Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זקוק לנוזל

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הצורך היומי של נוזל עבור האוכלוסייה קשה לחשב בגלל פערים גדולים בהפסד שלה בשל מאמץ פיזי. ספרי לימוד רבים קובעים את הצורך בנוזלים עבור אנשים עם אורח חיים בלתי פעיל, בסכום של 2 ליטר ליום. זוהי הדרישה המינימלית (2 L שווה 8 כוסות ליום) יכול להיות נפגשו על ידי מקורות שונים, כולל חלב, משקאות קלים, מיצי פירות, משקאות ספורט, מים, מרקים פירות ועוד. אצל אנשים פעילים גופנית הדרישה נוזל יומי הרבה מעל 2 ליטר ליום. עבור כמה ספורטאים ועובדים זה יותר מ 10 ליטר ליום. נוזל הגבוה אלה צריך נפח עצום נגרם זיעה במהלך תרגיל, כאשר לעתים יעלו 3 אפשרויות l לשעה בכל ספורטאים מאומנים היטב התאקלם. זה הפסד מהיר של נוזל הוא לעתים קרובות לא מלווה נפח שווה של נוזל נספג, וכתוצאה מכך התייבשות.

מעת לעת, הנוזלים מסולקים מהגוף על ידי הכליות (שתן), מערכת העיכול (צואה) ו בלוטות הזיעה, וכל הזמן - מתוך דרכי הנשימה דרך העור. הנפח הכולל של אובדן נוזל ליום נקבע על ידי התנאים הסביבתיים, את גודל (ואת שטח השטח) של הפרט, את עוצמת החליפין שלה ואת נפח הנוזל שפורסם. האובדן הבלתי ניתן של מים מבעד לעור הוא קבוע יחסית, והאובדן החסר דרך מערכת הנשימה תלוי בטמפרטורת הסביבה, הלחות היחסית ונפח האוורור של הריאות. עובר את דרכי הנשימה, האוויר inhaled הוא לחלח, הלחות היחסית שלו מגיע 100% (לחץ אדי הוא 47 מ"מ כספית). במקרה של שאיפה של אוויר חם ולחות, אובדן הנוזל הבלתי מורגש מופחת מעט, שכן האוויר הנשאף כבר מכיל אדי מים. בספורטאים ובעובדים לא הפסדים בצורה ניכרת של נוזל דרך דרכי הנשימה יותר בגלל העלייה הכללית של עוצמת הנשימה המלווה בפעילות גופנית. האוויר, בשאיפה במהלך עומס קר, מכיל כמות קטנה יחסית של אדי מים, כך שהוא עובר דרך דרכי הנשימה, זה מתחמם והוא humidified, אובדן נוסף של לחות מתרחשת. מסיבה זו, חשוב לזכור כי גם בתנאי מזג אוויר קר, אובדן נוזל דרך בלוטות הזיעה ודרכי הנשימה יכול להיות גבוה למדי.

הפסדים בשתן של ספורטאים ופועלים הם פחות מאלה של אנשים מובילים אורח חיים בישיבה, אפילו פחות במזג אוויר חם, כמו הגוף נוטה לשמור על נוזל. פעילות מוטורית מובילה לירידה בתפוקת השתן, שכן הכליות מנסות לשמור על מים ונתרן כדי לפצות על הפסדים מזיעה.

גם בהעדר עומס, ממוצע יומי נוזל הפסד ממוצעים לפחות 2-3 ליטר. אם הספורטאים הרכבת או להתחרות בטמפרטורה גבוהה, דרישות הנוזל היומי שלהם גבוהים. לדוגמה, אתלט אשר מתאמן במשך 2 שעות כל יום יכול בקלות לאבד 4 ליטר נוספים של נוזל, אשר מגדיל את הדרישה היומית של נוזלים ל 6-7 ליטר. אנשים רבים נמצאים במצב פעיל יותר מ 2 שעות כל יום, ובכך להגדיל את הצרכים נוזל שלהם. הפסדים אלה יוצרים מתח במערכת ויסות נוזלים, כך צמא הופך אינדיקטור לקוי עבור ספיגת הנוזלים ואת התוצאות של התייבשות של הגוף.

trusted-source[1], [2], [3]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.