^

בריאות

לבלב

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הלבלב (לבלב) יש צורה מאורכת, צבע ורוד אפור, נמצא retroperitoneum. הלבלב הוא בלוטת עיכול גדולה מסוג מעורב. יש בו חלק אקסוקריני בו זמנית עם מחלקות הפרשה טיפוסי, מנגנון פרוטוקול חלק האנדוקרינית. כמו בלוטת אקסוקרינית, היא מייצרת 500-700 מ"ל של מיץ הלבלב מדי יום, אשר נכנס לומן של התריסריון. מיץ הלבלב מכיל אנזימים proteolytic, טריפסין, chymotrypsin אנזימים amylolytic (ליפאז, וכו '). החלק האנדוקריני של הבלוטה בצורה של אשכולות תאים קטנים (איים הלבלב) מייצר הורמונים (אינסולין, גלוקגון, וכו ') המווסתים את חילוף החומרים של פחמימות ושומן.

לבלב

אורך הלבלב בבוגר הוא 14-18 ס"מ, רוחב - 6-9 ס"מ, עובי - 2-3 ס"מ, המסה שלה הוא 85-95 גרם הבלוטה מכוסה בקפסולה רקמת חיבור דקה. הבלוטה ממוקמת באופן חוצני ברמה של חוליות המותניים I-II. בלוטת הבלוטה שוכנת מעט גבוה יותר מאשר הראש.

מאחורי הלבלב נמצאים עמוד השדרה, אבי העורקים, הוורידים התחתונים והרגליים השמאליים. לפני הבלוטה היא הבטן. הלבלב מופרש בראשו, בגופו ובזנבו.

ראש הלבלב (caput pancreatis) נמצא למעלה ולמטה מכוסה על ידי התריסריון. הראש שטוח מעט בכיוון אנטרופוסטורי. על הגבול בין החלק התחתון של הראש לגוף יש חתך עמוק של הלבלב (incisura pancreatis), שבו עורק mesenteric מעולה וריד לעבור. המשטח האחורי של ראש הלבלב מחובר לוריד הכליות הנכון, וקרוב יותר אל המטוס החציוני - לחלק הראשוני של הווריד הפורטל. לפני הבלוטה הוא הצד הימני של המעי הגס רוחבי.

גוף הלבלב (corpus pancreatis) הוא מנסרתי בצורתו, יש משטחים קדמיים, אחוריים ונמוכים. המשטח הקדמי (פנים הקדמי) מכוסה פריטוניום פריטאלי. על גבול הגוף של הבלוטה עם הראש שלה יש קמורה anteriorly - מה שנקרא פקעת בלוטות (פקעת omentale). המשטח האחורי (פנים אחורי) מחובר לעמוד השדרה, כלי דם גדולים (נחות הווריד הנבוב ואאורטה), מקלעת הצליאק. המשטח התחתון (פנים נחות) הוא צר, מכוסה חלקית על ידי פריטוניום, מופרדים מן המשטח הקדמי על ידי הקצה הקדמי של הבלוטה. לקצה העליון של הבלוטה הסמוכה לעורק הטחול והווריד.

זנב הלבלב (קודה פנקריטיס) מופנה שמאלה, שם הוא נוגע במשטח הטחול של הטחול, מתחת לשעריו. מאחורי הזנב של בלוטת הם בלוטת יותרת הכליה השמאלית, החלק העליון של הכליה השמאלית.

בלוטת parenchyma מחולקת לפרוסות interlobular מחיצת חיבור (trabeculae) קורן הכמוס עמוק לתוך הגוף. ב lobules הם חלקים סודיים דמויי שקיקים חלולים בגודל של 100-500 מיקרון. כל הפרשה המופרדת - acinus הלבלב (pancreaticus acinus) מורכבת 8-14 תאים - pankreatotsitov אקסוקרינית (atsinotsitov) בעל צורת פירמידה. תאים חשאיים (חומריים) ממוקמים על הממברנה הבסיסית. מתוך כרטיס הפרשת חלל מתחיל לשעמם הפרשה intercalary (diictuli intercalatus), מצופה בשכבה אחת של אפיתל שטוח. חריצים הכנס להוליד את מנגנון הפרוטוקול של הבלוטה. חריצי intralobular Intercalary לעבור לתוך חריצים (intralobulares ductuli), שהוקמו על ידי שכבה אחת של אפיתל cuboidal, ולאחר מכן - צינוריות interlobular (interlobulares ductuli), המשתרעים על מחיצת רקמת חיבור interlobular. הקירות של צינורות interlobular נוצרים על ידי אפיתל מנסרה גבוהה צלחת רקמת החיבור שלו. תעלות בינכוכביות זורמות לתוך צינור ההפרשה של הלבלב.

