Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נוירודרמטיטיס

Medical expert of the article

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

Neurodermatitis היא קבוצה של dermatoses אלרגי והיא מחלת העור הנפוצה ביותר.

מאופיין על ידי פריחות על העור של אלמנטים (papular) אלטרנטיאלי נוטה היתוך ויצירת מוקדים של חדירת ו חזזית, מלווה גירוד חמור.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

בעשורים האחרונים, תדירותו נוטה לגדול. שיעור המחלה בקרב חולים מכל הגילאים, אשר פונים לטיפול במחלות עור הוא כ -30%, ובקרב החולים המאושפזים בבתי חולים לדרמטולוגיה - עד 70%. מחלה זו יש כמובן כרוני, לעתים קרובות חוזר, הוא אחד הגורמים העיקריים של נכות זמנית והוא יכול לגרום לנכות של חולים.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

גורם ל

זוהי מחלה דלקתית חוזרת, כרונית, חוזרת ונשנית, שהתפתחותה החשובה ביותר היא הפרעות תפקודיות של מערכת העצבים, הפרעות במערכת החיסונית ותגובות אלרגיות, וכן נטייה גנטית. 

הגורם של neurodermatitis אינו מוגדר באופן סופי. על פי מושגים מודרניים, זוהי מחלה שנקבעה גנטית עם מורשת multifactorial של רגישות לתגובות אלרגיות. משמעותם של גורמים גנטיים מאושרת על ידי ההיארעות הגבוהה של המחלה בקרב קרובי משפחה ובתאומים מונוזיגיים. על פי מחקרים immunogenetic, dermatosis אלרגית קשורה באופן משמעותי עם HLA B-12 ו DR4.

הביטוי של נטייה גנטית לאלרגיות נקבע על ידי ההשפעות המגוונות של הסביבה החיצונית - גורמים מתחילים. להקצות מזון, שאיפה, גירויים חיצוניים, גורמים פסיכו-רגשיים וגורמים אחרים. הקשר עם גורמים אלה יכול להתרחש הן בחיי היומיום והן בתנאי הייצור (גורמים מקצועיים).

החמרת תהליך העור ביחס לצריכת מזון (חלב, ביצים, בשר עוף, סרטנים, קוויאר, דבש, ממתקים, פירות יער ופירות, אלכוהול, תבלינים, תבלינים וכו '). יותר מ -90% מהילדים ו -70% מהמבוגרים סובלים מהמחלה. ככלל, נמצא רגישות רב-משתמעת. אצל ילדים ישנה עלייה עונתית ברגישות למזון. עם הגיל, תפקידם של אלרגנים בשאיפה הופך בולט יותר בפיתוח של דרמטיטיס: אבק הבית, שערות צמר, כותנה, נוצות של ציפורים, עובש, בשמים, צבעים, כמו גם צמר, פרווה, בדים סינתטיים ואחרים. גרוע יותר במצב הפתולוגי של תנאי מזג אוויר קשים.

מתח פסיכו-רגשי תורם להחמרה של דרמטוזיס אלרגי בכשליש מהחולים. גורמים נוספים כוללים שינויים אנדוקריניים (הריון, וסת לא סדירה), תרופות (אנטיביוטיקה), חיסונים מניעתיים וכו '. חשיבות רבה להם היא מוקדי זיהום כרוניים באיברים של LOR, אזורי העיכול והשתן, והתיישבות חיידקית של העור. הפעלת מוקדים אלה מובילה לעתים קרובות להחמרת המחלה הבסיסית.

בפתוגנזה של נוירודרמטיטיס, כמו גם אקזמה, התפקיד המוביל שייך לתפקוד לקוי של מערכת העצבים המרכזית, המרכזית והווגטטיבית. הבסיס להפרעות החיסון הוא ירידה במספר ופעילות תפקודית של לימפוציטים T, בעיקר T- מדכאים, המסדיר את הסינתזה של אימוגלובולינים E על ידי B- לימפוציטים E. IgE קשורה בבזופילים דם ותאי התורן, אשר מתחילים לייצר היסטמין, אשר גורם להתפתחות של HNT.

