^

בריאות

A
A
A

הפטיטיס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפטיטיס נחשב לאחד הגורמים העיקריים לכל התהליכים הדלקתיים בכבד. המחלה של האטיולוגיה הנגיפית הואשם על הפתולוגיות של איבר חשוב זה, לא בטעות, על פי הסטטיסטיקה בעולם, ישנם יותר מ -500 מיליון אנשים עם הפטיטיס ויראלי. זה לא אומר כי הדמות היא סופית, כי לעתים קרובות הפטיטיס ממשיך בצורה סמויה אדם יכול להיות נושאת וירוס, בלי לדעת את זה.

הפטיטיס שואבת את שמה מהכוונה היוונית של הכבד - hepatos, הוא האיבר הפגיע ביותר עבור וירוסים הגורמים הפטיטיס. עם זאת, הגורם למחלה יכול להיות לא רק וירוסים, אלא שיכרון, כולל אלכוהול, cholecystitis ו cholangitis, כמו גם לשרוף שיכרון רעלים במהלך ההריון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

הפטיטיס אטיולוגיה ויראלית ואת הווירוסים העיקריים של הפטיטיס

הפטיטיס A

המחלה, אשר אנו מכנים הפטיטיס A, התגלה על ידי הקלינאי הגדול סרגיי פטרוביץ 'בוטקין במאה ה -19, מאוחר יותר שמו היה לא רק מחלה, אלא גם מוסד רפואי בסנט פטרבורג, בית חולים למחלות זיהומיות קליניות.

הפטיטיס A נגרמת על ידי וירוס בעל קרום, עמדה לחומצות ולאנזימים. אז סוכן מזיק חודר לתוך הגוף, בקלות להתגבר על חומציות של מערכת העיכול. בנוסף, הנגיף "מרגיש" את עצמו באופן מושלם בכל מדיום נוזלי, ולכן הפצה שלו דרך המים היא האופיינית ביותר. היחס היחיד של הפטיטיס A הוא העובדה כי אדם הוא יותר מהם רק פעם אחת בחיים, אז ההגנה על המערכת החיסונית שלו מפני וירוס זה מפותח לכל החיים.

שכיחות הפטיטיס A אינה נתונים סטטיסטיים ניתנים לכימות ומדויקים. זה ידוע רק כי 99% מהילדים נגועים הפטיטיס A באירופה, האירופאים נוטים פחות לחלות, אבל על פי המידע העדכני ביותר, כל שנייה של אלף האירופאים היה גם חולה עם מחלה זו.

מקור הזיהום הוא מזון, פירות, מים, דגים, לא מבושל או לא מעובד תרמית. כמו כן, הנגיף A מועבר דרך עפר אלמנטרי, זה לא לחינם כי זה הפטיטיס נקרא הבעיה של הידיים רחוץ. אדם נגוע מפריש מאות מיליוני וירוסים לסביבה עם צואה, וירוסים נשארים על ידיים מלוכלכות במשך זמן רב. גם ללא דמיון עשיר, קל לדמיין את הסכנה של זיהום עם זה בכל מקום הנגיף המקיף אדם פשוטו כמשמעו בכל מקום. הזיהום מתרחש על ידי מסלולים בצואה-צואה, הנגיף unhindered נכנס למעי, ולאחר מכן לתוך זרם הדם והכבד, ליתר דיוק התאים הכי אטרקטיבי לה - hepatocytes. ויראליטיס הפטיטיס קבועים בתוך התא (בציטופלסמה) ושם הם מתחילים להתרבות. עם מרה, הנגיף מועבר שוב לתוך מערכת העיכול הוא מופרש עם צואה. תאי הכבד נהרסים לא על ידי הנגיף עצמו, אלא על ידי המערכת החיסונית שלו, אשר שולח T- לימפוציטים להילחם בנגיף. לימפוציטים לראות hepatocytes כמו נשאים של סוכן מזיק ולהרוס אותם. התוצאה היא תהליך דלקתי של הכבד, מוות של hepatocytes וחופש מלא עבור וירוסים מוכפל בסביבה נוחה.

