^

בריאות

אבחון של אוסטאוכונדרוזיס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחנה קלינית ופונקציונלית של osteochondrosis מבוססת על העקרונות הכלליים של המחקר שנערך ברפואה: איסוף היסטוריה רפואית, בדיקה גופנית, מישוש, הבהרת האופי וההיקף של פרות של תפקודים מוטוריים. במהלך המחקר הקליני השתמש במגוון של שיטות ספציפיות של אבחון של osteochondrosis :. אינסטרומנטלי, רדיולוגית, ביוכימיים, אלקטרו, ביומכנית, וכו 'במקרים מסוימים, מחקר בחולה אחד, אפילו יסודי, אינו מספק בסיס מספיק לאבחנה סופית. במקרים כאלה יש צורך לנקוט מחקרים חוזרים ונשנים כי יעריכו את הדינמיקה של התהליך פתולוגי, בנוסף, בעת הבחינה מחדש עשוי להיות תסמינים חדשים או לפני הסימפטומים הופכים בהירים מעט מורגש, בהחלט, לרכוש סגולי.

כאשר בוחנים חולים, יש לזכור את שלמות האורגניזם במובן הפיזיולוגי והביומכני: הפגיעה בתפקוד של איבר אחד יכולה לשבש את תפקודי המנגנון כולו. כך, למשל, קיצור האיבר התחתון לאחר שבר יוביל בהכרח לירידה באגן לכיוון הגפה הפצועה, עקמומיות מפצה (עיוות) עמוד השדרה, הפרעות בהליכה וכדומה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

חקירה של המטופל

"מי שואל טוב, הוא עושה אבחנה טובה" (זכרין GA, Botkin SP). Anamnesis הוא חלק חשוב של בדיקה מקיפה של המטופל. אנמנזה נאספת על ידי חקירת המטופל, תוך כדי ביצוע המלצות של WHO לקביעת בריאות: "הבריאות היא מצב של בריאות פיזית, נפשית וחברתית מלאה, ולא רק היעדר מחלה ומומים פיזיים".

Anamnesis בנוי על פי תוכנית מסוימת. ראשית, הם אוספים אנמנסיס של המחלה, ואז אנמנזה של חיים, תוך התחשבות בהשפעה האפשרית של תורשה, מצבים חברתיים ומשפחתיים, סיכונים תעסוקתיים.

כאשר מציירים אנמנזה של המחלה, תלונות החולה מתבהרות, מתוארות רצף המופעים והקשרים של סימני המחלה השונים והדינמיקה של המחלה כולה. זיהוי גורמים סיבתיים ותרומה להתפתחות גורמי מחלה. התמודדות עם האבחנה והטיפול שנקבעו בעבר, יעילותה וסובלנותה.

האנמנזה של החיים נותנת מושג כללי יותר ויותר על מאפייני הגוף, שהוא חשוב מאוד באינדיווידואליזציה של הטיפול, כמו גם למניעת החמרות. ניתן לאסוף את האנמנסיס בהתאם לתכנית הבאה:

  • מחלות המועברות, טראומות, פעולות;
  • נתונים ביוגרפיים כלליים על תקופות חיים;
  • תורשה;
  • חיי משפחה;
  • תנאי עבודה ותנאי מחיה;
  • הרגלים רעים.

כל רופא יכול להשתמש המתאים ביותר עבור דפוס העבודה שלו של anamnesis, המאפיינים של אשר תלויים המומחיות של הרופא ואוכלוסיית החולים. דרישות כלליות עבור anamnesis של החיים צריך להיות שלמות, מערכתית ואינדיווידואליזציה.

כאשר איסוף anamnesis צריך לספק את האפשרות של המטופל להתאמן תרבות פיזית פנאי או ספורט. לכן, אתה צריך לשאול את (היסטורית ספורט) חולה, עוסק בפעילות גופנית לבידור, אם הוא או ספורט, ההצלחה הספורטיבית שלה, אם ניזק מערכת שריר-שלד (ODA) (ואם כן, כאשר במהלך הטיפול, יעילותו), לממש סובלנות.

במחקר שנערך בקרב חולי חשוב להקים מספר גורמים ידועים לתרום שינויי pathobiomechanical פיתוח יודה: דפוסי תנועה לקוי עומס סטטי, עומס סטטי נאות - ארוכה במצב הסוף; עומס דינמי לא מספיק בצורה של מאמץ ניכר או תנועה מטורפת; hyperextension פסיבי; אפקטי רפלקס נוסיצפטיבים (ויסרו-מוטורי, מוטורי-מוטורי, ארתרו-מוטורי, חיישן-מנוע); אי ספיקה מוטורית בזמן אימוביליזציה.

על בסיס האנאמנסיס שנאסף, ניתנת לרופא האפשרות ליצור תמונה ראשונית של המטופל ומחלתו ולבנות השערת עבודה. בדיקה זהירה של המטופל נעשית בהיפותזה זו ומאפשרת לאשר או לדחות אותה כבלתי נכונה.

בדיקה קלינית

בדיקה קלינית של המטופל מגלה לא רק הפרעות אנטומיות גסות, אלא גם תופעות חיצוניות מתוחכמות וחסרות משמעות, תסמינים ראשוניים של המחלה.

בחינה של המטופל צריכה תמיד להיות השוואתית. במקרים מסוימים, בדיקה כזו יכולה להתבצע על ידי השוואה עם חלק סימטרי בריא של תא המטען והגפיים. במקרים אחרים יש להשוות עם המבנה הנורמלי הדמיוני של גוף האדם, עקב שכיחות התבוסה של החטיבות הסימטריות, תוך התחשבות במאפייני הגיל של המטופל. בדיקה חשובה גם משום שהיא קובעת את מהלך המחקר הנוסף.

המנגנון הקוטומטי אינו מייצג איברים שונים ללא קשר; אברי התמיכה והתנועה הם מערכת תפקודית אחת, וסטייות בחלק אחד קשורות בהכרח לשינויים בחלקים אחרים של תא המטען והגפיים המפצים על הפגם. התאמות פיצוי קשורות קשר הדוק לפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ואת האפשרות של ביצוע שינויים הסתגלות מסופק על ידי אזור מוטורי של קליפת המוח. האחרון, כידוע, הוא מנתח של גירויים קינסטטיים פרופריוספטיביים הנובעים משרירי השלד, הגידים והמפרקים.

לשינויים בגזע ובגפיים יש השפעה מסוימת על האיברים הפנימיים. לכן, כדי למנוע טעויות, אין להגביל את עצמו לבדיקה על ידי בחינת רק מחלקת מושפעת אחת.

יש להבחין בין בדיקה כללית לבין בדיקה מיוחדת של המטופל.

בדיקה כללית היא אחת השיטות העיקריות לבדיקת החולה עבור רופא של כל המומחיות. למרות שזה רק השלב הראשון של בחינה אבחון, הוא יכול לספק סקירה כללית של המצב הכללי של המטופל, מידע יקר הכרחי לאבחון המחלה, ולפעמים לקביעת הפרוגנוזה של המחלה. התוצאות של בדיקה כללית של המטופל לקבוע מראש במידה מסוימת את השימוש בשיטות ממוקדות אחרות של מחקר רפואי.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.