הפרעות של מערכת העצבים מיוצגות על ידי נוירופסיכיאטריה (דיכאון, נטייה רגשית, תוקפנות) והפרעות ווסתיות-וסקולריות (חיוור ויובש של העור). בנוסף, דרמטוזיס אלרגי משולב עם דרמוגרפיה לבנה מובהקת.

הטון המיקרוסקולרי פגום בשילוב עם שינויים המאפיינים rheological של העור, אשר מוביל שיבוש של המבנה ואת תפקוד המכשול של העור ואת רירית ממברנות, הגדלת חדירות שלהם אנטיגנים מסוגים שונים תורמת להתפתחות של סיבוכים זיהומיות. הפרעות החיסון להוביל רגישות polyvalent, המהווה את הבסיס של אטופי (מחלה מוזרה), כלומר, רגישות מוגברת של הגוף לגירויים שונים. לכן, חולים אלה לעיתים קרובות יש שילוב של neurodermatitis עם אטופיק אחרים, בעיקר נשימתי, מחלות: נזלת vasomotor, אסתמה הסימפונות, קדחת השחת, מיגרנה, וכו '

trusted-source[16], [17]

פתוגנזה

Neurodermatitis מאופיין acanthosis מדים מובהקת עם הארכת תהליכים אפיתל; ספונגיוזיס ללא שלפוחיות: השכבה הגרעינית חלשה או נעדרת, היפרקרטוזיס, לעיתים משולבת עם parakeratosis. בדרמיס יש מסתנן perevascular מתון.

טופס מוגבל יש acanthosis, papillomatosis עם hyperkeratosis מובהק. בשכבת האפיפיור של הדרמיס ובחלקו העליון, חדירים מוקדתיים, בעיקר perivascular המורכב לימפוציטים עם תערובת של fibroblasts, כמו גם fibrosis, מזוהים. לפעמים התמונה דומה לפסוריאזיס. במקרים מסוימים, ישנם אזורים של ספונגיוזיס בצקת תאיים, אשר דומה דלקת עור מגע. תאים Proliferating הם די גדולים, עם השיטות הרגילות של מכתים, הם יכולים להילקח כמו אלה לא טיפוסיים שנצפו מיקוטוזיס פטרייתי. במקרים כאלה, האבחנה הנכונה מסייעת לנתונים קליניים.

צורה מפוזר של neurodermatitis ב foci טריים יש acanthosis, בצקת של הדרמיס, לפעמים spongiosis ו exocytosis, כמו אקזמה. בדרמיס - perivascular חדירות של לימפוציטים מעורבים עם גרנולוציטים נויטרופילי. ב מוקדים מבוגרים, למעט acanthosis, hyperkeratosis ו parakeratosis, לפעמים spongiosis, באים לידי ביטוי. בדרמיס קיימת התרחבות של נימים עם נפיחות של האנדותל, שסביבו חדירות קטנות של אופי lymphohistiocytic נראים עם תערובת של כמות משמעותית של fibroblasts. בחלק המרכזי של הנגע, פיגמנט בשכבת הבסיס אינו מזוהה, ואילו בחלקים ההיקפיים של זה, במיוחד מוקדים חזקים ישנים, כמות המלנין הוא גדל.

בחולים מבוגרים, שינויים בדרמיס גוברים על השינויים באפידרמיס. הדפוס ההיסטולוגי של האפידרמיס דומה לזה של דרמטיטיס exfoliative כללית או erythroderma, שכן יש דרגות שונות של אקנתוזיס עם הארכת תולעים האפידרמיס הסתעפות שלהם, הגירה של לימפוציטים גרנולוציטים נויטרופילים, parakeratosis foci, אבל לא שלפוחית. בדרמיס, יש נפיחות של הקירות נימי עם נפיחות של האנדותל, לפעמים hyalinosis. סיבי אלסטיות וקולגן ללא שינויים מיוחדים. בתהליכים כרוניים, חדירתם היא קטין, סיבי פיברוזיס.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

