^

דיאטת שתייה למשך 30 יום

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הביטוי "שתיית דיאטה למשך 30 יום" נראה לאנשים שאינם יזמים דרך לרדת במשקל באמצעות מים רגילים. במים קשורים בעיקר המילים "לשתות" ו"שתיה ". למעשה, אנחנו מדברים על מגוון מזון נוזלי: מרקים הומוגניים, מיצים עם עיסת, מרקים ומרקים. האם קל לאכול "ארוחות קלות", מה זה עולה ומה זה נותן בסופו של דבר?

מים מהווים 75% ממשקל הגוף אצל תינוקות עד 55% בקרב קשישים והם חיוניים להומאוסטזיס הסלולרי ולחיים. [1] עם זאת, ישנן שאלות רבות ללא מענה בנוגע למרכיב החשוב ביותר בגופנו ובתזונה שלנו.

כאשר אנו מדברים על מים, ראשית אנו שמים לב לכל סוגי המים, בין אם הם רכים או קשים, מעיין או מעיין, מוגזים או מזוקקים. בנוסף, אנו מקבלים מים לא רק ישירות כמשקה, אלא גם ממזון ובמידה קטנה מאוד גם כתוצאה מחמצון של חומרים מזינים (מים מטבוליים). שיעור המים המסופקים עם משקאות ומזון תלוי בשיעור הפירות והירקות בתזונה. ההערכה היא שבארצות הברית כ- 22% מהמים מגיעים ממזון, בעוד שבמדינות אירופה, במיוחד במדינות כמו יוון, בהן צריכת פירות וירקות גבוהה יותר, או בדרום קוריאה, נתון זה יהיה גבוה בהרבה.. [2], [3]

אחוז המים במזונות שונים.

 • 100% - מים
 • 90-99% - חלב דל שומן, מלון, תות, אבטיח, חסה, כרוב, סלרי, תרד, חמוצים, זיתות (מבושלות)
 • 80–89% - מיץ פירות, יוגורט, תפוחים, ענבים, תפוזים, גזר, ברוקולי (מבושל), אגסים, אננס
 • 70-79% - בננות, אבוקדו, גבינת קוטג ', גבינת ריקוטה, תפוחי אדמה (אפויים), תירס (מבושל), שרימפס
 • 60-69% - פסטה, קטניות, סלמון, גלידה, חזה עוף
 • 50-59% - בשר בקר טחון, נקניקיות, גבינת פטה, סטייק טנדר (מבושל)
 • 40–49% - פיצה
 • 30-39% - גבינת צ'דר, בייגל, לחם
 • 20-29% - נקניקיית פפרוני, עוגה, עוגיות
 • 10-19% - חמאה, מרגרינה, צימוקים
 • 1-9% - אגוזי מלך, בוטנים (קלויים יבשים), עוגיות שוקולד צ'יפס, קרקרים, דגנים, בייגלה, קליפות טאקו, חמאת בוטנים
 • 0% - חמאה, סוכר

* מקור: מסד הנתונים הלאומי של תזונה USDA לגיליון 21 רגיל המסופק על ידי אלטמן. [4]

אינדיקציות

ירידה במשקל בדיאטת שתייה במשך 30 יום היא דרך קיצונית במיוחד לתקן משקל. עם דיאטה זו, אתה יכול להוריד 15+ ק"ג בחודש. האופטימיסטים מאמינים כי אין צורך לרעוב, הריאליסטים אומרים כי אכילה כזו במשך חודש שלם אינה משימה קלה.

אין מידע על האינדיקציות הטיפוליות לפגישה. בדרך כלל, אדם עצמו יוזם אפשרות קיצונית, הנואש לרדת במשקל בצורה עדינה יותר. לפעמים דיאטה חודשית מתבצעת על ידי מי שקל להם יחסית לשמור על משטר שתייה במשך שבוע או שבועיים.

הדיאטה עוזרת להפחית את העומס על אברי העיכול, לנקות את הגוף ולעורר את חילוף החומרים. כל זה מקרב את הירידה במשקל להשגת המטרה העיקרית - ירידה במשקל.

