Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הגנה נוגדת חמצון

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

פרדוקס חמצן

כולם יודעים שהחמצן חיוני לחיים, ולכן כולם מפחדים מרעב חמצן. למעשה, אי אפשר לחיות בלי חמצן, ואפילו ירידה קלה בתכולת החמצן באוויר משפיעה באופן מיידי על בריאותנו, ובו בזמן מסוכן לחיות (זהו "פרדוקס החמצן"). אותם מאפיינים שעשו אותו כה נחוץ גם הם מסכנים אותו.

כל היצורים האירוביים (נשימת החמצן) מקבלים אנרגיה על ידי חמצון של מולקולות אורגניות עם חמצן, ועל כולם להיות מוגנים מפני יכולת החמצון הגבוהה של החמצן. למעשה, חמצון הוא שריפה זהה. רק בגוף, חומרים "לשרוף" בהדרגה, בשלבים, שחרור אנרגיה בחלקים קטנים. אם מולקולות אורגניות נשרפו במהירות, כמו עץ בתנור, אז התא היה מת מהלם חום. לאחר שהמולקולה מתחמצנת, היא משתנה. זו לא המולקולה שהיתה לפני כן. לדוגמה, עיסת עץ הוא חמצון על פחמן דו חמצני ומים בתהליך של שריפת עץ - זה הופך עשן. התגובה חמצון ניתן לדמיין כמו הבחירה של משהו. לדוגמה, אם לקחת את הארנק שלך ברחוב, אז היית "חמצון". במקרה זה, מי לקח את החזקה של הארנק, "התאושש". במקרה של מולקולות, החומר מחמצן לוקח את האלקטרון מחומר אחר ומשוחזר. חמצן הוא מחמצן חזק מאוד. אפילו חמצון חזק יותר הם רדיקלים חופשיים של חמצן.

חינם רדיקלים

רדיקלים חופשיים הם שבר של מולקולה בעלת יכולת תגובה גבוהה. רדיקלי החמצן חסר אלקטרון, והוא נוטה לקחת אלקטרון ממולקולות אחרות. כאשר הוא מצליח, הרדיקלי הופך למולקולה ועוזב את המשחק, אבל המולקולה שנשללה מאלקטרון הופכת להיות רדיקלית ועולה על שביל השוד.

מולקולות שהיו פעם אינרטי והגיבו עם אף אחד לא נכנסות עכשיו לתגובות הכימיות המוזרות ביותר. לדוגמא, שתי מולקולות קולגן שהופכות רדיקלים חופשי, מתמודדות עם רדיקלים להיות כל כך פעילות כי לתקשר אחד עם השני כדי ליצור דימר, ואילו סיבי קולגן נורמלים אינם מסוגלים לתקשר אחד עם השני. קולגן Crosslinked הוא פחות אלסטי יותר קולגן נורמלי, וחוץ מזה, היא אינה זמינה עבור metalloproteinases מטריקס (אנזימים לבזות הישן קולגן, המקום שהתפנה על ידי מסונתז החדש), כך הצטברות של הקולגן בעור של הדימרים מוביל את הופעתם של קמטים ואובדן האלסטיות של העור.

במולקולת הדנ"א, רדיקלים יכולים להיות אפילו שני חלקים של גדיל יחיד של דנ"א - במקרה זה הם יכולים לתקשר אחד עם השני, יוצרים קישורים צולבים בתוך מולקולת דנ"א אחת או בין שתי מולקולות דנ"א. הקשרים ונזקים אחרים במולקולות דנ"א גורמים למוות של תאים או להתנוונות הסרטן שלהם. המפגש של רדיקלים חופשיים חופשיים עם מולקולות האנזים מסתיים לא פחות דרמטי. אנזימים פגומים כבר לא יכולים לשלוט על טרנספורמציות כימיות, ותוהו ובוהו שלם נכנס לתא.

חמצון חמצני - מה זה?

