^
A
A
A

התקרחות מפושטת (סימפטומטית): גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.12.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איבוד שיער יומי (50-100) הוא תהליך פיזיולוגי; הזקיק נכנס מחדש לשלב anagen ו alopecia אינו מתפתח. עם זאת, תחת השפעת גורמים חיצוניים ופנימיים שונים, את אופי אסינכרוני של מחזורי השיער אצל האדם הוא מופרע מופרז אובדן שיער מתרחשת.

התקרחות מפוזרת עלול להיות תסמין של מחלות אנדוקריניות (חָסֵר ו היפרתירואידיזם, תפקוד בלוטת יותרת המוח ולהפחית al.), עלולה להתרחש בתגובה הקבלה של תרופות (cytostatics antinkogulyantov, D-penicillamine, thyreostatics רטינואידים, antimalarials, ליתיום קרבונט, איבופרופן ועוד רבים אחרים} לחץ נפשי ופיזי, ועל hypoproteinemia מטבוליות אקסוגניים, מגע עם חומרים רעילים (Chloroprene, תליום, כספית, וכו '), מחסור במינרלים, שאתות ו- T. ד. את היסוד הרגיל זקיקי מושפעים לרעה על ידי נשירת שיער telogenovy, הרבה יותר נדיר - נשירה anagenic.

אובדן שיער Telogenovoe - הוא אובדן מופרז של שיער רגיל בשלב הטלוגן. הנפוצים ביותר מבין שישה סוגי התפקוד הידועים של התסמונת הם:

  • סיום מוקדם של שלב האנאגן כמו: תגובה לתרופות, חום, אובדן דם, רעב, וכו ';
  • השלמה מאוחרת של שלב אנאגן; בשליש האחרון של ההריון, זקיקי השיער מתעכבים בשלב הצמיחה, ולאחר הלידה) נכנסים במהירות לשלב הטלוגן. באופן דומה, את המנגנון ואת נשירת שיער בעת הפסקת קבלת אמצעי מניעה.   

נשירת שיער Anagen הוא אובדן שיער מופרז בשלב anagen, אשר נצפתה בחולים עם גידולים ממאירים כתגובה לטיפול ציטוסטטי והקרנות. זה מתחיל 4-10 ימים לאחר החשיפה והוא יכול להוביל להתקרחות מוחלטת. לפעמים הגורם alopecia anagenic הוא הרעלת ארסן, תליום, חומרי הדברה. הפעולה של הגורמים לעיל מבוססת על דיכוי של mitoses בתאי המטריצה ואת ההפרה של התמיינות תאים.

טיפול בהפרדת אלפאציה מפוזרת. ההנחה היא חיובית במקרים אלה, כאשר ניתן להקים ולמנוע את סיבת נשירת שיער. זה בדרך כלל קל לגלות את הגורם להתחלה חריפה של התקרחות. עם זאת, עם התפתחות הדרגתית, אפילו אוסף זהיר של anamnesis עשוי להוכיח unproductive, שכן לעתים קרובות המטופל אינו חושד כי יש לו מחלות נלוות או שיכורים. במקרים כאלה יש צורך בבחינה מעמיקה של המטופל.

לקבלת טיפול של שיכרון (ארסן, כספית, יוד, ברום ועוד.) החל תרופות ספציפיות (unitiol, thiosulfate נתרן) או תוספים פעילים ביולוגי למזון (BADP), ויטמינים המכילים, מאקרו ויסודות קורט, תמציות של צמחים מרפאים. BADP מסיר microelements רעילים מהגוף, radionuclides. תרופות אלה משמשים לתיקון אינדיבידואלי של חוסר איזון מינרלי. אם נשירת שיער קשורה לתרופות, הרופא צריך להחליט אם להחליף אותו. המטופלים זקוקים גם לתמיכה פסיכולוגית, וחלקם - בסיוע פסיכואנולוגולוג. עם יעילות מספקת של פסיכותרפיה, תרופות נוגדות דיכאון נרשמות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.