מידע כללי שתיית דיאטה

השיטה לשתיית דיאטה למשך 30 יום אינה רעב מים, פריקה או טיפול, כפי שאפשר לחשוב מקריאת הכותרת. המערכת מספקת את הסירוב ללעוס כנתון מטבע הרפלקס. מהות הדיאטה היא להמיר מזון מוצק למצב נוזלי הומוגני - פירה, דגני בוקר, שייק. ההבדל בין דיאטת שתייה ארוכת טווח לבין תזונה קצרת טווח הוא שקיים איום ממשי להפרעה מטבולית חמורה.

 • על מנת להימנע ממצב זה, מומלץ לאכול מרקים מרוסקים לא רק בארוחת הצהריים, אלא שלוש פעמים ביום, בארוחות העיקריות.

תפיסת הדיאטה מבוססת גם על העובדה שמזון נוזלי דל קלוריות עוזר להפחית את החלל בקיבה. לכאורה, הנפח המוגבר הוא זה שגורם לבעיות של אנשים הסובלים מעודף משקל, מכיוון שהוא מעורר כל הזמן תיאבון מוגבר. עודף אוכל מותח שוב את הקירות - והכל נע במעגל קסמים.

באכילת כלים נוזליים, אדם לומד להסתפק בפחות אוכל, שבגללו הקירות מהודקים ולומן הקיבה מצטמצם. כתוצאה מכך המשקל העודף יורד בהדרגה, ומתקרב לביצועים אופטימליים.

הטכניקה נועדה להפחית את העומס על אברי העיכול, בעוד שרוב אבות המזון הדרושים עדיין נכנסים לגוף. המזון מתעכל במהירות מבלי לאחסן שומן. במקום זאת, מתרחשים תהליכים חיוביים: ניקוי רעלים ורעלים, הפעלת מטבוליזם. כל זה תורם לירידה במשקל.

כניסה לדיאטת השתייה למשך 30 יום

הם כותבים שהתקופה הקשה ביותר בדיאטת השתייה למשך 30 יום היא ההתחלה. במיוחד היום הראשון. וזה מובן, שכן תמיד קשה לגוף להתאים מחדש לתזונה חדשה. כדי לעזור לו לעשות זאת, עליך לארגן כראוי את הכניסה לדיאטת השתייה למשך 30 יום.

גישה מוכשרת היא להתכונן למשטר הקרוב למשך שבוע: בשלב זה יש צורך לא לכלול ג'אנק פוד (מזון מהיר, מנות שומניות, חריפות ומתוקות), לקצץ מנות ולהגדיל את כמות המים שאתה שותה. משקאות מתוקים, מוגזים, אלכוהוליים אינם כלולים ברשימת המשקאות הרגילה.

 • זה יעזור לך להסתגל במהירות לדיאטה החדשה.

בתהליך ההכנה יש לבצע התאמות לשגרה היומיומית. למי שמתאמן בסימולטורים, יש צורך למנוע שריפת שרירים ככל הנראה במקרים כאלה. לצורך זה, אימונים אינטנסיביים, אם בכלל, נעצרים באופן זמני.

 • ידוע כי אינך יכול לאסור על עצמך ללעוס באופן מיידי וזמן ממושך.

הכנה מקדימה לוקחת בחשבון גם את הנקודה הזו. שבוע לפני תחילת תוכנית הדיאטה, הם מתחילים להגביל את נפח המנות ולכלול יותר ארוחות נוזליות בתזונה. לפתח את ההרגל לשתות בקבוק מים ביום. כללים פשוטים אלה מסייעים להשגת יעילות מרבית ומניעת השלכות מזיקות על הגוף.

צא מדיאטת השתייה למשך 30 יום

היציאה הנכונה מדיאטת השתייה למשך 30 יום נמשכת זמן רב יותר מהתזונה בפועל. מטרת היציאה היא לאחד את התוצאות, לעזור למערכת העיכול לכוון מחדש את המזון הסטנדרטי, כדי למנוע החזרת המסה. אחרת, מעבר חד מדיאטת שתייה למשך 30 יום לאכילת מזון מוצק גורם לדחיית מזון, עצירות וגזים.