היסטונוזה

אחד הגורמים predisposing לפיתוח atopy נחשבת מדינה חולשה מולדת חולפת. ירידה של מספר תאים Langerhans וירידה הביטוי של אנטיגנים HLA-DR עליהם, עלייה בשיעור של תאים לנגרהנס עם קולטנים IgE נמצא בעור של חולים. הפרעות החיסון, עולה רמה מוגברת של IgE בסרום, אשר מאמינים כי נקבע גנטית, אם כי סימפטום זה אינו נצפה בכל החולים עם neurodermatitis, מחסור של T- לימפופיטיס. במיוחד אלו עם תכונות מדכא, כנראה בגלל פגם בקולטנים ביתא אדרנרגי. מספר תאי B הוא נורמלי, אבל יש עלייה קלה בשיעור של לימפוציטים B נושאת קולטנים עבור שבר IgE Fc. נויטרופילים chemotaxis, הפונקציה של תאים הרוצח הטבעי, הייצור של interleukin-1 על ידי מונוציטים של חולים מופחתים לעומת תצפיות שליטה. נוכחות של פגם במערכת החיסונית, ככל הנראה, הוא אחד הגורמים העיקריים של רגישות של חולים למחלות זיהומיות. המשמעות הפתוגנטית של אלרגיה לא חיידקית לאלרגנים של מקור זיהומיות הוכחה. הפרעות heurovegetative מקבלים הן חשיבות etiological מחמיר במהלך המחלה. המחלה מאופיינת על ידי ירידה מבשרי prostaglandin בסרום, ב leukocytes, ירידה ברמת cAMP עקב פגם בקולטנים ביתא אדרנרגי, וגם כתוצאה של פעילות מוגברת phosphodiesterase. הוא האמין כי תוצאה של רמה מופחתת של cAMF עשוי להיות שחרור מוגבר מ leukocytes של מתווכים דלקתיים, כולל היסטמין, אשר, דרך מתכון H2, לגרום לירידה בפעילות לימפוציטים פונקציונלית. זה עשוי להסביר את overproduction של IgE. נמצאה קשר עם נוגדנים מסוימים לתאימות רקמות: HLA-A1, A9, B12, D24, DR1, DR7, וכו 'בהתאם ל- P.M אלייבה (1993). אנטיגן DR5 הוא גורם סיכון להתפתחות מצב פתולוגי זה, ואנטיגנים DR4 ו- DR6 הם גורמי התנגדות. רוב המחברים רואים בצורות מוגבלות ומפוזרות כמחלה עצמאית, אך התגלית בחולים עם הפרעה אלרגית מוגבלת של תופעות החיסון האופייניות לאטופיק דרמטיטיס, היעדר הבדלים בהתפלגות אנטיגנים של תאימות רקמה בחולים עם שכיחות שונה של התהליך, הדמיון בהפרעה מטבולית של אמינים ביוגניים מעידים על כך שהדיפוז והמוגבלות ביטוי של מצב פתולוגי אחד.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33]

תסמינים

Neurodermatitis של תקופת הגיל הראשון מתחיל ב 2-3 חודשים ונמשך עד 2 שנים. התכונות שלו הן:

 • יחסים עם גירויים תזונתיים (המבוא של מזון משלים);
 • לוקליזציה מסוימת (פנים, אזור הצוואר, פני השטח החיצוניים של הגפיים);
 • האקוטי והתת-קרקעי של הנגע עם נטייה לשינויים אקזוטיים.

סימן חובה של התקופה הראשונה היא לוקליזציה של הנגע על הלחיים. פריחות ראשוניות מאופיינות על ידי foci erythematous, edematous ו erythematous-squamous, papules, שלפוחית, להשרות וקרום - מה שנקרא אקזמה לילדים. לאחר מכן התהליך מתפשט בהדרגה לאזור הצווארון (אזור המפרק), לגפיים העליונות. בשנה השנייה של החיים, תופעות exudative אצל ילד שוככות ומוחלפים על ידי הופעת של papules מצולעים קטנים מצולעים, מלווה גירוד. בנוסף, פריחות נוטות להגביל והן ממוקמות הקרסול, הקרפאל, מרפק וצווארי הצוואר.

