^

מרכיבי הקוסמטיקה: מרככים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Emollients - זהו אחד המרכיבים העיקריים של קוסמטיקה מודרנית. בואו ניקח בחשבון את התכונות של חומרים אלה, תכונות שימושיות שלהם על העור, וכיצד לזהות אותם באיפור.

Emollients הם מרכיב שמן של קוסמטיקה. חומרים אלו חודרים לשכבת הקרנית, אך אינם משפיעים על השכבות העמוקות של העור. Emollients לתת את העור מראה מטופח היטב, חלקות, גמישות ומשיכות, אבל אין להם השפעה פיזיולוגית. ההשפעה של הפעולה של emollients נובע מכך כי החומרים הם קבועים בשכבת הקרנית. Emollients ניתן להציג בצורה של שומנים טבעיים, אלכוהול שמנים, לנולין, שעווה, ethers או סיליקון. כחלק קוסמטיקה, emollients נקראים שמן מינרלי, אלכוהול סטארי, cesarin או dimethicone. Emollients לתת אמצעים קוסמטיים של קלילות, לאפשר להיות היטב נספג ומופץ על העור.

אבל בנוסף תכונות חיוביות, אמו- dents יכול להשפיע על העור ושלילה. אז, קוסמטיקה זולה, חומצות שומן מסוכנות משמשים emollients, אשר גורמות תלות comedogenic, חודר לתוך שכבת הקרנית ולהישאר שם. תלות Comedogenic מופיע עקב lanolin, שמן קוקוס אלכוהול isostearic. כתוצאה מחשיפה לחומרים אלו, פצעונים או פריחה קלה מופיעים על העור. לכן, בעת בחירת קוסמטיקה על הגוף ועל טיפול פנים, תשומת לב מיוחדת יש לתת את הרכב הקוסמטיקה.

עד כה, יותר ויותר יצרנים של מוצרי קוסמטיקה נטשו את השימוש של emollients העור לא בטוחים והחליפו אותם עם סיליקון. סיליקון emollients בקוסמטיקה לא משפיעים על תאים חיים ולהפוך את השימוש של קוסמטיקה בטוח.

trusted-source[1]

מהו הרגש?

מהו emollient הוא מרכיב שומן של קוסמטיקה. Emollients אחראים על מאפייני הצריכה של מוצרי קוסמטיקה. הודות emollients, קרמים ותחליבים מופצים היטב על העור נספג. הפוך את העור של הגוף ואת הפנים עדין, משיי, גמיש. Emollients נמצאים הן קוסמטיקה מקצועית ומוצרים דקורטיביים. זה תלוי בזמינות שלהם, כמה זמן האיפור תימשך, ואיך זה ייראה על זה או סוג אחר של העור.

כאשר מוחלים על העור, emollients להישאר על פני השטח, בהדרגה חודר שכבת הקרנית. בזכות זה, איפור יכול לקחת כל כך הרבה זמן. אבל לא כל emollients בטוחים לעור. כמה יכול לגרום לתגובה אלרגית ואת המראה של אקנה. בדרך כלל, זה קורה כאשר משתמשים באיכות נמוכה קוסמטיקה זולה. ב קוסמטיקה המודרנית, emolentes מוחלפים עם סיליקון. חומרים אלה יש את אותו אפקט כמו emollients, אבל לא לגרום התמכרות או תגובות שליליות. בנוסף, הודות silicones בקוסמטיקה, היצרנים יכולים לווסת את התוכן השומן של קרמים, עקביות ועקביות של שמפו, קרמים ותכונות הצריכה האחרים של קוסמטיקה.

מנגנון הפעולה של רגשות

פירושו של האנגלית "אמצעי של הקלה", אשר משקף באופן מלא את משימתו העיקרית - לרכך את העור. ניתן לומר כי ההשפעה של הקרם על העור היא השפעה של 99% של emollients. Emolients לא לחדור עמוק לתוך העור, בהתאמה, אין כל השפעה על תאים חיים. הפעולה שלהם במלוא מובן המילה קוסמטיקה היא שיפור זמני המראה של העור ללא התערבות פעילה הפיזיולוגיה שלה.

