Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוסטאוארתריטיס של מפרק הירך (coxarthrosis)

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Coxarthrosis - אוסטיאוארתריטיס של מפרק הירך. לרוב, התהליך הפתולוגי מתפתח בקודקוד העליון של מפרק הירך עם עקירה לרוחב העליון של הראש הירך (כ -60% מהחולים עם coxarthrosis, גברים סובלים לעתים קרובות יותר מאשר נשים). נפוץ פחות הוא נגע של המדיאלי של המפרק עם עקירה המדיאלי של הראש הירך בליטה של acetabulum (כ -25% מהחולים עם coxarthrosis, נשים סובלות יותר מאשר גברים). הנגע הקונצנטרי, שבו המפרק כולו מושפע, הוא הנפוץ ביותר coxarthrosis נתקל (כ -15% מהחולים עם coxarthrosis, נשים סובלות יותר מאשר גברים). זה נדיר מאוד כי יש נגע בחלק האחורי של המפרק, אשר ניתן רק זוהה על הרנטגן בהקרנה לרוחב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מה גורם coxarthrosis?

Coxarthrosis בדרך כלל משפיע על אנשים בין הגילאים 40-60. הגורמים העיקריים להתפתחות אוסטיאוארתריטיס של מפרק הירך הם דיספלסיה מולדת, מחלת Perthes, אנומליות באורך הגפיים התחתונות, דיספלסיה אצטבולארית. Coxarthrosis חד צדדי הוא הרבה יותר נפוץ מאשר דו צדדי.

מה הם הסימפטומים של coxarthrosis?

Coxarthrosis יש את הסימפטום העיקרי - כאב בעת הליכה ומנוחה על הרגל בירך, הישבן, במפשעה, לפעמים רק במפרק הברך, מה שהופך את האבחון הרבה יותר קשה. המטופלים מודאגים הנוקשות במפרק המושפע לאחר תקופה של מנוחה; ירידה כואבת בטווח התנועה, עם נפח הסיבוב הפנימי ולאחר מכן החיצוני ואת זווית חטיפת הרגל מופחת הראשון. היכולת הפונקציונלית של המטופל פוחתת: קשה להתכופף, ללבוש גרביים, נעליים, להרים כל דבר מהרצפה. במקרים חמורים ביותר, אתה יכול לשמוע (אבל לא מוחשי) crepitations במהלך תנועות במפרק. קדרות על פני לרוחב של המפרק עשוי להיות בשל bursitis trochanteric משני. בשלבים מאוחרים יותר, coxarthrosis מאופיין על ידי הופעת lameness עקב קיצור של הרגל עקב הגירה של הראש הירך, וכן נגעים דו צדדיים - "ברווז הליכה". האטרופיה של שרירי הירך והישבן מתפתחת, הליכה אופיינית "אנטלגית" (קוקלגי) והסימן שנקרא טרנדלנבורג מופיע: כאשר המטופל מנסה להישען על האיבר המושפע, האגן יורד.

Coxarthrosis היא הצורה החמורה ביותר של osteoarthritis. מהלך המחלה הוא כרוני ומתקדם. קצב התקדמות המחלה משתנה. ברוב המקרים, חולים הזקוקים לטיפול כירורגי, יש להם היסטוריה קצרה יחסית - בין 3 ל 36 חודשים. עם התקדמות מהירה של coxarthrosis, הנכות המלאה של המטופל מתרחשת על פני כמה שנים, במיוחד עם נגעים בילטרליים. לדברי LG Danielsson (1964), בחלק מהחולים שנבדקו, המצב נשאר יציב במשך 10 שנים או יותר. Coxarthrosis עם נגע קונצנטריים של מפרק הירך ו hyperantrophic variant יש פרוגנוזה חיובית יותר. עבור coxarthrosis, מקרים של התקדמות לאחור ספונטנית של המחלה מתוארים במקרה טיפול כירורגי היה מתעכב.

לרוב coxarthrosis הוא מסובך על ידי הרס רקמת העצם. סיבוכים אחרים של coxarthrosis כוללים נמק aseptic של הראש הירך, בליטה של acetabulum, הרס של ציסטות של acetabulum. במקרים מסוימים, התקדמות מהירה coxarthrosis יכול להוביל דפוס יוצא דופן - הרס מובהק של רקמת העצם פער המפרק רחב. גרסה זו של coxarthrosis נקראת "מפרק הירך כאבים", כי זה קשור לשימוש משככי כאבים. עם זאת, זה יכול להתפתח אצל חולים שאינם לוקחים את זה בכלל או לקחת קצת משככי כאבים ו NSAIDs.

Coxarthrosis עשוי להתרחש משני על רקע של gonarthrosis מקביל או ipsilateral. בין הסיבוכים של מבנים periarticular, bursitis trochanteric מתפתח לעתים קרובות.

Coxarthrosis: מינים

Coxarthrosis מחולק רדיולוגית לשני סוגים: coxarthrosis היפרטרופי, שבו סימנים של תגובה מוגברת מוגברת (osteophytes, טרשת נפוצה תת-שכבתית) שולטים, ו coxarthrosis אטרופי, שבו סימנים לתגובה reparative מוגברת אינם באים לידי ביטוי. מחברים מסוימים מתארים צורה מסוימת של coxarthrosis פרוגרסיבית במהירות, שבה צמצום המרחב המשותף מתרחש בתוך מספר חודשים.

מחקר של ביומכניקה משותפת הוכיח כי העומס על מפרק הירך מורכב מעומס משקל הגוף והכוחות הגורמים לירך. הקוטב העליון של המפרק הוא האזור שדרכו עובר ציר העומס של מסת הגוף, ולכן הקוטב העליון הוא האזור הפגיע ביותר.

על פי נתונים מסוימים (54 חולים עם coxarthrosis ו -40 אנשים ללא פתולוגיה מצד מערכת השרירים והשלד נבדקו, הקבוצות היו בנות השוואה בין גיל ומין), ירידה בהיקף התנועה במפרק הירך קשורה בחומרת השלב הקליני והקרני של המחלה. עם זאת, לא כל סוגי התנועות היו קשורים להתקדמות של coxarthrosis, לדוגמה, המתאם הגדול ביותר נצפה עבור כיפוף (r = -0.84), חטיפה וסיבוב פנימי של הירך (r = -0.69 ו- r = -0.67, בהתאמה), קורלציה חלשה יותר - לסיבוב חיצוני (r = -0.40); לא נמצא קשר קורלטיבי עבור הגבס.

כתוצאה מכך, ירידה בטווח התנועה של מפרק הירך (כריתת, החטיפה והסיבוב הפנימי של הירך) מתואמת מאוד עם חומרת שלב הרנטגן של coxarthrosis.

בשלבים המאוחרים של coxarthrosis, שינויים משמעותיים קרום סינוביאלי עיבוי של הקפסולה articular נמצאים. מחקר של חומר שהתקבל במהלך arthroplasty הירך עולה כי coxarthrosis לעתים קרובות יש אזורים קטנים של נמק aseptic של הראש הירך.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.