Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הזדקנות ו photaging

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הוא אמר כי האופנה עבור שיזוף הנחילה אגדי פריזאי קוקו שאנל, כשחזר שייט על הים התיכון, התרשמה הברונזה היפיפה הפריזאי החיוור השיזוף. בקרוב האופנה קפריזי ביצעה פנייה של 180 מעלות, ואת הנשים לא לצאת מהבית בלי כובעים רחבי שוליים, כפפות וצעיפים ארוכים, ללכת לים, שבו בהתחלה בחשש, אז יותר חושפת את גופם באומץ, החלפת קרני החמה של השמש.

לפי תיאוריה אחרת, האופנה לשיזוף הופיעה כאשר העור החיוור החל להיות קשור לעבודה כבדה בחצרים סגורים של מפעלים וצמחים, וזריעת השמש הפכה לזכותם של אלה שיכולים להרשות לעצמם לבלות זמן רב בחוץ, לנוח ולשחק ספורט. כך או כך, כמעט בכל אירופה ובארצות הברית, שיזוף הפך לסמל של בריאות ואורח חיים פעיל, וכל כך הרבה אנשים, במיוחד בגיל צעיר, שכבו תחת השמש הקופחת לשריפות וסחרחורת, מנסים להשיג זאת.

באמריקה, הדור שנעשה כל כך פעיל עם השמש היה דור של אנשים שנולדו במהלך הבום שלאחר המלחמה בשנות ה -40 וה -50 או על ידי דור הבייבי בום. חולפות שנים, רופאים החלו להבחין כי הזדקנות העור על דור הבייבי בום יש מאפיינים משלה - קמטים חדים, חספוס, חספוס עור, כתמי פיגמנטציה, בנוכחות תחומי זרדי עור דחוסים ומתקלפים מורחבים כלי בלחיים. שינויים אלה נמצאים רק באזורים החשופים לקרינה מוגברת של השמש, בעוד שבמקומות המוגנים בדרך כלל מהשמש (לדוגמה, בבטן התחתונה על הירכיים הפנימיות וכו '), העור נוטה להיראות טוב יותר. זה לקח מחקר זהיר לפני הרופאים הגיעו למסקנה פה אחד - לא גיל, אבל קרינה סולארית אחראית על המראה של סימנים אלה. כפי שהתברר, קרינת UV, למרות שאין לה השפעות הרסניות כגון קרינה מיננת, עדיין יש מספיק אנרגיה כדי לגרום נזק ל- DNA ומולקולות עור אחרות.

עכשיו, את הסימנים הבאים של נזק השמש לעור, או מכתים תמונות:

  • קמטים מופיעים באזורים של נזק קולגן;
  • עור אחיד, המתרחשים באזורים של הצטברות של אלסטין טיפוסי (אלסטוזיס soyaellic);
  • עור יבש;
  • הרחבת כלי השטח (telangiectasia);
  • כתמים פיגמנט (lentigo השמש);
  • אקטיני, או שטוף שמש, קרטוזיס (כתמי עור אדמדם, מתקתק).

לעתים קרובות photaging הוא ציין אצל אנשים בהירים בגילאי 50 שנים כמו אצל אנשים עם עור שחום זה נראה פחות. הרעיון של photaging יש מהפכה קוסמטולוגיה. לפני כן, מדענים האמינו כי לא ניתן למנוע הזדקנות ולא העור הזדקן התחדשו וכי כל הניסיונות ליצור אמצעי להחליק קמטים או לשחזר את הזוהר של בני הנוער נידון לכישלון מראש. התברר כי העור, שנפגע על ידי השמש, שומרת על חיוניות של חיוניות שניתן להתעורר. עכשיו מספר כלים ושיטות פותחו שיכולים לחסל חלקית את סימני photaging. למרות שהם מתפרסמים כאמצעי "קמטים" או "הזדקנות", זה צריך להיות מובן כי במקרה זה, אנחנו לא מדברים על התחדשות אמיתית, אבל "טיפול" (או ליתר דיוק - את שיקום) עור פגום על ידי השמש.

עד כה, מידע נרחב צבר על ההשפעה השלילית של פעולה אולטרה סגול על העור. הספקטרום האולטרא-סגול מיוצג על-ידי שלוש קבוצות של קרניים.

  • קרניים אולטרה סגולות C (UVC, UV קצר, רחוק UV) - קרניים עם אורך הגל הקצר ביותר (100-280 ננומטר). יש להם השפעה מזיקה ביותר על גוף האדם. עם זאת, ההשפעה שלהם היא מינימלית, שכן הם adsorbed על ידי שכבת האוזון כמעט לא מגיעים אל פני השטח של כדור הארץ
  • קרניים אולטרה סגולות B (UVB, אמצע UV) הם קרניים עם טווח גל ממוצע (280-320 ננומטר). הם פוגעים בעור ככל האפשר, אך השפעתם נחלשת באופן משמעותי על ידי עננות, וחדירה מתעכבת על ידי בגדים וחלונות ראווה רגילים. ספיחה ופיזור של UVB באטמוספרה נצפתה כאשר השמש נמוכה ליד האופק (בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות הערב המאוחרות), בקווי הרוחב הגבוהים, וגם בחורף.

