Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סלניצין לנשירת שיער וצמיחת שיער

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

בעידן הקדחתני שלנו עם הצגתם הנרחבת של טכנולוגיות חדשניות, הבעיה של אובדן שיער עשויה להיראות לא הולמת עד היום. אף על פי כן, פרסום אמצעים סופר-אפקטיביים לפיתרון בעיה זו מעריך לעתים קרובות מאוד את האפשרויות להתפתחויות הקוסמטולוגיות בצורה של שמפו, balms, מסכות, שחזור תרסיסים וכו '. קונים רבים, מניסיונם האישי, הבינו שמוצרי קוסמטיקה אינם מסוגלים לפתור את רוב הבעיות הדרמטולוגיות, מה שאומר שיש לטפל בבעיה הרפואית באמצעות חומרים טיפוליים מיוחדים, ולא כאלה שרק מסווים את הפגם באופן זמני. בהקשר זה, הקוסמטיקה הרפואית "סלנסין" לשיער, למרות המחיר הגבוה למדי, מושכת אליה יותר ויותר מעריצים בקרב אלו שהמשיכה שלהם נמצאת בסיכון בגלל אובדן שופע של שיער שופע בעבר.

אינדיקציות סלסין לשיער

אני חייב לומר שבמקרה של בעיות במעיל "הפרווה" של מיכל הנפש המגן על המוח שלנו מפני התחממות יתר והיפותרמיה ובו בזמן הוא מהווה דימוי ייחודי ובלתי ניתן להדמאה של כל אדם, ככלל, אנו אשמים. לא הגיוני, מתרוקן בוויטמינים ומינרלים, אך מסופק בשפע עם טעמים כימיים, ולעיתים קרובות לא תזונה קבועה, שפע של מצבים מלחיצים שנוצרו על ידי עצמך, חשיפה למגמות אופנה הדורשות שימוש במוצרי צבע אגרסיביים לשיער - זו רק רשימה צנועה של "חטאינו" שאינם בצורה הטובה ביותר משפיעים על מצב השיער שלנו.

כדאי לקחת בחשבון גם את השונות של האופנה לחבישת כובעים, כתוצאה מכך קו השיער מושפע לרוב מאור השמש בקיץ ומהיפותרמיה, שאינה תורמת לבריאות הקרקפת (וכל השאר) בעונה הקרה.

וכמובן שהמצב האקולוגי אינו עומד בצד, אשר ברוב האזורים משאיר הרבה מה להיות מבוקש, ולעיתים קרובות הוא ביקורתי ישירות. יחד עם זאת כולנו מבינים שהסביבה בה אנו חיים והאוויר שאנו נושמים הם יצירת ידינו - תוצאה של התפתחות התעשייה והמדע.

קשה אפילו לדמיין את הנוסחה הרב-רכיבית של מה שאנחנו נושמים ובהתאם, את השיער שלנו, למעט זקיקי השיער, הוא בסביבה החיצונית. ואנחנו באופן קבוע "מרעילים" את שיערנו בכימיה בהרכב צבעים ושמפו באיכות נמוכה, החודרים לעור ומשפיעים לרעה על זקיקי השיער, שכבר חווים את ההשפעות של מחסור תזונתי בגלל העדפות התזונה של אנשים מודרניים.

בהתבסס על האמור לעיל, מתברר כי נשירת שיער הינה תוצאה ישירה וצפויה של אורח החיים שלנו, תשלום עבור התפתחות התרבות האנושית, אשר, בבחירת הכיוון הנכון, עושה שימוש מסוכן פוטנציאלי, אך מייצר שיטות הכנסה ניכרות.

אם קודם לכן בעיית אובדן השיער דאגה בעיקר לאנשים מבוגרים (בעיקר גברים), כיום אפילו ילדים סובלים ממנה. למעט במצבים בהם התהליך הפתולוגי נגרם כתוצאה מחוסר איזון הורמונאלי או שמא היה אלופציה אוטואימונית או תורשתית, כמו גם מקרים של שינויים ציטאטריים בקרקפת לאחר כוויות ופציעות. יותר ויותר נשים פונות לרופאי עור וטריכולוגים, ומבינות כי אחד ההיבטים החשובים במשיכתם הוא במצב רעוע או מועיל להרס עצמי.

הגורמים לאובדן שיער יכולים להיות שונים, ורובם נמצאים במיומנות של קוסמטיקה רפואית לשיער, המיוצרים תחת השם "סלנזין". במילים אחרות, ההתוויות לשימוש בשמפו וסוכנים טיפוליים אחרים של מותג זה כוללות נשירת שיער מפוזרת (שכיחה) הנגרמת כתוצאה מ:

 • השפעות שליליות של גורמים חיצוניים, כלומר גורמים סביבתיים
 • תת תזונה
 • שימוש באמצעים אגרסיביים לצביעה ושטיפת שיער (לעתים קרובות באיכות מפוקפקת), מלקחיים ולוחיות, תרסיסי שיער,
 • פגיעה בשלמות זקיקי השיער במהלך הסירוק,
 • הריון והנקה,
 • השפעת גורמי לחץ וכו '.

ברור כי גורמים חיצוניים טיפולים וקוסמטיים אינם יכולים לרפא את הגוף מבפנים, וכדי להגיע לתוצאה מתמשכת, לעיתים קרובות עליכם לפנות להשפעה מורכבת במקביל לאמצעים שמטרתם למזער את השפעות הגורמים הגורמים לנשירת שיער. לדוגמא, במקרה של התקרחות שמעוררת לחץ, נדרש שיקום של מצב פסיכולוגי רגיל, וסלינסין יהיה אמצעי לספק שיקום הקרקפת והשיער, כלומר, חזרתם לתפקוד תקין.

אם הסיבה הייתה תזונה לקויה ומחסור בחומרים מזינים הנחוצים לשיער בגוף, תחילה עליך להרוות את הגוף במרכיבים החסרים. רכיבים אלה זמינים בצורות שונות של קוסמטיקה של סלניצין, ובבחירתם הנכונה, כולל מוצרים חיצוניים ופנימיים כאחד, ניתן לשחזר את השיער לעתים קרובות ללא טיפול נוסף.

לפעמים זה אפילו לא תזונה, אלא חלוקה לא נכונה של חומרים מזינים בגוף. הדבר נצפה במהלך ההיריון וההנקה, כאשר גוף האם מיועד בראש ובראשונה לספק לתינוק את כל הדרוש, והיא עצמה יכולה להישאר רק פירורים שאינם מספיקים בכדי לשמור על תפקודו התקין של האורגניזם כולו. עור ושיער אינם נחשבים לאיברים חיוניים, ולכן הגוף מציל אותם מלכתחילה. אבל "סלנזין" עוזר במצב זה, ומספק את הרכיבים הדרושים לחיי השיער ישירות לזקיקי השיער, כך שהם לא הולכים לצד.

במקרים מסוימים, כאשר אדם בריא באופן כללי, די להשתמש במוצרים לטיפול בקרקפת וטיפול בשיער בשיער המותג Selenzin, באחרים, בכדי להשיג תוצאה מתמשכת, נדרש טיפול נוסף בגוף: מערכות עצבים, אנדוקריניות, עיכול, הפרשה ועוד.

