^

למה לצפות מקוסמטיקה "סלנזין" עם נשירת שיער?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 28.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בחקר ההרכב של מוצרים רפואיים וקוסמטיים של סדרת "סלניצין", אחד תוהה שלא בכוונה לאיזו השפעה ניתן לצפות משימוש במוצר רב-רכיב זה, בו כמעט כל רכיב הוא בעל ערך רב לשיער.

תמציות קפאין, פלפל, דקל ננסי, משקע, סרפד ופלפל הם תרופות המשמשות בהתקרחות עם רפואה אלטרנטיבית, אפילו רופאי עור וטריכולוגים מסכימים עם ההשפעות. קרטין, ביוטין, קולגן הם חומרים שהוקמו זה מכבר בקוסמטולוגיה כאמצעי לטיפול שיער מקצועי. [1], את  [2]כל המרכיבים הללו בשילובים שונים ניתן למצוא בקוסמטיקה אכפתית לשיער של מותגים שונים. אך יחד עם זאת, לא לכל המוצרים מתוכן זה השפעה טיפולית פחות או יותר בולטת. [3]

יצרנית סדרת השיער סלניזין, חברת  אלקום , מתמקדת במרכיבים ייחודיים: מתחמי פפטיד חדשניים anageline, seveov. אז אנאגליין אפילו בריכוז מינימלי ממריץ את חילוף החומרים התאי של זקיקי השיער בכ -21% ומפחית את פעילות האנזים שממיר את טסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון, לא גרוע יותר מפינסטרייד, תרופה המשמשת לטיפול באלופציה.

על פי מחקרי מעבדה, seveov מסייע בהמרצת צמיחת שיער בשיעור של 93%. בהשוואה להשפעת הקפאין כמעורר טבעי מוכר (46%), זה מוכפל.

ההערכה היא כי קרמים של סלינסין בעלי קומפוזיציה ייחודית יכולים להאט את הזדקנות זקיקי השיער ב- 41% ולעורר את צמיחת השיער בצורה יעילה יותר משיטות טיפול מסורתיות. במקביל, אדם משיג שחזור של צפיפות השיער ללא שימוש בכימיה, זריקות כואבות והשתלות שיער, ללא תסמונת גמילה מסמים.

תוצאות יישום  הסדרה בקבוצה שנבדקה בקרב אנשים עם התקרחות מפוזרת הראו שהשימוש המשולב בכל הסוכנים החיצוניים של סלניצין בחודש הראשון הראה שינויים חיוביים אצל 28% מהנבדקים מינים שונים. לאחר 8 שבועות הפסיקה של נשירת שיער אצל כל החולים, צפיפותם עלתה עקב צמיחת שיער חדשה, ומבנה השיער השתנה לטובה (שיער פלאפי רכש עובי רגיל). במקביל, נטילת גלולות עלתה בשיעורים ביותר מ- 10%.

אני חייב לומר שהמטופלים לא השתמשו בשמפו ובמזון כל יום, אלא פעמיים בשבוע, מסכה - פעם בשבוע, קרמים - כל יום (תחילה התחזקות, אחר כך גירוי). טבליות ניתנו למחצית מהנבדקים על פי ההוראות. השפעה טיפולית יציבה נצפתה במהלך 3-6 החודשים הבאים בשתי הקבוצות.

היעדר תסמונת גמילה והיעדר כמעט מוחלט של תלונות על אי נוחות במהלך השימוש בקוסמטיקה יכולים להיחשב כאחד היתרונות הגדולים של סדרת טיפולים זו. ותוצאות טובות נותנות תקווה לאנשים שאיבדו את זה בפועל ובודקים בעצמם שיטות לא יעילות לטיפול באלופציה.

ביקורות על טריכולוגים

הטריכולוגיה היא ענף המדע העוסק בנושאים הקשורים לשיער: מבנה, תפקודם ובעיות בריאות בקרקפת. מומחים העוסקים באבחון וטיפול במחלות בקרקפת ובשיער נקראים טריכולוגים. במוסדות רפואיים בהיעדר טריכולוג, שאלות אלה נופלות על כתפיהם של רופאי עור.