 • התקופה הראשונה של שבעה הימים מספקת הכללה של דייסה רירית לארוחת הבוקר. בדרך כלל נבחר שיבולת שועל.

השבוע השני מתחיל אחרת. ארוחת הבוקר מורכבת מחביתה מאודה, ביצים קשות או גבינה, ארוחת הצהריים היא דייסה וארוחת הערב ממשיכה להיות ניתנת לשתייה.

בשבוע השלישי מופיעה קבוצת מוצרים של פירות וירקות בתפריט. הם משמשים לארוחת ערב (טרייה). את ארוחת הבוקר ניתן לשתות, ואת ארוחת הערב ממשיכים עם דייסה.

בשבוע הרביעי חלים שינויים קיצוניים. בדיאטת הצהריים של ירידה במשקל מופיעים בשרים רזים ודגים, אולי מבושלים. ארוחת הערב מורכבת מסלטים, פירות וארוחת הבוקר נותרה לשתייה.

בשבוע החמישי ובעקבותיו ממליצים על הדברים הבאים: קחו יום שתייה אחד בכל שבוע. או להכין ארוחת ערב שתייה, לצרוך קפיר, מרק פירה, ג'לי בערב. כדאי לפתח הרגלים טובים: לא לאכול יתר על המידה, לא לעשות שימוש רב בממתקים, לא לאכול ג'אנק פוד. וגם ללכת לספורט כל יום, ללכת או לעבוד פיזית.

יתרונות

משימות דיאטת השתייה למשך 30 יום הן הפחתת משקל הגוף, הסרת שומן קרביים המעכב את פעילות איברי העיכול, וחלוקה מחודשת של האנרגיה המשתחררת לפעילויות אחרות.

יתרונות הדיאטה נקבעים בין היתר על ידי תכולת הקלוריות הנמוכה יותר של מזון נוזלי בהשוואה למזון מוצק: אם שותים רק משקאות שונים לאורך כל היום, תכולת הקלוריות הכוללת לא תעלה על 1200 קק"ל. וזה מובטח לקידום ירידה במשקל.

ואם מאוחר יותר, אם תחזור למזון רגיל, אל תחרוג מערך הקלוריות, התוצאה תתייצב במחוון שהושג. בנוסף, עם מערכת כזו, מתפתח הרגל בריא לא לאכול הרבה אוכל בו זמנית.

 • לא כולם יכולים לשרוד במשך חודש שלם על אוכל נוזלי. גם עבור אנשים בריאים, זהו מבחן עוצמתי; יש תזונאים שקוראים לזה ישירות עינויים.

כמובן שמינוס 20 ק"ג הוא מוטיבציה נהדרת, ומי שירד במשקל מאשר זאת. רופאים, לעומת זאת, מזהירים מפני הסיכונים והתוויות נגד המסוכנים למערכת העיכול ולבריאות בכלל. זה קרה שכתוצאה מתזונת שתייה אצל אדם התגלו פתולוגיות חדשות. לכן מומחים מדגישים כי בטוח יותר לחזור על קורס קצר טווח מאשר "לשבת" זמן רב על דיאטה מונוטונית. התוצאה היא כנראה אופטימית באותה מידה, והפגיעה בהחלט פחותה.

מה יכול ומה לא יכול?

לפני שעונים על השאלה ביתר פירוט: מה אפשר לאכול? - יש להדגיש את חשיבותם של מים נקיים בתזונה היומית של אלו המורידים במשקל. איתה הם מתחילים כל בוקר: על קיבה ריקה הם שותים כוס מים באיכות גבוהה שחומצו עם כמה טיפות מיץ לימון. במהלך היום יש להעלות את הנפח הכולל ל -1.5 ליטר.

 • אם מדובר במים מינרליים, הם חייבים להיות ללא גז.

שאר המשקה במהלך דיאטת השתייה למשך 30 יום מורכב מהמרכיבים הבאים: מוצרי חלב ומוצרי חלב, מרק, מרק דגים, מרקי מחית ומרתחים של ירקות, מיצים טריים, כולל עיסה, שתיית פירות, צמחי מרפא או תה רגיל., קומפוט, ג'לי - מפירות יער, פירות, דגנים. זה חצי מהדיאטה. המחצית השנייה, ליטר וחצי, היא מים טהורים, ללא גזים וזיהומים מתוקים.

