^

קמומיל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפרח של קמומיל מיובש ושיכור כמו תה או בשימוש טופיקלי בצורה של תמצית.

trusted-source[1], [2], [3]

הצהיר על ההשפעה של קמומיל

הוא האמין כי תה קמומיל משחרר דלקת וטמפרטורה, הוא הרגעה קלה, מקל על התכווצויות הקיבה ועוזר עם קיבה מוטרד, מקדם ריפוי של כיב קיבה. נטען כי תמצית קמומיל, להחיל על כל חלק של הגוף בצורה של דחיסה, מרגיע עור מגורה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

השפעות שליליות של קמומיל

קמומיל הוא בטוח בדרך כלל. זה יכול לתקשר עם אלכוהול הרגעה (למשל, barbiturates). יש אנשים שיש להם אלרגיה אבקה, אשר חלק מהתרופות של קמומיל.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "קמומיל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.