^
A
A
A

זאבת אדמנתית של הקרקפת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כדי אלופציה אטרופית מוקד של הקרקפת (מצב pseudopelada) דיסקואיד (DCV) ו מופץ זאבת אדומה של לוקליזציה זו יכולה להוביל. לעיתים רחוקות, מוקדי הזאבת הדיסקואידית וזאבת זאבת המופצת על הקרקפת עשויים להיות אחד הביטויים של הצורה המערכתית של המחלה. על פי נתוני משקיליסון ל. Et al. (1931) התצפיות הכלליות של 1500 חולים עם זאבת אריתמטוס, נגע של הקרקפת צוין ב -7.4%. Lelis II (1970) מהווה פגיעה בקרקפת ב -10% מהחולים. באופן כללי, הקרקפת מושפעת מדרמטוזיס זה לעיתים רחוקות ובעיקר אצל נשים. אצל גברים, מוקדים של זאבת לופוס erythematosus בנוסף לאזורים טיפוסיים ניתן גם להיות ממוקד על auricles, באזור הלסת התחתונה, ואת הקרקפת השעירה. במקרים בהם נזקי הקרקפת מלווים בהתפרצויות על הפנים, באופניים או באזורים הפתוחים של תא המטען, המחלה אינה מאובחנת במשך זמן רב. חולים להתייעץ עם רופא רק כאשר מוקדים של baldness מתמשך כבר יצרו. ללא טיפול, המחלה במשך שנים רבות לאט מתקדמת והוא יכול להוביל להיווצרות של מוקדים גדולים של הצטלקות alopecia. לעתים קרובות מושפעים האזורים הקדמיים והזמניים, כאשר הם נוצרים, לעתים רחוקות יותר - כמה מוקדים הגדלים באיטיות בגודלם.

זאבת דיסקואידית על הקרקפת יכולה להתרחש עם נגעים טיפוסיים ולא טיפוסיים. בעוד ביטויים קליניים טיפוסיים של SLE תלוי אשר הסימפטומים העיקריים של מחלת עור זה (אריתמה, הסתננות, hyperkeratosis, אטרופיה) השוררים המטופל. בהופעת הבכורה של זאבת דיסקואידית הטיפוסית של הקרקפת היא אופיינית ביותר ברור ומפורט לוחית erythematous (לפחות - הפלאק), חדור מעט מכוסה היטב שמסביב קשקשי משטח היפרקרטוטית עם פקק צופר זקיקים קצוב. כאשר אח poskablivanii, אשר מלווה תחלואה, בקושי פתית מופרד המשטח. קורולה erythematous היקפי לא תמיד בולט ועשוי להיעדר. בהדרגה הסמקה גוון כחלחל ייחודי המוקד המרכזי די מהר לפתח ניוון העור עם התקרחות. העור הופך חלק, מבריק, istonchonnoy ללא פיותיהם של זקיקי שיער ושיער, עם telangiectasias. מיקומים בתוך המרכז של האח הם פתית שבשבת oblatkoobraznye דקה אופיינית. יש זאבת הרה discoid של הקרקפת כמה תכונות קליניות. לכן, ההתפתחות המהירה יחסית של ניוון עור, נשירת שיער, ואזור אטרופית שולטת, תופסת את מרבית האח. לעתים קרובות, תוך שהוא בו זמנית מפתחת dyschromia עם דומיננטיות של depigmentation, ולפעמים - היפרפיגמנטציה. התקדמות של זאבת דיסקואידית יכול להתבטא לא רק שבפריפריה מאפיין erythematous, אלא גם את הופעתה של מוקדים של אדמומיות מתקלף בתוך העור אטרופית הישן.

עם זאבת לופוס erythematosus דיסקואלית של הקרקפת, הרבה ביטויים קליניים אופייניים (hyperemia, חדירת, keratosis זקיק) חלשים או נעדרים. ההתמקדות כולה מיוצגת על ידי אלופציה אטרופית ו dyschromia, ורק באזור הפריפריה הוא נצפה לפעמים שפת hyperamia עם קילוף קל דילול של השיער. O.N.Podvysotskaya בחזרה 1948 כמתואר "אבחנת השגיאה של מחלות עור" תופעות כאלה של המחלה," ... לפעמים התהליך פתולוגי כולו מתרחש עמוק בתוך העור ומונע גלוי שינה השכבות החיצוניות שלו, המופיע רק בשלב הסופי של ניוון עור וקרחת. במקרים כאלה, המחלה דומה לזו הקרויה "התקרחות שקריות" (pseudo-peloid). יש חולים שיש להם כיסים של ניוון כזה עם baldness על הראש שלהם צורה טיפוסית של זאבת אריתמטוס על הפנים בעת ובעונה אחת. לפיכך, עם מוקדים טיפוסיים של זאבת דיסקואידית על מחלת עור אבחון קרקפת השעיר הקל באופן משמעותי על ידי הנוכחות של נגעים טיפוסים לוקליזציה טיפוסית (אף, הלחיים, אוזניים, חזה עליון וגב).