המלצות לבחירת אוכל והכנת אוכל נוזלי:

 • מוצרי חלב חמוצים, אם אפשר, הכינו את עצמכם. הם צריכים להיות בעלי אחוז מינימום של שומן וללא זיהומים.
 • מבשלים מרק לא מקוביות, אלא טבעיות, עם אותם תבלינים. סנן את המנה המוגמרת.
 • הכן מיצים ושייקים העשויים מפירות לא ממותקים וירקות שאינם עמילניים מייד לפני השימוש.
 • בכמויות מוגבלות, קפה לא ממותק, קקאו מותר.
 • הביאו את מרקי הירקות עם בלנדר עד לקבלת תערובת אחידה.

על מנת לשמור על התוצאה שהושגה, לאחר תום התקופה הראשית, מתחיל תהליך היציאה. ובעתיד, למניעת משקל עודף, מומלץ לארגן ימי שתיית צום שבועיים. יש למזער מזון שומני, קמח ומטוגן, לשכוח אכילת יתר ולהגביר את הפעילות הגופנית.

מה אסור לאכול? כמעט כל הדיאטות אינן כוללות אלכוהול, משקאות מוגזים ואחרים, מיצים תעשייתיים עם ריכוז גבוה של רכיבים מתוקים וכל מיני חומרי מילוי. שתיית דיאטה למשך 30 יום גם "לא אוהבת" אוכל כזה. בנוסף, לא מומלץ לאכול אכילת יתר, ארוחות ערב מאוחרות ואוכל שאינו מתוזמן. וכמובן, צריכת מזון מוצק.

חשוב לא רק מה לא לאכול, אלא גם מתי וכמה. לכן, חלק מהמשקה לא יעלה על כוס, יש לחלק את התעריף היומי לחמש קבלות פנים, ואת ארוחת הערב יש לאכול לא יאוחר משלוש שעות לפני השינה. אחרת, הגוף עלול להגיב עם נפיחות.

 • תוכנית הדיאטה אוסרת על אכילת משקאות עתירי שומן ועשירים בסוכר, עתירי קלוריות ואלכוהול. קפה אינו מומלץ, קקאו מוגבל ורק בתוספת חלב דל שומן.

אינך יכול לשתות מים מתוקים ומיצי שימורים, מרקים עשירים, אלכוהול, מוצרי חלב מותססים עם אחוז שומן גבוה. אפילו לחזור לתזונה הרגילה שלך, כדאי להימנע ממשקאות אלו. [5]

מאכלים חריפים, מטוגנים, מעושנים ושומניים מדי אינם רצויים גם לאחר השלמת הדיאטה המלאה, ויציאה ממנה של חודשיים. אלה, יחד עם אכילת יתר וחוסר פעילות, הם הגורמים העיקריים למשקל עודף.

התוויות נגד

במהלך מהלך ארוך של דיאטת שתייה למשך 30 יום, מתרחש חוסר איזון בגוף. הסיבה היא שלא ניתן להמיר את כל מוצרי המזון למצב נוזלי, וכתוצאה מכך קבוצה אחת של רכיבי תזונה עשויה לחסר, בעוד שאחרים קיימים בעודף. התוויות נגד מבוססות על כך, המתייחסות לקבוצות האנשים הבאות:

 • בהריון ומניקה;
 • עם בעיות עיכול קשות;
 • חולי סוכרת מכל סוג שהוא;
 • חולי כליה, נוטים לנפיחות;
 • עם הפרעות בבלוטת התריס;
 • ליבות, היפר-והיפוטוניות;
 • עם תשישות פיזית, נפשית, חסינות מוחלשת.

עליכם לדעת כי ירידה דרסטית במשקל כשלעצמה אינה מסומנת בגוף. אם אתה מוריד 15 קילוגרמים ויותר בתוך חודש, כפי שמבטיח דיאטת השתייה, אז זה כרוך בסיכונים בריאותיים, ובשל הפרעות מטבוליות המסה עשויה להיפך.

