Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פסוריאזיס וולגרי

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

פסוריאזיס Vulgar נחשב הצורה הנפוצה ביותר של מחלה זו דרמטולוגית. כמו כן הוא נקרא לפעמים רגיל או פשוט.

פתולוגיה זו מאופיינת על ידי המראה על העור של papules מכוסה קשקשים לבנים מוזרים - חלקיקים של רקמות חרמן.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

התוצאות של סקרים סטטיסטיים שונים הראו כי פסוריאזיס וולגרית נצפתה בכ -2% מאוכלוסיית העולם (לדוגמה, בדנמרק הם סובלים 2.9% מהאוכלוסייה, בצפון אירופה (יחד עם אנגליה) - 2% בארה"ב - 1.4% , ובסין - 0.37%).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם ל פסוריאזיס וולגרי

בימינו אין תיאוריה אחת שיכולה להסביר את הסיבות לפסוריאזיס וולגרי. לכן מחלה זו מסווגת כמו dermatosis multifactorial.

בין ההסברים הפופולריים ביותר לגורמים של פסוריאזיס הם כדלקמן:

 • סיבה תורשתית - לרוב המחלה מאובחנת ב 2, כמו גם 5-6 דורות. הילוכים מתרחשת בשתי דרכים: רצסיבי, כמו גם אוטוסומלי דומיננטי;
 • גורמים מטבוליים - המחלה מתרחשת עקב הפרעות מטבוליות. ביסודו של דבר, זה נוגע לתהליכים של מטבוליזם כולסטרול, אנזימים, הפרעה של שכפול RNA ו- DNA;
 • הסיבה הנגיפית - זוהתה כתוצאה של ניסויים בודדים שנערכו על ארנבות. לאחר השתלת חלקיקי העור הנגועים בפסוריאזיס, הם פיתחו פיברוזיס, כמו גם ניוון ושינויים מורפולוגיים אחרים באיברים. עם זאת, עדיין לא ניתן היה לקבוע בדיוק איזה סוג של וירוס גרם להפרות אלה;
 • הגורם האנדוקריני - בחולים רבים שאובחנו עם ליקויים בעלי מקור אנדוקריני. בין אלה הוא הפרעה בתפקוד של בלוטות המין ואת מערכת ההיפותלמוס-אדרנל;
 • סיבה נוירוגנית המסבירה את התפתחות הפסוריאזיס היא נוכחות של הפרעות פסיכולוגיות חמורות אצל המטופל.

trusted-source[7], [8]

גורמי סיכון

בין גורמי הסיכון שיכולים ליצור סביבה חיובית לפיתוח הפתולוגיה:

 • סוכרת וטרשת עורקים;
 • נזק לעור;
 • חשיפה לכימיקלים;
 • שימוש בתרופות מסוימות.

trusted-source[9], [10]

פתוגנזה

ישנן שתי תיאוריות בסיסיות המסבירות את המנגנון של הופעת פסוריאזיס וולגרי.

הראשון מהם מסביר את המראה של פסוריאזיס על ידי הפרה של ההתבגרות והחלוקה של תאים אפיתל, אשר גורם לצמיחה מוגזמת שלהם התפשטות מוגברת. כך, במקרה זה, הופעת הפתולוגיה מתרחשת כתוצאה מהפרת תפקוד הרקמות וקרטוציטים. יצוין כי בתגובה תוקפנית זו פגוציטים mononuclear ו לימפוציטים לתאי העור ואת החדירה שלהם לתוך העור נחשב תגובה משנית של האורגניזם לשגשוג של keratocytes השתנה תחת השפעת המחלה. תמיכה לתאוריה זו היא כי הטיפול של פתולוגיה זו באמצעות פיתוח תרופות למניעת הפצת keratocytes (הוכחת תואר נמוך של חשיפה, או בכלל לא מספק שום השפעה על מערכת חיסונית), נותן תוצאות טובות.

בשנת התיאוריה השנייה של פתולוגיה זו נחשבת כאחת סוגי המחלה immunopathological, אוטואימוניות, שבהן הפיתוח של צמיחה מוגברת רבייה של תאי עור הם משניים ביחס להשפעה על אותם lymphokines, מתווכים דלקתיים וציטוקינים המיוצרים על ידי תאי מערכת החיסון. התהליך של הפתולוגיה הקשורה חדירה לתאי העור הכיסוי שמגנה על הגוף מפני הופעתו של גידולים ממאירים וזיהומים (למשל, תאי T-helper ותאי T קטלניים). כתוצאה מכך, שחרורו של מספר רב של ציטוקינים, שהינם מסיתים תהליך דלקתי והאצת התפשטות של תאי עור (ביניהם לבין keratocytes).

