גופנית רק כאשר כאב הוא צורה כואבת של אופי קבוע,

במהלך התקפות כואבות של הקיבה, נפוח בינוני וכואב עם משטח מישוש מוגדר קשיחות רוחבית של שרירי הבטן העליונה. זה עשוי להיות סימן חיובי של תחיית המתים (לא פעימה של האאורטה ב ברום הבטן) או סימפטום ביילי (פעימה משופרת של אב העורקים, בדרך כלל דלקת בלבלב induratum). הסימפטום של Mayo-Robson יכול להיות מזוהה. כאשר תהליך לוקליזציה בראש ניתן לאתר נקודת הכאב Desjardins - כ 5-7 ס"מ מהטבור על הקו המחבר את הטבור אל בית השחי הימני (מתאים השלכה על כרטיס צינור בקיר דיסטלי בטן) או כאב באזור holetsistopankreaticheskoy Chauffard (5-7 ס"מ מעל הטבור מימין ומשמאל לקו החציוני). בחלק ממקרים, הסימפטום מתגלה קארה - קטע חזה VIII-X במורד עצבוב hyperaesthesia עזב סימפטום Shelagurova - כמה אטרופיה עורית, רקמות בתחזיות הלבלב על דופן הבטן הקדמית. אבנים בצינורות יכול לגרום להתפתחות של צהבת מכנית.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

כיצד לזהות פנקראטיטיס כרונית?

הבדיקה צריכה להתחיל עם שתי שיטות אינפורמטיבי ביותר - אולטראסאונד בטן FGD. שיטות קליניות כלליות לחקר המעבדה חושפות סימני דלקת רק בתקופת ההחרפה. הגדלת שתן אנזים, אפילו במהלך ההחמרות, לא משמעותי או לא במקום, אבל בדרך כלל פעילות מוגברת של טריפסין דם, ירידה חדה אלפא עמילאז וטריפז בתכנים התריסריון. דלקת הלבלב מאופיינת ירד פונקציות האנדוקרינית ציינו בפיתוח הטיפוסי sklerozirovanii לכאורה של סוכרת בשלב ראשוני ירד סבילות לגלוקוז (מחקר גלוקוז בצום ולאחר עומס סוכר). בחינה של צואה במהלך החמרות יכולה לחשוף את נוכחותם של סיבי שריר לא מעוכלים (קריטרוריאה) ושומנים ניטראליים (סטיאטריה).

שיטות רנטגן ללימוד הלבלב משמשות רק לאחרונה. באותה הסקירה רנטגן ניתן לאתר על רקע שרשרת גזים של אבנים בצינור הלבלב, הקטין את הניידות של הכיפה השמאלית של הסרעפת ואת קווי מתאר הטשטוש של שריר psoas שמאל (סימפטום Gobe). במחקר ניגודיות של הקיבה והתריסריון 12 יכול לזהות סימנים עקיפים: משמרת מעלה בטן קדמית פרוסה פרסת התריסריון 12, תוכן הפגם של קונטור המדיאלי של פטמת Vater מעי עיוות (סימפטום Flostberga). במקרים מפוקפקים ולאבחון דיפרנציאלי עם גידולים הלבלב, המרפאה של אשר שונה מעט מ pancreatitis כרונית, הדמיה תהודה מגנטית מוצג.

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.