סיכונים אפשריים

אחד הסיכונים הכרוכים בדיאטה הוא הסבירות הגבוהה להתמוטטות. עם מגבלות כה חמורות ופרק זמן ארוך, הרצון ללעוס משהו יכול להיות מוחץ. ניתן לעצור את הרצון הזה בצורה פשוטה: ללעוס תפוח עץ או ירק כלשהו, אך אל תבלעו את ה"דייסה ", אלא ירקו אותו.

 • הסחת דעת עם משהו מעניין ממחשבותיך מהאוכל היא דרך נוספת להעביר בשלווה את דיאטת השתייה למשך 30 יום.

שתיית דיאטה מעוררת את הסיכונים למחלות - דלקת קיבה ואנמיה, אי ספיקת כליות ובצקת. בעיות אפשריות בעור, היווצרות הלב והדם, ירידה בהמוגלובין. ירידה במשקל יכולה להיות קשה מאוד להילחם ברעב, והדרך הלא נכונה טומנת בחובה אנורקסיה.

סיבוכים לאחר ההליך

На השלבים הראשונים של דיאטת השתייה במשך 30 יום מאוד רוצים לאכול, וגם מספקים את רפלקס הלעיסה. כלומר לאכול בדרך הרגילה, לשכוח מתכולת הקלוריות ועקביות המזון. סיבוכים אפשריים מתבטאים בצורה של התקפי רעב, אובדן כוחות, מצב רוח רע, ישנוניות.

 • יש ריח מהפה, רובד אופייני נוצר על הלשון.

עקב מהלך ארוך בגוף, נוצר חוסר איזון של רכיבי התזונה. דלקת קיבה, אנמיה, סיבוכים שונים עד אנורקסיה עשויים להתפתח. הגוף הופך רגיש מאוד למחלות שונות. שינויים במצב הנפשי: מציינים אדישות או עצבנות.

 

 

תפריט מפורט לכל יום

הכנת תפריט מפורט לכל יום, יש צורך לבנות על עקרונות המערכת. הם כדלקמן:

 • המשקאות צריכים להיות מלוחים ושומניים מינימלי.
 • הנורמה של מוצרים נוזליים היא 1.5 ליטר מזון וכמות זהה של מים טהורים.
 • נפח זה נצרך באופן חלקי: כוס בכל פעם.
 • הפגישה האחרונה היא שלוש שעות לפני השינה.
 • הדיאטה מותרת לא יותר מפעם בשנה.

שתיית דיאטה של 30 יום כמעט ואינה מגבילה את מגוון המזונות המסורתיים. העיקר הוא להכין מהם מנות בהתאם לדרישותיו: עקביות נוזלית, הומוגנית, ללא שומנים, תבלינים חמים, רכיבים מתוקים. על מנת למקסם את היתרונות, מומלץ לנטוש משקאות מוגזים תעשייתיים, אלכוהול, קפה חזק.

התפריט היומי צריך לכלול:

 • מיצים טריים במבחר;
 • קומפוטים, משקאות פירות, ג'לי;
 • תה צמחים ותעשייה;
 • מרק בשר, אוזן דגים;
 • מרקים ומרתחים מירקות, בשר, חלב;
 • חלב ומוצרי חלב חמוץ.

תזונה נוזלית קלה יותר לעיכול מאשר מוצקה. בעוד חודש איברי העיכול מאבדים את הרגל המזון המוצק, ולכן לאחר השלמת הדיאטה יש צורך ללמד אותם לאכול באופן מסורתי בדרך חדשה. בשבוע הראשון הוסיפו מוצר אחד בכל פעם (למשל ביצה, שיבולת שועל או סלט). ואז מערך הכלים מורחב בהדרגה לתזונה רגילה.

מתכוני כלים

הדיאטה אינה דורשת מאכלים אקזוטיים ומתכונים מורכבים. אחד היתרונות שלה הוא היכולת לבשל לטעמך, ללא הגבלות והמלצות קפדניות בנוגע לתפריט היומי. לדוגמא, קחו את סוגי המזון השונים המומלצים על ידי דיאטת השתייה למשך 30 יום.