לדוגמא, אי אפשר להפסיק נשירת שיער הנגרמת מהפרעות הורמונאליות הפוגעות בנשים ובגברים כאחד, אפילו באמצעות שימוש במתחם הסלנסין. "סלנזין" יכול לשמש רק ככלי עזר לשיפור צמיחת השיער על רקע טיפול הורמונלי יעיל, שימוש בשיטות פיזיותרפיות נוספות וכו '. יש לומר כי אפילו גישה מקיפה לטיפול בהתקרחות המתגרה על ידי גורמים הורמונליים אינה תמיד מביאה לתוצאות חיוביות, ולכן לא כדאי להציב בפני סלנזין שום תקווה.

טופס שחרור

לרוב אנו שומעים התייחסות לשמפו טיפולי יעיל לשיער הנקרא Selencin, כך שנראה כי למוצר יש צורת שחרור יחידה והוא לא ברור כיצד הוא יכול לעזור בבעיות פנימיות. אך לרופאים מומחים המטפלים בעור ובשיער יש מידע מלא יותר על הכלי הזה.

למעשה, "סלנזין" הוא לא רק שמפו, אלא סדרה שלמה   של תרופות  לשיער, המאוחדות בשם אחד לעתים קרובות מדברים על סדרה זו כמערכת התאוששות יעילה, הכוללת:

 • קומפלקס שמפו ומזוק מיצוק "טיפולי שיער",
 • מסכת שיער באותו קו
 • ריסוס (זה נקרא גם קרם מיצוק) לטיפול בשיער, מועדים לאובדן,
 • קרם (שיקום קומפלקס פפטיד) לשיער מוחלש (כולל אלופציה אנדרוגנית)
 • גלולות,  או מה שנקרא ויטמינים הומיאופתיים   כדי להחזיר את בריאות הקרקפת והשיער בצורה טבעית.

למרות אותו שם, למוצרים השונים הכלולים בסדרת סלנינס יש קומפוזיציות שונות , אך הוא נבחר בצורה כזו שכל מכלול הרכיבים של כל אחד מהמוצרים מבצע תפקיד אחד חשוב - שיקום הקרקפת.

הרכב

מערכת שיקום השיער "סלנזין" פותחה על ידי חברת "Alcoi-Farm", התופסת מקום מוביל בשוק של יצרני מוצרי בריאות. הקוסמטיקאיות, המדענים והרופאים עמלו על יצירתו בניסיון לפתח מוצר המבוסס על רכיבים טבעיים שלא יהיו נחותים מהיעילות של "כימיה" תרופתית.

שמפו  "סלניזין" לשיער  - מרפא ומשקם ומנקה  לטיפול בקרקפת ושיער, הכולל חומרים פעילים ביולוגית ממוצא צרפתי (אנאגלין, שמפעיל את נשימת הקרקפת והעשרתה בחמצן, וסאבוב, המשפר את זרימת הדם לזקיק השערה ו הגנה עליו מפני השפעות שליליות מבחוץ). שניהם מרכיבים פעילים ממקור טבעי, הם נגזרים מצמחים (שעועית זאבת או זאב ומפרה פרואנית מאקה או Meyenbug), שיש בהם אספקה עשירה של ויטמינים, חלבוני יסודות קורט וחומרים מזינים אחרים הנחוצים ליצירת שיער וצמיחתו. [1]

מרכיבי העזר הם הצמחים המוכרים ברצועה שלנו (תמציותיהם), כמו בורדוק, נענע וסרפד, תמצית פלפל, שמשמשים זה מכבר אנשים לחיזוק וגירוי צמיחת השיער. הרכב השמפו כולל גם: מנטול, קפאין, ויטמין H (הידוע גם בשם ביוטין), ויטמינים A ו- E, תרכובת המכילה קולגן וחומרים אחרים המבטיחים את שמירת תכונות המוצר וסגולותיו וסבון הניקוי שלו. [2]

באלם  לשיער  "Selentsin" - אמצעי, דומה בהרכבו שמפו טיפולי בעל אותן התכונות, אך ללא הקצפה בסיס. כמו כל מרכך שיער, הוא משמש בנוסף לשמפו. תוכן הפנתנול מסייע בריפוי מיקרוטראומות על העור ולהגן עליו מפני ההשפעות השליליות של גורמים סביבתיים בין הליכי הטיפול.

חיזוק  תרסיס לשיער  "סלינסין" הוא צורה נוחה ובלתי ניתנת למחיקה של קרם מיצוק המבוסס על 9% אנאגליין עם תמציות של כשות וסרפד, מנטול, ויטמינים A ו- H, קרטין, קולגן, קפאין (ממריץ חזק לצמיחת שיער עם השפעה נוגדת חמצון). ניתן ליישם אותו ולהפיץ אותו בקלות על הקרקפת, בשונה משמפו ובאלם הוא אינו מצריך שטיפה, מה שאומר שיש לו אפקט ריפוי ארוך יותר (ממושך). התוכן הגבוה של אנאגלין מסייע במאבק נגד אלופציה אנדרוגנטית. [3],  [4], [5]

קרם פפטידים   "סלינסין" באמפולות - כלי זה לא רק מחזק את השיער בזמן נשירת שיער מפוזרת, אלא שלפי הפרסומת, הוא תורם גם לטיפול באלופציה אנדרוגנטית - צורה תלויה הורמונלית של המחלה המאופיינת בדילול ואובדן שיער בהשפעת אנדרוגנים, שנמצאים גם אצל גברים., ובגוף הנשי (אם כי בריכוזים שונים). במילים אחרות, זהו אמצעי להשבת צפיפות השיער על ידי שחזור המבנה הרגיל שלהם.

המוצר מכיל את קומפלקס הפפטיד (חלבון) המוגן בפטנט, Procapil®, המרפא את מתחם ה- Capilectine ™ SP ואת המרכיב הנוגד חמצון demethylaminoethanol, הפועל בדומה למזותרפיה ומאט את הזדקנותם של תאי הקולי וזקיקי השיער, המוצר מכיל גם תמציות של צמח אמריקאי בשם דקל ננסי ותושב סיני בסינית המפורסמת. ממריץ פעילות גינקו בילובה למוח. [6],  [7], [8]

מסכת שיער  "סלניזין" - כלי מסדרת קוסמטיקה רפואית למניעת נשירת שיער ופריכות. בהרכבו אנו מוצאים 2 ממריצים טבעיים יעילים לצמיחת שיער: אנאגליין וקפאין, תמצית פלפל אדום, תמציות בורדוק וסרפד, קרטין, קולגן, כמו גם ויטמין E, פנתנול ואלנטואין (רכיבים המשפרים את מצב הקרקפת, מונעים מחלות עור המקלות על גירוי. העור ותכונותיו המגנות). [9], [10]

טבליות של  המותג Selencin, המשלבת מוצרים לטיפול בקרקפת ושיער, מהוות אמצעי לעידוד הכוחות הפנימיים של הגוף, האופייני לרוב התרופות ההומאופתיות. מדובר במוצר רב-רכיבי הכולל חומרים שפותחו ומינונים על ידי הומאופתים באופן שפעולתם המשולבת ממלאת את הפונקציות המיועדות - שיפור תזונה ונשימה של השיער, כמו גם הפחתת זקיקי שינה לא פעילים על ידי העברתם לשלב הפעיל (שלב הצמיחה).