כאשר הפיצו זאבת הסיבוב הקרקפת או נגעים אובלי בדרך כלל נוכחים בתור הפנים, האוזניים, ולפעמים על הצוואר, הגב העליון והחזה, ובמקרים מסוימים - על הידיים, הרגליים ואת רירית הפה. הקוטר שלהם אינו עולה על 1.5-2.5 ס"מ, חדירה וצמיחה היקפית מתבטאים בצורה גרועה. Hyperemia הקלה של המוקדים, טשטוש גבולות על פני השטח של פתיתים קטנות, רזה נראים בקושי בבית poskablivanii ההפרדה אבל בלי keratosis זקיקים בבירור. בתוך מוקדי התבוסה יש אלופציה מפוזרת, המבוטאת בדרגות שונות. ב מוקדים מבוגרים, במיוחד בחלקים המרכזיים שלהם, קרחת ניוון בולטות יותר. השיער הנותר בשיער יבש, דק יותר, נשבר כאשר לוגמים. העור באזורים הפגועים הוא דליל, dyschromic, דפוס הזקיקים מוחלק. יחד עם זאת, ניוון ו alopecia הם בדרך כלל לא מבוטא כמו הזאבת lossus erythematosus. נגע דומה של הקרקפת יכול להתרחש גם עם תת עורית תת עורית של זאבת אריתמטוס.

גיסטופתולוגיה

באפידרמיס להראות hyperkeratosis מפוזר פוליקולרית (אטמי חרמן בפיהם של זקיקי השיער), וניוון vacuolar של תאי שכבת הבסיס, נחשב עבור זאבת דיסקואידית pathognomonic. עובי אפידרמיס יכול להיות שונה: acanthosis הארץ החליף istonchonnym שכבת Malpighian הנספחים אפידרמיס החליק ב אטרופיה בולטת בבירור מוקדים הישן של האפידרמיס. התאים של השכבה הקוצנית נפוחים, אדמטיים, עם גרעינים בצבע חיוור או, מול הגרעין, בצבע בהיר ובהומוגניות. סוג דומה של שינוי קיים אפיתל, הנרתיק השורש החיצוני של זקיקי השיער, אשר מוביל להיווצרות של תקעים חרמן, ציסטות ואובדן שיער; זקיקי השיער נעלמים לחלוטין. בדרמיס יש דם מוגדל וכלי הלימפה. סביב זקיקי השיער, בלוטות חלב וכלי דם הם חודרים המורכבות בעיקר של לימפוציטים כמות קטנה של תאי פלזמה, היסטיוציטים ו מקרופאגים. לעתים קרובות ניתן לראות את החדירה של תאי חדירה לתוך כמוסה של זקיקי אפיתל, כמו גם בלוטות החלב. בתחום של חדירת קולגן וסיבים אלסטיים נהרסים, באזורים הנותרים של הדרמיס השתחרר עקב בצקת. יש להקה מורחבת PAS חיובי באזור של הממברנה הבסיסית. עם immunofluorescence הישירה הנגעים ב 90-95% מחולים בתצהיר תערוכת זאבת דיסקואידית של הרצועה-אימונוגלובולינים G ו- P-3-שלם באזור של קרום הבסיס של האפידרמיס.

