^

הזדקנות העור

הוא צייר פנים אל פנים

העור הרפוי על הפנים היום הוא די נפוץ, וזה לא נראה אטרקטיבי בכלל - בדרך כלל זה saggy, יש גוון חיוור, קמטים להופיע מהר יותר על זה.

שינויים בגיל

גרונטולוגיה היא מדע החוקר את תהליכי ההזדקנות, הקשורים לגיל, אצל האדם: היבטים ביולוגיים, רפואיים, חברתיים, פסיכולוגיים, היגייניים וכלכליים (מדע ההזדקנות).

זנים של קמטים ואת הסיבות המראה שלהם

כפי שאתה יודע, עם כל סוג של הזדקנות, יש כזה סימן אחד, כמו עור מקומט. לכן רוב השיטות של תיקון שינויים בעור הקשורים לגיל מכוונים ישירות או בעקיפין להקטנת עומק וחומרת הקמטים.

הזדקנות עור ביולוגית: סוגי הזדקנות עור

ישנם שינויים הן באפידרמיס והן במבני העורי. בפרט, ירידה ניכרת במספר תאי אפידרמיס של הפרעות שורות של בידול keratinocyte, קרטינוציטים עלייה בגודל, שינוי היחס של ceramide או שומנים בעור אחרים מאוד מיוחדים במתן נכסים המכשול לספירה, כולל החזקת מים בעור.

הזדקנות העור: גורמים מוקדמים וטבעיים, הזדקנות

ההזדקנות היא תהליך ביולוגי מורכב של שינויים מטבוליים מבניים ותפקודיים בגוף, אשר לוכדת גם איברים פנימיים ומערכות ורקמות המרכיבות את המראה החיצוני. הרקמות המרכיבות את המראה החיצוני, כמובן, כוללות את העור, כמו גם כמה שרירים (בפרט, לחקות את השרירים של הפנים והצוואר).

הורמונים ועור

ההורמונים ממלאים תפקיד חשוב בפיזיולוגיה של העור, ולכן הפרת האיזון ההורמונלי משפיעה מיד על מצבו. לדוגמה, חוסר איזון של הורמוני בלוטת התריס יכול להוביל יובש מוגזם של העור ...

תורת הלחץ

בתגובה לאות הסכנה (כאב, מראה טורף, וכו '), הגוף שלנו מתחיל לבנות מחדש את פעילותו על מנת למקסם את סיכויי הבריחה - או לברוח מהר מאוד, או לתת דחיפה חזקה מאוד לאויב.

הקסם של התחדשות העור

לרוב, קניית קרם יקר "מקמטים" או הולך סלון יופי, נשים מקוות לנס. בניגוד לכל הטיעונים של התבונה, רובם מאמינים כי יש כלי לתקן את העור כמו שען תיקון שעון מפונק.

רדיקלים חופשיים ונוגדי חמצון

רדיקלים חופשיים - מולקולה או אטום בעל אלקטרון מזווג במסלול החיצוני, המהווה התוקפנות והיכולת שלה לא רק להגיב עם מולקולות של קרום התא, אלא גם להפוך אותם רדיקלים חופשיים (תגובה מבול עצמית לקיום).

הזדקנות ו photaging

הוא אמר כי האופנה עבור שיזוף הנחילה אגדי פריזאי קוקו שאנל, כשחזר שייט על הים התיכון, התרשמה הברונזה היפיפה הפריזאי החיוור השיזוף.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.