^

7 הפתעות גדולות לאחר הלידה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לא משנה כמה ספרים על תינוקות שאתה קורא או כמה אתה מרגיש מוכן, לאחר הלידה אתה עדיין תקבל הפתעות מהילד שלך. הפתעות אלו יוצגו בטווח מחוסר חלב להנקה עד לדימום לאחר הלידה. אנו נעזור להבין את הרגעים הבלתי נתפסים שיכולים לחכות לאם לאחר לידת הילד.

trusted-source[1]

מספר הפתעה 1. הנקה לא תמיד קלה

אמהות מתלוננות שאף אחד לא הכין אותן להנקה, ולעתים קרובות הן חשות כאב בפטמותיהן.

יש הרבה אכזבות אפשריות לאמהות צעירות - והן כולן נורמליות לחלוטין. אבל לפני שאתה הופך מתוסכל ומוטרד, ודא שיש לך לקרוא על כל הפתרונות האפשריים לבעיות שלך עם הנקה. אז אתה עשוי לגלות כי שינויים קטנים במצב של היום הם הישועה האמיתית. חשוב גם להבין שאתה לא לבד. אתה תמיד יכול להתייעץ עם רופא ולדבר עם אמהות אחרות. העיקר - לא לתפוס הצטננות, לשתות הרבה נוזלים, בזמן להביע את החלב נשאר בשד ולהגן על עצמך מפני מתח.

הפתעה מספר 2. בגדים עבור רוב התינוקות בקרוב מתברר להיות חסר תועלת

"ההפתעה הגדולה ביותר שלי היתה שבני גדל במהירות בחודשים הראשונים. למרבה הצער, היו לנו הרבה בגדי ילדים, אשר היה כמעט לא בשימוש "- אומר אחד האמהות הצעירות.

כן, אכן, ילדים בחודשים הראשונים לגדול די מהר לעלות במשקל. הצמיחה שלהם בכל חודש עולה על 1.5-1 ס"מ, ומשקל - על ידי 450-600 גרם. לכן, רוב הבגדים שנקנו מראש לשימוש עתידי, הוא חסר תועלת. הנה טיפ טוב: לא משנה כמה מקסים לבוש תינוקות, לא לקנות הרבה. עבור ילד אתה צריך הרבה חיתולים וחיתולים - הם בהחלט להצדיק את עצמם, כי הם יצטרכו אמא שלך לפחות בששת החודשים הראשונים.

הפתעה מספר 3. מתברר כי תינוקות לעתים קרובות לקבל חיתולים מלוכלכים

ילד יכול לקבל חיתולים וחיתולים מלוכלכים בכל עת: כאשר אתה הולך לבקר, כאשר אתה ביום ההולדת שלך, כאשר אתה לא מתכוון לשנות אותם בכלל.

היו מוכנים לכך שהילד יכול לקלקל את כל התוכניות שלכם ולהכתים את הבגדים שלכם (ובאותו הזמן, את אמא שלי) בכל עת. במקרה זה, התינוק יכול לבכות כל הזמן, ברגע החיתולים שלו מלוכלכים. וזה גם לא הרגע הכי נעים. לכן, תמיד לשאת בגדים חילוף, חיתולים חילוף גלולות חילוף "מן הראש", כאשר זה מתחיל לפגוע בך.

הפתעה מספר 4. לאחר הלידה, קשה מאוד לעשות את כל שיעורי הבית

כאשר אישה היתה בהריון, היא התמודדה עם כל חובות הבית: לשטוף כלים, לבשל ארוחת ערב, לנקות, לשטוף. עכשיו כשהתינוק נולד, אמהות מגלות שאין להן זמן. מה עלי לעשות?

חשוב להאציל סמכויות: בלילה, אמא ואבא קמים לילד בתורו, כך שאמי אפילו ישנה קצת. בנוסף, אם המשפחה יש ילדים גדולים יותר, לתת להם לעזור לשטוף אמא כלים, לנקות את הבית. לפחות תרומה קטנה לעבודת הבית הקשה של כל אחד מבני המשפחה תשחרר באופן משמעותי את האחריות של אמא ותשאיר את זמנה למנוחה ולשינה.

הפתעה מספר 5. אהבה חזקה לילד באה לידי ביטוי בתוך 2-3 חודשים

"לא היתה לי אהבה חזקה לילד בחודשיים הראשונים", כותבות אמהות צעירות רבות. "ועכשיו, כעבור שמונה חודשים, נדהמתי כמה אהבה יש לי בשבילו".

זה נורמלי לחלוטין, אם האהבה של אמא לילד לא להתבטא מיד לאחר הלידה, אבל מתבגר בהדרגה. תהליך זה - צמיחת האהבה האימהית - מתרחש באופן טבעי, זה לוקח זמן. כנ"ל לגבי ההבנה מה הילד צריך. תן לעצמך הפסקה קצרה, וזכור, הגוף שלך לאחר הלידה עובר שינויים הורמונאליים רבים, אשר, בסופו של דבר, בהכרח יעבור.

הפתעה № 6. אין דימום לאחר הלידה

"הייתי המום מגודל האטם שצריך ללבוש במשך שבועיים לאחר הלידה, כאילו אמא והתינוק לובשים חיתולים", כותבים אימהות צעירות

כן, אטמים בגודל של lifebuoy הם לא מאוד נעים. אבל הפיזיולוגיה של האשה היא כזאת שפירוק דמים לא יכול לעבור דרכה במשך שבוע או אפילו שניים לאחר הלידה. עבור לידות נורמליות, בריא, זה לא מצב טוב. אישה לאחר הלידה יכול לצפות מקסימום של כמה ימים. אם הדימום נמשך יותר, אתה צריך לראות גינקולוג.

הפתעה מספר 7. אם צעירה לא תמיד יודעת מה לעשות אם התינוק בוכה.

לפעמים אמא צעירה מרגישה חסרת אונים לחלוטין כשהיא שומעת ילד בוכה. היא לא יודעת מה לעשות, במיוחד אם הסיבה לבכי התינוק היא לא חיתולים רטובים, אלא משהו אחר.

זוהי אכזבה גדולה ולפעמים אפילו התמוטטות רגשית כאשר אתה מרגיש שניסית הכל כדי להרגיע את הילד - אבל שום דבר לא עוזר. שימו לב איך הוא בוכה. זעקה נמוכה פירושה לעתים קרובות שהוא רעב, וקול בוכה גבוה יכול להצביע על כך שלתינוק יש משהו לפגוע. אם צעקת התינוק אינה אינטנסיבית, חלשה, זה יכול להיות שהוא עייף. ואם הילד פשוט משועמם, הצעקה שלו נשמעת כמו יבבה.

אמא לא יכול מיד לאחר הלידה להתחיל להבין את הילד שלך. אבל אל תדאג - זה יעבור בקרוב. ככל שיותר זמן אמא תבלה עם התינוק, יותר הבנה וחיבה יהיה ביניהם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.