הקליטה הקטנה ביותר ופיזור קרניים אלה נצפתה בחצי יום, בקווי רוחב נמוכים ובקיץ.

  • קרני אולטרה סגול (UVA, UV ארוך, ליד UV, אור שחור) - קרניים עם אורכי הגל הגדולים ביותר (320-400 ננומטר) ההשפעה המזיקה של UVA הוא פי 1000 יותר חלש מ - UVB. עם זאת, הם מגיעים אל פני השטח של כדור הארץ הרבה יותר טוב, ואת החדירה שלהם אינו תלוי בזמן, רוחב ועונה. זה ידוע כי קרניים אלה אינם נשמרים על ידי שכבת האוזון, הבגדים אינם כהים דרך העננים. זו הסיבה שבניינים מודרניים רבים משתמשים בזכוכית כהה, שהיא לא רק ארכיטקטורה מסוימת ופתרון אסתטי, אלא גם הגנה מפני UVA.

מקור קרינה אולטרה סגול הוא לא רק השמש, אלא גם מנורות השמש. הוא האמין כי חלק קטן של אולטרה סגול יכול לייצר מנורות פריקה גז. לגבי מנורות פלורסנט ומנורות הלוגן, מסכי טלוויזיה ומסכי מחשב, הם אינם מקורות לקרינה אולטרה-סגולה. חשוב לזכור כי חול לבן, שלג, מים משקפים עד 85% של קרינת השמש. לכן, להישאר על החוף או בהרים, אדם מקבל כמעט פי שניים אנרגיה עקב השתקפות ופיזור של קרניים.

קרניים אולטרה סגולות A ו- B שונות בעומק החדירה לתוך העור - היא יחסית פרופורציונלית לאורך הגל. זה ידוע כי 90% של UVB חסמו שכבה קרנית, ואילו UVA יכול לחדור לשכבות העמוקות של האפידרמיס ויותר מ -50% מהם יכולים להיכנס פפילרי ו הדרמיס רשתי. מסיבה זו, כאשר הקרניים B חשופות, האפידרמיס משתנה, וכאשר קרני A מושפעים, השינויים המבניים החומר הבסיסי של הדרמיס, מבנים סיביים שלה, המיטה microcirculatory ואלמנטים התא.

מנגנוני הפעולה של קרני אולטרה סגול על העור ואת התוצאות שלהם נחקרו ביסודיות. זה ידוע כי UVC יש אפקט mutagenic מובהק. UVB גורם כוויות שמש, בחלקו, שמש שזוף. התוצאה השלילית העיקרית של UVB היא קרצינוגנזה מוכחת, אשר נגרמת עקב מוטציות התא. קרניים אולטרה סגולות פיגמנטציה של העור, כלומר השמש שזוף. קרניים אלה הן לפחות erythemogenic, ולכן ספקטרום זה של קרינה אולטרה סגולה מיוצג על מנורות שמש. UVA וגם UVB, הגורם סרטן, זה ידוע אפקט potentiating נגד קרני קורות B. כמה חוקרים מאמינים כי קרני ויש להם תפקיד חשוב בהתפתחות של מלנומה מאשר קרני B. בהקשר זה, יש צורך להדגיש את החשיבות של קרם הגנה החלים פירושו פעולה של קרניים A ו- B בו זמנית.

ההשפעות המשולבות של קרניים אולטרה סגולות על העור כוללות מספר שינויים מורפולוגיים. זה ידוע משפיע על שגשוג והתמיינות של קרטינוציטים, פיברובלסטים, מלנוציטים (שינוי גירוי של אלמנטים הסלולר, תיקון דנ"א פגום). הוכח כי ההשפעות המשולבות של קרניים A ו- B להוביל למספר הפרות חמורות של מעקב מקומי החיסונית. בפרט, מספר חשבון הדור immunosupressivngh ציטוקינים בעור (לדוגמה, IL-10), ירידה של לימפוציטים הרוצח טבעי, מעורב בחיסול תאים סרטניים, הופעת CD8-לימפוציטים, מגרה תאי לנגרהנס אפופטוזיס, אינדוקציה של חומצה urocanic אפידרמיס טרנס tsisizomerizatsii (אנדוגני רכיב, אליו מיוחסת ההשפעה החיסונית). בנוסף, UVA הם הגורם העיקרי להתפתחות רגישות. רוב dermatoses ובין רגישות מוגברת מולד או נרכש על-סגול, קיימות או להחמיר כתוצאה מחשיפה הספקטרום-גל ארוך הוא. Dermatoses אלה כוללים תגובות photoallergic, פורפיריה, אורטיקריה סולרית, זאבת, קסרודרמה פיגמנטוזום ומחלות אחרות.

