^

ניתוח של צואה במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח של צואה במהלך ההריון הוא שנקבע על מנת לוודא כי אין מחלות של דרכי העיכול ועל מנת למנוע את האפשרות של פלישה helminthic. כמו כן, בעזרת ניתוח צואה, אתה יכול לקבל מידע על בעיות עיכול, לקבל מידע על חילוף החומרים, וגם ללמוד על מחלות נסתרות של איברים ומערכות אחרות. בנוסף, הפניה לניתוח של צואה יכולה להתרחש כאשר הפרעות עיכול בהריון או זיהומים מעיים להתרחש.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

הכנה ונוהל למסירת צואה במהלך ההריון

לפני הצבת ניתוח צואה צורך לנטוש תרופות ובדיקה בניגוד רנטגן של המעי, אשר יכול לשנות את התפקוד של מערכת העיכול ולתת תוצאה כוזבת, ולדבוק בתזונה שלך לפחות חמישה ימים לפני מועד מסירת החומר ללימוד במידת הצורך.

דגימה של צואה יש לקחת במעבדה במיכל מיוחד עשוי פלסטיק או זכוכית, אשר ניתן לרכוש בבית המרקחת. לקבלת תוצאות מדויקות יותר, עדיף לקחת מדגם של צואה בבוקר. לדיוק של הניתוח, דגימות של צואה צריך לקחת באמצעות scapula בארבע מקומות שונים של צואה. אם ניתוח של שרפרף עבור נוכחות של Giardia בו הוא prescribed, וכו ', אז זה לוקח 15-20 דקות כדי להעביר אותו למעבדה.

למי לפנות?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.