אילו רכיבים הומיאופתיים כלולים בהרכב הטבליות? אלה הם ליקופודיום, תאליום אצטיקום, סיליצאה, אלומיניום, סלניום, נתרן כלוראט, אשלגן פוספוריקום. באופן פרטני, ולעיתים קרובות יותר בשילובים, תרופות אלה משמשות לטיפול במחלות שונות, אך במקרה זה הדגש הוא על השפעתן המשולבת על קרקפת וזקיקי השיער.

כל המוצרים מסדרת בריאות סלנזין לשיער מועשרים בכמויות מספיקות בוויטמינים ומיקרו-אלמנטים   המשפרים את מצב הקרקפת והשיער, ולכן בדרך כלל אין צורך בצריכה נוספת של קומפלקסים מולטי-ויטמניים פרוראליים. עם זאת, הכל תלוי בגורמים לאובדן שיער והידללות השיער, מצב הקרקפת, מידת ההזנחה של התהליך וכמה גורמים אחרים שרופאים לוקחים בחשבון בעת קבלת מרשם לטיפול.

כאשר ממליצים על מערכת ההחלמה של "סלניצין", הם מבוססים על האטיולוגיה של המחלה הבסיסית, ולכן שילובים של חומרים שונים מסדרה זו עשויים להיות שונים, אולם כמו מטרות אחרות כחלק מטיפול מורכב.

פרמקודינמיקה

כדי להבין את ההשפעה על קרקפת וזקיקי השיער, יש לסדרת הטיפול "Selenzin" וכל אחד מהמוצרים האישיים בסדרה צריך ללמוד היטב את הרכיבים המרכיבים את הרכבם.

אני חייב לומר כי המתחם לשיפור הבריאות מתוצרת רוסית מבוסס על ההתפתחויות הייחודיות של מעבדות הקוסמטולוגיה המפורסמות בצרפת (סילאב, נטורקס), וקוסמטיקה רפואית וקישוטית צרפתית מוערכת מאוד בכל רחבי העולם. רכיבי המינרלים בו מחוזקים מפעולה של תרכובות אורגניות המחזקות ומחזקות את השפעת המוצרים המוצעים לטיפול בשיער וטיפול בהם.

בין המרכיבים המינרלים יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לתרכובות סיליקון וסלניום. הם תורמים לחלוקה (רבייה) של קרנוציטים באפיתל של זקיקי השיער ומשפרים את חילוף החומרים בפפילה של השיער, האחראי על מצבם וצמיחתו של השיער, כמו גם להיווצרות זקיקים חדשים, כלומר לצפיפות השיער. מות פפילת השיער מוביל באופן חד משמעי למוות של השיער, וכדי להפסיק את התהליך הזה, יש צורך לבטל את הגורם לתופעות קטלניות ולשחזור מיקרו-סקרקולציה בקרקפת (זה ישפר את התזונה והנשמה של שקיות השיער, יאט את הזדקנותן ויחזיר את פונקציונליות פפילת השיער).

הפרמקודינמיקה של  סדרת "סלניצין" נחשבת בקשר הדוק לתכונות של פעילות השיער. לימוד מחזור החיים של השיער והגורמים המשפיעים על היווצרותו והתפתחותו, נתן למדענים אפשרות לבחור רכיבים שיכולים להשפיע לטובה על צמיחת השיער ולעזור לחזקם.

בהתפתחותו, שיער אנושי עובר 3 שלבים עיקריים: אנאגן, קטגן, טלוגן. שיער חי, צומח ובריא הוא החלק הזה בשיער שנמצא בשלב האנאגן, שנמשך בין שנתיים לשש שנים. אצל אדם בריא רגיל, למעלה מ- 80% מהשיער נמצא בשלב זה, מה שמבטיח צפיפות שיער מספקת.

שלב הקטאגן הוא מה שמכונה תקופת המעבר בין שלבי הצמיחה והרדמה (נמשכת כ 2-3 שבועות), המאופיינת במותם ההדרגתי של תאי פפילות השיער, שלאחריהן השיער נושר מעצמו או מוסר בקלות מהנורה הקראטינית הבלתי פעילה עם הפגיעה המכנית הקלה ביותר. בכל יום בשלב זה יש לנו פחות מ- 2% מהשיער.

במנוחה (טלוגן), לרוב לא נותרו יותר מ 20% מהשיער. משך השלב הזה הוא כשלושה חודשים, שבמהלכו השיער מונח ומתכונן לשלב הפעיל שלו.

השפעה שלילית מבחוץ או מצד גופך יכולה לשנות לא רק את מצב הקרקפת, אלא גם את מאזן השיער הנמצא בשלבי התפתחות שונים (השיער באנאגן הופך להיות קטן בהרבה), לקצר את שלב הצמיחה ולהאריך את תקופת פעילות השיער הנמוכה. אך לעיתים קרובות, כדי לשחזר את האטרקטיביות של השיער, זה לא מספיק רק כדי להסיר גורמים אלה: יש צורך באמצעים משקמים לעור המכיל זקיקי שיער ואחראים לתזונתם ולנשימתם בגלל הרשת החודרת של כלי דם קטנים.

לא ניתן לטעון ש"סלנזין "משפיע על כל הגורמים לאובדן שיער, אך הוא נלחם בהצלחה בתוצאות חשיפתם. למוצרים הטיפולים בסדרה זו השפעות דרמטוטרופיות וסבורי-רגולטוריות. פעולה דרמטוטרופית קשורה להפעלת תהליכים התחדשות בקרקפת, לשיקום האפיתל הפגוע ותכונותיו. ההשפעה של הסבורורגציה קשורה לתיקון בלוטות החלב, כתוצאה ממנה מבוטלים דלקת, גירוד וקילוף של חלקים מסוימים בקרקפת, בה נפגע ייצור ייצור החלב, משוחזרים לחות תקינה של קרקפת ומבנה השיער.

לקוסמטיקה טיפולית לשיער "סלינסין" השפעה מגרה על צמיחת השיער, מה שמאיץ את שינוי שלבי מחזור החיים של השיער (מרבית השיער עוברים משלב הטלוגן לשלב האנאגן בזמן קצר יותר). פירושו של "סלנזין" משפר את אספקת הדם לקרום זקיקי השיער, כך שהדם מספק להם כמות מספקת של חמצן וחומרים מזינים. מוצרים מכילים רכיבים המאפשרים זרימת חומרים מזינים וחומרים רפואיים דרך העור. "סלינסין" בטבליות עוזר גם לנרמל את המצב הפסיכומוטי, מעט מתקן את הרקע ההורמונלי, מספק ויסות עצבני תקין של התפתחות השיער. אנו יכולים לומר כי סדרת Selencin מספקת השפעות חיוביות חיצוניות ופנימיות הן על העור והשיער.

מה מסביר את המבנה הרב-רכיבי של מוצרי סדרת סלנזין ואת היחס החיובי כלפיהם מצד הרופאים? כמעט כל המרכיבים של שמפו, מזור, קרמים, מסכות, טבליות מספקים אפקט מרפא ואכפתי, ומחזקים את ההשפעות הדדית. שקול את הפעולה של החומרים הפעילים ביותר בהרכב המוצרים.

