^

בריאות

A
A
A

בדים עם מאפיינים מיוחדים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כדי רקמות חיבור עם מאפיינים מיוחדים הם שומן, רטיקולרי ורירי. הם ממוקמים רק באיברים מסוימים ובחלקי הגוף ומאופיינים בתכונות מיוחדות של המבנה ותפקודים מוזרים.

רקמת השומן מבצעת תפקוד טרופי, הפקדה, מבנה ובניית תרמו-גדות. ישנם שני סוגים של רקמת השומן: לבן, נוצר על ידי יחיד אדיפוציטים ירידה, חום, שנוצר על ידי אדיפוציטים multichip. קבוצות של תאי שומן מאוחדות באוניות, מופרדות זו מזו על ידי septa של רקמת חיבור סיבי רופף, שבו כלי ועצבים חולפים. בין אדיפוציטים בודדים ממוקמים קולגן דק סיבי הרשת, לידם נימי הדם. אצל בני אדם, רקמת השומן הלבנה שולטת. הוא מוקף באיברים מסוימים, שמירה עמדו בגוף האדם (למשל, כליות, בלוטות לימפה, גלגל העין, וכו ..), ממלא את החלל עדיין לא מתפקד איברים (לדוגמא, חזה), מחליף את מח העצם האדום diaphysis של העצמות הארוכות. רוב רקמת השומן היא עתודה (בסיס תת עורי, omentum, mesentery, כריות שומן של המעי הגס, בסיס subserous). כמות רקמת השומן החום אצל מבוגר קטנה. זה נמצא בעיקר תינוק שזה עתה נולד. כמו לבן, רקמת השומן החום גם יוצר lobules, שנוצרו על ידי אדיפוציטים ירידה רבים. צבע חום נגרמת על ידי מגוון רחב של נימים דם, שפע של המיטוכונדריה ו lysosomes ב-ירידה אדיפוציטים. הפונקציה העיקרית של רקמת השומן החום בתינוקות היא בידוד תרמי. אצל בעלי חיים, רקמת שומן חומה שומרת על טמפרטורת הגוף במהלך תרדמה.

רקמת חיבור רטיקולרי יוצר את stroma של הטחול, בלוטות הלימפה, מוח העצם האדומה. הוא נוצר על ידי תאים rticular, אשר מחוברים על ידי התהליכים שלהם, ואת סיבי הרשת. כאשר ספוג (צבע כסף), תחת מיקרוסקופ, רשת נתפסת המורכבת סיבים שחורים דקים היוצרים מסגרת מסגרת. ב לולאות של רשת זו ממוקמים תאים, בעיקר לימפוציטים, תאים הרשתית, מקרופאגים, plasmocytes.

רקמות החיבור הרירי קיים רק בעובר, ולכן הוא מכונה רקמות עובריים. מבחינה מורפולוגית זה מזכיר מזנכימה, שונה ממנה על ידי מידה גבוהה של הבחנה. רקמת החיבור רירי הוא חלק חבל הטבור ואת סיסית, מקיף את כלי הדם של העובר. רקמת חבל טבור רירית (ג'ל וורטון) יצר תאים ריריים (המכונים לעתים הרירית) אשר יש צורה של תהליך ומזכירי המזנכימה ותוכן אינטר, מוכתמת toluidine הכחול לצבע ורוד בשל נוכחותם של כמויות גדולות של חומצה היאלורונית. ב לולאות שנוצרו על ידי תאים של הרקמה הרירית, סיבי קולגן דק לעבור. תאים רב-שלביים יוצרים רשת תלת-ממדית. חבילות שזורים של מיקרופיברילות קולגן לספק כוח חבל הטבור, אבל את היכולת לרתק glycosaminoglycans מים יוצרת turgor, אשר מונע פיתול במהלך הדחיסה של כלי הדם של חבל הטבור. ככל שגילו של העובר גדל, כמות סיבי הקולגן ברקמות הריריות עולה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.