^

פחמימות מתבוללות בקלות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פחמימות מתבוללות בקלות הן חומרים אורגניים הפועלים כמקור אנרגיה לגוף. שקול את התכונות והתפקידים של פחמימות בתזונה, המוצרים העיקריים עשירים בחומרים אלה, כמו גם דיאטה עם כמות מוגבלת.

פחמימות הן קבוצה גדולה של תרכובות אורגניות אשר מחולקים פשוט (מתבולל בקלות) ומורכב. כולם נבדלים במבנה, ערך תזונתי ומהירות העיבוד בגוף. המזון מורכב מחומרים שונים שהגוף זקוק לתפקוד תקין. פחמימות הן המקור התזונתי העיקרי אשר סוכר ומוצרים ממוצא צמחי.

חומרים אלה נדרשים כדי לספק לגוף אנרגיה. הנורמה שלהם תלויה בפעילות גופנית ותחזוקה של משאבי אנרגיה. פחמימות unspent מומרים לחנויות שומן, לדכא את microflora במעי ולהוביל תוכן מוגבר של כולסטרול בדם. שקול את הסוגים העיקריים של פחמימות וחשיבותם לגוף.

 1. פשוט, כלומר, פחמימות מתבוללות בקלות לקחת חלק בתגובות המתרחשות בגוף. לקטגוריה זו של חומרים הם: פרוקטוז, גלקטוז, גלוקוז.
  • גלוקוז הוא פחמימות המפורסם ביותר המטבוליזם. זה חומר אורגני זה מספק את רוב צרכי האנרגיה של הגוף. חוסר זה גורם לרגזנות, עייפות, יכולת עבודה ירודה, בחילות ואפילו אובדן הכרה. בכמויות גדולות שנמצאו בפירות: דובדבנים, פטל, אבטיחים, תותים וכמה ירקות.
  • פרוקטוז - בניגוד לגלוקוז, אינו זקוק לתמיכת אינסולין כדי להיכנס לגוף מתאי הדם. להיכנס לכבד, חלק מהחומר הופך גלוקוז. מוכלים דובדבנים, מלון, תפוחים, דומדמניות. מקור הפרוקטוז הוא מותק.
  • גלקטוז ולקטוז - גלקטוז אינו מצוי בצורתו הטהורה במזון. כאשר אינטראקציה עם גלוקוז, זה יוצר לקטוז disaccharide. חומרים אלה נכנסים לגוף עם חלב, גבינה, קפיר ומוצרי חלב אחרים. בקיבה, לקטוז הוא מחולק גלקטוז גלוקוז, אבל אחרי הגלקטוז נכנס הדם, בכבד הוא הופך לגלוקוז.
 2. פחמימות מורכבות או איטיות - לאחר הכניסה לגוף מחולקים אלה פשוט ורק אחרי זה הם מתעכלים. חומרים אלה כוללים disaccharides: מלטוז, לקטוז, סוכרוז סוכרים: עמילן, פקטינים, סיבים, גליקוגן. דיאטנים שוקלים בצדק רק סוכרים כמו פחמימות מורכבות, שכן הם מורכבים מאות חומרים כי הם לאט נשבר למטה מלא נספג על ידי הגוף.
  • סוכרוז הוא disaccharide המורכב פרוקטוז גלוקוז. לאחר הכניסה למערכת העיכול, היא מתפצלת לתוך חומרי המוצא, אשר נכנס במהירות את הדם. מזונות עשירים סוכרוז מכילים קלוריות ריקות. שימוש בהם כמזון, הגוף מקבל הרבה אנרגיה, עודף אשר מופקד בצורת משקעי שומן. חומר אורגני נמצא מנדרינים, סלק, אפרסקים, ממתקים, משקאות שונים, עוגות ומזונות אחרים המכילים הרבה סוכר.
  • סיבים פקטינים הם פחמימות מורכבות, אשר למעשה לא מתעכל בגוף. חומרים אלה לעורר אכול, להסיר רעלים וחומרים מזיקים מהגוף, לקדם את הפיתוח של מיקרואורגניזמים מועילים חיידקים במעי. נכלל במזונות מן wholemeal, סובין, ירקות ופירות.
  • עמילן הוא פחמימות מורכבות היטב לעיכול, חדה גלוקוז. מוכלים במוצרי קמח, דגני בוקר ותפוחי אדמה. רוב עמילן מכילה שעועית.
  • גליקוגן - חומר בעל חיים, נמצא בבשר ובכבד.