באשר למוצרים ותכשירים לטיפול ושיפור שיער, חוות דעתם של הטריכולוגים היא הערכה המלאה ביותר, הבלתי משוחדת והאובייקטיבית שלהם, ולכן כדאי להקשיב לה. מה אומרים מומחים על מוצרים לשיער וקרקפת מסדרת Selenzin?

חייבים לומר מייד שמומחי שיער אינם רואים במערכת ההחלמה של סלניסן גלולה אוניברסלית לאלופציה. כן, לקוסמטיקה השפעה חיובית על התהליכים המתרחשים בקרקפת, משפרת את אספקת הדם לשיער ואת הרוויה שלו בחומרים מזינים, אשר מועילה לכל אטיולוגיה של התקרחות, אך לכל זה ניתן לכנות טיפול בתוצאות, ולא למחלה עצמה.

אם השיער נפגע מקרינת השמש, הכימיה של צבעים ושמפו הפכה לקורבן של השפעות תרמיות, כתוצאה מהן הופרו המבנה והפונקציונליות שלהם (השיער נעשה יבש, חסר חיים, החל לנשור, להישבר וכו '). קוסמטיקה סלניצין תעזור להתמודד עם ההשפעות של גורמים שליליים ולשחזר את השיער. עם נשירת שיער הנגרמת על ידי מצבים מלחיצים, תוכלו להפיק תועלת גם מהמוצרים, אך בכדי שהתוצאה תהיה יציבה עליכם להכניס סדר על מערכת העצבים, האחראית על ויסות התהליכים המתרחשים בעורנו ובגוף כולו.

באשר לאלופציה אנדרוגנטית, הטריכולוגים רואים שהפרוגנוזה של הטיפול במוצרי הפתולוגיה "סלינסין" אינה כה ורודה. והם די מובנים. מה יכול להיות הערבות כנגד השימוש בקוסמטיקה אם מחלה זו שנגרמה גנטית לא תמיד מצליחה בטיפול מורכב בתרופות ובפיזיותרפיה, כך שלעתים קרובות השתלת שיער נותרה הדרך היחידה החוצה?

המצב עם התקרחות על רקע מחלות מסובך עוד יותר, בין אם מדובר בהתקרחות מפוזרת הנגרמת מהפרעות הורמונליות פתולוגיות (מחלות אנדוקריניות), או התקרחות מוקד, הקשורה לתהליכים אוטואימוניים. במקרים אלה, השימוש בקוסמטיקה של סלנסין אינו מצדיק את עצמו מכיוון שהוא אינו יכול להשפיע על התהליכים המתרחשים בגוף, ואת השפעותיהם אנו חשים על מצב עורנו, שיערנו והציפורניים. בתהליך פתולוגי פעיל, "סלנזין" אינו יעיל, אם לא לוקחים בחשבון את ההשפעה האפשרית לטווח הקצר.

"סלינסין" לא יעזור עם התקרחות ציטריאלית, מכיוון שאין לו את היכולת לשנות את המבנה ואת התכונות של רקמת צלקת.

במקרים בהם ניתן לצפות לתוצאה חיובית של חשיפה לעור ולשיער מהקוסמטיקה הרפואית, חשוב להבין כי ההשפעות שהצהרו על ידי יצרני הבודקים שלה הן אפשריות, אך בכפוף לשימוש מורכב בסדרה כולה. למרות שהיעילות של טבליות וגרגירים הומיאופתיים עדיין בספק בקרב רוב הרופאים ברפואה המסורתית (זה תקף כמעט לכל התרופות ההומאופתיות, שההשפעה שלהן קשורה לאפקט ה"פלצבו ", על סמך האמונה לטובת התרופה), אך ישנם עוד 5 מוצרים בסדרה שיש להשתמש בהם יחד.

באופן עקרוני, רופאי עור וטריכולוגים רבים ממליצים על מוצרי סדרת Selencin למטופליהם, מתוך הבנה שקוסמטיקה זו בהחלט תועיל לקרקפת ולשיער, גם אם היא לא נותנת השפעה בולטת. ואתם לא צריכים לחשוב שהדבר נעשה כדי לעזור לבתי מרקחת ושקעים ב"הכנסות ". הרופאה עדיין תסתמך על האבחנה, ולא סביר שתציע קוסמטיקה יקרה למישהו שהיא בהחלט לא תעזור לה.

