Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אבחון דלקת מפרקים ניוונית: בדיקת אולטרסאונד (אולטראסאונד) של המפרקים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

השימוש באולטראסאונד (סונוגרפיה) בראומטולוגיה הוא כיוון חדש יחסית ומבטיח. בעשור האחרון, אולטרסאונד (אולטראסאונד) נעשה שימוש נרחב כטכניקה להדמיה לבדיקת חולים עם מחלת מפרקים שגרונית, וכן ניטור הטיפול. זה התאפשר בשל שיפור של טכנולוגיית המחשב ופיתוח של חיישנים בתדירות גבוהה יותר. בדרך כלל סונוגרפיה משמשת להערכת פתולוגיה של רקמות רכות וזיהוי נוזלים, אך מאפשרת גם להדמיה של מבנים של סחוס ושל עצם.

מספר יתרונות שאינם מוטלים בספק - לא פולשנית (בניגוד ארתרוסקופיה), נגישות, פשטות, יעילות (לעומת CT ו- MRI) - ספקו את השיטה של עדיפות מערכת שלד אולטרסאונד בין שיטות אינסטרומנטליות אחרות של מפרקים ורקמות רכות. אולטרסאונד הוא מאוד אינפורמטיבי בהשתקפות של הפרטים הקטנים של פני השטח של העצמות, מיתר גיד המנגנון, וגם מאפשר לזהות ולשלוט שינויים דלקתיים ברקמות. יתרון בארה"ב מעל שיטת רנטגן הוא העובדה כי חיישן המיקום נקבע באופן בלעדי על ידי המטרות שנקבעו חוקר, כך שאין צורך של מיצוב הקפדן של החולה, בניגוד רדיוגרפיה קונבנציונלית עבור תחזיות קבלה, דהיינו חיישן יכול להיות polypositional. במילוי שִׁקוּף לדמיין מבנים מסוימים תחזיות התקן קרובות צריכים לצלם כמה פעמים, מה שמוביל לעלייה זמן מחקר, הוצאה נוספת של חומר (סרט) ואת החשיפה של אנשי המטופל במעבדה. בין החסרונות העיקריים של אולטראסאונד כוללים חוסר היכולת לדמיין את המבנה של רקמת העצם, את הסובייקטיביות של הערכת הנתונים.

בקשר עם האמור לעיל, חשוב מאוד להשתמש ביכולות אולטרסאונד כראוי לגילוי שינויים פתולוגיים במפרקים שונים ורקמות רכות, אשר יש צורך לדעת לא רק את היכולות של ציוד האבחון מודרני, אלא גם את האנטומיה אולטרסאונד של אזור לימוד הביטויים הנפוצים ביותר של המחלה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

ציוד ושיטות אולטרסאונד

אולטרסאונד של רקמות רכות ומפרקים צריך להתבצע באמצעות חיישן ליניארי תדר גבוה הפועלים בטווח של 7-12 מגהרץ. השימוש בחיישן עם תדר הפעלה נמוך יותר (3.5-5 MHz) מוגבל רק על ידי חקר מפרק הירך ובדיקה של המפרקים בחולים שמנים. כמו כן חשוב לבחור את תוכניות המחקר הנכון עבור מפרקים שונים. התקנים רבים קולי כבר היום מכילים קבוצה של תוכניות סטנדרטיות ללימוד מחלקות שונות של מערכת השרירים. מכשירים אולטרהסוניים מודרניים מצוידים גם עם מספר רב של מצבי סריקה נוספים, אשר מאוד להרחיב את יכולות אבחון של סריקות בקנה מידה אפור קונבנציונאלי, כגון מצב הרמוני יליד או רקמות, מצב סריקה פנורמית מצב שחזור 3D. לפיכך, סריקה במצב הרמוני הילידים מאפשרת להשיג תמונה מנוגדת יותר של מבנים היפ-א-גוניים עדינים המשקפים את תחומי הליגמנט או קרע המניסקוס, בהשוואה לסריקות בקנה מידה אפור רגיל. מצב סריקה פנורמי מאפשר לך לקבל תמונה מורחבת של מספר מבנים, למשל, המבנים היוצרים את המפרק, ולהציג את הסדר המרחבי שלהם והתכתבות. שחזור תלת מימדי מספק לא רק מידע volumetric, אלא גם נותן את ההזדמנות כדי לקבל חלקים רב המטוס של המבנים תחת מחקר, כולל אלה חזיתית. ביסודו של דבר חדש הוא השימוש בתדר גבוה חיישנים קולי, המספקים את היכולת לדמיין מגוון של הד ועומק המבנה. חיישנים אלה הגדילו באופן משמעותי את הרזולוציה באזורים קרוב החיישן, תוך הגדלת כוח חודר של קרן קולית. הם משתמשים בקרן קול צרה הפועלת בטווח התדרים הגבוהים, מה שמגדיל באופן משמעותי את ההחלטה לרוחב באזור המיקוד קולי. האפשרויות של סריקה קולי גם הרחיבו משמעותית בקשר עם הקדמה של טכנולוגיות קולי חדש המבוסס על אפקט דופלר. שיטות חדשות של אנגיוגרפיה קולי מאפשרות לדמיין זרימת דם פתולוגית באזור השינויים הדלקתיים באיברים ורקמות (לדוגמה, עם סינוביטיס).

