Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיטות של צום טיפולית

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הטיפול ברעב הוא בעצם לא נושא חדש. אזכור של פרקטיקה זו אנו מוצאים ביצירותיהם של החכמים הקדמונים העוסקים במדע וברפואה. כדי לטעון שהמדענים היוונים הקדומים פנו לצום כטיפול ריפוי, אנו יכולים על סמך ממצאים שהגיעו אלינו. אבל אין פירוש הדבר שבזמנים שבהם הכתיבה עדיין לא היתה בידי האדם, לא היתה לו ההזדמנות לחוות את כוחו הרע של הרעב.

בשינה שלו בספר "צום הבריאות" י"ש ניקולייב מציין שבתקופה הפליאוליתית, ומאוחר יותר, הרעב היה מצב טבעי לבני אדם. זה היה אחד הגורמים החשובים לסייע לאדם העתיק להסתגל לתנאים סביבתיים משתנים, לשרוד בנסיבות קשות, בהסתמך על עתודות גופו. ואם אתה מסתכל בצורה ביקורתית, קרו-מגונים הקדומים נראו כלפי חוץ אפילו יותר מהספורטאים הנוכחיים, למרות שמזונם של האנשים הקדומים לעומתנו בזמנו נקראו מנות רעבות.

הפליאונטולוג האמריקני ד 'סימפסון טוען כי מתוך חמש מאות מיליוני המינים של יצורים חיים שחיים על כדור הארץ בתקופה הפליאוליתית, רק שני מיליון איש שרדו עד עצם היום הזה. בין שני המיליונים האלה לבין אדם שהשתנה כלפי חוץ והצליח לרכוש חבורה של מחלות. זה היה בעיקר בגלל השינוי בהעדפות מזון והרגלים.

אבל עכשיו. אם בעבר אדם פעל באופן אינטואיטיבי, תוך התמקדות בצרכים האמיתיים של גופו, אז עכשיו אנחנו לא מקדישים תשומת לב רבה למה שהוא מסמן, ואנחנו שולטים ומכתיבים לגוף את מה שהוא רוצה. אנחנו רגילים לחריגות בכל דבר, ובמיוחד באוכל.

כאשר אדם התחיל להבין את חוסר העקביות של התנהגותו, הופיעו התיאוריות התזונתיים המבוססות הראשונות, אשר מצאו את חיזוקן לתרגול הרפואי. כך, דיאטות טיפוליות הופיעו, אשר נתמכו על ידי המומחים של הרפואה המסורתית, שכן הם באמת עזר להאיץ את ההתאוששות של חולים.

אבל כמו אוהדים של שובע, וחסידי התיאוריה של תזונה רציונלית לא רוצה להכיר בעובדה כי אנשים עתיקים היו הרבה יותר בריא, תודה רבה על הרעב. ההשלכות של הרעב בשנים 1932-1932. והמצור על לנינגרד במהלך המלחמה הפטריוטית הגדולה רק חיזק את האנושות ברעיון שהרעב מסוכן לחיים. ובתנאים כאלה,  היה צריך להוכיח את היתרון של  צום טיפולי כמעט באגרופים.

עם זאת, כבר במאה הקודמת כמה שיטות שונות של צום רפואי הופיע בעקביות, אשר ממשיכים להשתפר. חוויות חיוביות הראשון עניין אנשים שיש להם זמן רב ללא הצלחה נלחם עם מחלות שונות. יותר ויותר אנשים החלו לנסות לטפל בעצמם ברעב. נכון, הרבה של תרגול עצמי. זה בעיקר בשל חוסר מידע על המרכזים הרפואיים שבהם אנשים בפועל צום. ומרכזים כאלה ומרפאות עצמן אינם רבים, בהתחשב בספקנות לגבי פרקטיקה זו של הרפואה המסורתית.