מתחם Anageline® הוא חומר המעכב את ההמרה של ההורמון הזכרי טסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון, הנחשב אשם בהפחתת זקיקי השיער, אטרופיה שלהם, המלווה בדילול ובנשירת שיער. זהו המנגנון להתפתחות אלופציה אנדרוגנטית, הפוגעת לא רק בגברים רבים, אלא גם בחלק מהנשים.

היכולת של מוצרי סדרת סלנזין להילחם בביטויים של אלופציה אנדרוגנטית תלויה במידה רבה בריכוז האנאגלין: ככל שהוא גבוה יותר, התרופה יעילה יותר. היעילות הגדולה ביותר באלופציה תלויה באנדרוגן מוצגת על ידי קרמים של סלינסין. התרסיס מכיל את הריכוז הגבוה ביותר של אנאגלין מבין כל התרופות, ותחליב הפפטיד מועשר בתמצית כף גמד המסייעת גם באלופציה תלויה בהורמונים.

לרכיב זה השפעה דומה לזו של התרופה Finasteride , המשמשת לטיפול בהיפרפלזיה של הערמונית והתקרחות במין החזק יותר. בין היתר, Anageline® מגדיל את משך האנאגן, מגרה את זרימת הדם בקרקפת ומסירת חמצן לזקיקי השיער. במילים אחרות, אנו יכולים לומר כי מרכיב זה מונע נשירת שיער מוקדמת, הופך את השיער לחזק ועמיד יותר, משפר את המצב הכללי של הקרקפת והקרקפת.

מתחם ™ Seveov מקדם את דחיסת סיבי הקולגן השולטים על צפיפות ולחות הקרקפת והשיער, מה שמפחית את הסיכון להפחתת צפיפות השיער, מגביר את הפעילות התאית של הזקיקים, מה שמבטיח צמיחת שיער אינטנסיבית (במעבדה נתון זה היה קרוב ל 93%), מגן על השיער מההשפעה השלילית של גורמים חיצוניים ופנימיים.

קומפלקס פפטיד - התפתחות התורמת לשיפור התהליכים המטבוליים בתאי העור. זה, בתורו, מאיץ את מעבר זקיקי השיער מטלוגן לשלב הראשון של אנאגן ומעורר צמיחת שיער פעילה לאחר מכן בשלב זה, ובמקביל מגדיל את משך הזמן שלו, ומעכב את הזדקנות הזקיקים.

DMAE הוא חומר בעל השפעה נוגדת חמצון, שיש לו גם השפעה אנטי דלקתית בבעיות דרמטולוגיות. תפקידו להאט את תהליך ההזדקנות של זקיקי השיער ותאי העור, לעורר את חילוף החומרים של החמצן ולשמור על איזון אנרגטי.

הקפאין הוא חומר המכונה ממריץ טבעי לצמיחת שיער וכנוגד חמצון רב עוצמה המפחית את ההשפעות המזיקות של רדיקלים חופשיים התורמים להרס ויטמינים וחומרים אחרים הנחוצים לגוף. פעולת הקפאין מכוונת לשפר את אספקת החומרים המועילים לשקיות השיער, להגדיל את משך השלב הפעיל בהתפתחות השיער ולמנוע את אובדן מוקדם.

בגלל הקולגן הידרוליזאט, השיער והמבנים הפנימיים משוחזרים בשיער, מה שמפחית את שבירות והסבירות למחיקת השיער, משפרת את האלסטיות ומופיעה ברק בריא. קרטין (חלבון ספציפי שהוא חלק מהשיער), המשפר ומחזק את השפעת הקולגן, עוטף את ציר השיער, חודר פנימה ותורם לשיקום מבניו.

את הפעולה שלהם משלים אלנטואין - חומר בעל אפקט פילינג ריכוך ועדין, התומך ברמה האופטימלית של הידרציה בעור וריכוז הלחות הדרוש בשיער. אלנטואין מסייע בהסרת תאים "מתים" של האפידרמיס ומפעיל תהליכי התחדשות בעור, שבגלל הפילינג שלהם נעלם, שכבות קרטיניות ישנות מוחלפות על ידי צעירים פעילים ופצעים קטנים בראש נרפאים.

ביוטין הוא ויטמין שלוקח חלק פעיל בסינתזה של קרטין משלו, ממריץ את התפשטות (החלוקה וההתרבות) של התאים, והוא מעורב בתזונה, הידרציה ושמירה על התכונות האלסטיות של השיער. כלי יעיל במאבק נגד קצוות מפוצלים ושיער שביר.

ויטמין A הוא חומר המשפר את מצב הקרקפת, מווסת את הפרשת סבום, מפעיל צמיחה ומעניק כוח לשיער, מגן על שיער מפני השפעות שליליות מבחוץ. היעדר ויטמין זה נחשב לאחד הגורמים לאובדן שיער, לשבריריותם המוגברת.

ויטמין E הוא אחד נוגדי החמצון החזקים המפורסמים המשפרים את מצב העור ותזונת השיער. זה משפר את אספקת הדם לעור הראש וזקיקי השיער, מעניק לחות, מרכך ומגן על שיער מפני קרינת UV מזיקה וגורמים שליליים אחרים. הוא האמין כי ויטמין E מסוגל לתקן שיער פגום.

לוויטמין B5 (חומצה פנטותנית, המכונה גם פנתנול) השפעה מרגיעה ומגינה על הקרקפת, שומר על גמישות וברק השיער, מבטיח את בטיחות תכונות ומבנה השיער תחת השפעת גורמים סביבתיים שליליים.

תמצית פלפל אדום היא נוגד חמצון מעולה וחומר חימום פופולרי המספק זרימת דם לאזורים הנגועים. מרכיב זה משפר את אספקת הדם לזקיקי השיער, מצמצם את השיער השומני ומקדם את חדירתם של רכיבים טיפוליים וויטמינים אחרים לקרקפת.

תמצית הופ - תמצית מהקונוסים של צמח מרפא, המבטיחה את נורמליזציה של בלוטות החלב, תורמת להרוויה של כל המרכיבים המבניים של השיער בוויטמינים ומינרלים. במקביל, מראה השיער משתפר באופן ניכר, מקטין את הסבירות לאובדן שיער כתוצאה ממעבר מוקדם לקטגן ולטלוגן.

מנטהול (תמצית מנטה) מרענן ומרגיע את הקרקפת, מונע עווית של הכלים המאכילים את האפידרמיס, משפר את תזונת זקיקי השיער, מעניקה אפקט אנטי-דוריטיבי.

סרפד הוא מקור למלחים מינרליים שימושי לעור ושיער, ברזל, ויטמין C, וחניכיים (המשמשים בקוסמטיקה כדי להרטיב את העור והשיער ביעילות). הצמח מסייע לחיזוק וצמיחת השיער, משמש להגנה מפני קצוות מפוצלים ופריכות.

תמצית בורדוק מכילה רכיבים רבים פעילים ביולוגית (אינולין, פפטידים, מלחים מינרליים, חומצות שומן, פלבנואידים (אנטיביוטיקה טבעית), טאנינים וכו '). בשל כך, זה מסייע בהפעלת חילוף החומרים בקרקפת ובשקעי השיער, צמיחה אינטנסיבית של שיער צעיר, שמירה על מבנה ותכונותיהם על ידי גירוי ייצור חלבון קרטין ויצירת תאים מיוחדים - קרטינוציטים.