Emollients הם שומנים וחומרים דמויי שומן, כי יש את המאפיין של להיות קבוע בשכבת הקרנית, מה שהופך את פני העור חלק ורך למגע. כמו emollients, אלכוהול שמנים, שעוות, אסטרים, שומנים טבעיים ושמנים, כמו גם כמה תרכובות סיליקון (מה שמכונה סיליקון שמנים) משמשים. מרככים הנפוצות ביותר נתקלו הבאים: ceresin, שמן מינרלי, שעווה (שעוות דבורים, carnauba kandelily), palmitate איזופרופיל, אלכוהול Stearyl, שמן קיק, סיליקונים dimethicone ו cyclomethicone.

Emollients לקבוע במידה רבה את התכונות הצרכן של מוצרי קוסמטיקה - קלות של הפצה על העור, ספיגה, המראה, תחושות לאחר היישום על העור (תחושה של חלקות, רכות, משיי). חשוב במיוחד הוא הבחירה של רכיבי שומן קוסמטיקה דקורטיבית, כי זה תלוי איך שווה האיפור יישאר, כמה זמן זה יימשך, וכו '

אין זה מפתיע כי אוהבי emo נבחרים לרוב מסיבות שיווק, כמעט ללא קשר להשפעתם על העור.

בשנת קוסמטיקה מודרנית, שמנים סיליקון משמשים יותר ויותר emollients, עוזב את התפקיד של תוספים פעילים שומנים אורגניים ושמנים. Silicones לספק את הקריטריונים הבסיסיים של emollients הרבה יותר טוב: כאשר מוחל על העור, להישאר על פני השטח, החלקה זמנית ריכוך זה, ולא להשפיע על תאים חיים. אי-יציבות ביולוגית של סיליקון היא ערובה לביטחונם.

הפופולריות של סיליקון מוסבר גם על ידי התכונות הצרכניות המיוחדות שלהם. הם לא דביקים ומשאירים תחושה של רכות על העור. בעזרת סיליקון, אתה יכול ליצור מגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה, החל קרמים ושמפו וגימור עם קוסמטיקה דקורטיבית. יתר על כן, סיליקונים יכול לשלוט מאפיינים של מוצרי קוסמטיקה - יכול ליצור קומפוזיציה כי תורגש על ידי הצרכן כמו מצית או, לחלופין, יותר שומן, לעזוב את העור או שיער סרט מגן כדי להעניק שפתון או קרן התנגדות.

שמנת אמידה

קרם אמולנטי הוא כלי מצוין לטיפול בעור הפנים והגוף. ההשפעה העיקרית של קרם emollient היא כי לאחר השימוש הראשון הוא הופך את העור מטופח, עדין, אלסטי, מבטלת יובש וחספוס. מאז emolent הוא מרכיב שמן של קוסמטיקה, בואו נסתכל על emollients הפופולריים ביותר.

  • אמולנטים ממוצרי נפט - חומרים כאלה כוללים שמן מינרלי, פרפין וג'לי נפט. חומרים אלה אינם חודרים עמוק לתוך העור והם ניטרליים מבחינה ביולוגית. הם יוצרים סרט דק על העור ולמנוע את אידוי של מים.
  • פרפין הוא חומר חסר צבע הנמס כאשר מחומם. זה מי שנותן שומן למוצרי קוסמטיקה.
  • ג'לי פרפין או וזלין - יוצר סרט בלתי נראה על העור, בעל אפקט לחות.
  • שמנים מינרליים נספגים בצורה מושלמת על ידי העור כמו בצורת emollient הקודמת סרט דק לשמור על לחות בעור.

trusted-source[2], [3], [4], [5]

Emothenes עם אטופיק דרמטיטיס

לחולים עם אטופיק דרמטיטיס יש השפעה מרפאית ומניעתית. אבל חומרים אלה הם שימושיים רק אם הם בטוחים לגמרי לא להיות סיבה לתלות comedogenic. אטופיק דרמטיטיס היא הפרעת עור אלרגית דלקתית, אשר לעיתים קרובות יש צורה כרונית. הסימפטום העיקרי של המחלה הוא גירוד חמור. ככלל, המחלה מופיעה בילדות המוקדמת ויש לה שלושה שלבים של התפתחות, המחליפים זה את זה כאשר המטופל גדל.