ואפילו הרופאים שמסכימים לכלול רעב מבוקר בתכנית הטיפולית של מחלות מסוימות, לרוב אינם יודעים את השיטות הקיימות של צום טיפולי, ולכן אינם יכולים ליישם אותם בכל מקום בתרגול שלהם. מדובר בשיטות מדעיות המבוססות על משטרי טיפול מפותחים, מכיוון שאנו מדברים על בריאות האדם.

שקול מה שיטות מוכחות של צום תרפויטי קיים היום. ונתחיל את סקירתנו בשיטה הפופולארית של RTD, שהוצגה במקור על ידי היוצר שלה, ארה"ב. ניקולייב.

צום רפואי עבור אורלובה

 לודמילה אלכסנדרובה אורלובה היא ראש מרכז ה- RTD ברוסטוב און דון, אשר קיים כבר למעלה מחצי מאה (הוא נפתח ב -1962). היא לא זרה לרפואה. בהיותה דוקטור בקטגוריה הגבוהה ביותר, פסיכונרולוגית, פסיכותרפיסטית ותזונאית, האישה הזאת מקדמת באופן פעיל את התיאוריה של הטיפול ברעב.

הרעיון של להיות חסיד של תורתו של Yu.S. ניקולייב בא לאורלובה, בהדרכתו של יורי סרגייביץ ', שעבר קורס של 32 ימים עם רעב בקשר עם תחילת שחמת הכבד (תוצאה של הפטיטיס ויראלית) ונרפא לחלוטין. אורלובה רק נגוע ברעיון של ריפוי רעב ממוקד.

מאוחר יותר, היא עמדה בראש המרכז לפריקת ריפוי וטיפול תזונתי, בעל השם האטרקטיבי "אריכות ימים פעילה", עזרה בטיפול באנשים אחרים ושיפור בריאותי קבוע עם רעב לעצמה. זה הרגע האחרון יכול להיקרא הגורם המכריע בבריאות מעולה של 78 בן לודמילה אלכסנדרובנה אורלובה. למרות הגיל המכובד שלה, היא פעילה, עליזה, רזה, עליזה, ונראית צעירה בהרבה מגילה.

במהלך קיומו של מרכז אריכות החיים הפעיל, אורלובה וצוותה סייעו לעשרות אלפי מטופלים מחלקים שונים בעולם להיפטר ממחלותיהם.

המרכז נוהג את השיטה של RTD ניקולייב. קורסים צום יכול להיות שונה, אבל בדרך כלל זה הרבה זמן בין 21 ל 40 ימים, במהלכן החולה הוא בבית החולים תחת פיקוח של רופאים. במהלך הטיפול, המטופל עובר באופן שוטף ניטור RTD, הכולל ניתוחים קליניים וביוכימיים, אבחון חומרה של עבודתם של איברים שונים, המאפשר לעקוב אחר השינויים הקל ביותר במצב של המטופל, להתאים את דפוס הצום, למנוע סיבוכים אפשריים. בעתיד, מחקרים כאלה מאפשרים ליצור תוכנית תזונה אופטימלית בתקופת ההתאוששות, לבחור את הקומפלקס הנכון של ויטמין ומינרלים, וכו '.

במהלך הטיפול במרכז חיים פעיל, החולה עובר טיהור מלא של הגוף בשל הליכי טיהור נוספים:

  • (הידרוקולונותרפיה)
  • כבד (שיקום תעלות המרה)
  • כליות (תברואה של דרכי השתן),
  • לימפה (שיקום אנדוקולוגי)

במקביל, הגוף הוא ניקה טפילים, שיקום של microflora נורמלי, ולאחר מכן שחזור של הרכב ויטמין ומינרלים.

מהלך הצום הטיפולי יכול להיות פרודוקטיבי יותר על ידי אלקטרו פיזיותרפיה, hydromassage, והליכים תרמיים שנערכו במרכז. כמו כן, לרשות המטופלים של מרכז RTD יש: מיני סאונה, חדר כושר, חדר מערה (מערת מלח), מכון יופי, שבו מבוצע עיסוי פנים קוסמטי.