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

ממצאים הנובעים מאולטראסאונד של מערכת השרירים והשלד

כל הממצאים הנובעים מאולטראסאונד של מערכת השרירים והשלד מחולקים באופן מותנה לרצועות תקניות המתעוררות עם כל האולטראסאונד, ורצועות וגידים ספציפיים האופייניים לאולטראסאונד.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

ממצאים בשל שבירה של קרן אולטרסאונד

בשולי המבנים המעוגלים, צל דיסטלי יכול להופיע בגבול של שני אמצעי תקשורת אקוסטיים שונים. בדרך כלל, אפקט זה ניתן לראות עם סריקה רוחבית של גיד אכילס. ספיגה תוך שרירית יכולה גם לתת צל מאחוריהם. מאחורי מבנים נוזליים יש אפקט של הגברה של האות קולי. לכן, המבנים מאחורי אובייקטים המכילים נוזלים עשויים להיראות יותר echogenic מהרגיל. לדוגמה, נוכחות של זעזוע קטן של קרום סינוביאלי של הגיד מגביר את echogenicity.

trusted-source[24], [25]

Reverb

אפקט זה יכול להתרחש מאחורי אובייקטים רפלקטיביים מאוד, כגון עצם, צמצם, וכתוצאה מכך את המראה של המראה או תמונות רפאים. במחקר של מערכת השרירים והשלד, תופעה זו ניתן לראות מאחורי fibula. חפצי מתכת וזכוכית יוצרים אפקט הדהוד, הנקרא "זנב השביט". ככלל, כאשר בוחנים את האיברים של מערכת השרירים והשלד, ניתן לראות זאת בנוכחות תותבות מתכת או מתכת (זכוכית) גופים זרים.

שבירה

שבירה מתרחשת בגבול משקף תקשורת עם הולכת צליל שונה (למשל, רקמות שריר שומן) כתוצאה של השבירה של הקרן הקולית, אשר מובילה פריק של המבנים המתוארים. כדי להפחית את שבירה, לשמור על חיישן בניצב את המבנים תחת מחקר.

אניסוטרופיה

Anisotropy - ספציפי אולטרסאונד חפץ מערכת שלד המתרחשת כאשר גידים מתמרים לינארי סריקת אולטרסאונד בעת סריקת קרן אולטרסאונד אינה נופלת עליהם ניצבות לחלוטין. על החלק של הגיד שבו אין השתקפות אנכית מדויקת של קרן קול, אזורים של echogenicity מופחת יופיע, אשר יכול לדמות את נוכחותם של שינויים פתולוגיים. שרירים, מיתרים ועצבים יש גם אפקט חלש אניסוטרופי. הקטנת האכוגניות של הגיד גורמת להידרדרות באיכות ההדמיה של מבנה הפיבריל שלה. עם זאת, במקרים מסוימים, כאשר יש צורך לדמיין את הגיד על רקע רקמות echogenic, שינוי הזווית של הסריקה, הגיד ייראה בניגוד (hypoechoic) נגד שומן echogenic.

שינויי דיסטרופי ניוונית דלקת מפרקים ניוונית של מפרקים אחרים echografically גם היצרות שמגשימה של סדקים משותפים, ירידה בגובה סחוס משנה רקמות רכות periarticular ושטח במפרק עצם עם ההיווצרות של הקורס הארוך של osteophytes, כפי שקורית עם gonarthrosis או coxarthrosis, כך שהם אינם להתעכב .

לפיכך, לאולטרסאונד יש יתרונות על פני רדיוגרפיה מסורתית בזיהוי מוקדם של שינויים מקומיים במפרקים וברקמות רכות הקרובות למחלה של חולים עם אוסטאוארתריטיס.

דוגמה לפרוטוקול אולטרסאונד של מטופל עם gonarthrosis:

היחסים המפרקים נשמרים (שבורים, אבודים), ללא עיוות (שטוח, מעוות). הרחבות גרמיות של עצם הירך ו tibia אינם נקבעים (יש עד ... מ"מ, לוקליזציה). התפתלות מעיים עליונים לא השתנו (מורחבת, עם הנוכחות של עודף אחיד או נוזל שאינו הומוגני, קרום הסינוביאלי אינו דמיין או מעובה). עובי של סחוס hyaline במפרק ירך-פיקת הברך, לרוחב ו medialnogomyschelka של עד לטווח הנורמלי 3 מ"מ (מופחת, גדלו), אחיד (אחיד) מבנה הומוגני (עם הנוכחות של תכלילים, תיאור). קווי המתאר של עצם תת המחזור לא השתנו (לא אחידים, עם נוכחות של ציסטות, פגמים פנימיים, שחיקות). היושרה של שריר הארבע ראשי, והרצועה הפיקה לא שבור, ligg.collaterales לא השתנה, על שלמות סיבים מאוחסן (סימנים קוליים של נזק חלקי או הפסקה מוחלטת). הליגמנט הצלב הקדמי לא השתנה (יש סימנים של הסתיידות). Menisci (חיצוני, פנימי) - מבנה הומוגני, קווי המתאר ברורים, חלקה (סימנים קוליים של נזק - הפיצול, הסתיידות, וכו ').

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.