תקופת הדגירה של המחלה יכולה להימשך בין 14 ל 42 ימים, כל הזמן האדם ממשיך להדביק את הסביבה, לפעמים בלי לדעת את זה. כמו כן יש לקחת בחשבון כי הפטיטיס A יכול להיות מעיניהם לחלוטין, כלומר, זה יכול להיות סימפטומטי או לידי ביטוי סימנים לא משמעותיים. הסימפטומים העיקריים של הפטיטיס A ויראלי תלוי כמה החולה חולה (אצל ילדים הסימפטומים הם לעתים קרובות לא בא לידי ביטוי בכלל). הסימפטומים הקלאסיים הם כדלקמן: 

 • מצב קדחת, כאב ראש; 
 • חולשה; 
 • פריחה בעור של אטיולוגיה לא ברורה; 
 • שלשולים אפשריים, ירידה בתיאבון; 
 • הכהה של שתן ודיגמנטציה של צואה; 
 • גוון צהוב סקלרה (לבנים של העיניים); 
 • צהבת (עור).

הפטיטיס B

הפטיטיס הנגרמת על ידי וירוס B הוא צורה חמורה יותר ומאיימת על הבריאות של המחלה. דלקת כבד חריפה עלולה לגרום לדלקת כרונית של הכבד, לפחות, לשחמת הכבד ואפילו למוות - כמקסימום. כביש של זיהום בנגיף זה, ככלל, parenteral (דרך הדם), פחות מין, לעתים רחוקות יותר - אנכי (מאמא לילד במהלך ההריון). הפטיטיס הנגרמת על ידי וירוס B הוא הרבה יותר טוב למניעה, שכן יש הליך לחיסון נגד מחלה זו. כמו כן, אמצעי-הגנה במהלך קיום יחסי מין כדי לעזור לבלום את ההתפשטות של נשים בהריון B. הנגיף בבית המשפט על רשומות המיילדות לעבור את הבדיקות הנדרשות, הקובעות את הווירוס בתקופה מוקדמת.

סימנים של הפטיטיס B דומים סימנים של זיהום עם וירוס A, אבל יש הבדלים. התקופה הסמויה נמשכת זמן רב יותר, לפעמים עד שישה חודשים, אצל ילדים צעירים, המחלה עוברת לעתים קרובות ללא גילויים ברורים. כמובן החריף של המחלה גם ממשיך בחשאי. את הסימנים העיקריים בהם הפטיטיס B ניתן לזהות הם כדלקמן: 

 • בחילה, לפעמים להקיא; 
 • כאב בצד הימני של האפיגסטריום, לעתים קרובות בהיפוכונדריה; 
 • חום; חום; 
 • מפרקים כואבים; 
 • צהוב, לפעמים גוון אפור-צהוב של העור, סקלרה של העיניים; 
 • דיאגמנטציה של צואה מכתים של שתן בצבע כהה; 
 • Splenomegaly (הגדלה של גודל הטחול); 
 • Hepatomegaly (עלייה בגודל הכבד).

אבחנה של דלקת כבד הנגרמת על ידי הנגיף B מתבצעת על בסיס של anamnesis, palpation בטן, מחקרים ביוכימיים. סוג זה של הפטיטיס כרוך לא רק עם דלקת כרונית של הכבד והרס של התאים שלו, אלא גם כשל בכבד, שחמת הכבד, עד oncoprocess.