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

תסמינים פסוריאזיס וולגרי

בדרך כלל ההתפתחות של המחלה מתמשכת בהדרגה, אבל במקרים מסוימים יש התחלה חריפה. בין הסימנים הראשונים של פסוריאזיס וולגרי - המראה על העור של פריחה נודולרית, אשר יש צבע אדום או ורוד. פריחה כזו נקראת papules - מוגבל באזור צפוף קשרים, שמעליהם הם קשקשים של צבע אפור ולבן. לא על כל אחד מהם יש קילוף ניכר, אבל אם אתה מנסה לגרד את החלק העליון של papule, זה יהיה קל לזהות. הפריחה היא בדרך כלל unattractive במשך זמן רב הוא ממוקם על אותו אזור של העור של העור. זה יכול להיות מקומי תחת השיער על הראש, מעל המפרקים גדולים, וכו '

שלבים

פסוריאזיס וולגרי יש שלושה שלבים של התפתחות: פרוגרסיבי, רגרסיבית נייחים, שלכל אחד מהם יש סגוליות קלינית משלו.

במקרה של רגרסיה בשלב המחלה, המטופל נצפה:

 • צמצום כוח הקילוף של העור או הפסקת הטיפול הסופי;
 • ההיעלמות ההדרגתית של פריחות ורצועות פסוריאטיות, שאחריהן מתחילה התפתחות של היפופיגמנטציה (לפעמים מתחילה לפתח היפרפיגמנטציה);
 • פיתוח שלישיה פסוריתית ותגובה איזומורפית שלילית.

שלב נייחים

בין הסימנים האופייניים לשלב נייח של התפתחות המחלה הם הביטויים הבאים:

 • הפסקת צמיחה של גושים חדשים;
 • גודל ומספר של papules הקיים כבר נשמרים, הצמיחה הפריפריאלית לא נצפתה;
 • רמה מתונה של קילוף על פני הפריחה;
 • מתחיל היווצרות שפה לבנבן שמקיפה את השכבה קרנית פריחה הצרורה (תהליך זה נקרא סימפטום וורונוב) - זה מצביע על כך הפאזה מתחילה לעבור תהליך רגרסיה;
 • תגובה איזומורפית שלילית והופעתה של השלישייה הפספורטית.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

שלב מתקדם

שלב מתקדם של פסוריאזיס מאופיין ביטויים כאלה:

 • מראה תקופתי על העור של פריחה חדשה שיש לה שוליים erythematous ספציפיים, שבו אין לוחות (בעוד על הפריחה הם);
 • הגושים הקיימים כבר גדלים בגודלם בשל צמיחת הפריפריה (הם נראים כמו שפה היפרמית סביב הפריחה);
 • תגובת קבנר שנקראה נותנת תוצאה חיובית - בחלקים הפגומים של העור, גושים חדשים (טראומה יכולים להיגרם על ידי שריטה, לדקור עם מחט, כוויות שמש או שימוש מעצבן משחות);
 • פריחה פסוריאטית הם רעועים מאוד, למעט באזור הצמיחה של הגושים עצמם;
 • משולש חיובי.

פסוריאזיס שלפוחית וולגרית

פסוריאזיס רובד הוא הסוג הנפוץ ביותר של המחלה שבה העור הופך דלקת, reddens פתיתים. על פי הסטטיסטיקה, כ 4 מתוך 5 אנשים עם אבחנה של פסוריאזיס יש רק טופס פלאק (זה נקרא גם פסוריאזיס נורמלי). פתולוגיה זו מאופיינת בפלאקים אדומים סגולים עבים, שעליהם מופיעים קשקשים כסופים. פריחה כזו יכולה להופיע על כל חלק של הגוף. ההתרחשות של פריחות גורמת כאב וגירוד.