לכן, ניתן לומר כי צום רפואי Orlova היא מערכת מורכבת של ריפוי והתחדשות של הגוף, שנבנו על בסיס תורת RTD של יו.אס. ניקולייב. נכון, התחייבויות טובות שאינן קשורות לרפואה המסורתית אינן נתמכות מספיק על ידי הממשלה הרוסית והרשויות הרלוונטיות, כפי שמעידים המשוב של חולים רבים על מצבם של המרכזים הפעילים לאריכות ימים. נראה כי משרד הבריאות של רוסיה (וגם באוקראינה הדברים אינם טובים יותר) והארגונים הקשורים אליו הם פשוט לא רווחי עבור אנשים יש בריאות טובה ואריכות ימים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

צום רפואי עבור Neumyvakin

Ivan Pavlovich Neumyvakin - דוקטור לרפואה, מחברם של התפתחויות רבות בתחום החלל והרפואה האלטרנטיבית. הוא חי חיים ארוכים ומעניינים, לאחר שסיים שלום לעולם הזה לא מזמן, בגיל 89 שנים, לפני שהגיע לרגל 90 שנה לכמה חודשים, המספר על כוח גופו. Neumyvakin אנדואקולוגיה של בריאות מי חמצן הפך רבי מכר ופורסמו לא רק במדינה שלנו, אלא גם באירופה.

נויומבקין היה תומך בריפוי הטבעי של הגוף. ואף על פי שהוא עצמו לא פיתח שיטות של רעב טיפולי, על סמך השיטות הקיימות כבר, הוא יצר מערכת מקיפה של ריפוי הגוף ללא אמצעים של תמיכה בסמים. מערכת פשוטה ובמחיר סביר התברר להיות כל כך יעיל כי בברית המועצות הוא שימש להכנת אסטרונאוטים לטיסה.

המהות של מערכת הריפוי הכללית של Neumyvakin היא טיהור מקסימלי של הגוף מחומרים מזיקים שנצברו במהלך פעילותו החיונית. זה זבל זה בגוף, על פי המדען, המשפיעה על תהליכים ביוכימיים מעורר כל מיני מחלות.

הרעב איוון פבלוביץ 'נחשב לאחד השיטות החזקות ביותר לטיהור הטבעי של הגוף. אבל לפני היציאה לצום רפואי, Neumyvakin, כמו Yu.S. ניקולייב או חסידיו LA אורלובה, מומלץ תחילה לנקות את הגוף בכל דרך אפשרית. במקרה זה, לא רק את המעיים (זה, כמובן, את המשימה הראשונית), אלא גם את הכליות, הכבד, לבלב, המפרקים, הדם וכלי הדם יש לנקות. במקרה זה, רצוי לדבוק בדיוק בסדר זה של ניקוי איברים בנוסף, אתה צריך להוביל אירועים להיפטר טפילים.

טיהור Neumyvakin ממליץ להשתמש חוקנים שונים (למשל, כולל סודה או מי חמצן). יתר על כן, במרפאה שלו אחד ההליכים טיהור נחשב לבלוע של מי חמצן (יש ערכת מסוימת) ופתרונות סודה. שיטה זו נראה המדען אפילו יעיל יותר מאשר טיהור המעי.

ניקיון יסודי כזה של הגוף, על פי התיאוריה של Neumyvakin, מסייע הכנה איכותית עבור צום להקל על זרימתו.

כמו מחברים רבים אחרים של מערכות שונות של שיפור הבריאות, I.P. Neumyvakin רואה צורך לעבור בהדרגה מן הקורסים קצר של צום לארוך יותר. מומלץ להתחיל עם 1-3 ימים של צום, וכאשר הגוף מתרגל, לעבור אלה יותר.

