^

אשלגן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אשלגן (K) הוא מאוד חשוב עבור הגוף. אשלגן הוא הכיל את הקירות של תאים נימים; כבד, בלוטות אנדוקריניות, תאי עצב לא יכולים לתפקד באופן נורמלי עם חוסר. האם ידעת כי אשלגן מכיל 50% מכלל נוזלי הגוף?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מה שאתה צריך לדעת על אשלגן

אשלגן יחד עם כלור (Cl) ונתרן (Na), הוא האלמנט, הצורך שבו הוא הגדול ביותר בגוף שלנו. כמות אשלגן הוא 250 גרם, מתוכם רק 3 גרם הם חלק נוזלים תאיים. אשלגן הוא המרכיב העיקרי במוצרים צמחיים.

הצורך באשלגן כל יום

כל יום, יחד עם מזון, אנחנו צריכים לצרוך 3 עד 5 גרם של אשלגן.

באילו תנאים עולה הצורך באשלגן?

עם פעילות גופנית חזקה וספורט, כדאי להגדיל את כמות אשלגן כי מזין את הגוף עם מזון. אם אתה לוקח משתנים או יש לך הזעה קשה (הם יכולים להוביל לאובדן אשלגן), אז אתה צריך לצרוך יותר מזונות המכילים אשלגן.

תכונות אשלגן שימושי כאשר נחשפים לגוף

אשלגן בעזרת הכלור (Cl) ונתרן (Na) מעורב בשמירה על איזון מלח של תאים, מספק מאזן של נוזלים בתאים ורקמות של הגוף, שומרת על הלחץ האוסמוטי הרגיל בתאים. אשלגן יש השפעה אלקליין בשמירה על איזון בסיס חומצה יחד עם נתרן (Na), מגנזיום (Mg) וסידן (Ca).

עם חוסר אשלגן, גלוקוז לא ניתן להמיר אנרגיה, כך השרירים להפסיק מתכווץ להקפיא, ובכך לגרום לשיתוק מוחלט.

בזכות אשלגן, קצב הלב, תקנה של לחץ, מעבר נורמלי של הדחף העצבי והפחתת כל קבוצות השרירים נשלטות. בעזרתו נוזלים מסולקים מהגוף, הוא מבטיח את היעדר הדיכאונות, מספק חמצן לתאי המוח, מסיר רעלים ומגן מפני שבץ. תפקידה של אשלגן בגוף הוא כמעט שלא יסולא בפז!

בכל תהליכים של הגוף, אשלגן משתתף יחד עם נתרן (Na), או ליתר דיוק שילוב אחד (סודיום אנטגוניסט), ועל מנת שהגוף שלך יהיה בריא לחלוטין, היחס שלהם צריך להיות 1: 2. אם יש לך כמות מוגברת של נתרן, אז השפעתו רעה יכול להיחלש על ידי לקיחת כמות נוספת של אשלגן.

אשלגן עיכול

אשלגן הוא נספג לחלוטין דרך קירות הבטן והמעיים, והוא מופרש בשתן. אשלגן הוא כמעט אותו דבר שהוא נצרך.

סימנים של חוסר אשלגן בגוף

עם כמות מספקת של אשלגן, ייתכן שיש דליפות, נמנום, ואדישות. בגלל הפגיעה של תפקודי השרירים, אנשים לעיתים קרובות יש התקפים, הם מרגישים חולשת שרירים. קצב הלב יכול גם ללכת לאיבוד, בגלל זה יש הפרעות קצב. הקאות תכופות ועצירות היא סימן ברור לחוסר אשלגן בגוף. לפי הסטטיסטיקה, ההסתברות למוות בשבץ אצל גברים עולה ב -3 פעמים, אם רמת האשלגן בגוף נמוכה.

סימנים של שפע של אשלגן

סימנים ברורים של אשלגן עודף בגוף כוללים: כעס, הפרעות לב, אובדן רגישות בגפיים, השתנה מוגברת. כמו עם מחסור, ועם עודף של אשלגן, הפרעת קצב עלולה להתרחש.

מה משפיע על התוכן של אשלגן בגוף?

בעת בישול או טבילה במים, אשלגן עובר אליו. אם בעתיד המים לא נעשה שימוש, אז יחד עם זה אשלגן כל אבוד.

מדוע יש עודף של אשלגן בגוף?

היווצרות של אשלגן עודף בגוף הוא כאשר העבודה של הכליות או adrenals, אשר להוביל עודף אשלגן בשתן. אם אדם משתמש בסמים המכילים אשלגן או משתמש בתחליף למלח שולחן, ייתכן שיש לו עודף של אשלגן.

למה יש מחסור באשלגן?

חוסר אשלגן יכול להתרחש עם צריכת סודיום המכילים סמים, כמו גם עם צריכת יתר של מלח שולחן. הסיבה לחוסר אשלגן יכול לשמש צריכת מזון המכילים בלעדי נתרן (Na) והתעלמות מוצרים המכילים אשלגן.

עם בישול לא תקין, אשלגן יכול גם ללכת לאיבוד. השימוש בהורמונים לקליפת יותרת הכליה, עשבי השתן וההכנות יכול להפחית באופן משמעותי את רמת האשלגן בגוף, ובהתאם להעלות את רמת הנתרן (Na).

קפה מקדם את הנסיגה של אשלגן מהגוף, כך שאם אתה אוכל אותו לעתים קרובות, טרח לספק את עצמך עם אשלגן נוסף. אלכוהול נכלל גם ברשימה של "חומרים המייצרים אשלגן". מדגיש יש את המאפיין של עיכוב נתרן (Na), ואת כמות אשלגן בגוף - להפחית.

מזונות עשירים באשלגן

כולם אוהבים ממתקים, אבל לא כולם יודעים שממתקים כמו משמשים מיובשים, צימוקים או שזיפים מיובשים עשירים באשלגן (מ -860 ל -1700 מ"ג). הם מחוברים אגוזים: אגוז מכיל 474 מ"ג של אשלגן, בוטנים - 658 מ"ג, קשיו - 553 מ"ג, שקדים - 748 מ"ג, ארז - 628 מ"ג. תפוחי אדמה רגילים מכילים כ 568 מ"ג אשלגן, וחרדל - עד 608 מ"ג. כל המוצרים האלה שווים באמצעות כדי לשמור על האיזון של אשלגן בגוף.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

אינטראקציה של אשלגן עם אלמנטים אחרים 

אם תגדיל את צריכת האשלגן, יותר נתרן (Na) יהיה פלט. עם מחסור של מגנזיום (Mg), ספיגת אשלגן עלול להיפגע.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.