פחמימות מתבוללות בקלות יש מבנה פשוט המאפשר את ההתבוללות המהירה שלהם על ידי הגוף. פלוס רק של חומרים אלה רוויה מהירה של הגוף עם אנרגיה. צריכה מופרזת של מאפים, ממתקים, עוגות, סודה, בשילוב עם מאמץ פיזי קל מוביל לעלייה ברמת הסוכר בדם, אשר יכול לרדת בחדות, וגרם תחושה של רעב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

אילו מזונות מכילים פחמימות לעיכול בקלות?

אילו מאכלים מכילים פחמימות מתבוללות בקלות וכיצד הם משפיעים על הגוף? עודף של חומרים אורגניים אלה מוביל להשמנת יתר גורם hepatosis שומן. עשיר במוצרים שלהם יש אינדקס גליקמי גבוה ולתרום לייצור אינסולין, אשר גורם לגוף לאחסן שומן. זה בעיקר חל על הכבד, שכן הלבלב לוקח אינסולין לכבד, שם התוכן שלה הוא הרבה יותר גבוה מאשר באיברים אחרים. שומן hepatosis היא אסימפטומטית, אך מגביר את הסיכון של הפטיטיס וכשל בכבד.

שקול מוצרים המכילים פחמימות מתבוללות בקלות:

 • מוצרים המכילים סוכר: עוגות, עוגות, דבש, ריבה ועוד.
 • פחמימות מזוקקות או מעובדות: מוצרי קמח לבן, פשטידות, לחמניות.
 • תחליף סוכר.
 • סוכר פירות - מוצרים הכוללים פרוקטוז: מיצים ללא סוכר, ריבה ללא סוכר ועוד.

פחמימות מהיר אין ערך שימושי עבור הגוף הם אפילו מסוכנים. התוצאות של שימוש קבוע בחומרים כאלה לא נראים מיד, ולכן רבים אינם שמים לב לנוכחותם במוצר. לעתים קרובות, התוכן הקלורי של מזונות כאלה הוא זניח בהשוואה לתופעות הלוואי המזיקות שלהם.

הסכנה של צריכה קבועה של מזונות עשירים בפחמימות מהירות:

 • מערכת אנדוקרינית

להשפיע לרעה על תפקוד הלבלב ובלוטת יותרת הכליה. סוכר גורם גל חד של אנרגיה, אשר מוביל עייפות ללבוש של המערכת האנדוקרינית.

 • שינוי חומציות המעי

החומציות הספציפית של מערכת העיכול שומרת על איזון בין מיקרואורגניזמים מועילים ופטריות. אם רמת בסיס חומצה בסיס פוחתת, זה מוביל לצמיחה פטרייתית, היחלשות של המערכת החיסונית, קנדידיאזיס ובעיות אחרות.

 • קלוריות ריקות

כמעט לא לשאת בגוף של חומרים מזינים. מזונות כאלה מכילים הרבה קלוריות ריקות, אשר הופכים לרקמה שומנית.

 • אינסולין מוגבר

בשל צריכת הסוכר בגוף, אשר נכלל ברוב המזונות עם פחמימות פשוטות, כמות גדולה של אינסולין ההורמון מיוצר. עודף שלה מאט את המחשוף של רקמת השומן, אבל תורם המבנה שלה. הורמון זה גורם תחושה של מלאות ואפילו אופוריה, אבל לאחר זמן קצר הגוף צריך תוספת, אפילו יותר אינסולין, כלומר, פחמימות פשוטים עוד יותר.

מוצרים המכילים פחמימות קלות לעיכול

מזונות המכילים פחמימות לעיכול בקלות מסוכנים לגוף. המדד הגליקמי שלהם גבוה מ -60 ויש הרבה מוצרים כאלה, ולכן קשה לחלוטין להוציא אותם מהתזונה. תזונאים ממליצים בחום לצמצם את השימוש במזונות כאלה.

פחמימות מהיר בכמויות גדולות כלולים בננות, סושי, סוכר, בירה, תאריכים, לחם לבן, ממתקים, אורז לבן. אסור להשתמש במוצרים אלה, שכן זה מסוכן לגוף.