Neumyvakin הוא חסיד של רעב מלא, כלומר. כך, כאשר רק מים נשארים בתזונה של המטופל. יחד עם זאת הוא מעדיף לא מבושל או מזוקק מים, אבל מטוהרים בדרך מיוחדת. זהו מים protium, הכנת אשר דומה מים מופשר. אבל באותו הזמן, איזומרים כבדים מוסרים מן המים, מקפיא הראשון בטמפרטורה של 3.8 מעלות מעל לאפס. הסרת הקרח הראשון על המים, אנחנו, לכן, להסיר מן המים חומרים שאינם מועילים עבור הגוף. המים הנותרים יש להקפיא בטמפרטורה של 0 מעלות ומטה, ולאחר מכן לתת לו לחזור למצב הקודם שלה.

צום רפואי, על פי התיאוריה Neumyvakina, צריך להתבצע בקשר הדוק עם עבודה גופנית מתונה וטיולים פעיל באוויר הצח. המדען גם רואה תרגילים שימושיים, אשר כרוך מחזיק את הנשימה, ונושם בשקית פלסטיק, תורם הצטברות של פחמן דו חמצני בגוף, אשר משפר את ההשפעות הבריאותיות של הרעב.

Neumyvakin ממליץ לצאת בצום על פי ערכת תקן, החל בצריכה של מיצי פירות וירקות בהדרגה פונה הצריכה של מזונות שונים בכמויות קטנות.

Neumyvakin מקדיש תשומת לב מיוחדת לצריכת נוזלים הן בתקופת הצום והן בחיי היומיום. במהלך הצום, אתה צריך לשתות מים בכל עת, ובסיומה אתה חייב לדבוק בסכימה זו: לשתות נוזלים לא יאוחר מ 20 דקות לפני הארוחות, לא שותה במהלך הארוחות במשך 2 השעות הקרובות. המדען ממליץ לטחון כל מזון בפה למצב כזה שהוא כמעט אינו שונה מהנוזל.

trusted-source[10]

צום רפואי עבור וורושילוב

 הטכניקה של אלכסנדר פבלוביץ 'וורושילוב, שהוא רופא של הקטגוריה הגבוהה ביותר ומחברת תוכנית הבריאות והמשקל, עשויה להיראות חריגה במקצת. צום מחזורי עבור Voroshilov יכול להיקרא בצום לסירוגין, בהתבסס על קורסים של משך ממוצע (7 ימים).

זוהי שיטה צעירה יחסית, אשר עלולה לגרום ספקות מסוימים כי הרופא מציע לחולים לרעוב בבית, לאחר שלמד את זה בתוכנית שלו. עם זאת, אלכסנדר פבלוביץ סבור כי עם צום שבועי מוגדר כראוי ללא התוויות נגד, אין צורך לשבת "נעול" בבית החולים. שעות היגיינה נהלים, החולה הוא מסוגל לבזבז על שלהם, ואת שאר הזמן המשימה שלו היא לנוח וללכת.

המחזור, על פי המתודולוגיה של וורושילוב, הוא תסביך "מזון-הפסקה", במילים אחרות, מדובר בתקופה של קורס צום אחד. אבל אולי יש כמה קורסים כאלה. לפיכך, מחזור 6 של צום מוביל לחידוש תאי הגוף (כבד - 40%, לב - 20%).

ישנם 3 גרסאות של התוכנית, המאפשרת לבחור את המתודולוגיה הנדרשת, בהתאם לצרכים שלהם. אז, את variant עם 1 צום מחזור (1 חודש, 1 בשבוע של צום) מתבצעת במקום אמצעי מניעה. גרסה של 3 מחזורים של צום (3 חודשים, 3 שבועות של צום) מתאים למי יש משקל עודף קטן ולא מותר מחלות. צום עבור 6 מחזורים (6 חודשים, 6 שבועות בצום קורסים) יעזור לאלה שמשקל עודף שלהם הוא יותר מ -20 ק"ג, כמו גם אלה הסובלים ממחלות כרוניות.