נוירודרמטיטיס של תקופת הגיל השנייה (מ 2 שנים עד גיל ההתבגרות) מאופיין על ידי:

 • תהליך לוקליזציה בקפלים;
 • דלקת כרונית;
 • פיתוח שינויים משניים (dyschromia);
 • גילויים של דיסטוניה צמחונית;
 • גל דמוי זרימה עונתית;
 • תגובה לגורמים מגרים רבים והפחתת רגישות יתר.

לוקליזציה אופיינית של נגעים בגיל זה הם מרפקי המרפק, המשטח האחורי של הידיים ואזור מפרקי הידיים, האגן הפופליטלי ואזור הקרסול, קפל האוזן, הצוואר והגוף. מחלה זו יש אלמנט מורפולוגי טיפוסי - papule, המראה של אשר קדמה גירוד בולט. בשל קיבוץ של papules, העור בקפלים הופך להסתנן, עם עלייה ניכרת בדפוס (lichenification). צבע פוקוס אדום עומד. Lechification foci להיות יותר גס, dyschromatic.

בסוף התקופה השנייה, "אדם אטוני" מתפתח - היפרפיגמנטציה וקפלים מודגשים בעפעפיים, נותן לילד "מבט עייף". יתר שטחי העור משתנים אף הם, אך ללא דלקת מובהקת קלינית (יובש, קהות, קילוף, דישכרומיה, חדירה). המחלה מאופיינת בעונתיות הקורס ומורכבת בהתפתחות של החמרות בתקופת הסתיו והחורף ושיפור משמעותי או תהליך של התהליך בתקופת הקיץ, בעיקר בדרום.

המאפיינים הייחודיים של תקופת הגיל השלישי (שלב ההתבגרות והבגרות) הם:

 • lesion שינויים לוקליזציה:
 • בולט הטבע של הנגעים.
 • תגובה פחות מורגשת לאלרגנים:
 • עונתיות לא ברורה של החמרות.

הנגע בקפלים מוחלף על ידי שינויים בעור הפנים, הצוואר, תא המטען, הגפיים. מעורב בתהליך של משולש nasolabial. דלקת הוא גוון כחלחל עומד. העור הוא הסתנן, lichenified עם מספר רב של שריטות ביופסיה, קרום hemorrhagic.

יש להדגיש כי לאורך כל תקופות הגיל, neurodermatitis יש סימן קליני מוביל - גירוד, אשר נמשכת זמן רב גם עם היעלמות של נגעים בעור. העוצמה של pruritus הוא גבוה (ביופסיה zkd), עם פרצופים בלילה.

נוירודרמטיטיס מוגבלת שכיחה יותר אצל גברים בוגרים ומאופיינת בנוכחות של נגעים אחד או יותר בצורת שלטים בגדלים שונים וצורה על עור הצוואר, איברי המין (אזור anogenital), מרפקים וקפלים popliteal. הלוחות מסודרים בצורה סימטרית, המחודדים באופן ברור מעור לא מושפע על ידי אזור ההריגה. באזור עור ochazhkov יבש, הסתננו, עם דפוס קו תחתון, בולטת יותר במרכז. בפריפריה של המוקדים יש קטנים (עם ראש סיכה) papules שטוח polygonal עם משטח חום או אדום בוהק מבריק.

עם חדירה בולטת חזזית, מופיעים מוקדים hyperpigmented יבול. תחילת המחלה קשורה בדרך כלל עם הפרעות פסיכו-רגשיות או נוירואנדוקריניות. מטופלים מודאגים לגבי גירוד אינטנסיבי. הסובלים מצורות שונות של דרמטוזיס אלרגי זה נצפתה דרמוגרפיה לבנה.

trusted-source[34], [35], [36]

טפסים

להפריד: מפוזר, מוגבל (חזזית חזזית חזזית) ו neurodermatitis Broca, או אטופיק דרמטיטיס (על פי הסיווג WHO).

