אבחון של אוסטאוכונדרוזיס

סימני רנטגן של פגיעה במנגנון הרצועה של עמוד השדרה

הוצגו סימני רנטגן של נזק למכשיר הליגמנטלי של עמוד השדרה, המאפשרים למקד את תשומת לבם של המומחים להפרעות מורפולוגיות ולהשוות אותם עם ביטויי הטראומה הקליניים.

אבחון של אוסטאוכונדרוזיס של עמוד השדרה המותני

שינויים דיסטרופיים ניווניים של דיכאון בין-חולי באוסטאוכונדרוזיס של עמוד השדרה הלומבוסקרלי, המלווה בסימפטומים נוירולוגים אלה או אחרים, כמעט תמיד מלווים את הפגיעות של הסטטיסטיקה והביומכניקה הרגילות של עמוד השדרה, דבר המתבטא במיוחד באזור הלומבוסקרלי.

אבחון של osteochondrosis של עמוד השדרה החזי

למרות העובדה כי המטופל עשוי להתלונן על כאבים באזור מסוים של הגב, כדאי תמיד לבדוק את הניידות של שני חלקי עמוד השדרה - ובית החזה המותני וכן ההפרה הספציפית עלולה להתרחש ירידה בטווח התנועה בכיוון מסוים; תסמינים במחלקה אחת עשויים להיות ביטוי של הפרעה, אחרת (למשל, קיפאוזיס החזה משפר lordosis המותני).

אבחון של עמוד השדרה בצוואר הרחם אוסטאוכונדרוזיס

התסמינים של מחלת דיסק ניוונית של עמוד השדרה הצווארי - בכורת כאב חד וכאב מוגבר במהלך תנועות פעילות של הצוואר בגרימת התופעה של הנקב הבין החולייתי (תופעת סטרלינג) - נאלץ פסיביים להטות את ראשו של החולה אל צידי עמוד השדרה הפגועה מובילים להחרפת כאב. תופעה זו מבוססת על ירידה בקוטר של פורמן בין חולייתי עם דחיסה נוספת של השורש.

אבחון של אוסטאוכונדרוזיס: בדיקה כללית

בדיקה כללית נעשית על פי תכנית מסוימת: ראשית, יש להעריך את מצבו הכללי של החולה על מצב תודעתו, את המיקום של מכלול המאפיינים החיצוניים של החוקה, את הצמיחה ואת סוג החוקה, היציבה וההליכה. לאחר מכן, העור, רקמות תת עורית, בלוטות הלימפה, תא המטען, הגפיים ואת מערכת השרירים נבדקים ברצף.

אבחון של אוסטאוכונדרוזיס

בדיקה קלינית-תפקודית של חולים במחלות עמוד השדרה מתבססת על כללי מחקר כלליים שאומצו ברפואה: איסוף נתונים אנמנטיים, בדיקה, מישוש, הבהרת אופי ומידת הפגיעה בתפקודים המוטוריים.

אבחון רנטגן של אוסטאוכונדרוזיס

בשנים האחרונות, את תפקידה של בדיקת רנטגן בעמוד השדרה osteochondrosis גדל באופן משמעותי. זה נעשה בעיקר כדי לקבוע את האפשרויות של ההשפעה המשנית של השינויים במגזר השדרה על חוט השדרה, השורשים וכלי, וכן כדי להוציא את השינויים העיקריים העצם נגעים של etiologies שונים (אנומליות התפתחותיות, גידולים, וכו ').

קריטריונים חזותיים של סטטיקה ודינמיקה של מערכת השרירים והשלד

אבחון ויזואלי - אחת השיטות המשמשות לאיתור קריטריונים גלויים על פרות של מערכת השלד והשרירים, מידת חומרתן, השתנות תחת השפעת המאמץ פיזי לא רציונלים במהלך לחינוך וספורט פיסיים, כמו גם התערבויות טיפוליות (ב תקופת ההחלמה).

אבחון של osteochondrosis: מצב מערכת השרירים

עם בדיקה חיצונית, את מידת ואחידות פיתוח השרירים, ההקלה שלה הוא ציין. מידת ההתפתחות של השרירים מוערכת כטובה, מספקת וחלשה.

אבחון אוסטאוכונדרוזיס: בדיקת הגפיים

כאשר נקודת הסיום של המחקר מומלץ לקבוע את השינויים המשמעותיים הראשונים המפרים את הפונקציה של האיבר השלם, ולאחר מכן להמשיך בדיקה ויזואלית של האזור הפגוע, וכדי לסיים את צפיית חקר שינויי מגזרים במורד זרם, בשים לב למצב השריר ואת אופי שינויים מפצים.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.