אמנם אין שום אמונה נחרצת כי קוסמטיקה תעזור לאישה בהריון, אך גם לא יכולה להיות קורבן לבחירה שגויה של אמצעי מניעה, קורבנות קרינה או תרופות וכו '. ובכל זאת, מדובר בקוסמטיקה, לא בתרופה ואפילו תכשירים רפואיים שיש להם אינדיקציות קפדניות לשימוש ומינונים ספציפיים לא תמיד ולא תמיד עוזרים לכולם. לדוגמה, אותה תרופה מינוקסידיל, הפופולרית בקרב אלופציה , אינה מספקת ערובה של 100% לפיתרון בעיית נשירת השיער. הרבה תלוי בגורם למצב הפתולוגי, בדרגת ההזנחה שלו, במאפייני גוף המטופל (התגובה לאותה תרופה או קוסמטיקה עשויה להשתנות מאדם לאדם).

ביקורות לקוחות

סדרת קוסמטיקה "Selencin" לשיער, אדם יכול להתחיל ליישם מסיבות שונות. מישהו אהב את הפרסומת, שסופקה בחביבות התקשורת או שכן (חבר, קרובי משפחה), ואחרת רכשה והחלה להשתמש במוצרים בהמלצת רופא עור או טריכולוג. מה ההבדל ביניהם?

ראשית, השאלה היא האם היה צורך לקנות קוסמטיקה יקרה? הביקורות הנלהבות של הגברת שהצליחה לשחזר את השיער הדליל לא יכולה להיות הזדמנות לנסות את המוצר על עצמך, אם אין לך נשירת שיער, הן לא הופכות להיות רזות יותר, לא משנות את המבנה והמראה שלהן בצורה קיצונית. אם שיערו של מישהו היה דליל מלידה (תכונה תורשתית כזו), סביר להניח כי סלנזין לא ישנה את המצב באופן מורגש. אבל מקווה לנס - זו מרבית  הביקורות השליליות  על סדרות הטיפול.

שנית, הרופא, שרשם תרופה כזו או אחרת, מסתמך על העובדות (עליהן הוא מבצע את האבחנה) ולא על הנחות. אנו עצמנו מחליטים מדוע השיער זורם, ומה יכול לעזור להם, לא מבוסס על מציאות אובייקטיבית, אלא על בסיס דעה סובייקטיבית.

לאדם יש רגישות יתר מוגברת מבחינה גנטית לאנדרוגנים, והוא מאשים מתח וסביבה לא נאותה לכל דבר, וכולם מופתעים מכך שסלינזין המפורסמת לא עוזרת לו, למרות ששכן בזכותו שיער מדהים, אפילו שרד גירושין. לעיתים קרובות גורמים פועלים יחד, אך הטיפול בהשפעותיהם של גורמים בעלי אופי אקסוגני ואנדוגני יהיה שונה, ואילו ניהול השפעתם של האחרונים לרוב קשה הרבה יותר. הנה סיבה נוספת לביקורות שליליות.

עדיין ישנם אנשים מדהימים כאלה שאינם סובלים מבעיות שיער, אך יש להם רצון מאני לשפר אותם. בדרך כלל מדובר באותם אנשים שמאוד אוהבים לכתוב ביקורות תחת כל פוסט. ברור כי השימוש בקוסמטיקה של סלינסין, המסייע בטיפול בשיער ולא ביצירת נסים, זוכה להערכה שלילית, עם זאת, כמו כל אחד אחר.

שלישית, קביעת פגישה, הרופא מבוסס על מצב הדברים האמיתי ומחליט מה המשמעות ובאילו שילובים יכולים לעזור לאדם. לדוגמא, האם שווה לרתק את עצמך לשמפו ובאלם או לחבר מסכה וקרמים לטיפול, בין אם אדם זקוק רק לקרם מיצוק ובין אם יש להשתמש בו בשילוב עם משחזר. הרופא מפתח משטר טיפולי גם כשהוא ממליץ על קוסמטיקה רפואית, אולם בהיעדר ידע וניסיון אנו פועלים באופן אקראי ואז אנו מתמרמרים מחוסר ההשפעה.