התוצאה החמורה ביותר של הופעת רדיקלים חופשיים בתא הוא חמצון חמצן. פרוקסיד זה נקרא בגלל המוצרים שלה הם חמצן. לרוב, מנגנון חמצן מחמצן חומצות שומן בלתי רוויות, אשר ממברנות של תאים חיים מורכבים. באופן דומה, חמצון חמצן יכול להתרחש בשמנים המכילים חומצות שומן בלתי רוויות, ולאחר מכן השמן רעשן (חמצן שומנים יש טעם מר). הסכנה של peroxidation היא כי היא זורמת באמצעות מנגנון שרשרת, כלומר. מוצרים של חמצון זה הם לא רק רדיקלים חופשיים, אלא גם חמצן שומנים, אשר להמיר בקלות מאוד רדיקלים חדשים. לכן, כמות הרדיקלים החופשיים, ולכן קצב החמצון, עולה בצורה מפולת. רדיקלים חופשיים מגיבים עם כל מולקולות ביולוגיות שהם נתקלים בדרך, כגון חלבונים, DNA, שומנים. אם מפולת החמצון לא תיפסק, אז האורגניזם כולו עלול למות. זה מה שיקרה לכל אורגניזמים חיים בסביבת החמצן, אם הטבע לא ידאג לספק להם הגנה חזקה - מערכת נוגדת חמצון.

נוגדי חמצון

נוגדי חמצון הם מולקולות המסוגלות לחסום את תגובות החמצון החופשי הרדיקלי. פגישה עם רדיקלים חופשיים, נוגד החמצון מרצון מעניק לו אלקטרון ומשלים אותו למולקולה מלאה. במקרה זה, נוגדי החמצון עצמם הופכים לרדיקלים חופשיים. עם זאת, בשל המוזרויות של המבנה הכימי של נוגדי החמצון, אלה רדיקלים חלשים מדי לקחת אלקטרונים ממולקולות אחרות, ולכן הם לא מסוכנים.

כאשר נוגד החמצון מוותר על האלקטרון שלו לחמצן וקוטע את התהלוכה ההרסנית שלו, הוא מתחמצן עצמו ונעשה לא פעיל. כדי להחזיר אותו למצב העבודה, יש לשקם אותו שוב. לכן, נוגדי חמצון, כמו פעילים מנוסים, בדרך כלל עובדים בזוגות או קבוצות שבהן הם יכולים לתמוך לוויה חמצון במהירות לשחזר אותו. לדוגמה, ויטמין C משחזר ויטמין E, גלוטתיון משחזר ויטמין C. פקודות נוגדות חמצון הטוב ביותר נמצאים צמחים. זה מוסבר בקלות, שכן הצמחים לא יכולים לברוח ולהסתתר מפני השפעות מזיקות חייב להיות מסוגל להתנגד. מערכות החמצון החזקות ביותר הן צמחים שיכולים לגדול בתנאים קשים - אשחר הים, אורן, אשוח ועוד.

תפקיד חשוב בגוף הוא שיחק על ידי אנזימים נוגדי חמצון. זהו superoxide dissutase (SOD), קטליז וגלוטתיון peroxidase. SOD ו catalase טופס נוגד חמצון זוג כי נלחם חופשי רדיקלים חמצן, מניעת אותם החל תהליכים שרשרת חמצון. גלוטתיון peroxidase מנטרל חמצן שומנים, ובכך לשבור את חמצון שרשרת השומנים. עבור העבודה של גלוטתיון peroxidase, סלניום יש צורך. לכן, תוספי תזונה עם סלניום לשפר את ההגנה נוגדת החמצון של הגוף. תרכובות רבות בעלות תכונות נוגדות חמצון בגוף.

למרות הגנה נוגדת חמצון רב עוצמה, רדיקלים חופשיים עדיין יש השפעה הרסנית מספיק על רקמות ביולוגיות, ובמיוחד על העור.

הסיבה לכך היא גורמים אשר להגדיל באופן דרמטי את הייצור של רדיקלים חופשיים בגוף, מה שמוביל עומס יתר של מערכת נוגדת חמצון כדי מתח חמצוני. החמור ביותר של גורמים אלה הוא קרינת UV, אבל עודף של רדיקלים חופשיים יכולים להופיע בעור עקב דלקת, חשיפה רעלים מסוימים או הרס תאים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

נוגדי חמצון בתחום הקוסמטיקה

עכשיו מעט מאוד אנשים ספק כי העור צריך להיות מוגן מפני רדיקלים חופשיים. לכן, נוגדי חמצון הפכו לאחד המרכיבים הפופולריים ביותר בתחום הקוסמטיקה. אבל לא כל קרם עם נוגדי חמצון יכול להגן על העור שלנו. ציור קוקטייל נוגד חמצון טוב הוא עניין עדין, חשוב לעשות תערובת שבה נוגדי חמצון שונים ישחזר אחד את השני.