טבלה של פחמימות לעיכול

חשבו על טבלה של פחמימות מתבוללות בקלות, כלומר מוצרים עם אינדקס גליקמי גבוה:

מתבוללים (מהיר) פחמימות

אינדקס GI

באר

110

תאריכים

103

גלוקוז

100

עמילן שונה

100

טוסט לחם לבן

100

ברוקבה

99

לחמניות לחמאה

95

תפוחי אדמה אפויים

95

תפוחי אדמה מטוגנים

95

תבשיל תפוחי אדמה

95

אטריות אורז

92

שימורי משמשים

91

לחם לבן

90

אורז לבן (דביק)

90

גזר (מבושל או מבושל)

85

לחמניות להמבורגרים

85

קורנפלקס

85

פופקורן קלוש

85

פודינג אורז על חלב

85

פירה תפוחי אדמה

83

קרקר

80

מוזלי עם אגוזים וצימוקים

80

סופגנייה מתוקה

76

דלעת

75

אבטיח

75

בגט צרפתי

75

אורז דייסה על חלב

75

לזניה (מחיטה רכה)

75

וופלים לא ממותקים

75

דוחן

71

חטיפי שוקולד

70

שוקולד חלב

70

סודה מתוקה

70

קרואסן

70

אטריות מזנים חיטה רכה

70

שעורה

70

צ 'יפס

70

ריזוטו עם אורז לבן

70

סוכר חום

70

סוכר לבן

70

קוסקוס

70

Manka

70

אינדקס גליקמי הוא שיעור ספיגת הפחמימות על ידי הגוף. מזון כזה מקדם עלייה מהירה באנרגיה, אך מגדיל את שכבת השומן. דיאטה עשירה בפחמימות פשוטות מגרה את ייצור האינסולין וגורמת לעלייה ברמת השומן. שאר סוגי חומרים אורגניים הם הרבה יותר לאט נספג על ידי הגוף ויש להם את ההשפעה של עלייה מתמדת גלוקוז ואינסולין בדם.

רשימה של carbohydrates digestible

לדעת את רשימת פחמימות בקלות לעיכול, אתה יכול בקלות לשלוט על התזונה שלך לאסוף מוצרים שימושיים עבור הגוף. באופן מסורתי, כל הפחמימות מחולקות מהר, כלומר, מתבוללים בקלות או פשוט ואיטי, כי הוא מורכב. הכל תלוי בשיעור של מחשוף של חומרים אורגניים בגוף ואת הפיכתם גלוקוז. מאז גלוקוז הוא המקור העיקרי של אנרגיה.

כדי לחשב את שיעור השפלה של חומרים מזינים, השתמש אינדיקטור מיוחד - מדד הגליקמיה. ערכים גבוהים של המדד מצביעים על כך שההרכב של מוצר זה כולל פחמימות הניתנות לעיכול, שאינו טוב במיוחד לגוף, עם זאת, כמו גם מזון עם אינדקס נמוך. פחמימות מהיר כלולים מוצרים כגון:

 • עמילן
 • לחם לבן
 • מוצרי מאפה
 • סוכר
 • מותק
 • תפוחי אדמה
 • משקאות מוגזים ומתוקים
 • ממתקים
 • מרקים מיידיים
 • אלכוהול ואחרים

מומלץ להפחית את מספרם בתזונה. אבל אתה לא יכול לנטוש לחלוטין פחמימות, שכן תזונה נכונה מורכבת בעיקר של פחמימות מורכבות, אשר מדי פעם צריך להיות בתוספת עם אלה מהר. תזונה כזו מסייעת לגוף לתפקד באופן תקין ולשמור על משקל.

כ 60% של פחמימות מן הסכום הכולל של מזון צריך להזין את הגוף מדי יום. דחייה מוחלטת של פחמימות מובילה להפרעה מטבולית. תזונאים מסכימים כי פחמימות מהיר צריך להיות נצרך לאחר מאמץ פיזי. חומרים אורגניים מתכלים בקלות הם הכרחיים במהלך ההתאוששות של הגוף, שכן הם גליקוגן שרירים.