הפטיטיס C

הפטיטיס שנגרם על ידי הנגיף C, אינו נקרא בטעות באופן פרדוקסלי - "רוצח חיבה". הם גם נגועים באופן פרנטרי, כלומר, דרך זרם הדם. זה יכול להיות מוזרק, עושה מחט שאינה סטרילי כי הוא נפוץ בקרב נרקומנים, זה סוג של הפטיטיס מועבר דרך יחסי מין לא מוגנים, ואולי דרך עירוי דם מתורם נגוע, אשר כמעט אינו מתרחש בימינו. לעתים קרובות יותר, הפטיטיס C הוא בלתי מורגש לחלוטין, וזה השם - "חיבה". אקטרי, טיפוסי לתקופה הפטיטיס, לא יכול להיות.

סימפטומטיקה מתבטאת, ככלל, בשלב האחרון, כאשר התהליכים הפתולוגיים כבר מתפתחים - שחמת כבד, אונקולוגיה. ייתכן שיש מיימת (bloating), חולשה כללית ואסטניה. לרוב, זה הפטיטיס נקבע במחקרים מעבדה של מחלות שונות מאוד. חיסונים למחלה מסכנת-בריאות זו אינם קיימים כיום. הנגיף הוא עקשני מאוד: בתוך 4-5 ימים זה לא לאבד את המאפיינים המזיקים שלה גם בסביבה החיצונית.

יש גם וירוסים D, F, E ו- G הפטיטיס D אינה מחלה עצמאית, זה אפשרי רק כבעל ברית "פתולוגי" של הפטיטיס B.

שאר הווירוסים לא נחקרו, שכן הם מדביקים בעיקר אנשים מאסיה ויבשת אפריקה המתגוררים באזורים מאוכלסים וקשה להגיע אליהם ויש להם מסורות תרבותיות משלהם, שאינן מאפשרות להם לפנות לעזרה רפואית.

הפטיטיס של אטיולוגיה לא ויראלית: גורם, סימנים, גילוי מחלות ופרוגנוזה

הפטיטיס יכול להיות בעל אופי לא ויראלי, כאשר הגורמים הגורמים לדלקת אינם וירוסים, אלא רעלים. הכבד נחשב בצדק לאיבר המרכזי המעבד ומנטרל חומרים מזיקים שונים. כמו כן, הכבד הוא מסוגל לתקן את עצמי, להתחדש, אבל תכונות regenerative שלה הם לא בלתי מוגבל. מיטוכונדריה של הכבד הם אברונים גרעיניים, אשר אחראים על הנשימה של התאים, הרוויה שלהם עם אנרגיה. גם המיטוכונדריה מסוגלים לשכפל את עצמם, תהליך זה נשבר גם כתוצאה משיכרון כבד. יתר על כן, תחת השפעת רעלים, המיטוכונדריה מתחילים להגדיל בגודל - להתנפח, autoreplicirovatsya - לגדול במהירות ולחלק, כך מתחיל תהליך דלקתי. הפטיטיס לא ויראלי יכול להיות אטיולוגיה רעילה, הנגרמת על ידי רדיותרפיה או סיבה אוטואימונית.

הגורמים העיקריים לעורר הפטיטיס שאינם ויראליים:

 • תלות אלכוהול כרונית; 
 • הרעלת אלכוהול חריפה; 
 • שיכרון תרופתי; 
 • הרעלת פטריות רעילות; 
 • הרעלת חומרים, ייצור תעשייתי - טריכלוראתילן, זרחן, ויניל כלורי ועוד; 
 • הקרנה קרינה.

גורמים רעילים כוללים הרעלת אלכוהול, הן עם אלכוהוליזם כרוני, ועם שימוש יחיד של מינון עודף של אלכוהול. גם גורמים רעילים כוללים אכילת פטריות אכיל, הרעלת סמים. גורם הקרינה הוא ההשפעה של הקרנה, קרינה על גוף האדם, הן קרינה מייננת בודדת, ואת dosed, אבל קבוע. הגורם האוטואימוני בפרקטיקה הקלינית נפוץ פחות. בדרך כלל, סוג הפטיטיס אוטואימונית זוהה על ידי בדיקה למחלות אוטואימוניות הבסיסית - NUC - קוליטיס כיבית, הפרעות אנדוקריניות אוטואימוניות (מחלת), תוך-מפרקית תהליכים דלקתיים - סינוביטיס.