 • מזון פופולרי להרזיה הוא ג'לי שיבולת שועל.

הוא מוכן מפתיתים 0.5 ק"ג, קפיר 1% 100 מ"ל, מים 1.5 ליטר. בצנצנת של 3 ליטר מניחים את כל המרכיבים (מים בטמפרטורת החדר), סוגרים את המכסה ומכניסים למקום חשוך למשך יומיים-שלושה. בועות וריח אופייני הם סימנים לנכונות של המסה התסיסה להמרה בג'לי. הוא מסונן דרך מסננת ומקרר בצנצנת במקרר.

חמש כפות של התרכיז, מדולל ב -2 כוסות מים, מביאים לרתיחה ומבשלים על אש נמוכה עד להסמכה. לשם כך עליכם לערבב את המסה כ5-10 דקות.

 • קשה לדמיין דיאטת שתייה ללא משקה פירות.

הוא מוכן מעיסת גרגרי היער שנסחטו באמצעות בד גבינה. יוצקים את העיסה במים רותחים ומבשלים 10 דקות. המרק מסונן, מקורר, מעורבב עם מיץ טהור. לקבלת ליטר מים קחו 50 גרם פטל, דומדמניות אדומות ושחורות. משקה טוניק טעים הוא חטיף תזונתי נהדר.

מכינים שייק מלפפון אבוקדו בבלנדר עם שמן ומים. להגשה נדרש חצי אבוקדו, 2 מלפפונים, 2 כפות. שמן פשתן, 0.5 כוסות מים. המשקה הסמיך מלא למדי ומשביע היטב את הרעב.

ביקורות

בביקורות חיוביות נשים מדגישות את יעילות הטכניקה. אנה בת השלושים הורידה 8 ק"ג בחודש, ואז, כדי לשמור על התוצאה, אחת לחודש מארגנת סוף שבוע לשתייה. אולגה, 26, מרגישה מצוין אחרי דיאטת שתייה של 10 יום במשך 30 יום; איבד רק 2 ק"ג, אך לא עוצר שם ומתכוון לעמוד 30 יום. אינגה בת ה -41 מרוצה מהתוצאה, כמו גם מהעובדה שבמהלך הדיאטה היא התאהבה בתה והחלה להבין את נבכי התה "לא יותר גרוע מגיישה".

תוצאות

מה תהיה התוצאה, איש אינו יכול לחזות באופן מהימן. אנחנו מדברים על אינדיקטורים ממוצעים, וספציפיים יותר תלויים במידה רבה בניואנסים אישיים. בפרט, אנשים שמנים יורדים במשקל בצורה אינטנסיבית יותר.

 • האפקטיביות תלויה גם בנפח הנוזלים שאתה שותה, בפעילות הגופנית ובמשך הקורס.

בדרך כלל, בתקופת דיאטת שתייה למשך 30 יום, המשקל יורד ב -2-2.5 ק"ג בשבוע. בין 8 ל -10 ק"ג יוצא לחודש. אבל זה, שוב, הנתון הממוצע, הגבול, על פי פרסומים שונים, יכול להגיע ל 15 ק"ג.

כדי לשמר את התוצאות שהושגו, ניתנת יציאה זהירה והדרגתית במיוחד ממערכת אספקת הנוזלים. מבלי לנקוט באמצעי זהירות, הקילוגרמים שאבדו מסוגלים לחזור בכמות לא פחותה מאשר לפני הדיאטה.

אנשים שרוצים להקפיד על דיאטת שתייה למשך 30 יום עדיף לבחון את עצמם על האפשרויות הקלות יותר. זה יכול להיות קורס שבועי או 14 יום, שנותן תוצאות טובות. לאחר השלמתם בהצלחה, תוכלו להמשיך לתוכנית ארוכה יותר, אך רק בתנאי של רצון חזק והיעדר התוויות נגד. בהתחשב בסבירות לסיבוכים, סיכון לרדת במשקל בדיאטת שתייה ללא פיקוח רפואי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.