במהלך הצום, Voroshilov אינו אוסר על מי שתייה, הולך לעבודה, משחק ספורט בתוך סיבה, בהסתמך על שלומו.

trusted-source[11], [12], [13]

צום רפואי יבש

טכניקה זו עשויה להיראות לא פחות יוצא דופן. אבל היא נבדקה על ידי המחבר שלה על ידי הרופא naturopathic ליאוניד אלכסנדרוביץ 'Schennikov, אשר בשנת 86 השנה שלה הפך 86 שנים.

עבודה בבית החולים (על ידי אמבולנס) ולומד האנטומיה של Shchnnikov הגיע למסקנה כי חיים קצרים של אדם ואת נוכחות של מחלות רבות שלו יש שורש אחד - חוסר אחדות הנפש והגוף. אנחנו פשוט לא מקשיבים למה שהגוף שלנו אומר, מתעלמים מהצרכים שלו, מחליפים אותם עם המצאות שלנו.

לאחר שרכשנו מחלות רבות, עדיין לא הבחנו כיצד לטפל בהן ביעילות, והרפואה עדיין אינה מסוגלת לתת תשובות לשאלות רבות הנוגעות לבריאות האדם. אז ליאוניד אלכסנדרוביץ הגיע למסקנה כי התשובות לשאלות אלה יש לחפש בתוך עצמך, להקשיב לטבע של אחד.

בדיקות שיטות בריאות שונות עבור עצמו, Shchnnikov עצר על צום יבש, בהתחשב בכך להיות הצורך המתאים ביותר להתאוששות ברוב המחלות. עם זאת, הוא לא היה מוגבל צום 3 יום, אשר נחשב בטוח רק, בעוד תקופות ארוכות יותר של צום יבש נחשבו מסוכנים לחיים ולבריאות.

ליאוניד Shchnnikov הוכיח מניסיונו כי עם הגישה הנכונה צום, אפילו 11 ימים רעב מוחלט לא מזיק. הטכניקה שלו, המכונה "הימנעות הריפוי", מרמז על דחייה מוחלטת של שימוש במזון ומים לתקופה של 5 עד 11 ימים.

למרות שהמחבר מציע שיטה ידועה כבר של רעב יבש, ליישומה יש מאפיינים משלה כבר בשלב ההכנה. ליאוניד אלכסנדרוביץ 'מתנגד בתוקף לטיהור הגוף בערב ובמהלך הצום בעזרת חוקנים. הוא מציע לנקות את זה בעזרת מזון צמח: ירקות ופירות, בהדרגה מעבר לתזונה מזון גולמי ולא לערבב פירות שונים עם מזון.

זה חשוב מאוד naturopath רואה את הגישה הפסיכולוגית של אדם, שבלעדיו צום יבש ארוך בלתי אפשרי. אם אדם כבר התכוון לייבש בצום, אז אתה צריך להתחיל עם תקופות קצרות (1-1.5 ימים) פעם בשבוע, ואת היציאה ארוחות הבא לרמוז הצריכה של מוצרי חלב וירקות.

כאשר הגוף מתרגל, אתה יכול לנסות קורסים ארוכים יותר (3-5 ימים) עם מרווח של 2-3 חודשים, ועל הטיפול במחלות קשות ללכת מהר במשך 9-11 ימים.

רעב יבש עבור Schennikov יש תכונות אחרות. לדוגמה, אין צורך להגביל את הקשר עם מים: נהלים היגייניים, אמבטיות, מינון, מקלחות, רחצה במאגרים מותר. כל זה תורם לשמירה על מאזן המים. בנוסף, המשטר היומי במהלך הצום הוא מיוחד (שוב, לספוג בערב ולילה לחות מהאוויר). אז לישון L. Schennikov מציעה 6-10 בבוקר, ואחריו הליכה פעילה אחת אחר הצהריים, עבודה אינטלקטואלית במשך 2 שעות התייעצות עם מומחה עד 18 בערב. בשעה 18:00, זה הכרחי ללכת לישון עד 22:00, לאחר מכן עד הבוקר האדם חייב להיות שוב על האוויר, לזוז, לנשום באופן פעיל, להיות רווי לחות.