תמצית כף יד ננסית היא חומר המשמש לטיפול באלופציה אנדרוגנטית. דיהידרוטסטוסטרון הנוצר תחת פעולת האנזים 5-אלפא-רדוקטאז, הפולש לזקיקי השיער, גורם לאטרופיה שלהם (ירידה עם אובדן תפקוד). כך, זה מקצר את מחזור החיים של השיער. הרגישות להורמוני המין, ובמיוחד לנגזרת של טסטוסטרון, נקבעת גנטית, אך ניתן להפחית אותה במידת מה על ידי חילוץ כף יד ננסית.

תמצית גינקו בילובה הינה חומר ממריץ למחזור הדם המשפר את התזונה והנשימה של זקיקי השיער ובכך שומר על הפונקציונליות שלהם. זה מגדיל את אורך חיי השיער. משפר את תכונותיו (חוזק ואלסטיות), את המראה.

כל הרכיבים במוצרי השיער מסדרת Selencin בטוחים לאנשים בגילאים שונים, כך שגם מבוגרים וגם ילדים יכולים להשתמש בהם.

מרבית המוצרים של מתחם הבריאות מיושמים חיצונית, אינם חודרים לשכבות העמוקות יותר של העור, לרקמות התת עוריות ודם, ולכן הפרמקוקינטיקה שלהם   אינה נחשבת על ידי היצרן. 

טבליות הומיאופתיות "סלינסין", למרות שהן מיועדות למתן דרך הפה, מכילות מינונים מינימליים של חומרים פעילים, שהמטבוליזם וההפצה שלהם בגוף אינם מסוגלים לגרום לשינויים משמעותיים באיברים ורקמות הסביבה הפנימית. בהינתן גם היעדר השפעה שלילית של התרופה על אברי ההפרשה והיווצרות הדם, אין מידע על הפרמקוקינטיקה של הטבליות גם כן.

מינון וניהול

קוסמטיקה טיפולית "סלנזין" היא סדרת מוצרי טיפול ובריאות לשיער, המסייעת בפתרון בעיית ההתקרחות המפוזרת ובאופן כלשהו תורמת לשיקום השיער בזמן אלופציה אנדרוגנטית. בחירת המוצרים לטיפול בעור ובשיער צריכה להיות מבוססת על מצב הקרקפת, אבחון רפואי והמלצות של מומחים.

אם עלות מוצרי הסדרה הזו לא מפריעה לך, הם יכולים לשמש למטרות מניעה, במיוחד כשמדובר בשמפו, מזור או מסכת סלניצין. כדי למנוע נשירת שיער מוקדמת, ניתן להשתמש בכספים אלה בנפרד ובשילוב. לטיפול באלופציה מפוזרת, השימוש המשולב בתכשירים אלו ובכמה חומרים אחרים מסדרת סלנזין מומלץ.

שמפו לשיער משמש לחיזוק שיער ולמניעת אובדן לטווח הארוך שלהם. הוא מכיל רכיבים המגדילים את משך השלב הפעיל של התפתחות השיער, שבגללו נשמרת הצפיפות הרגילה של השיער בעזרת שינויים שיער קבועים באופן קבוע מבחינה פיזיולוגית.

יש להשתמש בשמפו כשהשיער מתלכלך (מדי יום במידת הצורך), למרוח את הכמות הנדרשת על הידיים, להקציף ולהעביר קצף סבון לשיער. תנועות עיסוי אקטיביות אך עדינות מפיצות את השמפו בשיער ועוזבות למשך מספר דקות. לאחר מכן ניתן לשטוף את המוצר מהראש במים חמים. עם ניקוי שיער לא מספק, ההליך חוזר על עצמו.

פעולת השמפו מועצמת על ידי השימוש לאחר מכן במרכך שטיפה בעל השפעה מיצקת ומרככת. באלם, כמו שמפו, מפחית את עוצמת נשירת השיער, מווסת את הלחות שלהם, מונע הסתבכות ומאפשר סירוק.

מרחי balm לאחר השמפו. יש ללטף קלות על שיער נקי במגבת כדי להסיר עודף לחות. ואז נדחפת כמות קטנה של מזור לכף היד ומופצת דרך השיער. כדי להשיג את האפקט הנטען, די להשאיר את הבאלם על השיער למשך 2-3 דקות, לאחר מכן הוא נשטף היטב במים חמים.

אתה יכול להשתמש בבאלם בכל פעם לאחר שימוש בשמפו של סלינסין או מותג אחר של חומר ניקוי לשיער. ניתן להשתמש בשמפו ובלימל Selencin לפחות בכל יום, אך יש להשתמש במסכה מאותה הסדרה לא יותר מפעמיים בשבוע.

מסכת שיער "סלינסין" מסייעת לנרמל את איזון השומן במים, מחזקת ומזינה את השיער, מאריכה את חייהם הפעילים, מעודדת סריקת שיער קלה. יש למרוח אותו על שיער שטוף, לח (לא רטוב), ולהפיץ אותו דרך השיער והקרקפת. על המוצר להישאר על הראש למשך 10-15 דקות, לאחר מכן הוא נשטף ביסודיות במים חמים ונקיים, תוך ניסיון להימנע ממגע עם העיניים (מכיל פלפל אדום וגורם לתחושת שריפה קשה בכל מה שקשור לריריות).

אם שמפו, מזור ומסכה יכולים להיחשב כגורמים טיפוליים ומניעתיים להתקרחות דפוסית שאינה הורמונלית, אז קרמים של סלינסין נחשבים לסוכן טיפולי מן המניין לטיפול סימפטומטי. כמובן שלא סביר שניתן יהיה לרפא אלופציה תלויה באנדרוגן באמצעות קרם בלבד, אך שימוש קבוע בתרופה בשילוב עם מוצרים אחרים מהסדרה מסייע לשמור על שיער אטרקטיבי בעל נטייה תורשתית להתקרחות. עם זאת, אם אתה מסרב להשתמש בקוסמטיקה רפואית, הבעיה בדרך כלל חוזרת.

תחליב ריסוס של סלינזין מומלץ לחיזוק שיער על ידי הפעלת ייצור קולגן והצגתו מבחוץ. התוכן הגבוה של אנאגלין מאפשר לך להשתמש בו כדי להילחם בביטויים של אלופציה אנדרוגנית. תוצאות טובות במיוחד נצפות בשימוש משולב בקרם, שמפו וריסוס.

החל את התרסיס באופן קבוע לפני השינה. את תרסיס התרסיס מנערים מראש ומרססים ממרחק של 15-20 ס"מ אל קרקפת ושורשי השיער. לקבלת ספיגה טובה יותר, מומלץ לעסות בזהירות את אזור היישום. שטיפה של המוצר אינה הכרחית.

כדי להשיג השפעה מוצהרת יציבה, עליכם למרוח קרם מדי יום למשך חודשיים לפחות. בהמשך ניתן להפחית את תדירות השימוש. עם הווריאנט התלוי באנדרוגן של האלופציה, ניתן להשתמש בתרסיס כחלק מטיפול מורכב, המעניק סיכויים רבים יותר לשיקום קו השיער.

קרם הפפטיד "סלנזין" שונה מהקרם הממצק הן בעיצוב והן בהרכב. הוא אינו מכיל אנאגלין ויעילותו נגד אלופציה אנדרוגנטית מובטחת בזכות תמצית כף היד הגמדית. אינדיקציות לשימוש בכלי זה זהות לשאר המוצרים בסדרה, אך השימוש שונה במקצת.