לבלב

צינור התחתונים (העיקרי) של הלבלב (ductus pancreaticus), או צינור וירג 'ינג, נכנס לעובי הבלוטה, קרוב יותר אל פני השטח האחורי שלה. הצינור מתחיל באזור הזנב של הבלוטה, עובר דרך הגוף והראש, לוקח את המסלולים הקטנים יותר interlobular excretory. צינור הראשי של הלבלב זורם לתוך לומן של החלק היורד של התריסריון, נפתח על הפפיליה הגדולה שלה, מחובר בעבר צינור המרה המשותף. לקיר של החלק האחרון של צינור הלבלב יש ספינקטר של צינור הלבלב (sphincter ductus pancriaticae), שהוא עיבוי של צרורות עגולים של שרירים חלקים. לעתים קרובות, צינור הלבלב ואת צינור המרה המשותף זורמים לתוך התריסריון בנפרד בקצה השיא של הפדילה הגדולה של התריסריון. גרסאות אחרות של מפגש של שני צינורות אפשרי.

באזור הראש של הלבלב, צינור נוסף עצמאי של הלבלב (ductus pancreatis accesorius), או santorini בצינור, נוצר. צינור זה נפתח לתוך לומן של התריסריון על הפפיליה הקטנה שלה. לפעמים שני צינורות (ראשיים נוספים) anastomose אחד עם השני.

קירות התעלות העיקריות והאחרות מרופדים באפיתל גלילי. ב אפיתל של המנגנון פרוטוקול של הלבלב יש תאים גביע המייצרים ריר, כמו גם תאים האנדוקרינית. תאי צינור אנדוקריני לסנתז pancreosimine ו cholecystokinin. בצלחתו של הקרום הרירי של צינוריות interlobular, צינוריות נוספות הראשי יש בלוטות ריריות תאיים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

חלק אנדוקריני של הלבלב

החלק האנדוקריני של הלבלב נוצר על ידי איים הלבלב (איים של Langerhans), המייצג הצטברות של אנדוקרינוציטים. האיים ממוקמים בעיקר באזור הזנב, ופחות בגוף של הבלוטה. איברים הלבלב עגולים, סגלגל, בצורת סרט או בצורת כוכב. המספר הכולל של האיים הוא 0.2-1.8 מיליון, קוטר האי משתנה בין 100 ל 300 מיקרון, המונית של כל האיים הוא 0.7-2.6 גרם ישנם מספר סוגים של תאים אנדוקריניים להרכיב איים.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

שימור הלבלב

הלבלב הוא infervated על ידי ענפים של עצבים vagus (בעיקר ימין), עצבים סימפטיים מן מקלעת הצליאק.

לבלב

אספקת הדם ללבלב

לבלב מסופק עם דם מתרחש על ידי כלי כזה: בחזית עורק לבלב-התריסריון עליון אחורי (מעורק הגסטרו-תריסריון), עורק הלבלב-התריסריון הנמוך (בגלל עורק mesenteric המעולה). יצוא ורידים: ב וריד לבלב (mesenteric המעולה תנועות, ואת וריד טחול אחר של מערכת וריד הפורטלי).

זרם לימפה: בלבלב: בלוטת התריס, הלבלב בבלוטות ובלוטות המותניים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

גיל תכונות הלבלב

הלבלב של תינוק קטן הוא קטן. אורכו הוא 4-5 ס"מ, המסה היא 2-3 גרם הבלוטה ממוקמת מעט גבוה יותר מאשר במבוגר. עד 3-4 חודשים של מסת שד חיים הוכפלו, כדי 3 שנים עד 20 גרם, ב 10-12 שנים, המסה שלו שווה '30 בשל היעדר קיבעון חזק אל חלל הבטן של הלבלב הוא החלק האחורי של הניידות יחסית יילוד. בגיל 5-6, בלוטת לובשת צורה אופיינית של בלוטת מבוגר. יחסים טופוגרפיים של הלבלב עם איברים סמוכים, המאפיינים של מבוגר, נקבעים עד סוף שנת החיים הראשונה.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.