^

גיל ההתבגרות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גיל ההתבגרות הוא תקופה שמתחילה בגיל כעשרה וממשיכה עד סוף גיל בית הספר התיכון או עד גיל 21, שבמהלכו ילדים נחשפים לשינויים פיזיים, אינטלקטואליים ורגשיים משמעותיים. עזרה לילד לעבור תקופה זו אינה משימה קלה עבור שני ההורים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

למרבה המזל, מתבגרים יש בריאות פיזית טובה, אבל בעיות פסיכולוגיות נפוצים, כך גם אנשים נורמליים המאבק עם סתירות הפרטיות שלהם, אוטונומיה, מיניות, יחסים בינאישיים. "מי אני, לאן אני הולך, איך אני מתייחס לכל האנשים האלה בחיי?" - אלה השאלות המרכזיות העולות על דעתם של רוב המתבגרים. הפרעות התנהגותיות רבות המתחילות בתקופת ההתבגרות (כגון עישון, שימוש בסמים, אלימות) הן סיבות אפשריות לתמותה בגיל מאוחר יותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

התפתחות פיזית של מתבגרים

כל האיברים והמערכות, כמו גם האורגניזם בכללותו, עוברים את הצמיחה הגדולה ביותר בתקופת ההתבגרות; השינויים הבולטים ביותר מתרחשים עם בלוטות החלב אצל בנות, איברים מיניים ושיער אצל מתבגרים משני המינים. גם אם תהליך זה מתנהל בדרך כלל, הילד זקוק לתמיכה רגשית. אם העיתוי מופר, במיוחד אצל בנים עם התפתחות מאוחרת או אצל בנות עם תחילת, סביר להניח התפתחות של מתח נפשי נוסף. רוב הבנים המתפתחים לאט יש עיכוב חוקתי ולאחר מכן להדביק את עמיתיהם. עם זאת, יש לבחון את הילד על מנת למנוע סיבות פתולוגיות.

מתבגרים נדרשים בארגון של תזונה רציונלית, פעילות גופנית, אורח חיים, יש לשים לב לחשיבות של פעילויות שונות כגון ספורט, אמנות, פעילויות חברתיות ותפקיד השירותים הציבוריים בחיי הפרט. הדרישה היחסית של האורגניזם לחלבון וקלוריות (g או קק"ל / ק"ג של משקל גוף) יורדת בהדרגה מסוף השנה הראשונה ועד תום תקופת ההתבגרות, בעוד שהדרישה המוחלטת גדלה. בסוף תקופת ההתבגרות, דרישת החלבון היא 0.9 גרם (ק"ג x יום); דרישת האנרגיה הממוצעת היא 40 קק"ל / ק"ג.

מיניות של מתבגרים

בנוסף להתאמה לשינויים המתרחשים בגופם, מתבגרים חייבים להתרגל לתפקידם של גברים ונשים מבוגרים ולא להיכנע למשיכה מינית, אשר יכולה להיות חזקה מאוד. יש לקבוע את היחס לעצמך, כמו גם את הקשר עם המין השני; לפני כמה בני נוער יש שאלה על זיהוי עצמי מיני. אלמנטים מעטים של החוויה האנושית משלבים היבטים פיזיים, נפשיים ורגשיים עמוק כמו המיניות. חשוב מאוד לעזור לנער במבנה הבריא של המיניות, כולל סוגיות של מוסר ויצירת משפחה.

התפתחות אינטלקטואלית של מתבגרים

כאשר מתבגר נתקל במשימות מורכבות יותר בבית הספר, הוא מתחיל לקבוע לעצמו את התחומים שנתנו לו קל יותר, ואשר קשה יותר. המשקל של קבלת החלטות לגבי הקריירה העתידית הולך וגדל, ולמתבגרים רבים אין מטרה מוגדרת בבירור, אם כי בהדרגה הם קובעים את התחומים שבהם הם מעוניינים ובאיזו מידה הם מוכשרים. הורים ורופאים צריכים להיות מודעים להזדמנויות של נער, צריך לעזור לו לגבש ציפיות מציאותיות ולהיות מוכנים לזהות מכשולים ללמידה הדורשים תיקון, כגון בעיות בלימוד, עם תשומת לב, מתוח המצב בבית הספר.