אבחון של זאבת אריתמטוס של הקרקפת

זאבת דיסקואידית של הקרקפת יש להבחין בין dermatoses אחרים במיקום זה, וכתוצאה מכך התקרחות בלתי סדיר אטרופית. זאבת דיסקואידית להבדיל מצורת זקיקים של ליכן פלנוס, סקלרודרמה, סרקואידוזיס, עור, לימפומה עור בלתי סדירה, mutsinozom זקיקים, דריה דיסקרטוזיס זקיקים, keratosis dekalviruyuschim קוצני זקיקי קרקפת elastosis actinic אצל גברים שיש להם חזיתית הקודקודית התקרחות אנדרוגנית מפותחות לגילו אזורי בנוסף הוא צריך גם לקחת בחשבון את ההזדמנות הנדירה גרורות הקרקפת של סרטן ראשוני של האיברים הפנימיים. שינויים דלקתיים המתרחשים המרכזים של גרורות בקרקפת יכולה להוביל לתבוסה, הדומה זאבת דיסקואידית, אשר מפתחת גם אטרופיה של זקיקי השיער נשירת שיער בחלק מהמקרים. זה יש לזכור במיוחד בחולים בעלי נגעים על זאבת דיסקואידית דמוית קרקפת, ולאחר שעבר ניתוחים קודמים או הסמפונות סרטן שד, כליות, רירית פה, בקיבה או במעיים ועוד.

בדיקה היסטולוגית של העור הנגוע מסייעת להוציא את גרורות הסרטן בקרקפת ולבסס אבחנה של דרמטוזיס המוביל לאלפאציה אטרופית.

קודם כל, החולה חייב להוציא את המערכת של זאבת אריתמטוס. כאשר זאבת מופץ צריכה להיות מודעת לקיומו של טופס מיוחד - המשטח של זאבת אדמנתית מופרח כרונית (מה שנקרא KV עורית subacute). הוא מאופיין על ידי מוקדים טבעתיים נפוצים בעור המהווה את polycyclic ההיתוך פילינג בבית באזורי הקצוות על החזה, גב, פנים, גפיים היפופיגמנטציה עם telangiectasias בחלק המרכזי. בצורה זו של מחלת עור, אשר משתרעת על עמדת ביניים בין KV העור וצורות מערכתיות, הם ביטויים אופייניים של SLE, אך לידי הביטוי המתון (arthralgia, שינויי הכליות, polyserositis, אנמיה, לויקופניה, טרומבוציטופניה, וכו '). , כולל שינויים אימונולוגיים (תאים LE, גורם אנטי גרעיני, נוגדנים ל- DNA, וכו '). במקביל, בניגוד זאבת אדמנתית מערכתית, פרוגנוזה חיובית. יש צורך לחסל תרופות שעלולות לעורר את התפתחות זאבת, או להחמיר אותו. אלה כוללים hydralazine, procainamide, איזוניאזיד, ftivazid, chlorpromazine, sulfonamides, סטרפטומיצין, טטרציקלין, פניצילין, penicillamine, Griseofulvin, גלולות למניעת הריון, פירוקסיקאם, ואחרים. חשוב לזהות לטהר המרכזים של דלקת כרונית, ללא קשר למיקום שלהם.

טיפול זאבת אריתמטוס של הקרקפת

המטופלים מטופלים בנגזרות 4-hydroxyquinoline; התוויות נגד לשימוש, פורמולציות משטרי הטיפול שלהם למעשה זהים לאלה המשמשים לטיפול בחולים עם ליכן פלנוס. זה נחשב שילוב מתאים של סוכנים אלה עם חומצה ניקוטינית או נגזרותיו (xantinol nicotinate), ויטמין C, הקבוצה ב 'בנגזרי hydroxyquinoline וסבילות חוסר יעילות או עני מוצג טיפול משולב עם מינונים קטנים של דיפוספט chloroquine ו פרדניזולון בכמויות שווות לתוכן שלהם 3-6 טבליות Presocil, כלומר 1 / 2-1 טבליה דיפוספט כלורוקין יום ומספר זהה של פרדניזולון לאחר ארוחה. הארסנל של תרופות המשמשות לטיפול בזאבת ו זאבת דיסקואידית מופרחת הם רטינואידים ו avlosulfon (דאפסון), אשר גם להוביל להפוגה במחלה. כאשר diskoidnoi גילויים פעילים או זאבת מופרחת למריחה ומשחות עם סטרואידים, ו cpednyuyu שיש פעילות גבוהה אין atrofogennym השפעה מובהקת (methylprednisolone aceponate, מומטזון, וכו '). לאחר מכן דורשים הגנה מפני UV (הגבלת החשיפה לקרני השמש או המשקף פני המים, כובעים שימוש, משקפי שמש, קרמים photoprotective וכו ').

שיטה חשובה למניעת הישנות ועצירת הצמיחה של המוקד של אלופציה אטרופית היא בדיקה קלינית של מטופלים עם זאבת לופוס erythematosus. הוא כולל בחינה של חולים אלה במטרה לאתר מוקדם סימנים אפשריים של אופי מערכתי, כמו גם ביצוע מניעה של קורסים של טיפול בתחילת האביב של הסתיו.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.