לתחליב אריזה לא שגרתית: אמפולות המכילות 5 מ"ל מהמוצר. לפני השימוש הם מטלטלים את האף והסדוק (יש סיכון מיוחד) על ידי סיבוב המכסה. הקומפוזיציה מוסרת על ידי לחיצה על האמפולות עם האצבעות על הגוף הרך. השתמש באצבעותיך, החל את המוצר על קרקפות יבשות ושורשי שיער.

עלות התרופה תלויה בגודל האזור הפגוע, אך בדרך כלל לטיפול אחד, מחצית מתכולת האמפולה 1 מספיקה (יש מצביע על 2.5 מ"ל). השימוש בקרם הנותר באמפולה בפעם הבאה, סוגר הרמטית את האמפולה במכסה לאחר השימוש (ניתן לאחסן את האמפולה הסתומה והסתומה למשך שנה).

לאחר שמרחו את הקרם על איזור הבסיס, יש לעסות אותו בעדינות בקרקפת ולהשאיר עליו עד שהוא נספג לחלוטין. שטיפת קרם אינה הכרחית.

ניתן להשתמש בקרם פפטידים גם במתחם וגם בנפרד ממוצרים אחרים מסדרת סלנצין. משך השימוש בכדי להשיג את האפקט הנטען צריך להיות לפחות 4 חודשים. חבילת האמפולות מיועדת לקורס שימוש חודשי, אם אתם משתמשים במוצר פעם אחת ביום.

טבליות סלינסין משמשות על פי הכללים לנטילת תרופות הומיאופתיות. הם מיועדים לטיפול באלופציה במבוגרים. בדרך כלל הם רשומים טבליה אחת 3 פעמים ביום. במקביל, אין צורך ללעוס טבליות ולבלוע אותן; מומלץ לשמור מתחת ללשון עד להמסה מוחלטת.

מומלץ ליטול כדורים מחוץ לארוחות (חצי שעה לפני הארוחות או לפחות שעה אחריה). בממוצע התרופה נקבעת בקורס של 4 שבועות, ואחריו הפסקה בת 7 ימים, והקורס חוזר על עצמו. במידת הצורך, לאחר חודש ניתן לקבוע מסלול שני שלב שני לטיפול בסלניצין. הכל תלוי באבחון, בחומרת התהליך, במאפיינים האישיים של גוף המטופל.

רפואה הומיאופתית "סלינסין" בצורה המתאימה לרוב הכספים של תוכנית זו, כלומר בצורה של גרגירים, הוא רשום לחולים מעל גיל שנתיים. מינון לילדים - מ -3 עד 5 גרגירים. חולים מעל גיל 10 יכולים ליטול 5-8 גרגירים. המינון ותדירות הניתוח המדויק (בדרך כלל 3-5 פעמים ביום) נקבע על ידי ההומאופת.

משך הטיפול בגרגירים הומיאופתיים הוא 1-1.5 שנים ומעלה. יתר על כן, לאחר כל חודש של טיפול, אתה צריך לקחת הפסקה למשך שבוע.

לרוב משולבים מתן טבליות וגרגירים עם שימוש באמצעים חיצוניים בסדרת Selencin כדי לספק אפקט טיפולי מקיף.

מינונים קפדניים של חומרים חיצוניים, למעט קרם פפטידים, אינם מצוינים בהוראות למוצרי Selencin. כמות השמפו, המזון, הקרם, המסכה המשמשת תלויה בעובי ואורך השיער, בתכולת השומן שלו ובזיהום.

בהערה לתחליב הפפטיד מצוין המינונים המומלצים, אך במידת הצורך ניתן להגדיל אותם ללא השלכות שליליות. אני חייב לומר כי בהתחשב בעלות הגבוהה של מוצרי טיפוח לשיער של מותג זה, אין זה סביר שמישהו ירצה לבזבז אותו באופן לא כלכלי, בהתחשב בכך שההשפעה של זה לא תשתפר. והמקרים של מריחת קרמים פעמיים ביום לא השפיעו על השפעת הטיפול, וגם לא על מצב הבריאות של אנשים המשתמשים בסלנזין.

אודות  מנת יתר  גלולות "Selentsin" לכל זמן קיומם אינו בא על השוק. התוכן של חומרים פעילים בתרופות הומאופתיות הוא קטן ביותר, ולכן הרעלה איתם היא היוצא מן הכלל.

"סלינסין" לילדים

קוסמטיקה טיפולית לשיער "סלנזין" היא דוגמה חיה למוצרים קוסמטיים שאינם כוללים מגבלות גיל. השפעת הריפוי בו ניתנת בזכות רכיבים טבעיים ולא כימיה רפואית העלולה להזיק לילדים או לקשישים.

השימוש בילדים  בכל הקוסמטיקה החיצונית של סלינסין זהה למבוגרים. נכון, הצורך להשתמש בקרמים ובמסכות טיפוליות הוא נדיר ביותר, מכיוון שכשלעצמו התקרחות בילדות נחשבת למופע נדיר, שלא לדבר על צורתו התלויה באנדרוגן, שלעתים נדירות מתבצעת בגיל 11-12. לרוב, התדלדלות שיער אצל ילד מעוררת על ידי מחסור בוויטמינים ומינרלים, שימוש בתרופות מסוימות, זיהומים פטרייתיים בקרקפת (גזזת), קרינה, כוויות, מחלות במערכת העיכול, וכתוצאה מכך הגוף אינו מקבל את האלמנטים המיקרו והמקרו הדרושים, מחלות זיהומיות מערכתיות.

על פי הסטטיסטיקה, התקרחות מפוזרת או מוקדת בגיל צעיר נמצאת אצל 3% בלבד מהילדים, ולעתים קרובות היא זמנית (אם זה לא גנטיקה, פגיעה בכוויות או פתולוגיה אוטואימונית). ברוב המקרים, מספיק להתמודד עם הטיפול במחלה העומדת בבסיס, להכניס ויטמינים ומינרלים לתזונה, וגם לטפל בקרקפת בעזרת סדרת Selencin או אנלוגים שלה.

כחלק מהטיפול המורכב בהתקרחות בקרב ילדים, שמפו ושמים של סלינסין לרוב נקבעים, ואם נשירת שיער היא תוצאה של טראומה נפשית, גרגרים הומיאופתיים מאותה סדרה (מינון יעיל נקבע על ידי רופא ילדים או הומאופת). השימוש במוצרי הנותרים של הסדרה אפשרי רק בהמלצת רופא, שעליו להסתמך על הגורם האמיתי להתקרחות הילד וגילו.

השתמש סלסין לשיער במהלך ההריון

המוצרים מסדרת Selencin לקרקפת ולשיער אינם מכילים רכיבים העלולים לפגוע בבריאות האדם. זה חל על אנשים בגילאים שונים ובמצבים שונים. רוב המוצרים בסדרה מיועדים לשימוש חיצוני. החומרים הפעילים שלהם למעשה אינם חודרים לדם, מפעילים אפקט מקומי, ולכן אינם יכולים להשפיע על מצבו ורווחתם של המשתמשים בשימוש בקוסמטיקה לשיער.