יש להדגיש במיוחד כי קרניים אולטרה סגולות A קשורות עם הגידול של הזדקנות העור - צילום ההזדקנות. הוא מאופיין ביטויים מורפולוגיים מסוימים, שונים מזדקנות ביולוגית. תחת השפעת UVA באפידרמיס מתרחשת התעבות אחידה של השכבה הקרנית של האפידרמיס ואת הכלל בשל האצה אחידה של תהליכי הפרעות התפשטות keratinocyte בסיסיים ו קרטיניזציה. דיספלסיה של קרטינוציטים מתפתחת. הדרמיס נוצרת דלקת כרונית, מבנים סיביים נהרסים, במיוחד סיבים אלסטיים (הומוגניזציה, עיבוי, מתפתל ופיצול של הסיבים האלסטיים, הקטנת קוטר ומספרם - "elastosis השמש"), יש שינויים רציניים כלי קליבר קטן. האחרון מוביל לאחר מכן את השינוי המבני של המיטה microcirculatory ואת היווצרות של telangiectasias

ידוע כי חשיפה ממושכת ל- UVA, למשל שימוש מוגזם בסלוני שיזוף, גורמת לשינויים מבניים בעור, בדומה לחשיפה ממושכת לשמש. ראוי להדגיש את החשיבות של שימוש במינונים של מיטות שיזוף.

לבודד אפקט אולטרה סגול חריפה וכרונית, גרימת ביטויים קליניים שונים.

סימנים קליניים לחשיפה אולטרה סגולה חריפה כוללים כוויות שמש ופיגמנטציה של העור. כוויות שמש הוא פשוט דרמטיטיס והוא מתבטא על ידי אריתמה ובצקת (1 st רחוב) או אדמתמה ואת היווצרות שלפוחיות (תואר שני). שריפת התואר השלישי נדירה ביותר, בעיקר אצל תינוקות, והיא מלווה בהלם חום. הוא האמין כי התרחשות של כוויות שמש של התואר הראשון אפשרי אם אדם בתוך 24 שעות קיבלו 4 מינונים Eerythematous מינימלי, ו 2 תואר שני - 8. פיגמנטציה, או שיזוף, הוא מיידי מתעכב. מחשיך עור מיידי מתרחש תוך מספר דקות לאחר חשיפה לשמש קשור המלנין photooxidized כבר מסונתז ו ההפצה המהירה שלה לתוך דנדריטים מלנוציט, ויתרו מזאת, ב בתאי האפידרמיס. פיגמנט מאוחרת מתרחשת לאחר 48-72 שעות והיא קשורה לסינתזת מלנין פעילה במלנוזומים, עלייה במספר המלנוציטים והפעלת תהליכים סינתטיים במלאנוציטים לא פעילים בעבר. שינויים אלה הם השתקפות של המאפיינים המגנים של העור בתגובה לקרינה אולטרה סגולה. פיגמנט עיכוב יכול גם להיות מוסבר על ידי היווצרות של פיגמנטציה שלאחר דלקת משנית כתוצאה של דרמטיטיס פשוט או כוויה.

סימנים קליניים של חשיפה כרונית לקרינה אולטרה סגול הם כדלקמן: שינויים בכלי הדם, הפרעות פיגמנטציה, היווצרות העור החדש, שינויים ב turgor, גמישות, דפוס העור. שינויים בכלי דם בשל UVR חשיפה הכרוני הציגו אריתמה דיפוזי עמידה, היווצרות telangiectasia, דמם כתמים באזורים הכי חשופים קרינה (פנים, ידות, הקודקודית באזור עורפי, חלק האחורי של הצוואר, וכו '). הפרעות פיגמנטציה מתבטאים בצורה של נמשים, lentigines השמש, dyschromia, hronicheskiskogo gipomelanoza guttate אידיופטית ו poykilodermii. קומפלקס זה של ביטויים קליניים, יחד עם סימני photaging, נקראה בספרות בשפה האנגלית "עור פגום שמש" ("עור פגום שמש"). UFD מוגזמת קשורה לעיתים קרובות עם התפתחות של גידולים בעור כגון actatic keratosis, basioma, קרצינומה של תאי קשקש, מלנומה.

שינויים ב turgor, אלסטיות ודפוס העור הם הבסיס photaging. צילום קליני מתבטא על ידי עור יבש, גס, דפוס העור מודגש שלה, ירד turgor וגמישות העור. התוצאה של שינויים אלה היא קמטים שטחיים וקיצוניים רדודים. בנוסף, כאשר photoaging ציין גוון צהבהב בעור, dyschromia, lentigines, telangiectasias, keratoses סבוריאה, senilis comedo. ראוי לציין כי השינויים המורכבים בעור הקשורים UVI חשיפה כרונית תוארו היטב בדרמטולוגיה בתחילת המאה שעברה (למשל, "עור של יורדי ים", "איכרי עור", "צוואר ניוון בצורת יהלום», פארב-Racouchot מחלה, וכו '). .

כאשר בוחנים את אופי השינויים הקשורים לגיל העור, חשוב לקחת בחשבון את סוג ההזדקנות. סימנים מורפולוגיים קליניים של photaging יש תמונה אופיינית משלהם, אשר שונה מזה סוגים אחרים של הזדקנות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.