^

טכניקות התפתחות לגיל הרך

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כל הורים רוצים שילדם ילמד להבין, לדבר, לנתח, פותח במלואו, ופשוט הותאם לתנאים הסובבים אותו. עכשיו יש שיטות רבות של התפתחות מוקדמת של ילדים, הן דומות והן ייחודיות לחלוטין.

הילד צריך לדעת את העולם, והורים צריכים להיות מסוגלים לענות על רוב השאלות הרבות. מדענים הוכיחו כי זיכרון של ילדים מתחת לגיל שלוש הוא מסוגל לתפוס ולזכור מידע רב ככל המבוגר לא יכול.

שיטות ההתפתחות המוקדמת של ילדים הן מגוונות, ולכן יש צורך להכיר את הנקודות העיקריות של כל אחת לפני מתן עדיפות לאחד מהם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

שיטות להתפתחות מונטסורי

כאן יש להניח שהילד לומד הכל ללא כפייה, על סמך המוטיבציה שלו, והוא בוחר את האינטרסים שלו, את משך השיעורים. תפקיד המורה הוא לעודד את התינוק, להכין את הסביבה (למשל, מבחר של חומרים לעבודה המתאימה למידות ולצמיחה של הילד).

הילד מקבל את ההזדמנות לבצע משימות בעצמו, כך שהוא יכול לזהות ולתקן את הטעות שלו. יש מספיק חומר עבור מערכת כזו. לדוגמה, צעצוע- sorters - תיבות עם חורים של צורות שונות, שבו הילד חייב להכניס דמות מתאימה בצורת.

לשיטה זו של התפתחות מוקדמת של ילדים יש היבטים חיוביים רבים:

  • מקדם את התפתחות תנועת היד, תשומת הלב,
  • דמיון, זיכרון;
  • צורות חשיבה לוגית;
  • מלמדת עצמאות;
  • מחדיר מיומנויות תקשורת.

מערכת הדומאן

תחת הנהגתו, שיטות טובות פותחו עבור ההתפתחות המוקדמת של התינוק. על אותם, אתה יכול להתחיל ללמוד משלושה חודשים של חיי התינוק. המטרה היא להפעיל את הפעילות המנטלית, כאן נעשה שימוש בתפיסה החזותית. יש צורך לעשות כרטיסים מיוחדים על נושאים מסוימים. התמונה מודבקת לגליון הקרטון, התמונה ממוסגרת, ומתחתיה שם הציור כתוב באותיות אדומות גדולות (זה יגרום לגרימת קולטני העין יותר, ולכן יש סיכוי גבוה יותר לזכור את המידע).

הכרטיסים צריכים להיות מוצגים לילד לזמן קצר (אבל כמה פעמים ביום), קורא את האובייקט מתואר על זה. התינוק רואה ושומע את הזיכרון. הרעיון המרכזי של מערכת זו הוא שינון המילה בבת אחת בכללותה, ולא תוספת של הברות, אותיות. בהדרגה, אתה יכול להגדיל את מספר כרטיסים כאלה. המערכת היא די חזקה ומעניינת לילדים, הם אוהבים להציג תמונות בהירות.

אימונים בקוביות זייצב

בשיטת ההתפתחות המוקדמת של הילדים על פי שיטת זייצב, הילד ילמד לבטא נכון את כל הצלילים, ולכן, ברור לדבר. בצדי הקובייה נכתבים מחסנים (אותיות בודדות, השילוב שלהם), שממנו הילד מנסה ליצור מילה. כל קוביות שונות זו מזו בגודל, צבע, צלצול, אשר פולטים. אז הילד יכול להרגיש את ההבדל של התנועה מן העיצור, מצלצל חירש.

השיטה של בוריס ואלנה ניקיטין

מומלץ להשתמש במערכת זו במצטבר. הוא מיוצג על ידי משחקים התפתחותיים שונים המיועדים להשתתפות של מבוגרים במשחק. ביסודו של דבר זה פאזל. הם מכוונים לפתח חשיבה דמיונית, כמו גם הגיונית. הילד עצמו חושב איך, למשל, כדי להשלים את הדמות, כלומר. התוצאה במשחק זהה יכולה להיות שונה.

שיטות ההתפתחות המוקדמות של הילדים מלמדות על גישה מקיפה לחינוכו של הילד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.