אטופיק דרמטיטיס משפיע לעיתים קרובות על נשים (היחס בין נשים חולים לגברים הוא 2: 1). במהלך המחלה יש 3 תקופות גיל.

Neurodermatitis צר (syn:. Chronicus סימפלקס החזזית וידאל, דרמטיטיס lichenoides pruriens תייסר) בא לידי ביטוי קליני ידי הפלאק יבש אחד או יותר מאוד ומגרד, בעיקר על משטחי posterolateral הנעים של הצוואר, בין קפלי העור וגורם papular המוקפים פיגמנטציה קטן וזניח, חולף מתון לתוך עור רגיל. לפעמים על מקומות סירוק depigmentation מתפתח. עם חדירה בולטת חזזית, נגעים היפרטרופיים, יבלות עלול להתרחש. הווריאנטים הנדירים כוללים את הדגיגמנטציה, ליניארית, moniliform, decalvating, צורה psoriasiform, חזזית ענק של Pautrier.

אטופיק דרמטיטיס (syn: prurigo הרגיל Darier, Besnier diatezicheskoe prurigo, אטופיק דרמטיטיס, אקזמה אנדוגניים, אקזמה חוקתית, dermatoses האלרגית אטופית.) - מצב פתולוגי זורם כבד יותר neurodermatitis המוגבלת, עם דלקת עור בולטת יותר, גירוד, תהליך שכיחות מוגבר, לפעמים כובש את העור כולו כמו אריתרודרמה. לעתים קרובות משפיע על העור של העפעפיים, השפתיים, הידיים והרגליים. בניגוד לצורה מוגבלת, היא מתפתחת בעיקר בילדות, לעיתים קרובות בשילוב עם ביטויים אחרים של אטופי, אשר נותן סיבות במקרים אלה לשקול מחלה זו כמו דרמטיוזיה אלרגית אטופית. לפעמים קטרקט (תסמונת אנדוג) נמצא, לעתים קרובות - איכטיוזיס נפוץ. אצל ילדים, נגעים של העור על ידי סוג של ekzematizirovannogo אלרגית עשוי להיות ביטוי של תסמונת תסמונת Wiskott אולדריץ, X-מקושרים רצסיבי בירושה ואת התערוכה, בנוסף, תרומבוציטופניה, דימום, disglobulinemiey, סיכון מוגבר למחלות זיהומיות וממאירים, במיוחד במערכת lymphohistiocytic.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42]

סיבוכים ותוצאות

Neurodermatitis הוא מסובך על ידי זיהומים חוזרים חיידקיים, ויראליים ופטריות, במיוחד אצל אנשים המשתמשים משחה הורמונלית במשך זמן רב. סיבוכים בקטריאליים כוללים folliculitis, furunculosis, impitigo, ו hydradenitis. הגורם הסיבתי של סיבוכים אלה הוא בדרך כלל סטפילוקוקוס אוראוס, פחות נפוץ, סטאפילוקוקוס אוראוס לבן או סטרפטוקוקוס, שמקורם מוקדים של דלקת כרונית. ההתפתחות של סיבוכים מלווה צמרמורות, חום, הזעה, אדמומיות מוגברת גירוד. בלוטות לימפה היקפיות מוגדלות, ללא כאבים.

