^
A
A
A

תרגילי קגל לחיזוק השרירים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אתה יכול להרגיש את השרירים כי צריך להתחזק על ידי תרגילי קגל בדרך זו. כאשר אתה מבצע פעולת השתנה, נסה להפריע לה. אלה השרירים שאתה מתוח, ואתה צריך להתאמן.

היום רק נשים לא עוסקות - ללכת למכוני כושר, עוסקות במינונים חצי, לשחק כדורגל, טניס, אפילו עושה פנים. אבל ... לשכוח שרירים חשובים מאוד לעת עתה. טעינה של השרירים של פריניום חשוב כמו שחייה, ריצה או נדנוד העיתונות. תשלום זה קיים מאז תחילת שנות הארבעים. הוא הומצא על ידי הגניקולוג ארנולד קגל כדי שהנשים ישלטו על שרירי החציץ. מטרתו היתה למנוע השתנה בלתי מבוקרת אצל נשים (בעיה שכיחה מאוד אצל נשים מעל גיל ארבעים). אבל עם הזמן התברר כי תרגילים אלה מסייעים לפתור בעיות בריאותיות אחרות.

מי צריך לעשות תרגילי קגל בלי להיכשל, בהכרח ובדחיפות:

  1. נשים בהריון ואלה שילדו שוב ושוב בכבדות
  2. אותן נשים שאובחנו עם התואר הראשון של השמטה על קירות הנרתיק והרחם.
  3. לאלו הסובלים אי שליטה.
  4. אלה שרוצים לחזק את השרירים האינטימיים ולחוש איכות חדשה של חיי המין.

עכשיו אתה יכול ללכת תרגילי קגל כדי לחזק את השרירים.

כל התרגילים מחולקים לשלוש קבוצות - דחיסה, פליטה והתכווצות.

ראשית לנסות לסחוט ולפתוח את השרירים של פריניום, ניהול תהליך במודע. ולעשות את זה באותה דרך כמו במהלך הפסקת השתן. אבל רק כדי לדחוס את השרירים יש צורך עד שלוש שניות לשמור אותם בנימה מקסימלית. אז זה אופנתי להירגע. עכשיו הטכניקה של התכווצות שרירים - לעשות את אותו הדבר, אבל מהר הטון הרפיה, הרפיה הטון. זה צריך להיעשות בקצב המהיר ביותר שאתה יכול לעשות, תוך דקה להתחיל. הסדרה האחרונה של התרגילים היא לדחוף החוצה. נשים צריכות לחזור על מה שעשית בלידה - דוחפים, מנסים כאילו לדחוף משהו מתוך המפשעה. נסו לא לצאת החוצה, אבל כמה שיותר זמן.

זהו שלושה תרגילים בסיסיים קגל, אשר אתה צריך לשלוט. תרגילים אלה יעזרו לך, לא תהיה לך שתן, כגון עם שיעול חזק או עיטוש בלתי צפוי (נשים רבות מכירים את הרגעים מביכים). נסה להכניס אצבע לתוך הנרתיק, ואתה תרגיש את הכוח של דחיסה. ולהבין כמה אתה צריך לחזק את השרירים. תנוחות שבו אתה צריך להיות מעורב יכול להיות שונה - יש לנהל לעשות תרגילי קגל בדרכים. באימונים, אנשים עושים את התרגילים ושוכבים ויושבים.

ראשית, לעשות כל התרגילים הנ"ל עשר פעמים, לחזור על מחזור שלם, אומרים ... שלוש פעמים ביום. אבל עדיין, יותר מחמישה. חמש פעמים במהלך היום. שבוע אחרי שבוע לעשות תרגילים ולהגדיל את מספר הגישות - הראשון עד חמש עשרה בגישה אחת, ולאחר מכן עד עשרים, ואז שלושים.

אתה בקרוב מאוד להרגיש את ההבדל. במיוחד זה נוגע לשני דברים - בריחת שתן ו .. סקס. תוכלו לשלוט בעצמכם שם וליהנות שליטה זו, חווה תחושות חדשות.

מומחים ממליצים לעצור על 150 תרגילים (סך של כל שלושת הסוגים) במהלך היום.

אתה יכול באופן בלתי מורגש לעשות תרגילי קגל בכל עת - בתחבורה, בעבודה במהלך ההפסקה. העיקר - לא מוותרים

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.