במהלך כל תקופת הצום לא ניתן overstrained, אלא גם להוביל אורח חיים פסיבי הוא גם לא רצוי. ריפוי בעיסוק מתון יהיה מועיל.

צום עד 5 ימים, על פי Shchnnikov, ניתן לבצע בבית, עם סירוב ארוך יותר של מזון ומים, שליטה מומחה הוא הכרחי.

היציאה מרעב יבש לוקח, על פי שיטת Shhennikov, רק 4 ימים. שתייה מותרת מהיום הראשון של ההתאוששות, אך עליך לציית למדד. ביום הראשון של צום, סלט ירקות טריים, הקרקע על פומפיה, מותר. ביום השני מיצי ירקות וירקות מבושלים מותר. ביום השלישי אתה כבר יכול לאכול ירקות, פירות, לחם, כוסמת קטנה או דייסה דוחן. ביום הרביעי, מותר להם: מרק ללא שומן, מוצרי חלבון, פירות וגרגרים, מלבד קשה להיטמע, ואלה שגורמים לתסיסה ולהיווצרות גזים במערכת העיכול.

החל מהיום החמישי, ניתן לחזור לתזונה הרגילה, אבל דגים ובשר ניתן להחזיר את הדיאטה רק שבוע לאחר סוף הצום.

trusted-source[14]

צום רפואי עבור מלאכוב

בניגוד לשיטות שתוארו לעיל, מערכת ההתאוששות של גנאדי פטרוביץ 'מלאכוב (סופר המארח תוכניות טלוויזיה על שיטות שונות של ריפוי הגוף, מחבר הספר "מרעב מחבר הספר") אינו נשמע מבחינה מדעית. מערכת מלאכוב כוללת גם צום רפואי, אך במקרה זה אין זו טכניקה חדשה, אלא פסיפס המורכב מהישגי מדענים ושיטות לא מסורתיות לטיפול במחלות מסוימות (לדוגמה, אורינוותרפיה).

ג 'מלאכוב בוחן שיטות שונות של צום טיפולי, כולל אלה שנבדקו על עצמן. אלה הן קצר יותר (7-10 ימים) וארוך (עד 40 ימים). אבל בגישה שלו לצום יש כמה תכונות שאינן נתמכות תמיד על ידי הרופאים.

ממש בתחילת הצום, גנאדי פטרוביץ 'מתעקש על ניקוי מלא של הגוף: לא רק את המעיים, אלא גם את הכבד, הבטן, הלימפה, המפרקים וכו'. הוא תומך גם רעב מלא ומוחלט ניקולייב. אבל ישירות במהלך הצום, הוא מציע לעשות חוקנים לא עם מים פשוטים, אבל עם שתן (שתן).

עוד רופאים זועמים יותר (אפילו לא אזורים מסורתיים), אז זה עצה בעיצומו של צום ליישם מאמץ פיזי משמעותי הליכים שונים כגון טפטוף, התקשות, מקלחת בניגוד, עיסוי עם שתן לקחת שתן בפנים, תרגילי יוגה ועוד.

הוא רואה את זה שימושי במיוחד עבור המון גדול במהלך צום במשך 1-1.5 שבועות. הוא ממליץ להחליף מים עם שתן, אשר לכאורה נותן את התוצאה הטובה ביותר לטיפול במחלות שונות.

כפי שאמרנו, גישה כזו לצום אין בסיס מדעי או פיזיולוגי וניתן להחיל רק על אחריותך בלבד. הרופאים וספקנים לגבי הרעיון של טיפול על ידי הרעב, לא כולם מחליטים להוביל את המטופל, מורעב בשיטה הקלאסית, שלא לדבר על מערכת שיכולה להזיק לבריאות, רק מענים את הגוף.

trusted-source[15], [16], [17]

האם יש שיטות אחרות של צום טיפולי? 

