^

בריאות

בלבלב עמילאז בדם ובשתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הלבלב עמילאז בדם ושתן הוא ניתוח חשוב המסייע לזהות הלבלב כמו המחלה העיקרית, יחד עם בדיקות מעבדה אחרות, כמו גם כל אנומליות אחרות בתפקוד הלבלב. צילומי רנטגן, תריסריון, אולטראסאונד ו- FGDS יכולים להיות ניתנים על ידי רופא יחד עם בדיקות דם, רוק ושתן.

הלבלב מפריח כל יום עד ליטר אחד, ולפעמים יותר, של מיץ לבלב, אשר בתורו מזין את המעי הדק, התריסריון. במיץ זה מכילים אנזימים עיכול נחוץ, ניטרול חומצות קיבה וחלוקת חומרי הזנה למצב הרצוי. בעוד פרוטאז עובד על התמוטטות של חלבונים, ליפאז על שומנים, עמילאז בהצלחה מתמודד עם פחמימות.

האינסונמה הלבלב נקרא לבלב אמילאז, רוב זה מתעכל עם הידרופוליסינג טריפסין בדרכי העיכול ונכנס למחזור הדם. מאז מולקולות isoamylase הם קטנים, הם יכולים לעבור דרך סינון בכליות, כך שהם יכולים גם להיות כלולים במדיום אחר - בשתן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

כיצד נבדק אמילאז בלבלב בדם ובשתן?

הרמה, כל השינויים בדינמיקה, הפעילות של עמילאז בדם מוערכת באמצעות ניתוח ספציפי, מחקר ביוכימי מפורט.

ההרכב של סרום הדם נלמד, והדם עצמו ניתן על קיבה ריקה (על בטן ריקה). Amylase, הכלול בשתן, נקבעת על ידי איסוף החומר לאורך היום בצורה מסוימת. בבוקר המטופל משתין, החלק נשפך מיד. לאחר מכן, שתן נאסף במרווחי זמן קבועים לאורך כל היום. האוסף מתחיל עם חלק שני, טהור יותר ומסתיים עם חלק הבוקר שנאסף למחרת.

הלבלב עמילאז בדם ובשתן - הנורמה או הפתולוגיה?

מאז עמילאז הוא בעיקר אנזים הקשור לעיכול, באופן עקרוני זה לא יכול ולא צריך להתקיים בזרם הדם. הנוכחות של עמילאז בכל סביבה אופיינית - למשל, בשתן או בדם עולה גופים הצרות של המחלה שלהם, מכרסמת או כל נזק אחר גורמת לשחרור של עמילאז, אשר נופל לתוך הסביבה שלה לא אופיינית. קיים קשר ישיר בין נוכחות של אנזים יותר מהמקובל בדם ובשתן: isoenzymes מקבל לתוך זרם הדם מיד כרוך הופעת "אחים" כבר בשתן. עמילאז לבלב בדם ובשתן - זוהי התכונה העיקרית, סמן של היטב הוויה או מחלה של איברים רבים, אך בעיקר - הלבלב. כל צורה, בשלב של דלקת הלבלב (כרונית, אקוטית) כרוך בשינוי של פעילות, פעילות של עמילאז הלבלב. זה קורה גם כי עלייה הנורמה isoenzyme מציין דלקת פרקים או מחלה של בלוטות הרוק.

הטווחים הבאים של הנורמה של האנזים-עמילאז בלבלב נחשבים לנורמליים:

 • בחומר הדם:
  • ילדים עד גיל שנתיים: 5 - 65 U / l;
  • 2 שנים - 70 שנים: 25 - 125 U / l;
  • מעל 70 שנים: 20 - 160 U / l.
 • בחומר השתן (יומי) - מ 1 עד 17 יחידות / ח.

מה יכול לבלבל עמילאז לדבר על דם ושתן?

פעילות אקטיבית של עמילאז, שאינה מתאימה לגבולות הנורמה, יכולה להיות סמן לפאתולוגיות כאלה: 

 • כל המחלות הקשורות בלבלב.
 • כליות פתולוגיה, חוסר תפקוד.
 • מחלות חישוביות של בלוטות הרוק.
 • אוטם (mesenteric) במעי, תהליכים ulcerative במעי.
 • תהליכים דלקתיים, כולל אלו חריפים, בצפק - דלקת הצפק ועוד.
 • הריון מסובך, אולי - אקטופי.
 • סיבוכים הקשורים התערבות כירורגית.
 • סיבוכים לאחר ההשתלה
 • Ketoacidosis הקשורים סוכרת; 
 • צורה חריפה של אלכוהוליזם.

יש לציין כי עמילאז הלבלב בדם ושתן כמחוון הראשי הוא די יעיל, אבל המידע צריך להיחשב יחד עם כל הגורמים הנלווים.

מצבים ותנאים כאלה יכולים להשפיע על התוצאה האנליטית: 

 • נטילת תרופות כגון קורטיקוסטרואידים, משתנים (furosemide), כל קבוצת איבופרופן, אמצעי מניעה, סמים נרקוטיים; 
 • להגדיל את כמות הומוציסטאין, כולסטרול.

יש צורך לקחת בחשבון ולקחת בחשבון כי עמילאז הלבלב בדם ושתן נחשב כסמן אינפורמטיבי עם שיקול חובה של הפרמטרים של עמילאז כללי, בסיסי. השילוב של פעילות לא טיפוסית של עמילאז כולל בשילוב עם רמה מופחתת, כמות קטנה של אינסנזים הלבלב עולה כי בעיות אפשריות עם הלבלב (לבלב) יש לשלול. אם המידע הזה מתקבל, עמילאז הלבלב בדם ובשתן עשוי להיות עדות למחלות השחלות, הברונצ'ו-ריאתי או המעי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.