דיאטה עם הגבלה של פחמימות לעיכול

דיאטה עם הגבלה של פחמימות לעיכול מכוונת לשחזור ושמירה על תפקוד תקין של הגוף ושליטה על משקל הגוף. תזונאים פיתחו דיאטה המבוססת על כמות מוגבלת של פחמימות בתזונה, אשר מאפשר לך לשמור על אינסולין באותה רמה. מזון כזה גורם לגוף לייצר אנרגיה עקב רמה נמוכה של חמצון של שומנים וחומצות אמינו. התוכן הנמוך של פחמימות פשוט עוזר לרכוש צורה ללא דופי תוך זמן קצר מאוד.

המוקד העיקרי הוא על מזונות עשירים בחלבון ושומנים. לדוגמה: מוצרי בשר, ביצים, פירות ים ודגים, אגוזים, זרעים, מוצרי חלב וחלב מלא. כדי לשמור על אינסולין ההורמון הוא נורמלי, זה מספיק כדי לצרוך עד 1 גרם של פחמימות לכל ק"ג של משקל גוף ליום. יסודות קורט שימושיים ניתן להשיג דגני בוקר, אורז, תירס, תפוחי אדמה, שיבולת שועל, אפונה. חישוב צריכת הקלוריות היומית יהווה סט אידיאלי של פחמימות, חלבונים ושומנים. אנו מציעים לכם דוגמה להמחשה של פחמימות פשוטות ומורכבות.

פחמימות מתבוללות בקלות, המדד הגליקמי (GI) גדול מ -69:

שם המוצר

GI

שם המוצר

GI

ספר ותיבות

70

גזר מבושל

85

דייסת תירס

70

קורנפלור

85

לחם לבן, בגט

70

פודינג אורז

85

ביסקוויט

70

פסטרנק

85

אוויר אמארנט

70

לחמניות להמבורגרים

85

אבטיח

72

Tapioca (croup)

85

אורז עם חלב

75

אורז מיידי

85

מתוק crêpes (waffles)

75

תפוחי אדמה של הכנה מהירה

90

דלעת

75

מותק

90

סופגניות

75

לחם לבן ללא גלוטן

90

קוויאר סקווש

75

אורז דביק

90

לזניה

75

תפוחי אדמה מטוגנים

95

מוזלי

80

תפוחי אדמה מטוגנים, צ'יפס

95

פירה תפוחי אדמה

80

מלטודקסטרין

95

שורש סלרי

85

קמח אורז

95

מרנטה

85

תפוחי אדמה אפויים

95

קמח חיטה מעודן

85

עמילן תפוחי אדמה

95

Repa

85

אורז וסירופ חיטה

100

אורז חלב

85

עמילן

100

פופקורן לא ממותק

85

סירופ הגלוקוז

100

לחם לבן לארוחת בוקר

85

גלוקוז

100

אורז ביסקוויטים, אורז אוורירי

85

באר

110

קורנפלקס

85

סירופ תירס

115

ארוחות צריך להיות כל 2-3 שעות, אבל לא יותר מ 4 שעות, כמו זה יוביל מחסור בחלבון. כלומר, הצורך ליום הוא בין 5 ל 7 פעמים, אבל במנות קטנות.

 • בעת הכנת ארוחות לתזונה עם מינימום של פחמימות מהירים, מומלץ לתת עדיפות מזון מבושל, אפוי. מ מעושן ומטוגן עדיף לסרב. ירקות טובים יותר לאכול או מבושל עבור זוג, דגים ועופות לבשל או לאפות.
 • בנוסף לתזונה במהלך הדיאטה יש צורך להתבונן בפעילות גופנית. אימון יעיל יהיה מ 30-45 דקות 3-4 פעמים בשבוע. עומס יתר על דיאטה דלת פחמימות מסוכן עבור אנשים עם היפוגליקמיה, כלומר, רמת סוכר נמוכה בדם.
 • חודש של תזונה כזו מנרמל את הטמיעה של microelements וחומרים אורגניים מזין ללא התצהיר שלהם על הגוף. רמת ההורמון של האינסולין מותאמת. אנשים עם התפתחות נורמלית של הורמון זה מומלץ לדבוק דיאטה כזו כל שישה חודשים. זה יבטל אי נוחות במערכת העיכול ולתרום לירידה במשקל.

פחמימות מתבוללות בקלות מייצגות קבוצה של חומרים אורגניים, התעללות אשר משפיעה לרעה על הגוף ועל הבריאות. תזונה מאוזנת מאוזנת עם כמות מינימלית של פחמימות מהירים היא ערובה של גוף בריא ויפה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.