זה ידוע, למשל, כי ויטמין C משחזר ויטמין E, אבל כדי ליצור הרכב קוסמטי שבו זה זוג נוגדי חמצון יעבדו יחד הוא לא כל כך פשוט. ויטמין E הוא מסיס בשומן, ויטמין C הוא מסיס במים, ולכן בתא חי הם מבצעים טריקים אקרובטיים מורכבים, הפגישה בגבול של הממברנה הציטופלסמה. בנוסף, חומצה אסקורבית היא מאוד קשה להכניס לתוך קומפוזיציות קוסמטיים, שכן זה נשבר בקלות. נכון לעכשיו, נגזרים חומצה אסקורבית משמשים אשר יציבים יותר. לדוגמה, ascorbyl palmitate - מסיס בשומן, יציב, נוח להכללה בניסוח במהלך ההכנה. בעור, palmitate (חומצת שומן) הוא נקרע על ידי אנזימים palcate ascorbyl ו ascorbate, אשר יש פעילות ביולוגית, הוא שוחרר. שני נגזרים אחרים משמשים גם: מגנזיום ascorbylosphate ו פוספט נתרן ascorbyl. שני המרכיבים הם מסיסים במים יש יציבות כימית טובה. אחת הדרכים ליצירת משחות יעיל המכיל ויטמין C וויטמין E היא להשתמש ליפוזומים. במקרה זה, ויטמין C ממוקם בינוני מימי בתוך ליפוזומים וויטמין E מוכנס לתוך פגז שומן של ליפוזומים.

חומצה אסקורבית, אשר נהרסה כל כך מהר קרמים קוסמטיים, מאוחסן ירקות ופירות. כנ"ל לגבי נוגדי חמצון אחרים. משמעות הדבר היא כי קוקטיילים נוגדי חמצון של צמחים עשויים יותר מכל תערובות מלאכותיות של נוגדי חמצון.

ואכן, קבוצה של חומרים נוגדי חמצון בצמחים עשירה הרבה יותר מאשר ברקמות של בעלי חיים ובני אדם. בנוסף ויטמינים C ו- E, צמחים מכילים קרוטנואידים ו flavonoids (polyphenols). המילה "פוליפנול" משמשת בשם גנרי כללי לחומרים שיש לפחות שתי קבוצות הידרוקסיל צמודות בטבעת הבנזן. הודות למבנה זה, פוליפנולים יכולים לשמש מלכודת עבור רדיקלים חופשיים. פוליפנולים עצמם יציבים במקרה זה על ידי הזנת התגובה פילמור. יש פלבונואידים מאפיינים נוגדים חמצון חזקים מאוד, ובנוסף, הם תומכים פעילים ולהגן מפני ההרס של ויטמיני C ו- E. מאחר והצורך להילחם ברדיקלים חופשיים בפני כל הצמחים, אין תמצית צמח כזה שאינו להפגין תכונות נוגדות חמצון ( ולכן כדאי לאכול ירקות ופירות). ובכל זאת יש צמחים המכילים ערכות נוגדי חמצון המצליחים ביותר.

לפני מספר שנים הוכח כי צריכה קבועה של תה ירוק מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לגידולים ממאירים. המדענים שעלו את התגלית היו כה מזועזעים ממנו, שמאז הם החלו לשתות כמה כוסות תה ירוק ביום. אין זה מפתיע כי תמצית תה ירוק הפך לאחד הפופולריים ביותר נוגדי חמצון צמחים קוסמטיים. אפקט נוגד חמצון הבולט ביותר הוא בבעלות פוליפנולים מטוהרים של תה ירוק. הם להגן על העור מפני השפעות מזיקות של קרינת UV, יש אפקט radioprotective, להסיר גירוי בעור שנגרם על ידי פעולה של כימיקלים מזיקים. נמצא כי polyphenols תה ירוק לעכב את האנזים hyaluronidase, בגלל הפעילות הגוברת של אשר כמות החומצה היאלורונית בעור ההזדקנות פוחתת. לכן, תה ירוק מומלץ לניהול תרופות עבור הזדקנות העור.

לאחרונה, מדענים עשו תגליות מעניינות רבות, לנתח את הנתונים הסטטיסטיים של מחלות לב וכלי דם ומחלות אונקולוגיות במדינות שונות. לדוגמה, התברר כי עמי הים התיכון, אשר צורכים הרבה שמן זית, אינם רגישים מאוד למחלות אונקולוגיות, והמזון המזרחי הוא הגנה מצוינת מפני מחלות לב וכלי דם וגידולים תלויי הורמונים. מאחר ורדיקלים חופשיים ממלאים תפקיד חשוב בהתפתחות גידולים ומחלות לב וכלי דם, תצפיות דומות אפשרו למדענים לגלות נוגדי חמצון חדשים רבים.