אחד הסיבוכים החמורים ביותר שיכולים ללוות את המחלה הוא האקזמה herpetiform של Kaposi, שיעור התמותה אשר משתנה בין 1.6% ל 30%. הסוכן הסיבתי הוא נגיף הרפס סימפלקס, בעיקר סוג 1, אשר גורם נגעים של דרכי הנשימה העליונות ואת העור סביב האף והפה. פחות נפוץ הוא וירוס מסוג 2, המשפיע על הקרום הרירי ועל העור של איברי המין. המחלה מתחילה בחריפות 5-7 ימים לאחר מגע עם המטופל עם הרפס סימפלקס ומתבטאת בצמרמורות, חום עד 40 מעלות צלזיוס, חולשה, אדינמיות, הערמונית. לאחר 1-3 ימים, פריחה נראה קטן, עד לגודל של ראש סיכה, בועות מלאות תוכן סרומי, לעתים קרובות פחות דימומי. לאחר מכן, שלפוחית להפוך pustules ולרכוש מראה אופייני עם דיכאון טבורי במרכז. בתהליך ההתפתחות של היסודות, נוצרת שחיקה מדממת, ששטחה מכוסה בקרום דימומי. פניו של החולה רואות מראה "מסכה דמוי". הנגע של הממברנות הריריות ממשיך בהתאם לסוג של stomatitis אפית, דלקת הלחמית, דלקת קרטוקונגיוטיטיס.

אקזמה Kaposi יכול להיות מסובך על ידי התפתחות streptococci ו staphyloderma, דלקת ריאות, דלקת האוזן, אלח דם, אלח דם. לאחר 10-14 ימים הפריחה מתחילה לסגת, ובמקומם צלקות שטחיות קטנות.

סיבוכים פטרייתיים כוללים heylitis healitis, anychia, ו paronychia. לעתים רחוקות, אטופיק דרמטיטיס מסובך על ידי קטרקט אטופי אשר מתפתח לא יותר מ 1% מהחולים (תסמונת אנדוג).

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

אבחון

רופאי עור מאבחנים אטופיק דרמטיטיס על ידי בחינת העור המושפע. כדי למנוע מחלות אחרות, הוא יכול לקחת דגימה של העור המושפע עבור ביופסיה של העור.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

אבחון דיפרנציאלי

דלקת נוירודרמטיטיס חייבת להיות מובחנת מאקזמה כרונית, פלנוס חזזית, pruritus neular. אקזמה כרונית מובחנת על ידי הפולימורפיזם האמיתי של אלמנטים זירז מיוצג על ידי microvesicles על ידי microerosias, microcoriocles עם בוכה מסומן בצורה של "בארות serous" מלווה גירוד. זה דרמטוזיס אלרגי מאופיין גירוד, אשר לפני הופעתו של פריחה papular. אקזמה מאופיינת גם על ידי לוקליזציה של נגעים באזורים מוגבלים של העור. דרמוגרפיה עבור אקזמה היא אדומה, עם זה אלרגי דרמטוזיס - לבן.

Planus ליצ'ן מאופיין papules מצולע של צבע לילך עם דיכאון טבורי במרכז, הממוקם על פני השטח הפנימיים של הגפיים העליונות, את פני השטח הקדמי של הרגליים, פלג גוף עליון. לפעמים את הריריות של חלל הפה ואת איברי המין מושפעים. כאשר מריחים papules עם שמן צמחי, דפוס reticulated (רשת Wickham) מתגלה.

הפרדוס הנודולי והנידולי מאופיין בפריחה של papules של צורה חצי כדורית, לא נוטה פיוז 'ן וקיבוץ מלווה גירוד חמור.

trusted-source[61], [62], [63], [64], [65], [66], [67], [68], [69], [70]

למי לפנות?

יַחַס

קשה לקבוע מצב פתולוגי שבו היישום המדויק והסבלני של כל ההמלצות המונעות והטיפוליות יהיה חשוב יותר מאשר עם נוירודרמטיטיס. בנוסף, יש להדגיש כי הטיפול שלו לא צריך להיות צפוי ("יעבור עם הגיל") ואת המסכה (מינוי של antihistamines בלבד ומשחות הורמונליים).