קוסמטיקה "סדנטין" מיועדת לטיפול בקרקפת ובשיער, בהתאמה, כל המוצרים, למעט טבליות, מיושמים אך ורק באזור הראש. הגורם המעצבן היחיד עשוי להיות רק הריח, שהרגישות אליו אינדיבידואלית לחלוטין.

הכל מרמז שעם סובלנות רגילה לריח של מוצרים (לרוב הם מדברים על ריח קל של קפה), הקוסמטיקה "סלנזין" בשום דרך אינה יכולה להשפיע על בריאות האם המצפה, על מהלך הריונה, על התפתחות העובר.

אין התוויות נגד השימוש בקוסמטיקה במהלך ההנקה, מכיוון שהחומרים הפעילים והעזריים של הקוסמטיקה אינם חודרים את הדם, וביתר שאת לחלב אם. קוסמטיקה זו אינה מסוכנת יותר מקוסמטיקה של כל סוג אחר של מוצרי טיפוח והיא בטוחה בהרבה מכמה שמפו רפואי (למשל, מוצרי כינים).

אבל עם כדורים "סלנזין" צריך להיזהר. אין התוויות נגד ישירות בשימוש בהן במהלך ההיריון וההנקה, אך אפילו הרופאים מעדיפים לשחק בזה בצורה בטוחה, מרשמים את התרופה רק במקרים אלו, העובר מתפתח היטב ושום דבר לא מאיים על מהלך ההיריון. ובכל זאת, נשירת שיער אצל אם לעתיד אינה מצב מסכן חיים, אלא שהיא יכולה לעורר התקלות עצבית אצל חלק מהנשים לא יציבות רגשית, מה שעלול להוביל להפסקת הריון ספונטנית. במקרה זה, הגיוני לייצב את מצבה של האם לעתיד ולעזור לה לפתור את בעיית ההתקרחות בעזרת סוכנים רפואיים, כולל טבליות סלניצין.

בהנקה כל מה שאמא אוכלת יכול לעבור לחלב אם, כולל החומרים הפעילים של תרופות. עם חלב אם זה נכנס גם לגוף התינוק, ונשאלת השאלה האם הוא זקוק לכל מה שאמא לוקחת. מרבית הרופאים מאמינים כי אפילו תרופות הומיאופתיות בטוחות יחסית אינן צריכות ליטול ללא צורך דחוף על ידי מי שהנקה, או שיצטרכו להחליט על האפשרות להעביר את התינוק לאכלה מלאכותית.

התוויות נגד

אפילו לתרופות הבטוחות ביותר יש לפחות התווית נגד אחת. כל המוצרים של מערכת שיפור השיער של סלנזין לשיער הם בעלי התווית שכזו.

זוהי תופעה הנקראת אי סבילות פרטנית או רגישות יתר למוצר קוסמטי, כאשר מגע עמו גורם לתגובות לא רצויות. כשמדובר בריח, התגובות יכולות להיות שונות רק בעוצמתן: מעוינות לארומה ועד אלרגיות רציניות (גודש באף, נזלת, התעטשות) ותגובות אנפילקטיות (בצקת קווינקה). אלה האחרונים ביחס לקוסמטיקה המשמשים חיצונית הם חריג.

רגישות יתר יכולה להופיע גם במגע ישיר של קוסמטיקה ועור אנושי בצורה של אדמומיות, גירוד ופריחה. לרוב, הצרכנים מתלוננים על גירוד וקילוף של הקרקפת (קשקשים). כאשר מופיעים תסמינים כאלה, המוצר אינו מומלץ.

אני חייב לומר שביחס לתכשירים רב-רכיבים וקוסמטיקה, רגישות מוגברת בדרך כלל באה לידי ביטוי לאחד, לעיתים קרובות יותר לשני רכיבים או יותר, ולא למוצר כולו. אם אדם מכיר את הגורם המעצבן שלו, כדאי להשתמש רק באותו איפור שאינו מכיל אותו. אם גורם זה קיים בשמפו של סלינסין, אך אינו נמצא בקרם או במסיכה, עליכם לתת עדיפות לכך שהאחרון ישתמש במותג שונה של שמפו או השתמשו בסדרה טיפולית אחרת של קוסמטיקה לשיער.

נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון כאשר מרשמים טבליות הומיאופתיות "סלינסין". הם מכילים לקטוז בהרכבם, לכן, במקרה של הפרה של חילוף החומרים של הלקטוז, לא ניתן להשתמש בתרופה.

יש להשתמש בתרופות הומיאופתיות "סלנזין" בהתאם למטרה. טבליות אינן משמשות לטיפול בילדים, וניתן להכין גרגירים מגיל שנתיים.

מבין תופעות הלוואי של הקוסמטיקה של סלנזין, כולל טבליות, מוזכרים רק תגובות אלרגיות אפשריות וריח קפה, שלא כולם אוהבים. יש גם אזכור לתחושה של הידבקות זו לזו והמראה הבלתי פוסק של השיער לאחר מריחת קרם הפפטיד (תחושה זו היא סובייקטיבית ומופיעה לרוב אצל המשתמשים המשתמשים במוצר לא רק בערב, על פי ההוראות, אלא גם בבוקר).

אינטראקציות עם תרופות אחרות

הנורמה המקובלת בכלל בתעשיית התרופות והקוסמטיקה היא נוכחות הערות או מידע על השימוש והאחסון של מוצרים מיוצרים. מידע כזה מופיע גם על אריזת מוצרים מסדרת Selencin לשיער. הנורמה שצוינה אינה מקרית, מכיוון שההשפעה עליה הצהיר היצרן אפשרית רק אם נעשה שימוש נכון בתרופות מסדרת הטיפול.

מכיוון שמוצרים חיצוניים של סלינסין אינם נחשבים לתרופות מן המניין, אין על האריזה שום אינדיקציה לגבי האינטראקציה שלהם עם תרופות אחרות, כלומר תרופות וחומרים שיכולים לגרום לתגובות שליליות. היעדר פסקה זו מצביע על כך שלא הייתה כל אינטראקציה משמעותית בין מוצרי קוסמטיקה של סלניצין לבין מוצרי קוסמטיקה או תרופות אחרות, מה שאומר שאין הגבלות על שילוב של מוצרים שונים.

למרות שקוסמטיקאיות עדיין מתעקשות שניתן להשיג השפעה רבה יותר באמצעות מוצרי טיפוח לשיער ועור מאותו המותג או הסדרה, במקום לשלב קוסמטיקה מיצרנים שונים.

טבליות וגרגרי סלינסין נחשבים לתרופות הומאופתיות, אך בדרך כלל תרופות כאלה אינן נכנסות לאינטראקציות משמעותיות בין תרופות בגלל התוכן הנמוך של חומרים פעילים.

תנאי אחסון

בהתחשב בהוראות השימוש בסדרת הקוסמטיקה "סלניזין" אתה צריך לשים לב למשך  חיי המדף של  כל מוצר בו נעשה שימוש. יש לציין מידע זה על הקרטון והאריזה הפנימית (מיכל) של קוסמטיקה.

יש לומר כי כספים לשימוש חיצוני, בכפוף  לתנאי אחסון  (לרוב מציינים טמפרטורה של 5 עד 25 מעלות), אינם מאבדים את תכונות הכביסה שלהם. אך ניתן להפחית משמעותית את תכונות הריפוי, מכיוון שתמציות צמחים וכמה מרכיבים אחרים בעלי אורך מדף מוגבל.