כן, פגישות הרופא לא תמיד עומדות בציפיות (ייתכן שההשפעה לא תהיה), אך עם זאת, ההסתברות לתוצאה חיובית במקרה זה גדולה יותר אם לוקחים בחשבון נתונים סטטיסטיים. נשים צעירות רבות ששערותיהן התחילו להתדלדל באופן משמעותי במהלך ההיריון, פשוט שמחות מההזדמנות הזו לשמר תסרוקת יפהפייה בצורה בטוחה עבורן ועבור ילדיהם. "סלנסין" מאפשר להפסיק את נשירת השיער הפתולוגית אצל ילדים ומתבגרים, אשר לטיפול בהם לא כל התרופות מתאימות. אולם הטיפול בהתקרחות אצל רוב האנשים עדיין מתבצע על ידי ניסוי וטעייה, למרות שהכל מעיד כי התרופה אמורה לעזור.

לאחר סקירת הביקורות באינטרנט תוכלו לראות שההפצה שלהם זהה בערך. מספר הביקורות השליליות והחיוביות שווה בערך. כלומר, לומר שהקוסמטיקה "סלנזין" אינה יעילה זה בלתי אפשרי, מכיוון שיש אנשים שהשיגו תוצאות טובות בעזרתה. דבר נוסף הוא שטיפול כזה אינו מתאים לכולם, במיוחד אם לא לוקחים בחשבון את הגורמים לבעיות שיער, אך העובדה עצמה רק מציינת.

לעתים קרובות אתה יכול לקרוא בביקורות, משהו כזה: "שטפתי את השיער שלי עם שמפו של סלינסין במשך חודש, אבל השיער שלי לא נעשה עבה יותר." אז אולי חודש לא מספיק לשיער שנפגע לרעה כבר כמה חודשים ושנים? אולי הם זקוקים לטיפול ארוך ואינטנסיבי יותר מאשר סתם לשטוף עם שמפו, שנמצא על הראש במשך 2-3 דקות בלבד?

בנוסף, היצרן אינו מתחייב שהשיער יצמח בקצב כזה שבעוד חודש מאפס הוא יהיה שווה לאלה שאורכם עולה על 10-15 ס"מ. אפילו שיער בריא צומח לא יותר מסנטימטר וחצי בחודש, דבר שאנחנו כמעט לא מבחינים בו עם הראש מעל 80 אלף שערות. כדי לראות תוצאה חיובית מוחשית משימוש בקוסמטיקה רפואית, אתה זקוק ליותר מחודש משימוש בו. בנוסף, אפילו שיפורים קלים במהלך תקופה זו (משבועיים עד 4 שבועות של שימוש) יכולים להיחשב כתוצאה חיובית ומעודדת.

אני חייב לומר שבעיית ההתקרחות נותרה רלוונטית כיום, למרות שיטות ומשטרי הטיפול הרבים שפותחו. מגוון הגורמים לפתולוגיה והשפעותיהם בו זמנית מסבכים את האבחנה ואת בחירת השיטות היעילות לשיפור הקרקפת והשיער. ואם ניקח בחשבון שקשה למזער את השפעתם של כמה גורמים פנימיים ותורשתיים, ברור כי גישה כללית לטיפול באלופציה וחומרים טיפוליים אוניברסליים פשוט לא יכולה להתקיים.

קוסמטיקה של סלנסין לשיער היא רק אחת מההזדמנויות שניתנות לנו לשיפור הקרקפת והשיער, ואולי במקרים ספציפיים זה יעזור לפתור בעיה כה רבת פנים וקשה של נשירת שיער מפוזרת. בהתחשב בעוצמה של בעיה זו, אפילו עצירת נשירת שיער פתולוגית אצל מחצית מהמטופלים יכולה להיחשב כהישג גדול, במיוחד אם ניתן להשיג זאת ללא שימוש בכימיה מזיקה לגוף.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.