לדוגמה, ידוע כי צרפת יפה, סופג כמויות יוצאת דופן של יין כל יום, יש נתונים חיוביים מאוד על מחלות לב וכלי דם אונקולוגיות. היה זמן שבו מדענים הסבירו את "פרדוקס צרפתי" את ההשפעות החיוביות של מינונים קטנים של אלכוהול. אז התברר כי צבע האודם של יינות אדומים אצילים מוסבר על ידי התוכן הגבוה של פלבנואידים בהם - נוגדי החמצון הטבעיים החזקים ביותר.

פלבנואידים בנוסף, ניתן למצוא בצמחים אחרים, ענבים אדומים הכלול רזברטרול מתחם ייחודי, המהווה נוגד חמצון רב עוצמה, מונע התפתחות של גידולים מסוימים, טרשת עורקים מאט את הזדקנות העור. כמה מדענים, חדור אמונה התכונות הרפואיות של היין, ממליצים לשתות עד 200-400 מ"ל של יין אדום ליום. נכון, לפני ההמלצה הזאת, יש לקחת בחשבון כי במקרה זה אנו מתכוונים יין באיכות גבוהה מאוד, המתקבל על ידי תסיסה של מיץ ענבים טהור, ולא תחליפים.

ויטמין E, אשר נשאר נוגד החמצון החשוב ביותר, יכול גם להיות מוכנס לתוך קוסמטיקה לא בצורתה הטהורה, אלא בשמנים צמחיים. הרבה ויטמין E נמצא בשמנים: סויה, תירס, אבוקדו, borage, ענבים, אגוזי לוז, נבט חיטה, סובין אורז.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

כמה נוגדי חמצון אתה צריך?

נשאלת השאלה: אם נוגדי חמצון הם כל כך שימושי, אתה לא צריך להזריק אותם לתוך קוסמטיקה בריכוז גבוה? מתברר כי הנוסחה "יותר, טוב יותר" עבור נוגדי חמצון לא עובד, והם, להיפך, הם היעילים ביותר בריכוזים נמוכים מספיק.

כאשר נוגדי חמצון הם יותר מדי, הם הופכים ההפך שלהם - הם הופכים חמצון. לפיכך, בעיה נוספת מתעוררת: האם העור תמיד צריך נוגדי חמצון נוספים או אם הוספת נוגדי חמצון מוגזמת יכול לשבש את האיזון הטבעי של העור? מדענים טוענים על זה הרבה, ואין בהירות סופית בנושא זה. אבל אתה בהחלט יכול לומר כי ביום שמנת, אשר אינו חודר את שכבת corneum, נוגדי חמצון נדרשים. במקרה זה, הם ממלאים תפקיד של מגן שמשקף התקפות חיצוניות. זה תמיד שימושי ליישם את העור שמנים טבעיים המכילים נוגדי חמצון בריכוזים מותאמים בדיוק, כמו גם לצרוך ירקות ופירות טריים או אפילו לשתות כוס יין אדום טוב.

קרמי Application מזין פעולת חמצון מוצדקת במקרה כאשר העומס על מערכת העור הטבעית חמצון מגביר בפתאומיות בכל מקרה עדיף להחיל קרמים המכילים רכב חמצון טבעי - תמציות צמחים ביופלבונואידים עשירים בויטמין C, שמנים טבעיים המכילים ויטמין E ו- קרוטנואידים .

האם נוגדי חמצון יעילים?

בין המדענים, עדיין יש דיון האם התועלת של חומרים נוגדי חמצון אינה מוגזמת, והאם קוסמטיקה עם נוגדי חמצון הם באמת שימושי עבור העור. רק השפעת ההגנה המיידית של נוגדי החמצון מוצגת - היכולת שלהם להפחית את נזק העור על ידי קרינת UV (לדוגמה, כדי למנוע כוויות שמש), כדי למנוע או להפחית את התגובה הדלקתית. לכן, חומרים נוגדי חמצון הם ללא ספק שימושי בקומפוזיציות sunscreen, קרמים יום, וכן מוצרים המשמשים לאחר נזק עור שונים, כגון גילוח, פילינג כימי, וכו ' פחות ביטחון בקרב מדענים הוא, על ידי יישום קבוע נוגדי חמצון, אתה באמת יכול להאט את ההזדקנות. עם זאת, אפשרות זו לא ניתן להכחיש. חשוב להבין כי האפקטיביות של נוגדי חמצון תלוי כמה טוב את הקוקטייל נוגדי חמצון מורכב כראוי, עצם הנוכחות של שמות נוגדי חמצון במתכון עדיין לא אומר כי התרופה תהיה יעילה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.