Emothenes עם אטופיק דרמטיטיס יש אפקט תרפויטי, הם לרכך את העור להקל על גירוד. בנוסף מוצרי קוסמטיקה עם emollients, אנשים עם אטופיק דרמטיטיס לרשום תרופות אנטי דלקתיות לשימוש חיצוני. טיפול חיצוני עם אטופיק דרמטיטיס הוא השיטה היעילה ביותר לטיפול, וקרנות עם emollients הם הבחירה האידיאלית לטיפול וטיפול של העור החולה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

מיועד לילדים

Emolients לילדים לספק ניקוי לחות של העור. הם מונעים את הופעת היובש ויוצרים שכבת מגן מגנה על העור, המחזירה את האיזון השומני של העור. המטרה העיקרית של שימוש emollients לילדים היא לשחזר את אזור העור פגום. Emollients הם הכרחיים בטיפול עור אטופיק דרמטיטיס.

Emollients לילדים יכולים להיות בצורת נוזל קרמי. השימוש בטופס זה או אחר תלוי בבעיות עור. לכן, אם הילד יש עור יבש קילוף, היתרון הוא נתון קרמים אור חלב לטפל ברגשות. אם אטופיק דרמטיטיס מתבטאת ביובש בולט של אזורים מסוימים בגוף, מומלץ להשתמש קרם ומשחות עם emollients. תדירות השימוש תלויה במידה של נזק לעור, אך לא יעלה על ארבעה נהלים לשים אוהבי אימו על עור התינוק ליום. השימוש היומי של מוצרי קוסמטיקה לילדים עם emollients הוא מניעה יעילה של אטופיק דרמטיטיס מעולה לטיפול בעור התינוק מכרז.

trusted-source[14], [15]

אמולנטים בקוסמטיקה

Emollients בקוסמטיקה הם מרכיב שמן של התרופה. מתורגם מאנגלית, emollient נשמע כמו אמצעי של הקלה וזה מגלה במלואו את הפונקציות הבסיסיות ואת המאפיינים של חומרים אלה. קוסמטיקאים רבים טוענים כי ההשפעה של השימוש הראשון של המוצר הוא 90% תלוי באיכות הרגשים בשימוש. כך הם אחראים לאיכויות הצרכן של מוצרי קוסמטיקה. וזה ספיגה, הפצה על העור ואת התוצאה לאחר השימוש. הודות לרגש, לאחר היישום הראשון של מוצרי קוסמטיקה אתה יכול להרגיש כי העור הפך רך יותר, עדין יותר, אלסטי יותר.

אמולנטים הם שומנים החודרים את שכבת החרמן של העור והם קבועים שם. בשל כך, העור הופך רך, רך ומטופח יותר. יותר ויותר יצרנים מעדיפים שמני סיליקון כמו emollients. חומרים אלה אינם משפיעים על תאי העור החיים, ואת האינרטיביות הביולוגית של סיליקון הוא ערובה של בטיחות הגוף. Silicones פופולריים גם בגלל המאפיינים הצרכניים שלהם. בעזרתם יוצרת מגוון רחב של מוצרי קוסמטיקה, כל דבר, החל בשמפו ובשיער לאמפר. סיליקונים הם emollients שנותנים יציבות למוצרי קוסמטיקה, מאפשרים לייצר קוסמטיקה לכל סוג של משאלות עור וצרכן - אור ושמנת קרמים, שפתון המשרד, קרמים היסוד ועוד.

Emollients הם מרכיב חיוני של קוסמטיקה. Emollients אחראים על המאפיינים הצרכן של קוסמטיקה ותכונותיה. בנוסף, emollients לעזור בטיפול אטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים וילדים. וזה מוכיח את הצורך של נוכחותם קוסמטיקה, עבור טיפול העור במלואו.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.