סימפטומטולוגיה של הפטיטיס של אטיולוגיה לא ויראלי ברור, ככלל, סימנים של שיכרון מופיעים ביום הראשון, לעתים קרובות פחות בתוך יומיים. התפתחות מהירה כזו של המחלה מובילה לעיתים קרובות למוות. הסימנים העיקריים המעידים על הסכנה הם: 

הגוון הצהוב של העור (צהבהב מתפתח בתוך יום), אבל סימן זה עשוי לא להתבטא; 

 • כללי חולשה חזקה, צמרמורת; 
 • ישנוני, מצב אדיש; 
 • דיאגמנטציה של צואה וכתם של שתן; 
 • כאשר tetrachloride הוא שיכור, הסימן הראשון הוא כאב ראש; 
 • עם הרעלת סמים, פריחות באזור epigastric, טמפרטורת הגוף מוגבה אופייני.

סימפטומטולוגיה של סוג זה של הפטיטיס דומה מאוד הסימנים של הפטיטיס אחרים, אבל זה מתפתח הרבה יותר מהר ואת הביטויים שלה הם חריפים יותר.

אבחון של הפטיטיס לא ויראלי קשה, כי המחלה מתחילה פתאום ומתפתחת במהירות. הסימפטומים לעיתים קרובות דומים במרפאה עם סימנים של מחלות דלקתיות חריפות אחרות, הפטיטיס הרעיל של אטיולוגיה אלכוהולית מאובחנת בצורה הטובה ביותר מסיבות הסבריות וברורות. במחקרים ביוכימיים, המדד העיקרי לדלקת הוא מדד החלבון ורמת הבילירובין. האישור הסופי של אבחנה של הפטיטיס, ככלל, נותן ביופסיה של תאי הכבד.

עם אבחנה בזמן של הפטיטיס והיעדר פתולוגיות מקושרות משמעותיות, הפרוגנוזה לטיפול בפטיטיס לא ויראלי טובה למדי. תרופות ספיחה, שימוש לטווח ארוך של hepatoprotectors, אמצעים דטוקסיפיקציה טיפול ויטמין לתת תוצאות חיוביות. רק במקרים של דלקת חריפה, מהירה וחוסר טיפול רפואי הצורך ביום הראשון של תהליך ההרס לא ניתן לעצור (בדרך כלל, זה חל על שיכרון אלכוהול חריף).

כיצד למנוע הפטיטיס?

הפטיטיס ניתן למנוע. לשם כך יש להקפיד על כללים בסיסיים, מתורבתים, כולל היגייניים: 

 • בכל פעם לאחר ביקור בשירותים, פנה עם כביסה מלוכלכת, יש צורך לשטוף או לנקות ידיים; 
 • זה חובה לשטוף ידיים לפני כל הכנה של מזון; 
 • חובה לרחוץ ידיים לאחר תחבורה ציבורית או לבקר במקומות ציבוריים; 
 • השתמש רק במים מטוהרים, מבושלים או מבושלים; 
 • כל המוצרים שיש להם קשר עם הקרקע צריך להיות גם שטף היטב, או קלופים, או נתון לטיפול בחום; 
 • מדי פעם לעשות ניקוי במרחב מגורים או משרדים עם שימוש של חומרי חיטוי; 
 • כל מגע מיני מותר רק בתנאי של הגנה, אמצעי מניעה וכן הלאה; 
 • שימוש בפריטים היגייניים של אנשים אחרים יכול להוביל לזיהום, מברשת שיניים, סכין גילוח, מספריים חייבים להיות בודדים; 
 • התייעץ עם הרופא שלך, ואם אין התוויות נגד, לקבל חיסון.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.