מוגבלת ו פסוריאזיס וולגרי משותף

פסוריאזיס Vulgar מוגבל, וגם נפוץ. עם צורה מוגבלת, הפריחה מופיעה על אזורים נפרדים של העור, לכידת מקסימום של 40% של המכסה כולו. במקרה של פגיעה בחלק גדול יותר של העור, הפתולוגיה מופנית לצורה נפוצה.

סיבוכים ותוצאות

פסוריאזיס וולגאר יכול לעורר את המראה של סיבוכים באזור המפרקים או הציפורניים. הציפורניים פגעו multitudinously, עליהם יש חורים. לעתים קרובות עם הזמן, הם exfoliate לחלוטין נופלים. מתחת לציפורניים היפרקרטוזיס מתחיל - סימפטום זה נקרא גם "כתם שמן".

סיבוכים של המפרקים מפני פסוריאזיס יכול להיות רציני למדי. ארתרופתים שונים מתפתחים, ולכן החולה קשה יותר לתת תנועה, במיוחד בבוקר, אחרי השינה. יש דפורמציה של המפרקים, בעיקר בין הפלנגות של האצבעות - יש עקמומיות, הם ניוון, שבגללו אדם מאבד את היכולת לבצע תנועות רגילות אפילו.

מצד האסיפה הלאומית, סיבוכים כגון דיכאון, אדישות ודיכוי מתמיד, יחד עם אדישות לכל דבר, נפוצים למדי. קומפלקסים יכולים להתפתח (במיוחד אצל ילד קטן), ולכן יש צורך להתבונן בפסיכולוג.

trusted-source[23], [24], [25]

אבחון פסוריאזיס וולגרי

בדרך כלל לאבחן את הצורה הכרונית של פסוריאזיס וולגרי הוא פשוט - למחלה יש ביטוי חיצוני אופייני, ולכן האבחון אינו גורם לקשיים. נהלים ספציפיים לאבחון, כמו גם בדיקות דם עבור מחלה זו אינה קיימת.

ביטוי אופייני של הצורה הכרונית של פסוריאזיס וולגרי הוא כי גרידה את השלט בקלות גורם לדימום.

trusted-source[26], [27], [28]

מנתח

במקרה של צורה נרחבת של המחלה, או אם הוא בשלב מתקדם, הסטייה ניתן לאתר על ידי לקיחת דגימות דם, לאחר מחקרים אשר מזהים נוכחות של תהליכים דלקתיים, מחלות אוטואימוניות ראומטיות (leukocytosis פיתוח, ובנוסף יש רמות גבוהות של SOE, קביעת C-reactive חלבון, וכו '), בנוסף זה הפרעות אנדוקריניות וביוכימיות.

כדי לאשר את האבחון ולא לכלול פתולוגיות דרמטולוגיות אחרות, ביופסיה של העור יכולה להתבצע. במקרה זה, ניתן לזהות את הפרטים הבאים:

 • אי-בלאי ועיבוי שכבת הקרטוציטים;
 • סימנים של רבייה מואצת של keratocytes, כמו גם תצורות immunocompetent;
 • חדירה מסיבית לתוך העור פגום של מקרופאגים, תאים מסועפת, וגם לימפוציטים T;
 • תהליך הופעת כלי הדם החדשים בשכבת העור מתחת ללוחות הפסוריאזיס מואץ.

trusted-source[29], [30], [31]

אבחון דיפרנציאלי

פסוריאזיס וולגרי צריך להיות מובחן מ dermatoses: עגבת neular, חזזית שטוחה אדום, תסמונת רייטר; בנוסף, עם אקזמה seborrheic ו דרמטיטיס, חזזית חזזית ו neurodermatitis. כמו כן יש להבדיל בין קרטוזיס פוליקולרי או פרפוריאזיס , גרנולומה של פטריות בשלב הפלאק- דלקתני ו- DKV.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

למי לפנות?

יַחַס פסוריאזיס וולגרי

פסוריאזיס וולגרית ניתן לטפל במגוון דרכים. כל השאלות לגבי בחירת שיטות הטיפול והתכנית שלה, כמו גם בחירת התרופות, המינונים ופרטים אחרים נקבעים עבור כל חולה בנפרד. לכל אחד מהם, את חומרת מהלך המחלה ואת שכיחותו, את היעדר / נוכחות של כל מחלות במקביל, כמו גם contraindications, וכו ', נלקחים בחשבון.