התפתחות רגשית של מתבגרים

ההיבט הרגשי הוא הסבלנות הקשה ביותר, מאתגרת לעתים קרובות, של הורים, מורים ורופאים. ליקוי רגשי הוא נפוץ מאוד, כמו גם תסכול, המופיע בשל ניסיונות להתפתח באופן מיידי בדרכים רבות. רוב הקונפליקטים מתפתחים בגלל הרצון של נער לקבל יותר חופש, אשר מתמודד עם האינסטינקט החזק ביותר של ההורים כדי להגן על הילד שלהם מצרות. תקשורת יכולה להיות קשה גם במשפחות יציבות, ומחריפה אם ההורים מתגרשים או שהם עצמם חווים בעיות רגשיות. רופאים יכולים לעזור מאוד על ידי מתן בני נוער והוריהם סבירים, עזרה אמיתית ותמיכה בבניית מערכות יחסים בתוך המשפחה.

trusted-source[14], [15]

בעיות רפואיות בגיל ההתבגרות

למרות מתבגרים סובלים מאותן מחלות כמו ילדים צעירים, הם בדרך כלל קבוצה בריאה. מתבגרים צריכים להמשיך לחסן לפי לוח הזמנים המומלץ). רבים בגיל זה מודאגים אקנה צעיר; יש להתייחס לבעיה זו, שכן היא מקטינה את ההערכה העצמית. פציעות נפוצים מאוד בתקופה המתבגרת, לרוב ספורט או פציעות מכונית. אלימות, לעיתים בשימוש בנשק, מהווה איום יומיומי בקרב קבוצות מסוימות של מתבגרים.

השמנת יתר היא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לביקור במרפאות מתבגרים. רוב המקרים של השמנת יתר קשורים דיאטה מוגזמת, לעתים קרובות בשילוב עם אורח חיים בלתי פעיל. נטייה גנטית שכיחה גם, והגנים האחראים להשמנה כבר נקבעו. ההגדרה של מדד מסת הגוף (BMI) נחשבת להיבט חשוב בהערכת ההתפתחות הפיזית. האנדוקרינית העיקרית (לדוגמה, hypercortisy, hypothyroidism) או גורמים מטבוליים להשמנת יתר הם נדירים. היפותירואידיזם כגורם צריך להיות נשלל וניתן להניח עם פיגור צמיחה משמעותית. אם הילד יש גובה קטן ויש לו לחץ יתר, תסמונת Cushing יש להניח. בגלל השמנת יתר, מתבגרים לעיתים קרובות יש סוכרת מסוג 2. למרות המספר הרב של הגישות הקיימות, הטיפול בהשמנה הוא אחת הבעיות הקשות ביותר.

מונונוקליוזה זיהומית מאפיין במיוחד את גיל ההתבגרות. בעיה חשובה הן מחלות המועברות במגע מיני, הזיהום של מערכת השתן (IMS) נפוץ אצל בנות. כמה הפרעות אנדוקריניות, במיוחד פתולוגיה של בלוטת התריס, נמצאות לעיתים קרובות מתבגרים, כמו גם תפקוד לקוי של הווסת. מחסור בברזל שכיח יחסית אצל נערות. אמנם לעתים רחוקות, אבל גם יכול להתרחש מחלות אונקולוגיות, כגון לוקמיה, לימפומה, גידולים של העצמות, המוח.

הפרעות פסיכו-סוציאליות בגיל ההתבגרות

הרופאים צריכים לזכור את שכיחות גבוהה של הפרעות פסיכו-סוציאליות המתרחשות בתקופה קשה זו של החיים. דיכאון הוא נפוץ, וזה צריך להיות מזוהה באופן פעיל. התאבדות ובמיוחד ניסיונות התאבדות נפוצים. הפרעת חרדה מתבטאת לעיתים קרובות בגיל ההתבגרות, כמו גם רגשית. זה במהלך גיל ההתבגרות כי הבכורה של מחלת נפש קיימת יכולה להתבטא. הפרת היחס לאוכל, בייחוד אצל בנות, נפוצה. חלק מהחולים הולכים אמצעים יוצאי דופן כדי להסתיר אנורקסיה או בולימיה.

בעיות בבית הספר, במיוחד אם הן קשורות לקשיי למידה של נושא או בעיות עם תשומת לב, ניתן לפתור על ידי רופא אשר חייב לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם צוות בית הספר וההורים. שינויים בסביבה, ולפעמים תרופות, יכולים לשפר באופן משמעותי את מצבם של התלמידים המתנסים.

הדאגה המתמדת היא התעללות בחומרים פסיכואקטיביים, המייצגת בעיה פסיכו-סוציאלית. שימוש אקסטרים באלכוהול ובעישון, ואחריו מריחואנה וסמים אחרים.

רופא שהצליח לבנות מערכת יחסים פתוחה ואמינה עם נער יכול לעתים קרובות לזהות את הבעיות הללו בעצמו, להציע תמיכה ועצות מעשיות, וגם לקבל הסכמת נער לבחינה מעמיקה יותר, אם יש צורך בכך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.