באינטרנט היום אתה יכול למצוא שיטות רבות ושונות של טיהור וריפוי הגוף בעזרת הרעב מודע. חלק מהם יכול להיחשב סביר למדי, אחרים אינם נתמכים על ידי דבר, אשר מסיבה כלשהי לא עושה אותם פחות אטרקטיבי. אחרים יכולים להיות יותר לראות כמו צום ימים, אבל לא מערכת רפואית מלאה.

כמה תוכניות רעב יכול להיחשב מסוכן, אבל על פי רוב אלה מערכות מזיקות לחלוטין, במיוחד אם אנחנו מדברים על סירוב לטווח קצר או לא שלם של מזון.

לדוגמה, קשה לראות רעב מיץ כמו אלימות נגד הגוף, אשר מסייע לשחזר את הגוף על ידי הפחתת העומס על מערכת העיכול רווי אותו עם ויטמינים ומינרלים חיוניים.

צום בריאות על מיצים  יכול להתבצע עד 60 ימים, ולפעמים יותר. מזון זה כל התקופה יהיה מוכן ירקות טריים juices בתוספת 1 כוס ליום של מיץ פירות. בנוסף, ניתן לשתות מים מטוהרים או באביב, אשר יתרום טיהור יעיל של הגוף.

או, למשל, צום טיפולית בהתאם ללוח השנה הירחי. יש לומר כי הוא אינו נושא את האפקט הטיפולי כשלעצמו, אלא כטיפול מרפא כללי הוא יתאים בצורה מושלמת. בנוסף, טכניקה זו, אשר מרמז על החלפה של ימים פריקה יבשה ורטובה, עוזר להיפטר 3-5 קילו עודף בחודש.

נכון, ההכנה לרעב כזה יש מאפיינים משלה. ראשית, אתה צריך לוח שנה הירח על היד. שנית, כל הצעדים שלך במהלך החודש יצטרכו להיות מאומתים איתו.

ביום הירח הראשון בבוקר, אתה צריך לנקות את המעיים עם חוקן קמומיל עירוי ולאכול בצניעות, הקטנת החלק הרגיל על ידי כמעט 2 פעמים. בערב, קמומיל חוקן שוב, שלאחריו אתה לא יכול לאכול.

ביום הירח השני, כמה מציעים לעשות ביום צום יבש, כאשר אתה צריך לוותר על מזון ומים. למעשה, מבחן כזה הוא הטוב ביותר לבצע את מה שנקרא ימים Ekadashi (ימים 11 ו - 26 של מחזור הירח). בימים אלה ראו חכמי המזרח את הטוב ביותר לטיהור ולשיקום הבריאות.

במרווח בין הימים האלה יהיו אלה כאשר אתה צריך לוותר רק על מזון, בעוד שאתה יכול לשתות מים בכמויות מספיקות (8,10,12, 18, 20, 25 ו 29 ימים ירחי), או לאכול לפי התוכנית הרגילה (2 7, 9, 13,15, 16-17, 19, 21-24, 27, 28, 30 יום ירחי).

בימים שבהם אין צורך להרעיב, חשוב לזכור כי עם הירח גדל הבטן לא ניתן לעומס יתר על המידה, ולכן המנות צריך להיות כפול כפליים, וארוחת ערב צריך להיות נטוש לחלוטין. אבל כאשר הירח פוחת, אין הגבלות על מזון, רק בלילה עדיף לא לאכול.

צום רפואי אינו שיטה נפוצה. זה לא מתורגל בכל מקום לטפל בחולים, ואפילו עם כל הרצון, לא תמיד ניתן למצוא מומחה אשר מסכים להדריך אותך במהלך הצום. אבל האם זה יהיה מכשול עבור מי מחליט לשפר את בריאותו בדרך זו היה בהשראת הדוגמה של רופאים naturopaths המתרגלים בצום, במיוחד מאז רבים מהם ניתן רק לקנא - קנאה לבריאותם ואריכות ימים שלהם בצורה ידידותית.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.