במצב החולים, תהליך הטיפול כולל הליכים כאלה:

 • דטוקסיפיקציה של האורגניזם של המטופל;
 • שימוש מערכתי בתרופות;
 • יישום טיפול מקומי.

אם המחלה מתרחשת בצורה מקומית או יש לה חומרת ממוצע, הטיפול יכול להתבצע על בסיס אשפוז. במקרה זה, בעיקר תרופות מקומיות משמשים. בחירה של תרופות ספציפיות מתרחשת בהתאם לשלב של המחלה. משמש יכול להיות גם הורמונלית ולא הורמונלית סמים.

תרופות

במצב נייח, הטיפול הבא מבוצע.

אם החולה חווה לחץ דם גבוה, הוא נתון מגנזיום גופרתי שריר.

אם פסוריאזיס מפתחת בצורה exudative, משתנים הם prescribed.

אם למטופל יש גירוד חמור ונטייה לתגובה אלרגית, יש להשתמש באנטי-היסטמינים כגון Suprastin, Tavegil או Dimedrol.

טיפול סיסטמי של גלוקוקורטיקוסטרואידים בזמננו כמעט ולא נעשה בו שימוש, שכן הדבר מגביר את הסיכון לתגובות שליליות ולסיבוכים. לכן, הם נקבעו רק במקרים שבהם שיטות אחרות לא נתנו תוצאה חיובית.

במקרה של קורס חמור של הפתולוגיה, cytostatics - Methotrexate ו Ciclosporin, כמו גם רטינואידים - Acitretin משמשים לטיפול.

גם במהלך הטיפול עכשיו יותר ויותר החלו להשתמש בסמים המכילים נוגדנים חד שבטיים: כגון Ephalizumab או Infliximab.

לגבי אותן תרופות מקומיות, השימוש בהן צריך להיות זהיר. כאשר המחלה מחריפה, זה בלתי אפשרי לטפל בעור מגורה עם משחות של פעולה חזקה וריכוז גבוה. ביעילות, כגון אמצעים כמו ASD-part, הדבק napththalan קרם לנולין. אבל משחות הורמונים יש להשתמש רק לזמן קצר.

במצב חוץ, תרופות הורמונליות משמשים, כולל glucocorticosteroids בצורה של ג'לים, קרמים, תחליבים ו lotions (כגון Hydrocortisone או Elokom). משמש גם לא הורמונלית אמצעים - Antralin, Dithranol, Tazaroten ו Calcipotriol. תרופות מקומיות משולבות - Lococortentar ו Belosalik - גם לעבוד ביעילות.

ויטמינים

במהלך הטיפול, האמצעים המשפרים את חילוף החומרים הסלולרי בגוף משמשים בהכרח: אלה הם ויטמינים מקבוצות B ו- C, וגם P ו- A, E ו- D.

טיפול פיזיוטרפי

בין השיטות של טיפול פיזיוטרפוטי של פסוריאזיס וולגרי הן:

 • Space
 • מגנטו, וכן טיפול לייזר מגנטי;
 • הקרנות UV- הקרנה, כמו גם PUVA.

אם למטופל יש שלב אקוטי של המחלה, אין להשתמש בהליכי קרינה אולטרה סגוליים, ו- PUVA מתבצע במספר מצומצם ובזהירות.

טיפול אלטרנטיבי וטיפולי צמחים

כדי להקל על הטיפול הטיפולי, ניתן להשתמש בשיטות טיפול חלופיות. לדוגמה, לקחת אמבטיות חמימות נוספות מ תמציות ועירויים של עשבי תיבול - כגון קלנדולה, קמומיל או אורן. במקרה זה, אתה לא יכול להשתמש במגבות בעת רחצה, וגם לשפשף את עצמך עם מגבת, להגביל את עצמך רק סופג. זה הכרחי כי על העור בגלל שפשוף, ייתכן שיש מיקרו טראומה, אשר מגביר את הסיכון של החמרה של המחלה, כמו גם את ההתקשרות האפשרית של כל זיהום משני.

כמה מתכונים נוספים המסייעים בטיפול בפסוריאזיס:

קח 20 גרם של שורש sassaparilla להתעקש אותם 1 ליטר של מים פשוטים עבור 8-10 שעות, ואז תמיסת צריך להיות מבושל במשך כ 20 דקות, ולאחר מכן המתח. מחצית מרק צריך להיות שיכור חם, והשני - בתוך 24 שעות. משך הקורס הוא 20 ימים.