נוירודרמטיטיס חייב להיות מטופל, תוך שמירה על העקרונות הבאים:

 • Enterosorption באמצעות polyphenane, enterosorbent, פחם מופעל. משתנים (triampur, veroshpiron) ימי צום (1-2 ימים בשבוע). מינוי של תרופות מולקולריות במשקל נמוך ותחליפי פלזמה (gemodez, reopolyglukine ואחרים).
 • נוירודרמטיטיס דורשת שיקום של מוקדים של זיהומים חיידקיים חיידקים כרוניים.
 • שחזור של פונקציות מופרדות של מערכת העיכול עם נורמליזציה של עיכול וספיגה (בהתאם לסטיות גילה). תיקון של dysbacteriosis עם אנטיביוטיקה, bacteriophage staphylococcal, lactobacterin, bifidumbacterin, bifikolom. במקרה של מחסור באנזים (על פי נתוני קופרוגרם) - pepsidin, pancreatin, panzinorm, mezim-forte, festal, digestal. כאשר dyskinesia מרה - לא ספא, papaverine, platifillin, halidor, שמן חמניות, מגנזיה סולפט, מרתח של סטיגמות תירס, xylitol, sorbitol.
 • השפעה ספציפית של היפו-גונזיטיס יש דיאטה, אנטיהיסטמינים (zaditen, tavegil, suprastin, phencarol, וכו '), שנקבעו על ידי קורסים קצרים.
 • בחסרון החיסוני, נתרן nucleinate, methyluracil, T-activin משמש. כמו לא ספציפית stimulants להשתמש ויטמינים A, C, PP ו קבוצה ב.
 • עבור תיקון של הפרעות של מערכת העצבים המרכזית וגטטיבי, pyroxan butyroxan, stugerone (cinnarizine), תמיסת ולריאן, הרגעה (שמות, seduxen) משמשים.
 • כדי לשחזר hemocoagulation הפרעות ו microcirculation, טיפול אינפוזיה משמש (hemodez, reopolyglukine), trental, פעמוני, complamin.
 • על מנת לשחזר את תפקוד בלוטת יותרת הכליה, חולים עם מחלה ארוכת טווח הם שנקבעו etizol, פתרון של אמוניום כלוריד, גליקים, inductothermmia באזור האדרנל.
 • משחות ומשחות (אבץ, dermatol, ASD, חלק 3, זפת ליבנה) משמשים כטיפול חיצוני.לא מומלץ להחיל הורמונלית, במיוחד על העור של הפנים.
 • הקרנה אולטרה סגולה על פי טכניקה חוסכת (במינונים תת-אריתמיים), זרמים של אינדוקותרמיה באזור דלקת אדרנל, דיאתרמי באזור הגרעינים הסימפתטית הצווארית.
 • חולים עם צורות חמורות של דרמטוזיה אלרגית מוצגים פוטותרפיה סלקטיבית (טיפול PUVA), חמצון hyperbaric, קרינה דם אולטרה סגול.
 • ספא. חולים מוצגים הליאותרפיה של הנופש חוף הים הדרומי, Matsesta ויישומים גפרתי אחרים אמבטיות.

trusted-source[71], [72], [73], [74], [75], [76]

בדיקה קלינית

בדיקה קלינית נושא חולים עם כל צורות קליניות של המחלה. כאשר אוריינטציה מקצועית של המטופלים צריכה לקחת בחשבון את התוויות המניעה של מקצועות הקשורים ללחץ נפשי ממושך ומוגזם, מגע עם משחות (בשמים, תרופות, כימיקלים, קונדיטוריה), חומרים מגרים וכימיים (טקסטיל, פרווה, ספרות), השפעות פיזיות חזקות (רעש, קירור).

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82], [83], [84]

תַחֲזִית

דלקת נוירודרמטיטיס מוגבלת יש פרוגנוזה טובה יותר מאשר מפוזר, אם כי עם האחרון, ברוב החולים, התהליך נסוג עם הגיל, לפעמים נשארים בצורה של ביטויי מוקד על פי אקזמה של הידיים. מחברים אחדים מצביעים על הקשר האפשרי של המחלה עם תסמונת ססארי.

trusted-source[85]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.