^

כוסמת דיאטה: מהי המהות?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כוסמת דיאטה לירידה במשקל - פשוט ביותר, יעיל ובטוח דיאטה אפשרות. זה מתייחס לדיאטות מונו. כלומר, אתה צריך רק מוצר אחד - כוסמת לירידה במשקל. ועוד רצון לרדת במשקל.

מהי תמצית הדיאטת כוסמת?

במשך כמה ימים אתה לא אוכל שום דבר למעט כוסמת, מבושל על מים או ספוג. זה אפשרי ללא מלח.

איך לבשל כוסמת?

קח 250 גרם של כוסמת (או כוס עם שקופית) ושופכים על מים רותחים תלולים למשך הלילה. אתה יכול גם לספוג קפיר. הקפד לכסות עם מכסה כך כוסמת הוא מאודה. בבוקר תראה כי כוסמת יש תפוח והוא מוכן לעזור לך את הסיבה הקדושה של ירידה במשקל.

חלק זה אתה בבת אחת לא אוכלים. לכן, להשליך אותו בצורה עסקית, מתחלקים 4 חלקים. השתמש בחלק אחד לטוב שלך, ושלושה אחרים מסתתרים במקרר.

כוסמת ללא מלח, סוכר ותבלינים אחרים ייראה לך טמבל טרי, חסר טעם ונדיר בדרך כלל. אבל זה המחיר של דמות טובה ובריאות.

משך הדיאטה כוסמת

7-8 ימים

trusted-source[1], [2], [3]

תוצאה

ירידה במשקל מ 3 ל 8 ק"ג ב -7 ימים. הודות למאפיינים שימושיים של כוסמת במהלך הדיאטה כוסמת, אתה לוקח קילוגרם נוספת, משפר את מצב העור, השיער והציפורניים, ואת הגוף הוא ניקה של toxins. עם זאת, בגלל פחמימות בגרון כוסמת לך לרדת במשקל לא מיד, אבל בהדרגה.

מה זה כל כך שימושי כוסמת דיאטה?

דיאטה כוסמת בהחלט להרוות אותך עם חומרים שימושיים לגוף. כלומר:

 • אבץ
 • אשלגן
 • ברזל
 • זרחן
 • קובלט
 • יוד
 • נחושת
 • בור
 • אבץ
 • חומצה פולית
 • ויטמינים מקבוצת B
 • ויטמינים מקבוצת PP
 • פלבני
 • רוטין

שני החומרים האחרונים, שהתגלו לאחרונה על ידי מדענים בגרגרי כוסמת, עוזרים לאדם להילחם במחלות מסוכנות כגון סרטן. ובכל זאת - למרבה הפלא - הודות כוסמת, הפעילות של נוזלים בגוף עולה. בפרט, זה משתן מעולה, הודות אשר במהלך הדיאטה כוסמת מהגוף הולך הרבה לחות עודפת, אשר נותן משקל לגוף האדם.

אנו מאחלים לך לרדת במשקל הודות כוסמת מונו דיאטה ללא תחושה של אי נוחות. ותן לדמות הדקה להיות הפרס שלך במאבק על הבריאות שלך!

כוסמת מונו צ'יפס

 1. אתה יכול לחוות רעב, אז אתה יכול לשטוף כוסמת במים נקיים. זה רצוי אחרי 20 דקות לאחר אכילת דייסה זו, כדי לא להפריע לתהליך העיכול.
 2. אתה יכול לסבול את העובדה כי המוצר ייראה לך תפל וחסר טעם. כן, תחושת אי הנוחות היא עוד חסרון של דיאטה כוסמת לירידה במשקל. עם זאת, במקרה זה יש דיאטות כוסמת עם תוספים.
 3. אתה עלול לחוש חולשה וסחרחורת, כי רעלים יעזבו את הגוף, וזה תמיד מלווה בתנאים דומים.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.