אזורים עור מושפע פסוריאזיס צריך להיות משומן עם אפר מן הירכיים של ורד הבר, אשר לפני זה צריך להיות מעורבב עם ג'לי נפט בשיעור שווה.

תמיסה של שחור ארגמן (2 כפית להוסיף 5 ליטר מים). אתה צריך לשתות 3 r / day. על 0,5 מחסנית. במקום תמיסה ססגוניים, מים אשוח ניתן להשתמש.

לטחון את סלי חמניות צעירים, ואז לשפוך את היין הלבן, ולאחר מכן מתעקש במשך יומיים. מוכן tincture זן, ולהרטיב אותו עם אזורים מודלקים של העור. כמו כן ניתן להטיל עליהם תחבושות, תוך השארת 2-3 שעות, אם יש פריחות על הפנים, ניתן לצבוע תמיסה זו.

trusted-source[37], [38], [39], [40]

הומיאופתיה

תרופה הומיאופתית Dulcamara פלוס משמש במקרה של הצורה החריפה של פסוריאזיס וולגרי.

בין התוויות נגד: רגישות יתר רכיבים הומיאופתיים של התרופה, כמו גם גיל מתחת לגיל 18 שנים.

התרופה צריכה להילקח אך ורק על ידי מרשם של הומיאופת. גרגירים צריך להיות ממוקם מתחת ללשון, ולאחר מכן לפזר אותם במשך זמן מה. הם לא צריכים להיות לעוס, בדיוק כמו לשתות עם מים. אתה צריך לצרוך את התרופה חצי שעה לפני הארוחות או 1 שעה לאחר. המינון הוא בדרך כלל 8 כדורי שלוש פעמים ביום. קורס הטיפול יכול להימשך עד 30 יום, אבל רק לאחר התייעצות חובה עם רופא עור.

בין תופעות לוואי לתרופה - לפעמים החולה עלול לחוות אלרגיה. במקרה זה, הוא יצטרך להתייעץ עם רופא עור.

בין תרופות הומיאופתיות לטיפול בפסוריאזיס הם גם עוזרים כלים כגון לומה Lux פסוריאזיס (הקבלה תלוי במשקל של המטופל 0.5-2 כפית על קיבה ריקה בבוקר), ו Poliderm (לאכול שלוש פעמים ביום למשך 3-5 גרגרים עבור 5-6 חודשים).

דיאט

כדי להיפטר פסוריאזיס וולגרי זה אפשרי רק בתנאי של נורמליזציה של מצב יום, וגם תיקון של קצבת מזון. יש צורך להסיר את מוצרי מזון דיאטה המכילים רכיבים כגון פחמימות (לעיכול בקלות), כמו גם שומנים עקשן. דיאטה עם פסוריאזיס וולגרי כולל גם את דחייה של מזון חריף, מלח, תבלינים שונים, מוצרים מוגמרים למחצה ומזונות עם אלרגניות מוגברת. בנוסף, אתה צריך לוותר על מזון עם צבעים ותוספי מזון, חמוצים מעושנים מוצרים, כמו גם אלכוהול.

trusted-source[41], [42], [43], [44]

מְנִיעָה

כמו מניעת פסוריאזיס, הצעדים הבאים נלקחים:

 • הימנעות של מתח;
 • ייצוב התהליך המטבולי בגוף;
 • חיסול בזמן של מחלות במקביל;
 • הימנעות מזיהום עם streptococci, staphylococci, וירוסים שונים, וכו '

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49]

תַחֲזִית

לפסוריאזיס וולגרית יש פרוגנוזה חיובית למדי, אך יש לזכור כי אין כל ודאות לגבי משך המחלה, כמו גם על תקופות החמרה והפוגה. הפרעות על העור יכולות להתקיים במשך זמן רב, במשך שנים, אבל בדרך כלל תקופות של החמרה לסירוגין עם תקופות זמן כאשר יש שיפורים והתאוששות קלינית. חלק ניכר מהחולים, במיוחד אלו שלא עברו את הטיפול המערכתי המערכתי, חוו תקופות ממושכות של התאוששות קלינית ספונטנית.

trusted-source[50], [51], [52]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.