מומלץ להשתמש בכספי חוץ "סלניזין" תוך שנתיים מיום ההנפקה. באשר לקרם הפפטיד, לאחר פתיחת האמפולה, חיי המדף שלו מחצית (עד שנה).

תכשירים הומיאופתיים "סלניזין" מאוחסנים במשך 5 שנים בטמפרטורה בטווח של 15-25 מעלות. לאחר תאריך התפוגה, יש להיפטר מהם.

חיי מדף

אנלוגים

כיום אין לנו מחסור במוצרי שיער קוסמטיים עם ההשפעה המוצהרת של חיזוק השיער לכל אורך ומניעת נשירת שיער. אך ברוב המקרים, השפעת הריפוי היא רק תכסיס פרסום.

העובדה היא כי אובדן של 50-125 שערות ביום אינו נחשב לפתולוגיה. זהו תהליך פיזיולוגי רגיל של החלפת שיער. על פי אותה תוכנית, גם תאי העור שלנו מתעדכנים, מה שלא גורם לרעש כל כך הרבה סביבנו.

עד כמה הבעיה רלוונטית לחיזוק השיער בשיעור נשירת שיער? האם שווה לדאוג? כנראה שלא. מיצוק שמפו, balms, קרמים ומסכות לא צפוי להשפיע באופן משמעותי על כמות השיער שאבד, אם זה נקבע פיזיולוגית. ועם דילול פתולוגי של השיער, קוסמטיקה קונבנציונאלית עם 1-2 רכיבים פעילים רלוונטיים באמת לא תיתן את האפקט הצפוי.

כאן נדרשת גישה משולבת, הכוללת לא רק טיפול, אלא גם טיפול בקרקפת, בה נוצרים זקיקי שיער, כלומר השימוש בקוסמטיקה רפואית בשילוב עם טיפול פנימי בגוף, בין אם מדובר במחלה או מחסור בחומרים הנחוצים לפעילותו החיונית. בהקשר זה, לקוסמטיקה "סלניזין" לשיער יש יתרון על פני קוסמטיקה אכפתית קונבנציונאלית.

בחירת אנלוגים, אתה צריך לשים לב להרכב הרפואי של המוצרים. האפקט הטיפולי שאושר על ידי הטריכולוגים ניחן במוצרים מבוססי מינוקסידיל: קרם ושמפו של MinoMax, קרמים רג'ין לנשים, SPECTRAL UHP 5% וקירקלנד, שמפו להתקרחות של Revita, Revivogen Combo אנטי התקרחות, ספריי ג'נרולון ל גברים ונשים, פיתרון מקסידיל ואחרים. פיתוח כלים אלה בוצע במעבדות מדעיות ורוקחות במיוחד למאבק באלופציה, ולא רק לטיפול בשיער.

אבל מאבק יעיל כנגד בעיה כזו הוא בלתי אפשרי בלי להשפיע עליה מבפנים. הדבר מקלים על ידי צריכת קומפלקסים ויטמין-מינרליים מאוזנים, הנמצאים בסדרות "Selencin", "MinoMax" וכמה אחרים. שמרי מבשלת בירה עם תוספי מזון המסייעים לחיזוק שיער יכולים גם הם להשפיע.

רופאים בקשר לאלופציה יכולים להציע את הוויטמינים הבאים לשיער: "מושלם", "רוואליד", "פנטוביגר" והאנלוגים שלהם.

"פרפקטיל" הוא מתחם ויטמין-מינרלים שפותח על ידי מדענים בריטים לטיפול בדרמטיטיס, אקנה ואלופציה, עם שינוי במצב העור והשיער, והזדקנות מוקדמת. הוא מכיל 11 ויטמינים, ביניהם ביוטין, חומצה פנטותנית, ויטמינים E ו- C, קבוצה B, וכן 9 יסודות קורט, בטא-קרוטן (מבשר לוויטמין A), חומצות אמינו, תמציות ברדוק ואכינצאה. כל העושר הזה במינונים מוגדרים בקפדנות מונח בכמוסות, אותן יש ליטול מדי יום 1 חתיכה לאחר ארוחה למשך התקופה שקבע הרופא.

אך חשוב לזכור כי במתחם יש התוויות נגד מסוימות, אשר בנוסף לרגישות יתר לרכיבי התרופה, כוללים: היפר-ויטמינוזיס הנגרמת כתוצאה מעודף של ויטמין אחד או יותר הכלולים בתרופה, אי ספיקת כליות קשה, שחפת, לוקמיה, שיגרון, טרשת נפוצה וכמה פתולוגיות אחרות, שניתן לקרוא בהוראות לתרופה. המתחם אינו נקבע במהלך ההיריון וההנקה, אינו משמש ברפואת ילדים.

בנוסף לתגובות אלרגיות, "מושלם" יכול לגרום לבעיות במערכת העיכול והפרעות נוירולוגיות.

"Revalid" - מתחם מולטי ויטמין בכמוסות, המכיל חומצות אמינו, ויטמינים B1, B5, B6, יסודות קורט (אבץ, ברזל, נחושת), שמרים, תמצית נבט חיטה. המתחם משמש לטיפול באלופציה בעלת אופי שונה (לעיתים קרובות כחלק מטיפול מורכב), למעט הפתולוגיה של הטבע ההורמונאלי, כמו גם הפרות של תכונות ומבנה שיער, עור, ציפורניים.

התרופה מיועדת לטיפול בחולים מעל גיל 12, שצריכים ליטול 3-6 כמוסות ביום, תלוי בחומרת האלופציה. מהלך הטיפול הוא 1-3 חודשים עם אפשרות לחזור על הטיפול.

המתחם אינו מיועד לנשים הרות ואמהות מניקות, כמו גם לאנשים הסובלים מרגישות יתר לרכיבי התרופה. בין תופעות הלוואי ישנן גם תגובות אלרגיות והפרעות נוירולוגיות קלות.

"פנטוביגר" הוא תכשיר קפסולה בעל תרכובת צנועה יותר על בסיס שמרים רפואיים, אליו מתווספים תיאמין, חומצה פנטותנית, שתי חומצות אמינו המשפרות את מצב העור וקראטין, כבסיס לחומר הבניין של השיער. המתחם משמש לאובדן שיער מפוזר בעל אופי לא הורמונאלי, בניגוד למבנה השיער והציפורניים.

התרופה מיועדת לטיפול בחולים בוגרים. אתה צריך לקחת את זה שלוש פעמים ביום במשך כמוסה אחת משלושה חודשים לשישה חודשים.

המתחם אינו מיועד לילדים ואמהות מניקות, כמו גם לאנשים עם תגובות אלרגיות לרכיבי התרופה. במהלך ההריון מתן אפשרות אפשרית על פי אינדיקציות בשליש השלישי בלבד.

זה יכול לגרום לתגובות אלרגיות ולסימפטומים במערכת העיכול.

כפי שאתה יכול לראות, בנוסף ל"סלנזין "ישנם אמצעים אחרים לעזור להילחם באלופציה, אך לא כולם מאושרים לשימוש בילדות, במהלך הריון והנקה, לא כולם בטוחים עם מינימום של התוויות נגד ותופעות לוואי.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "סלניצין לנשירת שיער וצמיחת שיער" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.